Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Medox jaka cena na marzec dostalem telefon czy nie chce pisklat ze strefy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawień od najbliższego tyg w ciul. Ci co planowali stanąć dostali taniej ze strefy więc jest dalej w CH. Ze stref nie ma żadnych dużych ilości. Od miesiąca jest tego może z 150-200 tys . To połowa jednej dużej fermy z północy i przy wylęgach rzędu 120mln miesięcznie ma takie znaczenie jak naplucie do jeziora. Ale przedstawiciele już nawijają makaron na uszy , hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ceny które podajcie na wstępny tydzień to wolny rynek. Znajomy sprzedawał w tym tygodniu, kontrakt (z de h. chyba pod McDonald) po 6.4 netto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, JozekPan napisał:

Są jednak duże rozbieżności jeśli chodzi o wolny rynek, tam gdzie PG mocno się rozeszła czyli gdzieś tam centralna wielkopolska/łódzkie ceny są 5.5-5.7 i szukanie ptaka, oczywiście mniejsze ubojnie nie mówimy o plukonie i animexie.

Dokładnie tak, dzisiaj jadą po 5.50 łódzkie. Plukonu i animexu się nie liczy bo oni jadą na strefach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Harnaś20 napisał:

Dokładnie tak, dzisiaj jadą po 5.50 łódzkie. Plukonu i animexu się nie liczy bo oni jadą na strefach

i co z tego ??? i tak kur..wa  dokąłdka jak ch...j wiec to tylko przedłużenie agonii 😡

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Żeldrob1 napisał:

i co z tego ??? i tak kur..wa  dokąłdka jak ch...j wiec to tylko przedłużenie agonii 😡

Lepsze 5.50 jak 5 zawsze mniejsza dokładka. . Ale budować budy i budować jeszcze więcej to napewno będzie drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Harnaś20 napisał:

Lepsze 5.50 jak 5 zawsze mniejsza dokładka. . Ale budować budy i budować jeszcze więcej to napewno będzie drożej

nie rozumiem `tego "...budować...."😡 dzisiaj nie ilość poslkich kurników jest ważna, aktualna wielkośc produkcji .....liczy się cena dla konsumenta w sklepie wiec do wyborów zajebi...ją nas importem bo ma byc taniko ....a, że wielu zbankrutuje??? Zresztą juz sie chwalą , że inflacja hamuje , żywność nie drożej ,a nawet drób tanieje ......Ku..rwa jak ja tych pisowskich skur...nów nienawidzę. Za to co zrobili , robią Polsce i Polakom. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Harnaś20 napisał:

Lepsze 5.50 jak 5 zawsze mniejsza dokładka. . Ale budować budy i budować jeszcze więcej to napewno będzie drożej

Jak to mówią w analizie BCG , Boby to segment "dojnych  krów"  albo inaczej przerzucaczy coraz to większych ton Ziemniaka na zarobienie  miski ryżu. W okresie zimowym bez alternatywnych źródeł grzania typu słoma , zrębki , podmiot kurzy  i bez OZE  to przy minrolu 5,63 opadającym w dalszym ciągu,będziemy słyszeć  jedno slowo -

dokladeczka . 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt to umowa na minrol albo jak kto lubi ryzyko to minrol plus ceny rolnicze i można spać spokojnie cały rok. Panie Tomku panie Grześku panie Mundku pani Grażyno Sabino Dżesiko będzie tylko lepiej  i koniecznie na minimum pięć  rzutów.

😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nikt z tego minrolu nie wyskoczy  bo będzie SIĘ BAŁ bo STRACH rządzi ludźmi .

Edytowane przez Do kur wychodzę
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz

Do kur wychodzę 

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Żeldrob1 napisał:

nie rozumiem `tego "...budować...."😡 dzisiaj nie ilość poslkich kurników jest ważna, aktualna wielkośc produkcji .....liczy się cena dla konsumenta w sklepie wiec do wyborów zajebi...ją nas importem bo ma byc taniko ....a, że wielu zbankrutuje??? Zresztą juz sie chwalą , że inflacja hamuje , żywność nie drożej ,a nawet drób tanieje ......Ku..rwa jak ja tych pisowskich skur...nów nienawidzę. Za to co zrobili , robią Polsce i Polakom. 

