Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, 8-obcy pasazer nostromo napisał:

Medox koleżanka wstawiła 28.12.22 . na jaką cenę może liczyć . poDebra11nie 01.02.23 koniec 08.02.22-13.02.23 . Przyjacielu 

6netto powinno być minimum. Nie ma żywca na luty, ale już od początku marca zaczyna się wysyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medox bedzie teraz mniej aktywny zza kulis powinien wyjsc teraz filus z piskletami po 1,50 a tak na poważnie brakuje kolegi kun jeden z nielicznych z rzetelnymi informacjami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dostaliście obniżki paszy od końca listopada ? Ja w de heus dostałem 3 sms łącznie na 60zl a jak w innych cargilach czy ekoplonach itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2023 o 09:21, Mistrz napisał:

 

Podaj dokładnie -kiedy?

Czy to liczysz od 30 listopada?

 

 

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tak jest 

Bo sie nie jednoczymy , nie mamy zadnych grup i przedstawicieli godnych bronić wspólnego interesu.

Jedyna drogą co zostalo do pójść do strajków i blokować drogi przed importem taniego surowca. Teho jedynie mogą sie bać owi monopoliści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, agroleń. napisał:

A dlaczego tak jest 

Bo sie nie jednoczymy , nie mamy zadnych grup i przedstawicieli godnych bronić wspólnego interesu.

Jedyna drogą co zostalo do pójść do strajków i blokować drogi przed importem taniego surowca. Teho jedynie mogą sie bać owi monopoliści.

Agro "nie jednoczymy" ???? Tak , ta  branża mogłaby być skonsolidowana i dzisiaj produkcja wyglądałaby zupełnie inaczej , ale.....nie w Polsce. Darcie ryja , chęć ( i w wielu przypdkach tylko chęć bo jak dochodzi do finału to wielu ZAWSZE coś wypada ) udziału w protestach , chęć konsolidacji ...są TYLKO do pierwszej poprawy cen żywca . Jakie jednoczenie? Przez swój d.e.b.i.l.i.z.m. , ekonomiczne i matematyczne (słowo zostało usunięte)ectwo wielu jest do końca swojego żywota uzaleznionych od ubojni, paszarni . To przegrani ludzie tylko wielu sie wydaje , że jeszcze nad czymś panują. No...buhahahaha...nad nimi panują np. takie Wiśniewskie z Wipaszu ...😂  Przez blisko 20 lat usiłowałem tych   d.e.b.i.l.i  drobiarzy przekonać , że w JEDNOŚCI SIŁA>  Od kilku lat mam to w d.u.p.i.e bo szkoda mojego czasu, nerwów no i prywatnych pieniedzy.  W tej branży tylko rozwiązania ustawowe mogą cokolwiek zmienić bo mentalność hodowców ( znacznej ilości ) to mentalność niewolnika , który odzyskał ludzkie prawa i teraz jest "panisko" więc nikt mu nic nie może narzucić. Sami tu na forum czytacie o hodowcach , że żadna ubojnia nie chciała. przesuwali ...etc. Jak można produkować ot tak na "jakoś to będzie"? Bez umowy gwarantującej np. zdjęcie do maks 40 doby ? O c enie już nie piszę bo  żeby była w miarę stabilna i opłacalna  to wszyscy drobiarze z Polski powinni jechać na szkolenie do Niemiec 😡

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 28 listopada 

To jak nikt nie dostał obniżki? 

Ja to mam szczęście

Edytowane przez dex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja zmowe cenowa jest popyt na pasze wiec nikt sie nie kwapi do korekty cen, mimo spadku zboz wedlug mojej oceny 200 zl to jest minimum ktore pasza powinna staniec na chwile obecna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja zmowe cenowa jest popyt na pasze wiec nikt sie nie kwapi do korekty cen, mimo spadku zboz wedlug mojej oceny 200 zl to jest minimum ktore pasza powinna staniec na chwile obecna ps.chyba macie swiadomosc ile jest zborza z ukrainy i po jakiej cenie wyrwornie je kupowaly sam Ardanowski powiedzial kto jest glownym odbiorca tego zborza ale przedstawiciel prosto w oczy Ci powie ze my tego nie kupowalismy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, asa napisał:

