Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałeś o podpisywaniu kontraktów na ilość, cenę itp ? Wiemy, że Twoja Pisiolandia to mroczna kraina, z mrocznym ludem, ale poza nią istnieje na szczęście cywilizowany świat. I to niekoniecznie za granicą.  Zapewniam Cie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2022 o 06:13, Radas napisał:

@dex

Różnica w kosztach produkcji jest u mnie b. duża i teoretycznie co miesiąc, licząc od kwietnia, coraz większa. Produkuję taniej, ale....

Podobnie jak mieszalnie uległem informacjom z lutego-marca, że już w lipcu będzie tak brakowało pszenicy, oleju sojowego, kukurydzy, że na świecie powróci problem głodu, a produkcja pasz stanie, bo nie będzie z czego kręcić. No i zrobiłem z kwietniu kontrakty np na soję (bo tylko na to ktokolwiek chciał kontraktować) po cenach -400 od cen z marca. Cały happy, że chociaż tego mi nie zabraknie. I tak zrobiły wszystkie, dokładnie wszystkie mieszalnie pasz. A ponieważ zboża miałem i mam, to najgorsze mnie ominęło. Natomiast mieszalnie kontraktowały zboża po każdej cenie, żeby mieć z czego kręcić, bo przecież za kilka tygodni nie będzie już niczego, a Afryka zacznie wymierać z głodu.....

Pamiętacie czas reglamentacji pasz dla hodowców z marca-kwietnia? Przez taką propagandę wszyscy wpadli w te same sidła cen. Co z tego, że teraz kupując na bieżąco można by wyprodukować paszę -200, -250 zł taniej. Podpisane kontrakty wcześniej na to nie pozwalają. Sam bym chętnie kupił soję po 2400 ( bo można ) zamiast 2600-2650 skoro nabrałem takich kontraktów do końca roku. Mogę na nowy rok kontraktować po 2550, ale czy jeszcze będę produkował żywiec przy koszcie ogrzewania 600% wyższym niż poprzedniej zimy?????? A gdzie w ogóle dostanę węgiel???? Kto zaakceptuje koszt żywca kurczaka powyżej 8-miu złotych????

Jak dla mnie tradycyjny spadek cen żywca we wrześniu rozpie..przy hodowców tak, że będą mieli finansowe tsunami, jak na wschodzie Ukrainy mają teraz. Pozostaną zgliszcza przy inflacji 20%

 ...... bez żadnej kuli to napisałem. I wtedy też już istniały kontrakty na cenę i ilość. Nie tylko na surowce rolne, ale również energetyczne oraz inne. Wtedy popularne były krótkie pozycje, tzw. "shorty" głównie na CD Projekt. To też kontrakty medox. Przyznam, ze nawet im uległem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5,1 netto na wolnym to ja robie wakacje od nastepnego rzutu 🙂 dlugie wakacje. a kolega co pisze, ze ma koszta 4,9 netto to smieszny jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krachmen napisał:

Od września u wszystkich dostawców cena przekracza 2zł za kWh a to generuje kosmiczne rachunki

No widziałem już rachunki z  jednej budy 22 tys za rzut . Ale sporo hodowców podpisało umowę na energię na dwa lata i ciągle maja prąd po 50 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wąski w uszach jesteś Radas żeby grać shorta na CD projekt oraz dużo za wąski żeby zawierać kontrakty terminowe na prąd. Jeśli przypadkiem jeszcze trwa Twoja umowa na stałą cenę sprzed zamieszania, to ok, spoko, ale to rzadkość , bo w większości te umowy dobiegły już końca i inni mają ceny po ponad 2zł za kWh od września

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S Wiesz na czym polega short na CD projekt? Wiesz jak i u którego brokera go rozegrać? Słucham. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 8 miesięcy było miło i spokojnie... aż menda wypełzła spod ciemnego kamienia i znów wygłasza jedyne prawdziwe teorie, które rzadko kiedy miały odzwierciedlenie w przyszłości.

@medox czy Krach , jak ci tam teraz

Już kiedyś pisałem, że to nie mój poziom dyskutowanie z tobą o czymś więcej niż o pisklakach, które ludziom wciskasz. I tak pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.71 brutto ale mało od nich biorę . bo większość ze słońca . ale ale panele kosztowały . I za darmo będę miał dopiero za jakieś 3 lata . Mam magazyn energii 10 kw i wiadomo że to nie wystarcza . ale ale na tak mały na razie mnie stać . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was liczą magazyn jako dodatkowa moc generatora ? U nas jak miałeś 10kw (80% odzysku z sieci) to jak zamontowałeś 5kw magazyn to liczyli jako 15kw i już tylko 70% odzysku z sieci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak było w prosumencie do 10KW instalacja - rozliczenie na 80% powyżej, to na 70%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko u nas PGE do mocy paneli pv dodaje moc magazynu. Czyli 10 kw paneli pv plus 5kw magazyn to daje moc instalacji 15kw i już jesteś w progu "70%".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radas chciałeś błysnąć ale ci chłopie nie wyszło. Zadałem krótkie proste pytanie jak i u kogo rozegrać short na CD Projekt.

