Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

No to szykujcie się na podwyżkę cen pasz, ze względu na rosnącą cenę śruty sojowej. Przez ostanie 44 dni cena poszła w górę o 500 zł , czyli o ponad 20%.

Przy 25%-owym udziale śruty w paszy, daje to ponad 100 zł podwyżki kosztu paszy. Uwzględniając spadające delikatnie w tym czasie ceny zbóż, to i tak się nie bardzo niweluje, więc sugeruję oczekiwać smsa z wiadomością od mieszalni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów te k.rwy Wipaszowskie obniżyły cenę za żywiec na  5,35. Akurat jestem podczas zdawania część na jeb.ny Wipasz ,resztę na wolny 5,5 a może więcej w zależności od wielkości kurczaka. Szok ludzie czas na ewakuacje ..... Nie wspomnę o paszy że najdroższa w całej Polsce!!!!!!!! Może dobra a cholernie droga!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem wam że zawirowanie było chwilowe i wzrosty też. Tłumaczyłem dlaczego. Ale nie wierzyliście. TEGO (słowo zostało usunięte).STWA JEST NA ŚWIECIE ZA DUŻO DLATEGO BEDZIECIE JEBA.Ć ZA MISKĘ RYŻU. Aż pojmiecie, że to jest towar szybko psujący i nawet 1kura za dużo powoduje spadek ceny. Kropka.

Cena będzie tylko w pierwszych 3tyg lutego. MOŻE. Bo jak nawiozą Ukrainy to może w ogóle nie być naszych kur i wuja to zmieni.

Za tydzień zaczynają się hiper wstawienia.

Tyle. Pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, hobbysta 2 napisał:

Znów te k.rwy Wipaszowskie obniżyły cenę za żywiec na  5,35. Akurat jestem podczas zdawania część na jeb.ny Wipasz ,resztę na wolny 5,5 a może więcej w zależności od wielkości kurczaka. Szok ludzie czas na ewakuacje ..... Nie wspomnę o paszy że najdroższa w całej Polsce!!!!!!!! Może dobra a cholernie droga!!!!!!!

Jakoś mnie to nie dziwi Wipasz już od kilku lat nie współpracuje z hodowcami tylko wyjątkowo bezczelnie dyma ich bez mydła a ci jak widać dalej dają się dymać i myślą że... właściwie nie wiem co myślą może że w końcu zaczną używać mydła Nie wiem nie mam pojęcia W każdym razie sytuacja z roku na rok się powtarza a ludzi współpracujących z wipaszem jak widać nie ubywa nie wiem co wy widzicie w tym wipaszu ale jeśli podpisaliście z nimi umowy i macie teraz taką cenę to możecie obwiniać tylko siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy robią nas w hu.a , ubojnie celowo obniżają ceny  żeby zaniżyć średnią dużo hodowców jest na  średniej z cen rolniczych lub na 50/50  a tak naprawdę kupują drożej na wolnym. Cena dziś na wolnym 5.50-5.60  i wcale nie ma tak dużo żywca jak niektórzy mówią i zejście też jest

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w wielkopolsce grypa siecze fermę po fermie podobno dziennie jest pokilka zgłoszeń 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, kto kłamie, kontroluje, wymyśla historie i nie potrafi wczuć się w innych, wydaje się idealnym kandydatem na bohatera filmu. Jednak tacy ludzie są wśród nas, są Ci bliscy, czy to środowisku pracy, czy nawet w relacjach rodzinnych i społecznych. Jeśli myślisz, że tylko bardzo naiwni ludzie mogą dać się nabrać na manipulację emocjonalną, to całkowicie się mylisz. Dowiedz się, jak rozpoznać i jak sobie radzić z manipulacją.

