Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

4.30 cena. Kury po 4kg niepoodbierane. Jak słyszałem o hałdach węgla na fermach i hodowcach ostrzących sobie zęby na zarobek, bo pewnie inni nie wstawią plus imporcie bez ograniczeń z Ukrainy, to mówiłem żeby nie wstawiać. Ale nikt nie posluchał.Do tego teraz wszyscy hodowcy którzy mieli wstawiać na początku stycznia przesuwają się ze wstawieniami na koniec stycznia . Także będzie się działo tej zimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile jest finisher de heus linia a lub b. 

Jaka była obniżka paszy?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Krachmen napisał:

4.30 cena. Kury po 4kg niepoodbierane. Jak słyszałem o hałdach węgla na fermach i hodowcach ostrzących sobie zęby na zarobek, bo pewnie inni nie wstawią plus imporcie bez ograniczeń z Ukrainy, to mówiłem żeby nie wstawiać. Ale nikt nie posluchał.Do tego teraz wszyscy hodowcy którzy mieli wstawiać na początku stycznia przesuwają się ze wstawieniami na koniec stycznia . Także będzie się działo tej zimy...

Wrzucasz wszystkich do jednego worka ja latem zarobilem w pazdzierniku poczatek dalem na luz w srode wracam z zaleglych wakacji i moge swietowac 😁i czekam na obnizki pasz inaczej prdole system nie ma sesnu wstawiac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2022 o 09:10, Tradytor napisał:

Nowe ognisko GP na indyku w kuj-pom  blisko granicy z mazowieckim . 60 km od Żuromina . Nie ciekawie się robi

Kolejne , również indyk ,powiat gostyniński 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukraińskie mięso drobiowe uzyskało dostęp do rynku kanadyjskiego

19 grudnia 2022, 11:18291
  • image.png.28a9eeb0b4ec29a0cbb10a1f61ab358e.png
  • image.png.2f4263fd04085a8f5032cb26ff648d72.png
  • image.png.59b8c6683a1937da2b40c59af127fa26.png

kuritsa-53.jpg

 

 

Od listopada akredytowane przedsiębiorstwa ukraińskie mogą posługiwać się uzgodnionym Świadectwem Urzędowej Kontroli Mięsa przy eksporcie mięsa drobiowego z Ukrainy do Kanady.

O tym informuje Związek Hodowców Drobiu Ukrainy.

Jak zaznaczono, eksport mięsa drobiowego z Ukrainy do Kanady odbywać się będzie w ramach umowy o wolnym handlu między Ukrainą a Kanadą (CUFTA), która została podpisana 11 lipca 2016 roku i weszła w życie 1 sierpnia 2017 roku. Negocjacje w sprawie zatwierdzenia świadectwa do badania mięsa drobiowego trwały ponad 6 lat, od 2016 roku.

Eksport drobiu będzie wolny od ceł i kontyngentów taryfowych do czerwca 2023 r., ponieważ Kanada zniosła wszystkie cła i kontyngenty na ukraińskie produkty na 12 miesięcy.

Strony ustaliły, że pierwszych dziesięciu partii handlowych produktów mięsnych z Ukrainy zostanie poddanych pełnej kontroli organoleptycznej.

Akredytacja nowych placówek będzie prowadzona przez Kanadyjską Agencję Kontroli Bezpieczeństwa Żywności zdalnie lub podczas „fizycznej” kontroli na miejscu. Lista akredytowanych ukraińskich przedsiębiorstw, które mają prawo importować produkty mięsne do Kanady, znajduje się pod linkiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/wygasajaca-presja-kosztowa-stworzy-przestrzen-do-spadku-cen-skupu-drobiu,126466.html

 

Poprawa opłacalności produkcji drobiu

„Cena skupu drobiu wyniosła w październiku 6,50 zł/kg (+52,9 proc. r/r), a cena pasz dla drobiu ukształtowała się na poziomie 2,33 zł/kg (+45,2 proc. r/r). W rezultacie relacja cen żywiec/pasza wyniosła w październiku 2,78 wobec 2,64 przed rokiem, wskazując na poprawę opłacalności produkcji w ujęciu rocznym” – informują analitycy z Credit Agricole.

Uwzględniając sytuację na światowym i krajowym rynku drobiu autorzy raportu prognozują, że cena skupu drobiu na koniec 2022 r. wyniesie ok. 6,20 zł/kg oraz ok. 5,50 zł/kg na koniec 2023 r.

Juz spadło poniżej 5.8 nawet na kontraktach na koniec 2023 może być 5.00

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Do kur wychodzę napisał:

https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/wygasajaca-presja-kosztowa-stworzy-przestrzen-do-spadku-cen-skupu-drobiu,126466.html

 

Poprawa opłacalności produkcji drobiu

„Cena skupu drobiu wyniosła w październiku 6,50 zł/kg (+52,9 proc. r/r), a cena pasz dla drobiu ukształtowała się na poziomie 2,33 zł/kg (+45,2 proc. r/r). W rezultacie relacja cen żywiec/pasza wyniosła w październiku 2,78 wobec 2,64 przed rokiem, wskazując na poprawę opłacalności produkcji w ujęciu rocznym” – informują analitycy z Credit Agricole.

