Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

@dex odpowiem później. Żeldrob potwierdzam Twoje doświadczenie, dokładnie tak to się odbywa. Ale wrócę z info jak się ogarnę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: cenka 5netto. Tirów z filetem z UA całe kawalkady jadą na zachód w związku  z czym nasz eksport na zachód coraz bardziej staje, towar zostaje w kraju, odkłada się i cena codziennie niższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2022 o 16:22, dex napisał:

No właśnie ciekawi mnie to bardzo bo zaintrygował mnie @Radas pisząc że mu płacą i to całkiem nieźle ostatnio... Ktoś jeszcze może wie coś na ten temat ? 

Posiadam instalacje 50 kw, dystrybucja ENEA, sprzedawca ENGIE

 

faktury sprzedażowe za nadwyżki wyprodukowanej energii wystawiam na podstawie raportów generowanych przez ENGIE raz na 2/3 miesiące. Ostatnie stawki prądu sprzedanego jakie miałem:

 

Październik - 540,31 /MWH

wrzesień - 587,21 /mwh

sierpień - 830,82 /mwh

 

Jestem w głębokim szoku jak czytam co PGE wyrabia. Złodziejstwo w biały dzień. 

 

@Mistrz  odczytałeś moją wiadomość priv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@danuss1 czy fakturę sprzedaży wystawiasz jako działalność rolnicza (ferma drobiu) czy jako działalność gospodarczą (wpis do ceidg) ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukraina pełna moc eksport bez barier celnych, do tego Brazylia, rząd musi zapewnić tanie papu przed wyborami i zbijać inflację. Koniec zarabiania drogie dzieci, można się rozejść. Dwa rzuty były na plus, teraz będą trzy na minus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co bełkota tamtejszy wójt jasno wynika że ma posmarowane... kurniki rozwojem gminy ? Miejsca pracy ? 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim trzeba być skurwi....em żeby ludziom robić wodę z mózgu , a przy okazji pluć na hodowców produkujących w starszych obiektach. Kłamstwo jest popychane kłamstwem. po pierwsze to chów bez antybiotyków- już za to Wiśniewski powinien trafić przed oblicze prokuratora to to były publiczne wypowiedzi. Po drugie - miejsca pracy??? Buhahahaha.....od lat fermy są tak skomputeryzowane , że na 2-3 obiekty wystarcza jeden człowiek . Oni więcej zatrudniają przedstawicieli paszowych niż maja na fermach pracowników. A wójt? Za rękę nie złapany , ale złoto przeciwko orzechom , że gnój wziął w łapę ....ot polska rzeczywistość ...

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolnicy ze wschodniej Polski tracą setki tysięcy złotych przez niskie ceny kukurydzy. Alarmują, że firmy skupujące wprowadziły duże potrącenia za wilgotność, by jeszcze bardziej zbić ceny. Okazuje się też, że samochody, które przywożą ukraińskie zboże, wracają za wschodnią granicę wyładowane po brzegi polskimi nawozami. – Oligarchowie z Ukrainy mają już sprzedane ziarno i zakupione nawozy. A my nie – denerwują się rolnicy.

Skupy zamknięte, a 40 proc. kukurydzy jeszcze stoi w polu. Część nie zostanie skoszona.

Tymczasem jelonki stoją w rzędzie w kolejce po pasze po 3koła, ahahaha istny cyrk

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz o tym piszesz juz tym informowalem to mnie olales 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ceryfikat GMP? Wożą to byle . . czym 

Gdzie próby ba salmonellę w tym towarze sprowadzanym spoza unii europejskiej?

Gdzie mączki ktoś bada w mięsie ukraińskim ?

Dlaczego ten towar nie bada sanepid i weterynarz?

Naszych interesów nikt nie pilnuje . Dlatego mamy niekontrolowane wyrzuty mięsa i pasze z wymyśloną ceną .

 

 

 

Edytowane przez agroleń.
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że 2024 to rok wyborczy. Co to znaczy dla doświadczonych drobiarzy nie muszę tłumaczyć. Wszystkie budy jakie znam idą na 110 % a ubojnie biją nawet w sobotę w pełnej skali. Idzie to na eksport i kraj ale hodowca nie ma szans polizać tego zysku bo ptaka jest za dużo w stosunku do potrzeb. Takie mam wrażanie. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minrolek już zjedzie poniżej 5.9 na kontraktach będzie 5.3 -5.0 taki jest plan . 
No soryy jesteśmy jak bakterie fermentacyjne w kadzi mamy robić aż będziemy pierdzieć. Kasa pójdzie gdzie indziej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Do kur wychodzę napisał:

Minrolek już zjedzie poniżej 5.9 na kontraktach będzie 5.3 -5.0 taki jest plan . 
No soryy jesteśmy jak bakterie fermentacyjne w kadzi mamy robić aż będziemy pierdzieć. Kasa pójdzie gdzie indziej. 