Maja zmowe cenowa jest popyt na pasze wiec nikt sie nie kwapi do korekty cen, mimo spadku zboz wedlug mojej oceny 200 zl to jest minimum ktore pasza powinna staniec na chwile obecna ps.chyba macie swiadomosc ile jest zborza z ukrainy i po jakiej cenie wyrwornie je kupowaly sam Ardanowski powiedzial kto jest glownym odbiorca tego zborza ale przedstawiciel prosto w oczy Ci powie ze my tego nie kupowalismy 

po pierwsze to jak jesteś na bakier z ortografią  włącz sobie jakiś korektor  bo popełniając takie błędy ośmieszasz innych hodowców. Po drugie  odnośnie zboża z Ukrainy to zgadzam się w 100% . Nie dalej jak wczoraj rozmawiałem z rolnikiem , który ma kilkaset ton pięknej , suchej pszenicy i.....nikt od niego nie chce kupić  bo....nikt aktualnie nie ma potrzeby . Są sakramencko dotowarowani tanią , ukraińską . A cena paszy? Czy gdyby przy naszych kosztach na poziomie 6,50  byłaby cena żywca np. 10 złotych , paszarnie jechałyby na minusie ,byłoby super zbyt to który hodowca chciałby obniżyć sobie cenę? ŻADEN . Dopóki są hodowcy płacący po blisko 2600 za tonę paszy to cen nie obniżą. Ja nawet nie mam info , że hodowcy dopominają sie o obniżki cen pasz. Po prostu jak jest jakies zapytanie to zawsze jedna odpowiedź - mamy pszenicę  drogą z kontraktu i nie możemy obniżyć. Hodowcy to łykają jak pelikan rybkę i ...płacą , płacą. Dzisiaj jak część hodowców stanie się niewypłacalna to i tak wytw. pasz mają już wypracowaną rezerwę finansową, że owszem będzie to strata ( tymczasowa bo zawsze jest jakis majatek hodowcy ) , ale niezbyt bolesna. 

Edytowane przez Żeldrob1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam 2 bledy tu czy tam odrazu wielkie halo kazdy popelnia bledy nie kazdy sam je dostrzega a wiec nie zborza tylko ZBOŻA 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, asa napisał:

Oj tam 2 bledy tu czy tam odrazu wielkie halo kazdy popelnia bledy nie kazdy sam je dostrzega a wiec nie zborza tylko ZBOŻA 

żadne halo , ale piszesz  z błędami i niechlujnie .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chopcy radarowcy czuję luty 6.5 a marzec 4.0 . Jedni którzy mieli wstawiać między Świętami i po Nowym Roku jak zobaczyli początkiem grudnia nurkowanie ceny to się poprzesuwali na drugą połowę stycznia, drudzy się zatrzymali ale teraz zobaczyli wzrost ceny i zamawiają na wyścigi- wyjdą im wstawienia na koniec stycznia. Będzie w lutym kury zero, a w marcu znowu 2x tyle co potrzeba. Noi każdy mówi że już nigdy przenigdy nie będzie miał żywca na Święta, hehe.

Generalnie jakoś w zeszłym roku było to w pewnym momencie fajnie proporcjonalnie rozłożone, a potem poszły kombinacje jak weszła Ukraina

Edytowane przez Krachmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga hodowcy ubojnie sztucznie zaniżają cenę np. ubojna algas wstawiła cenę 5.25 śmiech na sali ciekawe kto im za tyle sprzeda. Cena na niedzielę ustalona 5.70                 Nie dajcie się robić w balona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenki i zapotrzebowanie były tylko przez zamieszanie , postoje większych, chwilowe miedzyswiąteczne nie wożenie Ukrainy itp. Jedyna cena będzie w lutym, bo ostatnie 2tyg i obecny tydzień praktycznie zero wstawień. Z kolei jak pisałem od 15 stycznia przez prawie miesiąc nie ma jak umieścić tego w aparatach, znowu zobaczycie pisklęta wożone na kurniki po nocach żeby to rozwieźś jak kiedyś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dex napisał:

Od 28 listopada 

To jak nikt nie dostał obniżki? 

Ja to mam szczęście

Ja też 60zl deheus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to pojedźcie na granicę, mówił mi hodowca, a w zasadzie głównie producent zboża po spotkaniu w sprawie importu zbóż, że Ukraińcy wożą do nas żywiec brojlera na całego. Ponoć od chja tego jedzie codziennie. W cenie 2.80....loco nasza ubojnia+ waga przyjmowana na naszej ubojni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medox zapomniales o jednym PG teraz rozdaje karty twoja teza moze nic nie znaczyc a kule wymien na nowa tamta juz sie przekreciła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...