Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, agroleń. napisał:

 

Ale o co ci chodzi bo nie rozumiem przecież dzisiaj już święta nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lysonzi1 napisał:

To było nie do ciebie tylko do medoxa

Chyba, ja tak to widzę. A odnośnie ceny 5.5 net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zeszłym to max ok 5.2. Znam wolny rynek także nie tłumacz jaka była cena. W tym jest większy ruch, większe poszukiwania do tego strach ubojni o kolejne wstawienia bo stref ciągle przybywa 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mogę.... 🤔

Lepiej w 2-gie święto sprzedawać po 5 niż w Nowy Rok po 5,50 !!!

Medox mówi kiedy golić!

A może pomyliłeś słowa i miało być strzyc ?

Ku. wa gdzie jest LOBO, bo za chwilę go zastąpię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzają się twoje chore teorie to szukasz sensacji. Łapacze nadal na urlopie? Czy po 3 królach wracają czy nadal długi weekend?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysonzi1  ja Trochę nie rozumiem Czym ty się tak podniecasz cena jest nadal ch.u.j.o. wa czyli taka jak mówi medox No chyba że ty przy 5,50 zarabiasz i jesteś zadowolony bo ja nie jestem. Właśnie wróciłem do domu zdałem kury w wieku 52dni bo mi ubojnia nie odbierała zużycie mi wyszło 1,68 na średnią 3,41 może i bardzo ładnie ale przez wyższe zużycie wzrósł również koszt już nie wspomnę o tym ile poszło więcej prądu i wody które też nie są na dzień dzisiejszy tanie także jak dla mnie na chwilę obecną to medox ma rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mistrz napisał:

Lysonzi1  ja Trochę nie rozumiem Czym ty się tak podniecasz cena jest nadal ch.u.j.o. wa czyli taka jak mówi medox No chyba że ty przy 5,50 zarabiasz i jesteś zadowolony bo ja nie jestem. Właśnie wróciłem do domu zdałem kury w wieku 52dni bo mi ubojnia nie odbierała zużycie mi wyszło 1,68 na średnią 3,41 może i bardzo ładnie ale przez wyższe zużycie wzrósł również koszt już nie wspomnę o tym ile poszło więcej prądu i wody które też nie są na dzień dzisiejszy tanie także jak dla mnie na chwilę obecną to medox ma rację

 No to gratuluję wyniku z kąd masz pasze ? Zdrowotność też musiała być dobra i małe zagęszczenie przy tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mistrz napisał:

Lysonzi1  ja Trochę nie rozumiem Czym ty się tak podniecasz cena jest nadal ch.u.j.o. wa czyli taka jak mówi medox No chyba że ty przy 5,50 zarabiasz i jesteś zadowolony bo ja nie jestem. Właśnie wróciłem do domu zdałem kury w wieku 52dni bo mi ubojnia nie odbierała zużycie mi wyszło 1,68 na średnią 3,41 może i bardzo ładnie ale przez wyższe zużycie wzrósł również koszt już nie wspomnę o tym ile poszło więcej prądu i wody które też nie są na dzień dzisiejszy tanie także jak dla mnie na chwilę obecną to medox ma rację

Podniecam się tym, że w dobry tydzień poszła cena o niemalże złotówkę. A ty mogłeś do 4 kg trzymać. Nie ma w Polsce innych ubojni? Jedna nie chcę to do drugiej ale kto takie konie weźmie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Nowy2022 napisał:

 No to gratuluję wyniku z kąd masz pasze ? Zdrowotność też musiała być dobra i małe zagęszczenie przy tym

Pasze mam z deheus upadków było ponad 1000 ale większość w pierwszym tygodniu potem były zdrowe a wstawiam 20szt na metr ale były ubrane dwa auta pierwsze w 34 dobie drugie w 40

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mistrz napisał:

Lysonzi1  ja Trochę nie rozumiem Czym ty się tak podniecasz cena jest nadal ch.u.j.o. wa czyli taka jak mówi medox No chyba że ty przy 5,50 zarabiasz i jesteś zadowolony bo ja nie jestem. Właśnie wróciłem do domu zdałem kury w wieku 52dni bo mi ubojnia nie odbierała zużycie mi wyszło 1,68 na średnią 3,41 może i bardzo ładnie ale przez wyższe zużycie wzrósł również koszt już nie wspomnę o tym ile poszło więcej prądu i wody które też nie są na dzień dzisiejszy tanie także jak dla mnie na chwilę obecną to medox ma rację

Spróbuj powtórzyć ten wynik latem. Ale gratuluję tylko że to się może udać wyłącznie na własnej pszenicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, _s69 napisał:

Spróbuj powtórzyć ten wynik latem. Ale gratuluję tylko że to się może udać wyłącznie na własnej pszenicy. 

Powtarzałem taki wynik latem nie wiem czy kury były aż 52 dni ale 49 były na pewno i nie rozumiem dlaczego latem miałaby się niby nie udać bo co bo ta śpiewka którą słyszę prawie od każdego że kury latem nie rosną jakoś ja nie zauważyłem różnicy czy lato czy zima wagi zawsze takie same nieważne czy na dworze minus 10  czy plus 35. Na jakiej własnej pszenicy pasza przyjeżdża z wytwórni i kury ją jedzą i tyle nic nie dodaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, _s69 napisał:

Spróbuj powtórzyć ten wynik latem. Ale gratuluję tylko że to się może udać wyłącznie na własnej pszenicy. 

na pszenicy? wtedy spożycie będzie 1,90 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miszczu pisze baje na zlecenie. Samo rosnie na zorzy polarnej ktorą kury słyszą przez dziurkę od lejka do witamin.

Mam takiego somsiada. Pokrzywa wkoło radosne czoło i usta pełne opowieści fantastycznych treści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2022 o 01:27, Mistrz napisał:

Powiem ci że opłaca się jeszcze trzymanie do 6,5 tygodnia no powiedzmy do 46 doby bo do tego wieku jeszcze nie przeżerają no jest troszkę większe zużycie np. zamiast 1,52 będzie 1,54 ale za to dużo większa waga i tutaj pojawia się problem bo u mnie na 46 dobę jest waga 3,4 i nie bardzo ubojnie chcą takiego kurczaka no moja mała ubojnia jeszcze to weźmie ale z dużą już by był problem  ja najczęściej kończę tak na 40-44 dobę Jeśli masz gdzie zdać kurę ponad 3 kg możesz trzymać dłużej jeśli nie no to chyba nie ma sensu przetrzymywać miałem kilka rzutów trzymanych nawet do 49 doby i też wychodzi to całkiem nieźle zużycie nie wzrasta jakoś drastycznie ale jest już wyższe na przykład zamiast 1,52 wyjdzie ci 1,58 ale jak już kura skończy 7 tygodni to każdy dzień po 7 tygodniu to jest totalny bezsens bo zdarzyło mi się parę razy w życiu trzymać kurę nawet prawie 8 tygodni chociażby Kiedy zaczęła się pandemia i nie miałem co zrobić z kurczakiem mam wrażenie że po 49 dniu te kury żrą dwa razy więcej niż rosną po prostu zużycie wzrasta tak drastycznie że na 55 dobę  kończy się na 1,7 .

Opisałem ci to co wiem teraz musisz sobie przeanalizować co ci się opłaca

Do mistrza. To słabo Ci wyszło. 52 dni i tylko 3,46. Jeszcze miesiąc temu takie wyniki miałeś w 46 dobie. Dodatkowo upadki 4% bez leczenia. Jesteś dobry ziomek, hehe

Edytowane przez Kurczakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest średnia z całości na autach wczoraj na pierwszym miałem 3,98 drugie 3,94 trzecie 3,86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mistrz napisał:

A upadki to raczej miałem 6%

Nie zapomnij tego zgłosić do odpowiednich służb. I pamiętaj, że to nie jest opcja tylko obowiązek. Ja bym tak nie potrafił hodować. 

Edytowane przez _s69
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...