Raz pocislalem pisiorow przy lapaczach odrazu dostalem kontre a tusk to co robil, obrazili sie i chcieli isc do domu aczkolwiek ostatnio chyba zmienilo sie ich nastawinie polityczne wszystko im drogo i sami dzwonią czy kurki rosna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, asa napisał:

Raz pocislalem pisiorow przy lapaczach odrazu dostalem kontre a tusk to co robil, obrazili sie i chcieli isc do domu aczkolwiek ostatnio chyba zmienilo sie ich nastawinie polityczne wszystko im drogo i sami dzwonią czy kurki rosna 

to oczywiste , że będą chwalić "pana" bo jak dostają jakieś dziwne zapomogi, gminy opłacają im mieszkania, kupują opał na zimę, 2 X w miesiącu paczki żywnościowe, raz na jakiś czas  ubrania.....no to chwalą 😈Poza tym karty dużej rodziny ze zniżkami na wszystko ..tak się "produkuje" kastę roszczeniowców , leni, nierobów etc. Kiedyś jak przyszedł wstawiony do łapania to kop w pupcię i za bramę. Dzisiaj gdybym każdego wstawionego wywalałza bramę to musiałbym sam łapać. Bez wielu czteropaków piwska nie ruszą palcem. Jakieś prace dorywcze, porządkowe to jak nie dam 30 zł/godzina to nie ma chętnych ..a i tak nawet za 30 złotych robią łaskę. Żeby robota szła muszę robić z nimi. Na stałe??? Buhahahahaha.....jak mój wieloletni odszedł na emeryture to wielu kandydatów przerobiłem. Rozmowa zawsze ta sama - no tak 5-6 na rękę to muszę zarobić. A kwalifikacje??? Wykształcenie ? ( chociaż to jest najmniej potrzebne , ale myślenie jest niezbędne ) .No mam podstawówkę, zawodówkę , trochę na budowaćh ......czyli głąb! 80% rozmów kończyło się prośbą o zaliczkę bo ma do opłacenia rachunki i jak mu nie dam to idzie gdzie indziej. No to idi ty na ch...jO tym , że w wiekszości śmierdziało od nich gorzałą to nawet już nie piszę. Dzisiaj kilka obiektów , sam siadam na maszyny i dopierd...am jak nie przymierzając chłop pańszczyżniany . To jest chore żebym na stare lata gibał 100% więcej niż kilka lat temu . Dojechali na skurwy...ny jak nigdy dotąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he moja ekipa jest podzielona sami jak się kiedyś zaczęli kłócić w trakcie łapania to myślałem że się pozabijają Jedni za tuskiem drudzy za pisem A jeśli chodzi o picie Ja absolutnie nic nie kupuję jak przyjeżdża wstawiony i piję dalej ale robi Ja zazwyczaj robię z nimi widzę wszystko co się dzieje i jak robi to się nie odzywam ale jak tylko zaczynają rzucać kurami czy coś w tym stylu to od razu jeb połowę zarobku potrącenia dobrze o tym wiedzą bo parę razy już mieli potrącone to znaczy mieli, miała ta osoba która zrobiła coś źle i raczej się pilnują u mnie na łapaniu nic się nie dzieje

A tak z ciekawości ile Teraz płacicie bo ja za ładowanie do klatek tylko z tym że ładowarka wwozi klatki do środka na takim podeście płacę 16gr A jak normalne ładowanie w wynoszeniem kur to 18gr tylko te osoby które łapią czyli przebierają mi kury bo ja tylko jedno auto robię taką delikatną przebiurkę No to one dostają po 20groszy

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że ja już dużo place. Załadunek w kontener w zeszłym roku 12gr, teraz zażyczyli sobie 15gr. Kolejny dobry grosz do kilograma, takich za dużo nie znaczących na pierwszy rzut oka groszy jeszcze się kilka nazbiera i cyk 5tys z rzutu mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynki 20 gr/szt. i nie ma opcji żeby mniej , a nawet chcą więcej 😡jak mniej to sam będę łapał . Łapie 10 osób ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kontenerów nie mam więc się nie wypowiem ale wiem że ci co u mnie łapią biorą 15 groszy za kontenery

