Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Tradytor napisał:

Czytając Twoje posty odnoszę wrażenie, że ty masz kurnik w Farming Simulator ( taka gra komputerowa w która gra mój 7 letni syn )

Jak się zmniejsza temperaturę na kurniku spożycie wody spada a co za tym idzie kura miej wydala wody  i ściółka robi się sucha  ja też to zauważyłem  ale z obniżaniem temperatury trzeba uważać nie zawsze kondycja ptaków na to pozwala  i można  je łatwo przeziębić

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mancipium napisał:

Jak się zmniejsza temperaturę na kurniku spożycie wody spada a co za tym idzie kura miej wydala wody  i ściółka robi się sucha  ja też to zauważyłem  ale z obniżaniem temperatury trzeba uważać nie zawsze kondycja ptaków na to pozwala  i można  je łatwo przeziębić

.

Ludzie co z wami 😱Brojler hodowlany to nie kura chodząca po podwórku ! My hodujemy dla pieniędzy i dlatego musimy ptakom zapewnić optymalne warunki bytowania. Temperatura dla ptaka to wymogi    organizmu czyli zwykła biologia. Sorry , ale nawet dla dużych ptaków 15 stopni to wbrew prawom natury . Ptaki w sposób bardzo oczywisty reagują na "zimno" - po prostu skupiają się żeby nawzajem się ogrzać. Tak skutkuje to oczywiście mniejszym poborem paszy jak i wody . Co skutkuje mniejszymi przyrostami no bo jak mało jedzą, mało piją , zużywają energię do ogrzania się to skąd ma być dobra waga? Poza tym za każdym razem przed sprzedażą widzicie , że kury przegłodzone odwadniają się i srają bardzo luźnym kałem , a w zasadzie wodą.  No sorry , ale  to słabe żeby hodowcom drobiu tłumaczyć podstawy hodowli . O aspektach chorobowych już nawet nie piszę 😡

Edytowane przez Żeldrob1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Żeldrob1 napisał:

Ludzie co z wami 😱Brojler hodowlany to nie kura chodząca po podwórku ! My hodujemy dla pieniędzy i dlatego musimy ptakom zapewnić optymalne warunki bytowania. Temperatura dla ptaka to wymogi    organizmu czyli zwykła biologia. Sorry , ale nawet dla dużych ptaków 15 stopni to wbrew prawom natury . Ptaki w sposób bardzo oczywisty reagują na "zimno" - po prostu skupiają się żeby nawzajem się ogrzać. Tak skutkuje to oczywiście mniejszym poborem paszy jak i wody . Co skutkuje mniejszymi przyrostami no bo jak mało jedzą, mało piją , zużywają energię do ogrzania się to skąd ma być dobra waga? Poza tym za każdym razem przed sprzedażą widzicie , że kury przegłodzone odwadniają się i srają bardzo luźnym kałem , a w zasadzie wodą.  No sorry , ale  to słabe żeby hodowcom drobiu tłumaczyć podstawy hodowli . 

Wiesz co jeśli twoja teoria by się potwierdzała to na 42 dobę nie osiągałbym wag ponad 3 kg a w niskiej temperaturze występuje ciekawe zjawisko duża kura u mnie pije na przykład 5000 l wody a zjada 3 tony paszy i nie jest im zimno bo jak kury zaczną się zbijać to wtedy robi się automatycznie mokro ponieważ nie grzeją równomiernie całej ściółki muszą być rozłożone żeby ją ogrzewać i żeby ona schła poza tym jeśli masz niską temperaturę występuje większa różnica przez co jest większe parowanie ja ustawiam temperaturę tylko na podstawie zachowania ptaków jeśli zbyt często pokładają się na boku i chociażby jedna sztuka na 1000 dyszy to obniżam temperaturę nie dopuszczam do tego żeby dyszały aby się schłodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 lat w tym gównie siedzę ale takich teorii to nie słyszałem . Kurczak  ogrzewa ściółkę i ona schnie i nie trzeba grzać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie se rachunek za prąd od września, bo cena jest x 3, żebyście się nie zdziwili jak macie jakieś kwartalne rozliczenia że wam przyjdzie kilkadziesiąt tysięcy za jedną budę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie słyszałem, a siedzę dłużej.

Ale może to taka nowa teoria, że jak podgrzejemy ściółkę, to doprowadzimy do procesów gnilnych, które jeszcze bardziej podgrzeją ściółkę, ta wyschnie, a benefitem będzie to, że zużycie paszy wyniesie 1,5kg a wysokie podciśnienie wbije tą energię w tuszkę doprowadzając do 3 kg na 42 dzień.

Ja jednak głupi się urodziłem i głupi umrę, bo tego nie ogarniam. Profesor Kontecka nie byłaby ze mnie dumna 😪

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co twierdzicie że nie da się hodować przy takiej wentylacji tak samo jak twierdzicie że nie da się hodować zupełnie bez żadnego leczenia i uważacie że nie da się osiągać takich wag w takim wieku i tak dalej i tak dalej Może najwyższy czas coś zmienić a nie przez 40 qlat robić w kółko to samo a poza tym co mnie to interesuje ja na ogrzewanie zimą spalę około 2000 l jak bedzie zimno na rzut, jeśli mam olej  po 7 zł a mam 7000l no to będzie 14 000 zł za ogrzewanie a jak wy spalicie wywrotkę węgla to będzie za ogrzewanie 60 000 jest różnica jak ja miałem jeszcze kiedyś piece na węgiel to mi zimą 10 ton starczało na Rzut bo przy centralnym jeszcze mniej trzeba grzać bo centralne suszy a olej opałowy zalewa kurnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czytajcie co pisze. Ścieli kury co DRUGI dzień, jak przy kaczkach. A czemu ścieli, bo nie ma wentylacji. A czemu się właściciel nie dusi? Bo włącza mieszacze żeby było czym oddychać, bo inaczej by tam padł. Nie dają one tlenu, ale jest ruch powietrza z mieszaczy, a nie z wentylatorów, które zasysająca świeże powietrze.

