Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Łysonzi, wyłącz tv, taki sam jest tam brak prądu jak u nas miał być brak kury. Tv i wszelkiej maści Interię, Onety etc to jedna wielka ściema, pokazywanie głupot niemających nic wspolnego z rzeczywistością. Cel jest jeden, przyciągnąć bzdurnymi sensacjami ludzi żeby podbić oglądalność i wpływy z reklam plus pranie mózgu i pokazywanie tylko tej strony medalu po której stronie jest się politycznie. Obejrzyj ruską tv to zobaczysz zupełnie inną stronę medalu. Oni też mają swoje racje nawiasem mówiąc. Jakby na Kubie lub nie wiem, w Meksyku, Rosja chciała rozmieścić swoją broń i struktury, to USA też by nie pozwoliło... Włacz myślenie, wyłącz tv. Fakt jest taki że Ukraina jest wypchana kurczakiem po sufit i może Ci go dostarczyć ile chcesz w 12godz od zamówienia plus my już mamy mroźnie przez zatrzymanie eksportu do Francji Anglii Słowacji itd wypchane jak w covid a cena jest 4.6. plus dalej idą rozpędzone giga obsady  na pewno do 15grudnia.Takie są fakty póki co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego ukraińca tam wszystko normalnie funkcjonuje praktycznie mięso cały czas jest produkowane brak jakich kolwiek przestojów czy utrudnień w dostawach z tego co opowiadał... wynika że mamy do końca roku albo nawet do sezonu grillowego poprostu przerąbane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ciągle mówie, że długoterminowe kontrakty trzymają krótko za mordę. Lepiej być na wolnym, zebrać najwyżej jednego liścia obejrzeć się za siebie, zatrzymać produkcję i patrzeć z boku. Ja obecnie 80% zysku z półrocza zainwestowałem w obligacje 4 letnie indeksowane inflacja plus 1.25% i kładę lache na to wszystko. Kto lubi masochizm niech nadal współpracuje z wipaszami i innymi tego typu wyzyskiwaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli każdy prześledzi swój zeszyt sprzedaży  pare lat wstecz to okazuje się ze późno jesienne i zimowe miesiące zawsze były kiepskie. Na kurze zarabia się latem gdy obsady są mniejsze indykarze mają w budach indyki zamiast kur no i cały sektor horeca działa na pełna parę...

Edytowane przez dex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dex napisał:

Jeśli każdy prześledzi swój zeszyt sprzedaży  pare lat wstecz to okazuje się ze późno jesienne i zimowe miesiące zawsze były kiepskie. Na kurze zarabia się latem gdy obsady są mniejsze indykarze mają w budach indyki zamiast kur no i cały sektor horeca działa na pełna parę...

Też prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dex napisał:

Jeśli każdy prześledzi swój zeszyt sprzedaży  pare lat wstecz to okazuje się ze późno jesienne i zimowe miesiące zawsze były kiepskie. Na kurze zarabia się latem gdy obsady są mniejsze indykarze mają w budach indyki zamiast kur no i cały sektor horeca działa na pełna parę...

Jak się cofnę 6-8 lat wstecz myślami to nie przypominam sobie abym musiał konkurować z ukraińskim ologarchom, który produkuje w standardach jakie sam sobie wyznaczył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_s69 to że musisz i bedziesz musiał z nim konkurować to już niestety jest pewne. Obecna polityka UE jest pro ukraińska nawet kosztem rodzimego biznesu (między innymi dlatego ze wielki kapitał zachodni jest tam ulokowany). Standardow dalej nie będą musieli przestrzegać bo nikt ich teraz do UE nie przyjmie, jest bardzo dużo aspektów od wojny przez stan prawny po korupcje itp. Zatem zapomnijcie że będziecie równo traktowani bo nie będziecie. Będziecie mówi  ze to niesprawiedliwe i tak macie rację ale to nikogo nie obchodzi. To jest niestety chore że mu musimy produkować o określonych standardach ale importować to już można co się chce. Ale to się nazywa POLITYKA a polityka to jest po prostu mafia tam chodzi tylko o pieniądze a nie o dobro twoje czy moje a już tym bardziej  nie o sprawiedliwość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak cenki? Podobają się? Jak cofnąć się w dane to rekordy wylegów 4- 5-6tyg temu więc nie ma co się dziwić cenom. Było nastawiać wincy. Cała środkowa polska - nie został ani jeden indycznik. Wszędzie brojler. Świniarnie to samo, nowe budowy oddane plus zwiększenie obsad o 15-20% które obserwowałem, plus Ukraina, to musiało się tak skończyć. Do tego afera - Anglia, Francja, Czesi , Słowacja nikt nie bierze ani kg. W mroźniach stany jak w covid. Nawet jakby cały wolny nie wstawił to sama mrożonka go pokryje przez 2miesiace lekko. Koniec zarabiania dzieci na dwa rzuty. Do widzenia, można się rozejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nadzwyczajnego, prawie rok czasu szło bezproblemowo zarabiać pieniądze, kto był na wolnym nawet duże pieniądze. Osobiście jakos się specjalnie nie przejmuje, rynek zweryfikuje. Kwestia czasu, kiedy wszystko wróci do normy. Kto ma odrobinę oleju w mózgu wie jak to rozegrać, kury to nie cały świat. Problemy dopiero nadchodzą i nie mówie tutaj tylko o drobiarstwie.

