Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Krachmen napisał:

A tak w ogóle to pojedźcie na granicę, mówił mi hodowca, a w zasadzie głównie producent zboża po spotkaniu w sprawie importu zbóż, że Ukraińcy wożą do nas żywiec brojlera na całego. Ponoć od chja tego jedzie codziennie. W cenie 2.80....loco nasza ubojnia+ waga przyjmowana na naszej ubojni.

Słyszałem plotkę że to masz główny narodowy producent wspiera obywateli i broni przed skutkami inflacji. Polska kukurydza ponoć gnije nikt nie może sprzedać . Krachem się może pomylić ale nie musi.

. PG może rozsadzić najmisterniejsze palniki w proch. 

Edytowane przez Do kur wychodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptaszki mówią że czołowa firma drobiarska miesza import z naszym i udaje głupiego przed weterynarzami. I to jest sprawdzone info. Niestety, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno medox masz racje zamowienia pisklat jest coraz wiecej, uk nas utylizuje, wojna trwa niby problemy z pradem maja a jakos produkuja nasz rzad ma przed oczami zamiast polska flage widzi żółto niebieska a dudus spiewa koledy po ukrainsku ja sie pytam gdzie my żyjemy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krachmen napisał:

Cenki i zapotrzebowanie były tylko przez zamieszanie , postoje większych, chwilowe miedzyswiąteczne nie wożenie Ukrainy itp. Jedyna cena będzie w lutym, bo ostatnie 2tyg i obecny tydzień praktycznie zero wstawień. Z kolei jak pisałem od 15 stycznia przez prawie miesiąc nie ma jak umieścić tego w aparatach, znowu zobaczycie pisklęta wożone na kurniki po nocach żeby to rozwieźś jak kiedyś 

W kaliskim są kolejne przypadki grypy ptaków , robi się tam Zator .  Juz się mówi o braku kurczaka w harmonogramie na trzy miesiące .zeby mnie ktoś zle nie zrozumiał  , nie chodzi teraz o tani import który zastąpi naszą produkcję, ale chodzi o to że zatrzymywanie rolek na taśmie i nie dotrzymanie kontraktów dla odbiorców jest droższe niż dołożenie choćby tej nędznej złotówki hodowcom. Więc się szanujmy nawzajem.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak jest tylko w lutym, kto wam takie bajki pociska? Przedstawiciel paszarni? Hehe. Zapewne. Trochę ponad 100tys piskląt brojler było na cała Polskę, do rozdysponowania z powodu zakazu PG i poszło taniej na fermy które miały zamiar stanąć. I tyle w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z tego co piszesz medox  to nieźle się w.p.i.e.r...o.liłem bo jak ustalałem sobie harmonogramy Zrobiłem sobie wstawienie 27 Stycznia tak żeby chociaż tydzień mieć obie fermy puste muszę mieć trochę czasu żeby popoprawiać niektóre rzeczy Czyli z tego co piszesz wychodzi na to że przerwa którą miałem ostatni raz nie pamiętam ile lat temu zakończy się totalną wtopą bo będę zdawał akurat w marcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mówili, że handel siada ale ile w tym prawdy to ciężko powiedzieć. 5.5 na niedzielę oferowali. Btw co wam proponują ubojnie na kontaktach? Jak określana cena, jak konfiskaty itp? Ja najczęściej spotykam się z propozycjami : ministerialna plus dodatki ( najczęściej słyszę o ok 10gr), ewentualnie rolnicze z ministerialna / pół plus dodatki (również ok 10gr). A jeśli chodzi o konfiskaty to moja waga -1-2% ( w zależności od ubojni ) i mnie nic nie interesuje. Oczywiście objedzone nie mogą być. Może i teraz wychodziłoby się ciut lepiej jak wolny rynek ale to też może się odwrócić. Wszystko kosztem uwiązania za gębę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minrol masz na ten moment  5,73 na ten moment + dodatki ale nigdy nie dostalem wiecej niz 0,2 gr dodatku a czasem coś jeszcze utną w drugą stronę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje cena minrol jako dość bezpieczna  ale jak cena idzie w górę szybko to tez żałuję ze na wolnym rynku nie jestem jak spada nagle to nie odaje po 4 zł a tak bym ostatnio oddał  gdybym był na wolnym  to działa w dwie strony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączcie TVN albo spójrzcie na mapę, wojna jest w paru prowincjach na wschodzie, reszta normalnie funkcjonuje i produkuje i będzie tu wozić kosmiczne ilości za mniej niż połowę naszej ceny i nikt, absolutnie nikt nic z tym nie zrobi, bo pomoc dla Ukrainy jest celem strategicznym, więc serio ograniczcie obsady bo poza paroma wyskokami trwającymi tydzień czy półtora będziecie dokładać do tego furmankę pieniedzy