Dwa tygodnie grzania. Kury 14 dni, na podwórku 5 stopni i bez ogrzewania, to wiadomo co się tam dzieje. 

Poza tym upadki przynajmniej u mnie, to jak mniej niż 2% w PIERWSZYM tygodniu to jest super. Jestem zadowolony jak jest całościowo 5%. Poprzedni rzut miałem 12% i to była katastrofa. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj raczej jak ma ustawione graniczne wartości, a nie ile ma latem czy wczesną jesienią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krachmen napisał:

Mistrz, jakie masz Co2 w poszczególnych tygodniach ?

Po pierwsze nie mam żadnego czujnika a po drugie nie interesuje mnie to poza tym czujnikami dla mnie są moje zmysły a nie to co wyświetla komputer i to co piszą w tabelkach, ile czego powinno być te tabelki to można sobie wrzucić do pieca. Na każdym obiekcie mam dwa czujniki temperatury jeden czujnik wilgotności i wakuometr do podciśnienia ale skoro kury rosną tak jak rosną i są zdrowe to znaczy że chyba dwutlenku węgla jest tyle co powinno być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy 3000 ppm. Ale w taki dzień jak dziś masz 900 ppm, więc pytanie ile ktoś ma w ciągu dnia, tak naprawdę g.ó.wno daje.  U mnie zaraz przejdzie w tunelową wentylację, jeśli na zewnątrz wskoczy powyżej 19 stopni, ale w nocy, jak będzie w okolicy 0 stopni, będą zupełnie inne warunki na kurniku. Wtedy jest powyżej 2000 ppm. Więc medox, która wartość Cię interesuje i Mistrzunia? Bo mnie żadna przy tak postawionym pytaniu.

2022-10-15_15h03_30.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo "pustynia" może być inaczej odbierane przez kogoś kto sciela co 2 dni a inaczej przez kogoś kto nic nie ścielą. Dajcie sobie już spokój. NIECH SOBIE ROBIĄ  JAK CHCĄ. MOŻE KURY MISTRZA MAJA FETYSZ PODDUSZANIA I Z TEGO ZADOWOLENIA TAK DOBRZE ROSNĄ 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Radas napisał:

No powiedzmy 3000 ppm. Ale w taki dzień jak dziś masz 900 ppm, więc pytanie ile ktoś ma w ciągu dnia, tak naprawdę g.ó.wno daje.  U mnie zaraz przejdzie w tunelową wentylację, jeśli na zewnątrz wskoczy powyżej 19 stopni, ale w nocy, jak będzie w okolicy 0 stopni, będą zupełnie inne warunki na kurniku. Wtedy jest powyżej 2000 ppm. Więc medox, która wartość Cię interesuje i Mistrzunia? Bo mnie żadna przy tak postawionym pytaniu.

2022-10-15_15h03_30.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kurczakos napisał:

Ludzie, czytajcie co pisze. Ścieli kury co DRUGI dzień, jak przy kaczkach. A czemu ścieli, bo nie ma wentylacji. A czemu się właściciel nie dusi? Bo włącza mieszacze żeby było czym oddychać, bo inaczej by tam padł. Nie dają one tlenu, ale jest ruch powietrza z mieszaczy, a nie z wentylatorów, które zasysająca świeże powietrze.

Dwa tygodnie grzania. Kury 14 dni, na podwórku 5 stopni i bez ogrzewania, to wiadomo co się tam dzieje. 

Poza tym upadki przynajmniej u mnie, to jak mniej niż 2% w PIERWSZYM tygodniu to jest super. Jestem zadowolony jak jest całościowo 5%. Poprzedni rzut miałem 12% i to była katastrofa. 

Pozdrawiam 

skad masz piskleta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiaki, powiedzcie, otworzyliscie już rachunek za prąd ? Bo cena kWh jest 2.1-2.5zł....a było 0.6-0.8. Powiecie drogo, bo wojna itd ?. Otóż nie. Prąd kupowany przez Taurony, PGE i innych jest na giełdzie energii 3x tańszy, takie narzuty robią obecnie dostawcy, dlatego Tauron ma już 2.5mld zysku. I oni mówią że piekarnie zbankrutują. Istny cyrk. I sprawa dla Kołodziejczaka, bo takie marże w tych czasach to istny bandytyzm

Poza tym, Kuba i Słowacja oficjalnie wstrzymują import polskiego drobiu przez aferę tłuszczową

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena ta sama co 20 miesięcy temu i wyższa o 31 zł niż 40 miesięcy temu. Medox nie panikuj!

A Kuba ile odbierała od nas drobiu na miesiąc? 1 mój kurnik, czy 2 ?

Nie przejmuj się tym co inni mają tylko pomyśl, czy w wylęgarni nie zabraknie wam prądu. I czy za pisklaka w cenie X , możecie liczyć na odbiór z rynku i zapłatę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PadCooling napisał:

W moim przypadku fitowoltaika skutecznie niweluje rachunki jak narazie. Zobaczymy zima... 

Oczywiście chodzi mi o fotowoltaike... literówka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...