Uwzględniając sytuację na światowym i krajowym rynku drobiu autorzy raportu prognozują, że cena skupu drobiu na koniec 2022 r. wyniesie ok. 6,20 zł/kg oraz ok. 5,50 zł/kg na koniec 2023 r.

Juz spadło poniżej 5.8 nawet na kontraktach na koniec 2023 może być 5.00

 

to jest kpina ...jakby jedynym kosztem była TYLKO pasza!!! Może coś o gazie, węglu, energii elektrycznej , kosztach pracownicych?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Żeldrob1 napisał:

to jest kpina ...jakby jedynym kosztem była TYLKO pasza!!! Może coś o gazie, węglu, energii elektrycznej , kosztach pracownicych?????

 Jak dla mnie bzdury - podają cenę ptaka brutto , a paszy netto!!!  Listopad 2021 sprzedawałem ptaka brutto 4,67 , paszę kupowałem  brutto średnio 1820 . Relacja to 2,56 . Listopad  tego roku  żywiec brutto 6,40 - pasza 2600 . Relacja 2,46 , JPRD jak mi się poprawiła opłacalność 😈 A jak doliczę zajebiste ceny prądu, węgla, gazu , czynnika ludzkiego, oprocentowania  kredytu ......to nie wiem czy relacja nie wyniesie 2,00....Normalnie jestem zarobiony jak Lewandowski 😈 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem doszły mnie wieści o PG w wielkopolsce jutro pewnie się potwierdzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No jest katastrofa, cena zanurkowała i nikt nie chce odbierać wolnego rynku. Szkoda że tyle nabudowali nowych bud bo jak jadę Wielkopolską to nie mogę uwierzyć w to co się dzieje na polach. Więcej dachów niż zasiewów. Przy cenach pasz i energii 4,7 czy 5,0 to jest bankructwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne że umowy się odliczają. PG pewnie się rozsieje jak ostatnio co znów udowodni że matka natura wie lepiej niż menagerowie świata

Edytowane przez Do kur wychodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu koleżce odbiorą kury, słynne Opole (słowo zostało usunięte)e stargowali się na 3,90 przyjadą jutro wezmą wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O żesz.

P.s Po tych zmianach nikogo już prawie nie ma na tym forum, ale zalecam ostrożność bo dużo ludzi wystraszyło się jak cena zaczęła spadać i poprzenosilo wstawienia z początku stycznia na koniec stycznia, mimo że mieli dawane info że tam jest i tak dopchane w ch..j.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Krachmen napisał:

O żesz.

P.s Po tych zmianach nikogo już prawie nie ma na tym forum, ale zalecam ostrożność bo dużo ludzi wystraszyło się jak cena zaczęła spadać i poprzenosilo wstawienia z początku stycznia na koniec stycznia, mimo że mieli dawane info że tam jest i tak dopchane w ch..j.  

Tak a wylęgarnia jest z gumy i jak Kaziu i zdzisiu zadzwonią w grudniu to im w styczniu o 2 tyg przesunie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Żeldrob1 napisał:

 Jak dla mnie bzdury - podają cenę ptaka brutto , a paszy netto!!!  Listopad 2021 sprzedawałem ptaka brutto 4,67 , paszę kupowałem  brutto średnio 1820 . Relacja to 2,56 . Listopad  tego roku  żywiec brutto 6,40 - pasza 2600 . Relacja 2,46 , JPRD jak mi się poprawiła opłacalność 😈 A jak doliczę zajebiste ceny prądu, węgla, gazu , czynnika ludzkiego, oprocentowania  kredytu ......to nie wiem czy relacja nie wyniesie 2,00....Normalnie jestem zarobiony jak Lewandowski 😈 

Pasza musi zejść z tronu na 1900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysonzi, cena zaczęła spadać już dawno, oni nie chcieli wkładać przed Świetami, tylko po Nowym Roku, teraz przesuwają się na koniec stycznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyp ptasiej grypy przez ostatnie kilka dni jest przerażający. Łódzkie zagłębie kaczek, Błaszki, Sobiesęki, Romanów, z dzisiaj powiat Ostrzeszowski, miejscowość Kotłów na gęsiach w pierwszej strefie duża ubojnia Ami Mikstat. Za chwilę będą blokady wstawien całymi powiatami, i rynek sie ostudzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://tvn24.pl/biznes/najnowsze/epidemia-ptasiej-grypy-wybito-50-milionow-ptakow-komunikat-europejskiego-urzedu-ds-bezpieczenstwa-zywnosci-efsa-6546918
 

Tej jesieni epidemia ptasiej grypy jest groźniejsza niż w 2021 roku, a liczba hodowli dotkniętych zakażeniami jest o 35 procent wyższa niż w ubiegłym roku. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) potwierdził, że na Starym Kontynencie panuje najbardziej niszczycielska ptasia grypa w historii, a w zaatakowanych przez wirus hodowlach w 37 krajach wybito już około 50 milionów ptaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...