A co zabrakło odważnego ab pójść z reklamoweczką do ministerstwa . 

Jak tam juz lukają  na nich  Cybstersi to wiesz możesz stracić nawet dobytek i reputację zwłaszcza  tą  lokalną . ...a to niefajnie jechać Maybachem a ci patrzą spode łba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te zielone fermy fajnie wyglądają w tych tłumaczeniach przedstawicieli wipaszu wszystko bez antybiotyków na naturalnej paszy bezstresowo na chłonnym i steeylnym pelecie a ten pellet rozsypany na podgrzewanych podłogach które niwelują amoniak fermy zasilane energią słoneczną a pomiot wykorzystany do biogazowni i jeszcze ta ciągle kontrolowana wilgotność i temperatura no normalnie szok.

Ile to już takich filmów z takich wspaniałych nowoczesnych ferm można znaleźć na internecie sami wysyłaliśmy sobie kiedyś linki do takich filmów i co czy to tak wygląda no z zewnątrz może tak ale w środku nie w środku to tak nie wygląda w środku jest jak tutaj ktoś kiedyś napisał syf i kiła ptaki brudne stojące na mokrym gnijącym pod nogami gnoju Co generuje taki smród że w niektórych filmach nawet na kamerze widać mgiełkę zawieszoną w powietrzu a pomiot zabierany do biogazowni no zaraz się okaże że pomiot przed zabraniem do biogazowni będzie pół roku składowany na fermie nie zdziwiłbym się i jeszcze te miejsca pracy jedna osoba zajmująca się trzema obiektami gdzie jeden jest tak wielki jak nasze trzy i to tyle miejsc pracy bo do sprzątania i napraw przychodzą firmy z zewnątrz taki Wipasz nie bawi się w szukanie ludzi do gnoju po wiosce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I schodzimy poniżej piątki. A wcale jakoś strasznie dużo żywca nie ma, bo poważne ilości żywca to się dopiero wysypią zaraz po Nowym Roku. Ciekawe co to będzie. Generalnie duże ubojnie mówią, żeby wyłączyć TVN, bo produkcja na Ukrainie idzie pełną parą, znieśli im bariery celne i ilościowe w postaci kontyngentów i wysyłają na Europę giga ilości drobiu skarmionego paszą za 1/3 naszej ceny. A zniesione mają bariery celne do czerwca, więc czuję poooważny problem dla nas, bo przy indycznikach, swinarniach i wszystkim przerobionym na brojlera wygląda że się ugotujemy z tym

 

 

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z indyka poszło tyłu w brojlera, że indyczka dziś 9.30 netto minimum i nigdzie nie ma, zresztą na kaczce też braki, bo też brojler zamiast kaczki. Więc darogije druzja teraz minimum 2-3 rzuty srogich dokładek.

P.s Wg danych na Ukrainie produkcja drobiu wyższa niż przed wojną...więc istotnie TV powinno się wyrzucić do kosza bo podobne bzdury jak w covidzie, obrazy trumien itp tylko, że nie z czasów covida i bez związku z nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości ktoś wie jaki jest koszt indyczki przy 9,3 idzie zarobić czy nie?

Może ty się wypowiesz medox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krachmen napisał:

I schodzimy poniżej piątki. A wcale jakoś strasznie dużo żywca nie ma, bo poważne ilości żywca to się dopiero wysypią zaraz po Nowym Roku. Ciekawe co to będzie. Generalnie duże ubojnie mówią, żeby wyłączyć TVN, bo produkcja na Ukrainie idzie pełną parą, znieśli im bariery celne i ilościowe w postaci kontyngentów i wysyłają na Europę giga ilości drobiu skarmionego paszą za 1/3 naszej ceny. A zniesione mają bariery celne do czerwca, więc czuję poooważny problem dla nas, bo przy indycznikach, swinarniach i wszystkim przerobionym na brojlera wygląda że się ugotujemy z tym

 

 

 

 

