Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Hodowca.100 napisał:

Paszarnie biorą przykład z orlenu, jak można ludzi kroić na kase...Surowce, dolar oraz transport dawno potaniały a ceny bez zmian. Ostatnie podwyżki w argumentowali właśnie tymi zmiennymi. Mam nadzieje że UOKiK w końcu zrobi z nimi porządek i dowali taką kare że wytwórnią bokiem wyjdzie te dorabianie się na zawyżonej marży. 

Paszarnie, tak jak wszyscy pozostali obkupili się kukurydzą i pszenicą w październiku po 1480, bo zbyt wielkie było ryzyko nie kupować i czekać. Dlatego teraz nie mogą zejść z cenami, bo za drogo kupili. To problem dotyczący wszystkich, którzy mieli pieniądze na zakup surowców. Wszystkich rolników, którzy mieli pieniądze na zakup mokrej kukurydzy i suszenie. Wszyscy jesteśmy w czarnej doopie. Dlatego pasza tak wolno tanieje.

Cała prawda ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz i tu jest sedno sprawy. Ja 90%roboe sam i również kupowałem mokra w wysokich cenach. Paszarnie nawet jak dostały coś taniej to ciągle jest to tylko "coś", na dodatek którego nikt nie może udowodnić, a co zarobią to ich 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem info że wielki z poludnia bije żywiec z Ukrainy? ktoś coś słyszał albo wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krachmen napisał:

Słyszałem info że wielki z poludnia bije żywiec z Ukrainy? ktoś coś słyszał albo wie ?

To niech bije zycze mu wtedy zeby zywca zabraklo od naszych jakby w ukrainie cos walnelo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaniem UOKiK jest to nieuczciwe wykorzystywanie przewagi kontraktowej. - Rolnicy ze stref objętych ASF znaleźli się w bardzo trudnym położeniu. Dlatego pomoc publiczna miała zrekompensować im poniesione straty. Niedopuszczalne jest zatem pozbawianie ich otrzymanego wsparcia przez kontrahenta o silniejszej pozycji rynkowej - mówi Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Na spółkę Agri Plus nałożono ponad 68 mln złotych kary. Firma może się od tej decyzji odwołać.

https://epoznan.pl/news-news-135836-poznanska_firma_z_potezna_kara_od_uokik_za_co

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się pomieszało, lekko się podesraly, wet podreperował antybiotykiem i pasuje. Poszło. Kase wszyscy młócą kosmos, ino chłopki produkować jak najwincy sprzedawać jak najtaniej Tymczasem u przedstawicieli nowa bajka (co widać trochę i na forum) wstawiać bo nie będzie wstawień przez ptasią grype. Haha. Tymczasem ptasiej grypy nie ma na ani jednej fermie brojlera a brojlera w strefie z zakazem wstawień w całej Polsce od miesiąca było 120tys szt pisklat hehe. I i tak rozdysponowano to pisklę bo to ślina, tu dołożyli bo niby większy wylęg, tam poszło taniej komuś kto chciał stanąć itp.  No ale cóż w tym biznesie chodzi o sprzedane tony i ilości pisklaka więc biznes musi się kręcić 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medi sezon ptasiej grypy w pelni jak wpadnie na zuromin to zobaczymy malo tego jak rozkreci sie w brazyli to dopiero nastapia perturbacje na rynku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że na żuromin to ptasia nie wpadnie dlatego że oni na to drugi raz nie pozwolą i nie chodzi mi o to że będzie jakaś super bioasekuracja tylko po prostu nikt nie będzie wiedzieć że tam się coś dzieje będzie ognisko a obok normalnie funkcjonująca ferma będzie wszystko jeździć wstawiać się sprzedawać nie będzie gazowania i tym podobnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Krachmen napisał:

Się pomieszało, lekko się podesraly, wet podreperował antybiotykiem i pasuje. Poszło. Kase wszyscy młócą kosmos, ino chłopki produkować jak najwincy sprzedawać jak najtaniej Tymczasem u przedstawicieli nowa bajka (co widać trochę i na forum) wstawiać bo nie będzie wstawień przez ptasią grype. Haha. Tymczasem ptasiej grypy nie ma na ani jednej fermie brojlera a brojlera w strefie z zakazem wstawień w całej Polsce od miesiąca było 120tys szt pisklat hehe. I i tak rozdysponowano to pisklę bo to ślina, tu dołożyli bo niby większy wylęg, tam poszło taniej komuś kto chciał stanąć itp.  No ale cóż w tym biznesie chodzi o sprzedane tony i ilości pisklaka więc biznes musi się kręcić 🙂

 

120 tys kurczaka to u nas na wiosce więcej nie  wstawiono już przez PG a gdzie tu reszta. W tej chwili to myślę że już koło miliona sztuk nie jest wstawione. Czy to dużo, czy mało nie wiem. Zależy ile nam przywiozą mięsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pozwolą na PG w Brazylii. Nawet jak będzie to nikt się nie dowie. Bzdurne artykuły co by było gdyby była PG w Brazyli , to samo co byłoby gdyby babcia miała wąsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Krachmen napisał:

Nigdy nie pozwolą na PG w Brazylii. Nawet jak będzie to nikt się nie dowie. Bzdurne artykuły co by było gdyby była PG w Brazyli , to samo co byłoby gdyby babcia miała wąsy

Babcia to czasem może być drag gueen. W czasach uświadomionego LGBT i niebinarności nie jeden się dowie że jego babcia chciała być meżczyzną i goliła wonsy  a pobliski ksionc to ...homoseksualna baba z wonsem. Wszystko się może zdarzyć krachmen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Krachmen napisał:

Nigdy nie pozwolą na PG w Brazylii. Nawet jak będzie to nikt się nie dowie. Bzdurne artykuły co by było gdyby była PG w Brazyli , to samo co byłoby gdyby babcia miała wąsy

Czyli co wedlug Ciebie zuromin to swiete miejce cudu i tam nie moze sie nic wydarzyć nawet jak sie wydarzy a rodzinne normalne fermy mozna je,ać malo tego jak widzialem na baltyku padle łabedzie ktorymi nikt sie nie interesował a weterynaria wymaga od nas debilskie wymagania to odechciewa mi sie siedziec w tym bagnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krachmen napisał:

Nigdy nie pozwolą na PG w Brazylii. Nawet jak będzie to nikt się nie dowie. Bzdurne artykuły co by było gdyby była PG w Brazyli , to samo co byłoby gdyby babcia miała wąsy

Babcia wąsy a dehes z wrażenia jeszcze przyśle pozdrowiemia ++++++++++++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...