Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, agroleń. napisał:

Według najnowszych szacunków GUS krajowe zbiory zbóż ogółem (łącznie z kukurydzą) mogą osiągnąć w 2022 r. rekordowy poziom, bliski 36 mln ton tj. o 4 proc. wyższy niż przed rokiem - poinformował zastępca dyrektora generalnego KOWR Marcin Wroński.

bzdura...

Ukraina wiedziała, że drugi raz Władek nie da im szansy exportu i nie przedłuży umowy.

Ukraina miała 30 % mniejsze zbiory i spieszyła się z ładowaniem statków  aż zablokowali cieśninę bosfor (około 300 statków zrobiło zamęt).

Także tanio to już było....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spektakularnych wzrostów na matif nie widać... ja się zastanawiam nad jednym: my mamy niezłą zagwozdkę jak ogrzać budy w zimę to ciekawe jak to wygląda na ukrainie. Co prawda tamte ogromne fermy pewnie są opalane gazem grzewczym który aktualnie jest tani ale czy dostępny na ukrainie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajni informatorzy mówią, że ponoć jakieś dwa mega kontrakty na wysyłkę naszego kurczaka w listopadzie udało się pozyskać. Cenka rośnie. Osobiście gdybym miał teraz kury, to nie sprzedawał bym raczej w tym tygodniu, słyszałem głosy, że po niedzieli możemy wrócić w okolice 6netto. Zobaczymy. 

Za to od 15grudnia kury w opór, a od 1 stycznia w opór razy dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medi ty się nic nie zmienisZ. Dopiero co pisałeś że nawet jakby wolny nie wstawiał to mamy mrożonki na 2 tygodnie. A ja godzinę temu od ubojni SMS dostałem z proszeniem sie o kurę w tym tygodniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, kury od połowy listopada jest dużo mniej, poprostu kończy się kolejny większy wysyp kur i tyle. Ja info miałem jak wstawialem żeby wychodzić na koniec listopada. Co do tych tajnych informatorów i mega ekstra tajnych kontraktów to... Przecież mrożonki starczy do świąt wielkanocnych przeca nie, medziu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMS z paszarni rano o 7 wponiedziałek. Podwyżka od 2go  a pierwszego listopada nie jeżdżą. Wiec pistolet przy głowie przystawiony bo nie był nawet czasu zamówić po starej cenie albo zmienić paszarni. To jest terroryzm ekonomiczny w najgorszym wydaniu. 

Na szczęście cena odbija się od dna. Niestety nadal jest katastrofalna. 

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko wrócili do porozumienia, ponoc efekt Tureckich nacisków, obecnie pszenica 5.1% w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jak z paliwem. Podwyżka dzisiaj obniżka za 2 miesiące jeśli nie będzie w miedzy czasie podwyżki.  U mnie hodowcy trzymają bo dostali propozycję 5,45 i przetrzymują po kilka dni. Nie dziwię im się. Aktualnie w tym tygodniu nie mam więc pisze co słyszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem o cenach 5.35-5.6, wydaje mi się, że realne wzrosty żywca dopiero po niedzieli, obecnie ubojnie finalizują zyski, przez to taki rozstrzał zywiec-tuszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajne infa o dwóch mega kontraktach do wysłania w listopadzie zdają się potwierdzać, po niedzieli 6 na miękko. 

ALE, to tylko wysyłki w listopadzie, więc bym się nie podniecał za bardzo uwzględniając że maile, że będą podwyżki już idą z paszarni a od 15 grudnia do 15-20 stycznia zywca będzie w opór, no powiedzmy że 15-30grudnia w opór, a 1-15 stycznia w opór razy 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Żeldrob1 napisał:

czyli hodowcy teraz wstawiaja co 3-4 tygodnie 🤣w końcu kto bogatemu zabroni 😂

W dniu 27.10.2022 o 20:17, Mistrz napisał:

 

A ja mam takie pytanie na jaką dobę sprzedajecie ostatecznie kuraki  ja zawsze kończę na równe 6 tygodni macie opracowane czy opłaca się dłużej trzymać tak do 6,5 tygodnia  czy nie ma to sensu bo więcej zjadają niż rosną ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że ubojnie z którymi współpracuję najchętniej poniżej 2.8 by chciały kure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę jesteś nowy... Nie umiesz liczyć i bierzesz się za obrót pieniędzmi? Nigdy nie przestaniecie mnie zadziwiać 😟

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Nowy2022 napisał:

A ja mam takie pytanie na jaką dobę sprzedajecie ostatecznie kuraki  ja zawsze kończę na równe 6 tygodni macie opracowane czy opłaca się dłużej trzymać tak do 6,5 tygodnia  czy nie ma to sensu bo więcej zjadają niż rosną ? 