Medi akurat po nowym roku będzie cena wyższa niż dzisiaj i można na to domy stawiać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Niech skoczy z 4.6 które zaraz bedzie na 5. Nie wiem czy wiesz ile jest kur po Nowym Roku, czy mówisz na podstawie jednej ubojni która ma okienko 3dni, czy mówisz na podstawie wolnego rynku na południu, który nie ma już żadnego znaczenia dla ceny czy może o skali kraju, bo ludzie często wyciągają mylne wnioski. Przedstawiciele mówią np wstawiaj bo stoi połowa pustych na Podkarpaciu, tylko całe Podkarpacie to 3mln, podczas gdy miesięcznie lęgniemy 120-130mln, i dwie średnie fermy kontraktowe załatwiają połowę Podkarpacia, bo standard ferma kontraktowa ze środka zachodu czy północy to 500tys 

Edytowane przez Krachmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dex Odpowiadając na Twoje pytanie:  W 2018 operator Enea, sprzedawca PGE - jeden z drugim się nie dogada, nie mają umów, więc PGE nie zapłaci, bo nie musi, skoro nie jest również operatorem. Kombinowałem odwrotnie.... piszę do Enea, że odbieracie ode mnie prąd - od wytwórcy, więc płaćcie! Odpowiedź: gdyby byli też sprzedawcą, to nie ma sprawy, zapłacą.... ale jest PGE, więc bujaj się. Przeczekałem jeszcze 2 lata oddając prąd za free i podpisałem kolejną umowę na 2 lata z Energa. Usłyszałem, że tam prezesuje słynny były burmistrz Pcimia, firma jest za ekologią, odnawialne źródła energii, bla, bla, bla, kupują prąd jak żadna firma w owym czasie, zależy im na Zielonych Certyfikatach....

Otrzymałem zapis w umowie, że odkupią prąd mimo, że na terenie Enea - operator. Jednym słowem: "Będzie pan zadowolony"

20 miesięcy czekałem.... wcześniej pisma, wezwania, straszenie URE.... a oni, że ten z Pcimia już jest teraz w Orlenie i od teraz już nie będzie tak jak miało być. Znów pisma, cytowanie umowy o odkupie, groźby.... jak grochem o ścianę. Odpowiedź zawsze była jedna: Enea ma obowiązek przekazać Energa odczyty do 5-ego kolejnego miesiąca za poprzedni miesiąc, ale jest Covid, ograniczenia, nie ma ludzi, opóźnienia itp, więc nic nie poradzą, że nie dostają odczytów. Energa jako firma jest tak samo olewana przez Enea, jak każdy "Kowalski". Nagle w sierpniu tego roku dostaję odczyt od Energa, za dostarczoną energię do sieci!!!! Jupiiii !!! Ale się obłowie - pomyślałem

Poprosiłem o cenę po jakiej ma policzyć fakturę i wyszło mi ponad 1300 ..................................................................... zł netto. Okazało się, że to jest odczyt za 07-30 kwietnia 2022. No więc od nowa.... pisma, maile, ponaglenia, a oni mi na to, że Enea to im przesłała, więc przekazują. To nie oni są problemem. W końcu w kolejnych miesiącach wydębiłem pozostałe odczyty za 20 miesięcy trwania umowy z Energa.  Enea wreszcie zatrybiła i odnalazła odczyty, przekazała Energa i popłacili zaległości. Teraz (chwilę temu) kolejne wezwanie o przekazanie odczytu za listopad (mają obowiązek do 5-ego dnia miesiąca), podanie ceny za listopad i może jeszcze w grudniu uda się wystawić FV na kilka złociszy.

Od Nowego roku przechodzę do Axpo i zobaczymy jak tam to będzie działać. Ma być lepiej, ma być normalnie, ale jakoś w to nie wierzę..... bo może Enea znów nie prześle odczytów...

Cena sprzedaży to 80% ceny BASE na energie. Ja po prostu pytam o odczyt i cenę i to otrzymuje od Energa.

Jeszcze na zakończenie.....mój opiekun podpowiedział mi..... i to w sumie zrobił: Skarga do URE na Enea Operator, że nie odpowiada w ustawowym terminie, że nie przekazuje odczytów, itp. Podobno z punktu rozdają 5 tyś zł kary od olanego łepka. Taka pozostaje mi satysfakcja.

Mam nadzieję, że już wszystko wiesz

A teraz cena: na jutro 5,10 , wczoraj jeszcze 5,16

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...