Edytowane przez JozekPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Józiu ty wiesz co to duże piniondze? Duże piniondze to są na ubojni gdzie bijąc 10tys jest 10kola dziennie w dobrym czasie, albo w paszarni lub hurtowni czy wylęgarni ale nie na kurach.

Eksperci w swojej prognozie dla rynku drobiu 2022 przewidują spadek cen drobiu, który utrzyma się przez dłuższy czas. Jak podaje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz spadek cen mięsa drobiowego będzie znaczący. Co więcej, nie zakończy się w 2022 r., ale będzie trwał także w 2023 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo k**wa dobrze, wyobraźcie sobie teraz kretyna boba który właśnie otworzył swoje 20 Hal bo cena przez pół roku była spoko.  Kredycik z giga odsetkami, pasza plus 25, prąd już nie mówię... szkoda ze te prymitywne istoty nie uczą się na cudzych błędach tylko kilku zbankrutuje to na ich miejsce zjawią się następni ćwierć muzgi którym do ucha szepcze cedrob lub wipasz czy też inne gowno... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krachmen napisał:

Józiu ty wiesz co to duże piniondze? Duże piniondze to są na ubojni gdzie bijąc 10tys jest 10kola dziennie w dobrym czasie, albo w paszarni lub hurtowni czy wylęgarni ale nie na kurach.

Eksperci w swojej prognozie dla rynku drobiu 2022 przewidują spadek cen drobiu, który utrzyma się przez dłuższy czas. Jak podaje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz spadek cen mięsa drobiowego będzie znaczący. Co więcej, nie zakończy się w 2022 r., ale będzie trwał także w 2023 r.

 

Ale o czym my rozmawiamy? Porównujesz wylęgarnie, lub jakaś korpo paszarnie do hodowców, którzy mają od jednego kurniczka do kilku? Dla zwykłego hodowcy pracującego np. tak jak ja na 3obiektach hajs, który przytulil w ostatnie 4-5 rzutów to dobre pieniądze, które mądrze inwestując można zapewnić sobie gruba wypłatę do końca życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. Jak zainwestujesz w jakąś kryptowalutę i zrobi Ci 1000x to możliwe. Ludzie czy wy macie ku.rwa odrobinę rozumu czy obornik zamiast mózgu żeby takie bzdury na forum wypisywać, przecież to czytają wszyscy, jeszcze ktoś pomyśli że to prawda. Pomijam tych z ubojni co robią tu prowokacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JozekPan napisał:

Ale o czym my rozmawiamy? Porównujesz wylęgarnie, lub jakaś korpo paszarnie do hodowców, którzy mają od jednego kurniczka do kilku? Dla zwykłego hodowcy pracującego np. tak jak ja na 3obiektach hajs, który przytulil w ostatnie 4-5 rzutów to dobre pieniądze, które mądrze inwestując można zapewnić sobie gruba wypłatę do końca życia.

kret.. a ile dolozyłes na covidzie i teraz pewnie to co zarobiles i dalej masz zerooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, alek1981 napisał:

kret.. a ile dolozyłes na covidzie i teraz pewnie to co zarobiles i dalej masz zerooo

Ja pierdole, nic nie dołożyłem bo nie miałem kur, teraz też nie mam. Tak czytajac niektóre wpisy zastanawiam się z czego wy żyjecie panie Alek? Non stop dokładka? Przecież sam z siebie robisz kretyna. Tak, teraz jest (słowo zostało usunięte)owo i szybko dobrze nie będzie? Jaka masz receptę na to? pewnie dalej wstawiać, brnąć dalej i mieć nadzieję że jakoś to będzie, znowu dokładka i płacz. Ps w krypto na tą chwilę idealna opcja, też parę zł siedzi, oprócz znanych zapamiętaj ethereum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na starcie odrzucasz opcje że to właśnie niejaki Pan józek nie robi prowokacji? Skąd wiesz kto siedzi z drugiej strony komputera.