Powiem ci że opłaca się jeszcze trzymanie do 6,5 tygodnia no powiedzmy do 46 doby bo do tego wieku jeszcze nie przeżerają no jest troszkę większe zużycie np. zamiast 1,52 będzie 1,54 ale za to dużo większa waga i tutaj pojawia się problem bo u mnie na 46 dobę jest waga 3,4 i nie bardzo ubojnie chcą takiego kurczaka no moja mała ubojnia jeszcze to weźmie ale z dużą już by był problem  ja najczęściej kończę tak na 40-44 dobę Jeśli masz gdzie zdać kurę ponad 3 kg możesz trzymać dłużej jeśli nie no to chyba nie ma sensu przetrzymywać miałem kilka rzutów trzymanych nawet do 49 doby i też wychodzi to całkiem nieźle zużycie nie wzrasta jakoś drastycznie ale jest już wyższe na przykład zamiast 1,52 wyjdzie ci 1,58 ale jak już kura skończy 7 tygodni to każdy dzień po 7 tygodniu to jest totalny bezsens bo zdarzyło mi się parę razy w życiu trzymać kurę nawet prawie 8 tygodni chociażby Kiedy zaczęła się pandemia i nie miałem co zrobić z kurczakiem mam wrażenie że po 49 dniu te kury żrą dwa razy więcej niż rosną po prostu zużycie wzrasta tak drastycznie że na 55 dobę  kończy się na 1,7 .

Opisałem ci to co wiem teraz musisz sobie przeanalizować co ci się opłaca

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tzrymacie bardzo długo 🤔u mnie sprzedaż zaczyna się z reguły w 33/34 dobie i 38/39 kończę. Baaardzo rzadko i tylko kiedy jest jakaś  przerwa ubojowa ,  świeto czy życzenie ubojni o wiekszego ptaka   trzymam do 40-42 doby. Przertwy pomiędzy wstawieniami mam dość długie więc nawet mógłbym chować do 49 doby tylko.......po co ???🤥

Edytowane przez Żeldrob1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mistrz napisał:

Powiem ci że opłaca się jeszcze trzymanie do 6,5 tygodnia no powiedzmy do 46 doby bo do tego wieku jeszcze nie przeżerają no jest troszkę większe zużycie np. zamiast 1,52 będzie 1,54 ale za to dużo większa waga i tutaj pojawia się problem bo u mnie na 46 dobę jest waga 3,4 i nie bardzo ubojnie chcą takiego kurczaka no moja mała ubojnia jeszcze to weźmie ale z dużą już by był problem  ja najczęściej kończę tak na 40-44 dobę Jeśli masz gdzie zdać kurę ponad 3 kg możesz trzymać dłużej jeśli nie no to chyba nie ma sensu przetrzymywać miałem kilka rzutów trzymanych nawet do 49 doby i też wychodzi to całkiem nieźle zużycie nie wzrasta jakoś drastycznie ale jest już wyższe na przykład zamiast 1,52 wyjdzie ci 1,58 ale jak już kura skończy 7 tygodni to każdy dzień po 7 tygodniu to jest totalny bezsens bo zdarzyło mi się parę razy w życiu trzymać kurę nawet prawie 8 tygodni chociażby Kiedy zaczęła się pandemia i nie miałem co zrobić z kurczakiem mam wrażenie że po 49 dniu te kury żrą dwa razy więcej niż rosną po prostu zużycie wzrasta tak drastycznie że na 55 dobę  kończy się na 1,7 .

Opisałem ci to co wiem teraz musisz sobie przeanalizować co ci się opłaca

Dzięki o taką właśnie odpowiedź mi chodziło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Krachmen napisał:

Wiśniewski to k.u.r.w.a bez skrupułów !!!  Ale.... przecież nikt pistoletu do głowy hodowcy nie przystawiał kiedy ten "kolaborował" z Wipaszem w kwestii pomocy w budowie swoich obiektów, z ochotą podpisywanych umów , które w podtekście miały działać jak granat z wyciągniętą zawleczką i......dokładnie tak działają sprowadzając uzależnionych od Wipaszu do poziomu gleby. Opcja rezygnacji ze współpracy z Wipaszem to natychmiastowe bankructwo i strata całego majątku . Wiśniewski rozegrał to jak dobry pokerowy gracz- mrzonkami omamił hodowców, w 100% od siebie uzależnił , a teraz jak będzie miał swoją bazę to dyktat cenowy będzie jeszcze większy ( o ile może) , a finalnie .....przejmie tez obiekty tych , którzy są u niego umoczeni na miliony. SZACH-MAT .... I wiecie co ? jakoś mi tych hodowców nie szkoda. Tak jak tych, którzy dzisiaj płaczą przy kasach w sklepach, aptekach, kiedy otrzymują rachunki za gaz, prąd....i.....dalej popierają lub popierali PiS. Ale oczywiście to ....przede wszystkim wina Tuska, później covid no i wojny . Paradne - inflacje zaczęła się grubo przed wojną , a covid spowodował, że piżdzielce  z premedytacją zrobili blokadę gospodarki rozpoczynając proces niszczenia klasy średniej . PRYWACIARZ TO WRÓG I ZŁODZIEJ .... jak w PRL-u. Historia zatoczyła koło. Popieraliście , popieracie złodziei to k.u.tr.w.a. zdychajcie...szkoda tylko, że razem z wami zostaną zniszczeni porządni ludzie i ich firmy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej obserwujcie co się dzieje w kwestii GMO w paszach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...