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Krachmen napisał:

Wyłączcie TVN albo spójrzcie na mapę, wojna jest w paru prowincjach na wschodzie, reszta normalnie funkcjonuje i produkuje i będzie tu wozić kosmiczne ilości za mniej niż połowę naszej ceny i nikt, absolutnie nikt nic z tym nie zrobi, bo pomoc dla Ukrainy jest celem strategicznym, więc serio ograniczcie obsady bo poza paroma wyskokami trwającymi tydzień czy półtora będziecie dokładać do tego furmankę pieniedzy

to akurat prawda tam gdzie najwiecej sie stzrelają prawie nie ma ferm wszystko jest bardziej na zachód i wlatuje praktycznie bez zadnych kontroli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, kakakura napisał:

Gdzie to ognisko ?

dębe i  trojanów + jeszcze 2 niepotwierdzone

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Nowy2022 napisał:

dębe i  trojanów + jeszcze 2 niepotwierdzone

 

Ojtam ,Trochę ponad 100tys piskląt brojlera pojdzie gdzie indziej na cała Polskę, do rozdysponowania z powodu zakazu PG i pojdzie taniej na fermy które mają grzanie na gaz ziemny bez altenatyw I tyle w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, agroleń. napisał:

Ojtam ,Trochę ponad 100tys piskląt brojlera pojdzie gdzie indziej na cała Polskę, do rozdysponowania z powodu zakazu PG i pojdzie taniej na fermy które mają grzanie na gaz ziemny bez altenatyw I tyle w tym temacie

Chyba tylko z jednej fermy pójdzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monrol można podpisać ale tylko z powiazaniem z rynkiem to znaczy 50% Minrol i połowa zeny z rynku albo coś w tym rodzaju. Dodatki zależą od ubojni. Ja znam większe i mniejsze dodatki do uzyskania realnie na ubojni niż 2 grosze. Zależy od człowieka. 

Reklamy taniego mięsa w marketach wróciły i to może nas niepokoić. Bo kontrakty są podpisane od stycznia (na kwartał lub połrocze) na handel z supermarketami i my za to tanie mięso zapłacimy. Przed covidem chleb był po 3,40 a filet z kurczaka po 14.99 teraz chleb jest po 6,50 a filet w sklepie kosztuje 18,99. Gdzie jest Logika? O nabiałach nie wspomnę. 

I przypominam, że byliśmy najbardziej hejtowani za podwyżki ze wszystkich branż. Wszędzie było słychać, że kurczak podrożał najbardziej.  A ci Niemcy i Pepiki w Zgorzelcu z wózkami pełnymi mięsa to jakieś debile są skoro przyjechali u nas przepłacać? 

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ukrainy też ????? Czy to tylko w celu dokończenia utylizacji branży własnymi rękami  ??? To jest skrajna głupota lub skrajna obłuda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kukurydzę w bigbegach wożą we firance .

Jak koszt transportu kolowego to 5000 PLN to po ile ta kukurydza jest na bramie U krów? Po Osiemset? 

A pasza dalej 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paszarnie biorą przykład z orlenu, jak można ludzi kroić na kase...Surowce, dolar oraz transport dawno potaniały a ceny bez zmian. Ostatnie podwyżki w argumentowali właśnie tymi zmiennymi. Mam nadzieje że UOKiK w końcu zrobi z nimi porządek i dowali taką kare że wytwórnią bokiem wyjdzie te dorabianie się na zawyżonej marży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...