U mnie zawsze łapią w osiem osób kiedyś jak się łapało normalnie z wynoszeniem kur na zewnątrz łapali w dziewięciu ale ostatnio jest zawsze 8 po prostu jedna osoba stoi ciągle przy klatkach a ta co nosi kury jak zapełni klatkę rzuca z tą osobą klatkę na auto. Normalne łapanie trwa około dwóch godzin a jak Ładujemy z tą ładowarką co wozi klatki na Kurnik to tak godzinę i 20 minut

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś tutaj z was a może jakiś wasz znajomy hoduje kurczaki kukurydziane bo tak się zastanawiam Ile trwa chów tych kurczaków nie będę się pytał jak się na tym wychodzi bo pewnie tak samo .h.u.j.o.w.o  jak na wszystkim wiem też między innymi z tego co tutaj kiedyś było pisane że nie sprzedaje się na kilogramy tylko na sztuki

Pytam bo szczerze mówiąc zaczyna mnie męczyć sprzątanie tych kurników co chwilę i tak się zastanawiam żeby wydłużyć sobie trochę cykle i zmienić może profil hodowli zastanawiałem się też nad indyczką ale też mi przyszły do głowy te kurczaki kukurydziane bo je się chyba hoduje dłużej

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JozekPan napisał:

Wydawało mi się, że ja już dużo place. Załadunek w kontener w zeszłym roku 12gr, teraz zażyczyli sobie 15gr. Kolejny dobry grosz do kilograma, takich za dużo nie znaczących na pierwszy rzut oka groszy jeszcze się kilka nazbiera i cyk 5tys z rzutu mniej.

Płacisz mało! U mnie 16 groszy ekipa brała na początku tamtego roku. Załadunek w klatki powyżej 20gr wołali w grudniu. Strach się bać ile teraz będą wołać.( nowy rok podwyżki płac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2023 o 18:58, egg2PL napisał:

 

7 groszy  

4-5 osob i nocka to 6 aut. 

Auto maks 1,5godziny. 

Kontener i szufkady ładowarka moja. 

Toż mają zarabiać 1,5 tys na łebka na noc?

Wariatkowo 

 

Edytowane przez agroleń.
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw dajmy na to  5 tyś. szt - skrzynki . Ładowanie zestawu z przerwą na fajkę 1,5 - 1,7 godziny . 3 zestawy - ok.5-6 godzin , ale ogólnie są jakieś  7  godzin ( początek łapania  zdecydowanie < 1,5 godziny , ale końcówka sporo dłużej )  10 osób . Łącznie za zestaw po 20 gr. = 1 tysiąc  czyli po 100 płn na głowę. 3 zestawy - po 3 stówy na głowę czyli biorąc pod uwagę około 7 godzin wychodzi po 46 złotych/godzina.  Nie jest to mało , ale praca w godzinach nocnych , bywa w deszczu , sporo trzeba się nachodzić, nadźwigać  ....czy rzeczywiście jest to szokująco dużo? Miejmy na uwadze, że to praca dorywcza, a takie są niestety więcej płatne. 

Edytowane przez Żeldrob1
pisownia
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie płacę za sztuki tylko za auta. Mam zawsze załadunek na kontenery które wwoza do środka mini ładowarka pracownicy ubojni. I za samochód płaciłem 70zl/os, teraz chyba podniosę do 80zl/os. Wiem że jest to dobra stawka w okolicy,bo nie mam problemu z ludźmi. Wiem że jeden sąsiad płaci 100zl i do niego każdy łapacz chce iść. Łapie u mnie 8 osób. 

Edytowane przez kokoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kokoko napisał:

Ja nie płacę za sztuki tylko za auta. Mam zawsze załadunek na kontenery które wwoza do środka mini ładowarka pracownicy ubojni. I za samochód płaciłem 70zl/os, teraz chyba podniosę do 80zl/os. Wiem że jest to dobra stawka w okolicy,bo nie mam problemu z ludźmi. Wiem że jeden sąsiad płaci 100zl i do niego każdy łapacz chce iść. Łapie u mnie 8 osób. 

niestety u mnie kontenerów nie maja więc pozostają skrzynki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...