 

https://spokojwglowie.pl/manipulacja-emocjonalna/

pierwsze co się wyguglało,  poczytać iść do pani zapłacić trochę to opowie dlaczego tak się (słowo zostało usunięte)jjja dajecie robić i jak zaakceptować że znów nas wyrównali . I zapytać czy aby wypada niekorzystną  umowę wypowiedzieć teraz czy to nie elegancko jest i może za pół roku ? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę niektórzy myśleli, że 6 zł będzie ciągle. Ze kryzys zaczyna być wszędzie, ale przecież ludzie muszą jeść, więc kryzys Nas nie dotknie. Nie zdziwię się jak w tym roku obecnie mamy najwyższa już cenę, może jeszcze latem będzie 5,5. Chyba że PG zamiesza. Ale PG jest,, pod kontrolą ". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież prognozy wyraźnie mówiły i mówią o 5.1- 5.3 a minroli tego doprowadzi. Nie dość ze wytwórnie oszukiwały to jeszcze sami siebie oszukujemy.

energia i żywnością się zbija inflacje 

Zawsze

Edytowane przez Do kur wychodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje z pewnego źródła hodowcy sami obniżają sobie cenę bo wypychają na chama żywiec całe kurniki na raz nie ważne że małe byle sprzedać bo sraczkę mają że zaraz będą w strefach.  A duże ubojnie typu animex plukon mają teraz żniwa kupują ze stref za pół ceny odmawiając kontrakty. Tylko zastanawia mnie czym różni się kurczak ze strefy zagrożonej że jest połowę tańszy? Inaczej smakuję czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Do kur wychodzę napisał:

Przecież prognozy wyraźnie mówiły i mówią o 5.1- 5.3 a minroli tego doprowadzi. Nie dość ze wytwórnie oszukiwały to jeszcze sami siebie oszukujemy.

energia i żywnością się zbija inflacje 

Zawsze

Jak cena przez dłuższy czas będzie na poziomie, o którym piszesz to zniszczy nie tylko wolny rynek , ale i kontraktacyjny. Ten drugi  zmieni  w =zasadzie tylko właścicieli kurników , którymi staną się zakłady paszowe ....Taki np. Wiśniewski hm.... penis jajogłowy po Hugo ma budować  kurniki skoro wystarczy jeszcze 2 -3 rzuty pompować pasz w hodowcę -finansowego trupa   , a później już zdecydowanie KASA ZA PASZĘ< ALBO PRZEJMUJEMY BUDĘ . No i rok jest wyborczy, inflacja więc piździelce kosztem  polskich producentów za wszelką cenę będą chcieli obniżać ceny żywności więc daj...bi..ją rynek syfem z całego świata żeby było tanio . Jak branże popadają to..."rachoń" z nimi , srać na (słowo zostało usunięte)a rolnika , sprowadzimy sobie papu. PPZPR , PRL to pikusie przy piździelcach 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj niektóre ubojnie nie biły, sprzedają ukraińską tuszkę i pierś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś podliczyłem strato-zyski i stwierdzam że najszybciej to wstawię dopiero około kwietnia bo poprostu sensu nie widzę nie dopinają mi się koszty przy tych cenach i dotego grypa naokoło  i szkoda nerwów ogólnie na to 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, egg2PL napisał:

dzisiaj niektóre ubojnie nie biły, sprzedają ukraińską tuszkę i pierś 

Mają swoje pięć minut 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było dawno i dotyczyło nioski. Póki co cenka 5.2 i Ukrainy jedzie po korek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie dogadałes że to brutto, hehe. 5.5 to było tydz temu. Generalnie było dokładnie jak mówiłem, nie bił Cedrob wyjątkowo między świętami plus nie wozili UA wtedy plus był problem z łapaniami w drugi dzień Świąt i Nowy Rok, więc nałożenie tych paru przypadków spowodowało że  skurczyła się podaż tuszki nagle i nagle wzrosła cena. Zaraz potem zaczęła spadać. Slyszałem już nawet 4.9 pierwsze propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medox jedz na granice i zablokuj ukraine a my razem z Tobą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jednak duże rozbieżności jeśli chodzi o wolny rynek, tam gdzie PG mocno się rozeszła czyli gdzieś tam centralna wielkopolska/łódzkie ceny są 5.5-5.7 i szukanie ptaka, oczywiście mniejsze ubojnie nie mówimy o plukonie i animexie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2023 o 18:58, egg2PL napisał:

dzisiaj niektóre ubojnie nie biły, sprzedają ukraińską tuszkę i pierś 

Mają swoje pięć minut 

Screenshot_20230114-165008~2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...