Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, 8-obcy pasazer nostromo napisał:

Witam przenieśmy te rozmowy na forum farmer . tam tego głupiego medoxa jarki będzie pilnował .

Jestem za, podać link i się przenosimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się bawi wipasz za pieniądze durniów którzy podpisali kontrakty na lata i dają się dymać ile wlezie. 16 kurników każdy po ponad 3000 metrów kwadratowych i co ciekawe każdy jak termos pierwszy raz słyszę o kurnikach z których nic się nie wydostaje czyli rozumiem że żadna woda z mycia się nie wydostaje żaden kurz się nie wydostaje żaden zapach się nie wydostaje no po prostu termos 😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Przekazanie kurników polega na tym, że właściciel gruntów na rzecz inwestora cesją przekazuje swój majątek, czyli owe kurniki. Jednak w dalszym ciągu będą one jego własnością. Wtedy firma przez 10 lat prowadzi produkcję. Dłużej się nie da, gdyż z uwagi na związki chemiczne wytwarzające się przy produkcji kurczaków tylko tyle wytrzymują te budynki. Po 10 latach zostajecie z ręką w nocniku, gmina nic z tego nie ma, wy macie skażone środowisko a firma ma potężne pieniądze”

To fragment dość dobrego opisu sytuacji z linku poniżej ten fragment najbardziej mnie bawi po 10 latach nie da się produkować w budynkach bo kurczaki wytwarzają tyle związków chemicznych kurde to moje 50-letnie hale chyba promieniują jak Fukushima

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/28884-protest-mieszkancow-we-wsi-zeszczynka-nie-chca-budowy-fermy-drobiu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj telefony z zapytaniami o dostępność ptaka w ten weekend i na następny tydzień. Mimo, że ponoć jest dużo to ubojnie i tak dokupują z wolnego. Także grypa w Zachodniej Europie swoje robi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_s69  z jakiego regionu te ubojnia dopytuje o kurczaka? Mam akurat na następny tydzień 

Ja dzisiaj słyszałem cenę 5.3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Francji odnotowano wzrost importu drobiu z Ukrainy o 181 proc. Eksperci szacują, że w porównaniu z 2021 rokiem na rynki europejskie trafi dwa razy więcej ukraińskiego drobiu: rok temu było to 70 tys. ton, w tym roku prawdopodobnie będzie to 130-180 tys. ton. 

To tak tytułem wyjaśnienia w kwestii naganiaczy jak to będzie fajnie bo Ukraina słabo eksportuje. Znieśli im cła i eksportują na potęgę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli Władek zgasi im światło to i kury nie będzie z UA. Los sam zdecyduje czy będzie sielanka czy szarpanina na rynku kury. Pewne jest że jak zgasi świato to bedzięmy o tym słyszec. no i sezon grypowy sie zaczyna daj Boże zdrowia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w stawien tyle że głową mała do tego powstają takie coś kurniki ala folia pokryta ociepleniem czy czymś i tam też sąsiedzi na szybko przerzucają ptaka z odchowalni  styczeń to będzie rzeźnia chyba że rzeczywiście coś nadzwyczajnego się stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad współpracą z taką ubojnią która odbierałaby mi kury bez antybiotyków i dopłacała  jakichś dodatek ciekaw jestem jak na tym wyjdę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2022 o 23:13, kurnikowiec 123 napisał:

jeśli Władek zgasi im światło to i kury nie będzie z UA. Los sam zdecyduje czy będzie sielanka czy szarpanina na rynku kury. Pewne jest że jak zgasi świato to bedzięmy o tym słyszec. no i sezon grypowy sie zaczyna daj Boże zdrowia

 .

Na takich supernowoczesnych 3 pietrowych fermach  są  na to przygotowani. Ograniczenia to  ogromne zapasy ON dla agregatów prądotwórczych . 

I się kręci ... Biedna ta Ukraina trzeba jej  pomóc . Więc przedsiębiorcy  europejscy na Ukrainie z  taką pomocą bezclową  zrobić interes życia. Oczywiście kto za to płaci? 

My . 

Dlatego z tego powodu powinniśmy wzorem ubieglego roku ubiegać sie o wsparcie  pomocowe z eu. Jestesmy w tej Uni i dlatego  należy sie nam ochrona .

Tym bardziej że każą bam hodowac eko kure bez gmo i sprzedawać w eksporcie zmieszaną z ukrainskim i brazylijskim badziewiem w tej samej cenie.

Niech dopłacą do luksusu i i niech to ma jakąś etykiete kjuuess i free gmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie dopłaci bo celem jest położenie tego pod mięso z próbówki i białko z robaków. Najpierw w bogatej części świata. Nie na darmo inwestuje w to Bill i światowe forum ekonom

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do bezantybiotykowych ponoć dziesięć groszy dopłacają. To z pewnością bardzo dobry interes.

Edytowane przez Do kur wychodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no dobry dla takiego jak ja co i tak hoduje bez antybiotyków to zawsze 10 groszy ale mnie 10 groszy nie ratuje bo moja ubojnia ma często wyższą cenę od innych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Mistrz napisał:

A wie ktoś może kto robi dla Biedronki Te kury z tej gazetki

Chyba Animex 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...