Z tego co piszecie wnioskuję że macie kurniki podpięte pod domy na taryfach domowych bo normalnie te instalacje są do 50kw jako firma-prosument

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Krachmen napisał:

Radas chciałeś błysnąć ale ci chłopie nie wyszło. Zadałem krótkie proste pytanie jak i u kogo rozegrać short na CD Projekt.

Z tego co piszecie wnioskuję że macie kurniki podpięte pod domy na taryfach domowych bo normalnie te instalacje są do 50kw jako firma-prosument

a to ciekawe- mam instalację 40 KW ( brak warunków dla większej ) i umowę gdzie jestem określany WYTWÓRCĄ   nie prosumentem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmieniłeś dostawcę, prosumentem jesteś tylko jeśli masz umowę sprzedaży z tym samym co dystrybucję. Jesteś na VAT i Ty wystawiasz im fakturę za prąd wyprodukowany przez swoją instalacje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Krachmen napisał:

Czyli zmieniłeś dostawcę, prosumentem jesteś tylko jeśli masz umowę sprzedaży z tym samym co dystrybucję. Jesteś na VAT i Ty wystawiasz im fakturę za prąd wyprodukowany przez swoją instalacje ?

Ty durmiu pie..dolony . przepisy się zmieniły mówisz o tych z 2021 (słowo zostało usunięte) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predator baranie, prosumentem i teraz i przed zmianą przepisów jesteś tylko wtedy jak masz umowę na dystrybucję i na sprzedaż u jednego podmiotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdziekolwiek gdzie masz zdeponowane papiery wartościowe. Ja preferuje XTB ze względu na prowizje, ale mam w czterech innych również. Wszystko zależy czym chcesz "pogrywać". Dwa podstawowe warunki jednak zawsze musisz spełniać (ciebie wykluczają) . Poza innymi mniej istotnymi. Ale to nie miejsce na papiery wartościowe.

Przy okazji tematu PV. Wiecie, że głupi ma szczęście..... Mam innego sprzedawcę niż operatora, na jednej z instalacji. Przez 2 lata oddawałem nadwyżki za free. A na kolejne 2 lata udało się sprzedawać po cenie giełdowej.... takie śmieszne pieniądze - w 2020 roku. Ale np w lipcu 2022 kupowałem po 337 a sprzedawałem nadwyżkę po ponad 2000. Za wrzesień już jest 855,09 zł ale to i tak ponad 150% drożej niż od nich kupuję. Do takich to absurdów dochodzi w tym kraju. A jeżeli CDS będzie wyceniany jak obecnie, to nie widzę szans na obniżki prądu.

Wyjaśniam co to CDS - Clean Dark Spread- różnica między ceną bieżącą energii elektrycznej ,a ceną przewidywaną przez wytwórców na 2023 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i do mnie zawitał rachunek za prądy 😬  powiem wam tak ratuj się kto może wstawianie teraz zaczyna nie mieć sensu myslę ze czas na odpoczynek i sen zimowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radas, doczytałeś, dobrze, aczkolwiek czy XTB daje pozycję shortową na CD projekt to pewny nie jestem.

Nikt nie odpoczywa kolego, wszyscy myślą że chwilowe i ładują do pełna, kur są i będą tryliony, więc bym na wzrosty nie liczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2022 o 15:31, Nowy2022 napisał:

No i do mnie zawitał rachunek za prądy 😬  powiem wam tak ratuj się kto może wstawianie teraz zaczyna nie mieć sensu myslę ze czas na odpoczynek i sen zimowy 

Lipiec-sierpien byl najgorszy , cena giełdowa 2,6 i spotowa 1,6  , były bardzo wysokie .

Do tego trzeba doliczyć koszty przesyłu.

W lipcu i  sierpniu był mega upał stąd prądu poszło rekordowe ilości i wyszły kosmiczne rachunki. 

Teraz prąd staniał  spot jest 1,0-1,2 plus przesył . 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynamika spadku w ostatnich dniach wyraźnie wyhamowuje.

Ceny rolnicze zrobiły dziś nawet  korektę plus 6 groszy.

To, że spadło  nisko paszarnie na razie nie reagują na teraźniejsze skoki  cen pszenicy ( 1800) a i rak zapuwyadaly podwyżki ze względu na" drogi prąd ". 

Jak się oswoimy nieco z tą bryndzą cenową to sie wówczas odezwą esemesy z pozdrowieniami. plus 50 plus 100. Minrol tego nie zauważy ani kontrakt w cieniu za minrolem . 

A jeszcze miesiąc temu  kończyły się umowy .

Jaka euforia temu towarzyszyła (przyp.6,20) .  I podpisali co mieli podpisać i pyk afera, i jedziemy do wiosny za darmo. Minrol jeszcze nic nie wie ale jak pojutrze  otworzy zawór to będzie syczeć do kwietnia. A pod nim cała kontraktacja. 

 

 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...