Edytowane przez lysonzi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mówię że wygląda na prowokację. Poza tym Józio, na eth był merge i ch, tam nie będzie 1000x, poszukaj głębiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz dość godziwie zarobiłem kiedy miałem pasze jeszcze w starej cenie , a ptaka sprzedałem po 6,50-6,70. Odrobiłem jakieś 15-20 % strat z covid i sytuacji kiedy rynek był zwalony Ukrainą. Ostatnie sprzedaże to cena od 5,90 do 6,30 i niech mi ktoś k.u.r.w.a powie jakie ja mogłem zarobić ":dobre" pieniądze? Od lat podaję jak wyglądają lub mogą wyglądać koszty , oczywiście w zależności od specyfiki gospodarstwa i ciagle czytam  jak to jest dobrze. Ale niestety w tej branży jest multum ekonomicznych d.e.b.i.l.i nie umiejących liczyć ile kosztuje ich wyprodukowanie 1 kg. ptaka . Ech... skoro tak dobrze to dlaczego pasza  i pisklęta są na termin "po zdaniu" ???

Edytowane przez Żeldrob1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim które tu przyjechały lub przyszly za swoje. 
Chciałbym aby sobie przypomniały ile od covidka trzeba mieć w zbiorniczku żeby kurek nahodować kurniczek cały. Ile teraz wydały a ile wezmą.

Żeldrob pewnie szanowne państwo oświeci bo na liczydle zna się tu najlepiej. Lepiej znają się tylko w ubojni i to wielkiej i mieszalni tez sporej. Reszta zna się na rachunkach ale zwykle somsiada i wie znacznie lepiej. Aktualnie odbywa się litościwe zakuwanie w kajdany zwane wyciąganiem ręki w potrzebie do bliźniego bo pieniądze jego. Czyli pomoc bezinteresowna całkiem z podtykaniem kartek do podpisu. Ale nic to. Jednemu w ChRL to teczkę czerwoną zabrali i chłopa starego wyprowadzili. Nie wiemy czy w pole czy w porę. Świetlana przyszłość głoszona ze wszystkich tub paszarnianych znow nastała. Radujmy się. Dwa księżyce wyznaczające trynd czyli ceny rolnicze i minrol pociągną kontrakty na 7 krąg piekła. Jak to ktoś tu pisał zapnijmy pasy bo takich atrakcji nikt nie jest w stanie sam wymyśleć. Ale w pojedynkę tak. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptaka było w ostatnich dwóch tygodniach po sufit i nadal jest po sufit. Także chłodnie pełne a zbyt taki sobie. Wiadomo, import z UA wrócił a do tego Brazylia i Tajlandia i reszta świata nie śpi. Oni tam mają koszt takie jak kiedyś prócz transportu. Wiec czemu mieli by nie pchać do nas ptaka skoro mięso  jest drożej niż było rok temu o 30 % 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JozekPan napisał:

Ja pierdole, nic nie dołożyłem bo nie miałem kur, teraz też nie mam. Tak czytajac niektóre wpisy zastanawiam się z czego wy żyjecie panie Alek? Non stop dokładka? Przecież sam z siebie robisz kretyna. Tak, teraz jest (słowo zostało usunięte)owo i szybko dobrze nie będzie? Jaka masz receptę na to? pewnie dalej wstawiać, brnąć dalej i mieć nadzieję że jakoś to będzie, znowu dokładka i płacz. Ps w krypto na tą chwilę idealna opcja, też parę zł siedzi, oprócz znanych zapamiętaj ethereum.

nie mialem kur teraz tez nie mam bo wstawiam na wiosne i lato xd Dobre.hoduje kurke za 4.8.

Dobra kto narzeka ja mam jeszcze pszenice z tamtego roku i mam to w dupi.. e tylko moge ja sprzedac za 1600 zl kukurydza juz jest po 1tys. ja kupowalem po 700   2 tygodnie temu.sucha 1450 max itd szczerze to ja nie musze wstawiac kur i przezyje a ty na lokatch to slabo

a jak tobie pasuje cena 4.8 to sobie hoduj i zbieraj padlaki i obornik z kaloszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...