Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie co wy pierdo...cie , poje..ało was. Ja płacę 60zł za auto 8 osób kontenery wjeżdżanie zawsze do środka 40-45min auto 5 tyś ,chyba że 7 tyś to godzina.  Nie mam problemu z łapaczami aż się biją każdy chce dzisiaj zarobić. Znajomemu daje ubojnia firmę do łapania to 10gr od sztuki biorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że to że na jednej fermie się zabijają a na drugiej mają w dupie nawet po 20 groszy to po prostu kwestia regionu Polski w biedniejszych rejonach gdzie nie mają roboty i nie mają za co pić idą po 7 groszy a w bogatszych okolicach nawet za 20 groszy nie nie chce im się robić

Tylko ja się tak zastanawiam czy nie ma drugiej strony medalu tych mega tanich ekip bo na przykład u mnie zero odrzutów zero połamanych zero potłuczonych ogólnie żadnych zastrzeżeń gdzie ubojnia naprawdę się czepia do wszystkiego wiem bo mam kontakt ze znajomymi którzy do niej zdają u mnie ludzie łapią jacy łapią Jedni normalniejszy drudzy można powiedzieć że z patologii ale ogólnie nie mam do czego się przyczepić tak jak pisałem powyżej jak coś przeskrobią mają potrącone więc się pilnują ale nawet jakbym ich nie pilnował to podejrzewam że nic by się z kurami nie działo bo jak się pracuje za jakieś pieniądze to się inaczej do tego podchodzi A jak się rypie za marne grosze No to wiadomo jakie się ma chęci do roboty I jak później jest robota zrobiona Dlatego ja nie wyobrażam sobie brać ludzi którzy łapią po 7 groszy bo przypuszczam że niezłe cyrki się na kurniku dzieją i później idzie taki filmik z takiego łapania gdzie kury są kopane rzucane upychane i tak dalej I jest afera i jeszcze na ubojni się później czepiają i mają co odliczać a hodowca zdziwiony I wyzywa na ubojnie że go wykorzystują że to że tamto a może najpierw niech zobaczy jak to jest u niego na kurniku ładowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Harnaś20 napisał:

Ludzie co wy pierdo...cie , poje..ało was. Ja płacę 60zł za auto 8 osób kontenery wjeżdżanie zawsze do środka 40-45min auto 5 tyś ,chyba że 7 tyś to godzina.  Nie mam problemu z łapaczami aż się biją każdy chce dzisiaj zarobić. Znajomemu daje ubojnia firmę do łapania to 10gr od sztuki biorą.

Ty chyba Ty pierd...sz i  Ciebie  pojeb...😡co Ty ku..wa mylisz, że jesteśmy jacyś ułomni? Chłopie jeżeli ktoś nie ma możliwości skompletowania ekipy bo albo zwyczajnie brak ludzi, albo nie chcą robić to czym ich ściągniesz?  Piękną gadką czy zwyczajnie- kasą. Też chciałbym płacić mniej tylko niestety nie mam ludzi do pracy  i nasze ubojnie kontenerów też nie posiadają. Od jakiegoś czasu mam duży problem żeby skompletować ekipę , a w szczególności facetów do skrzynek . Taka lokalizacja 🥵

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Mistrz napisał:

Mi się wydaje że to że na jednej fermie się zabijają a na drugiej mają w dupie nawet po 20 groszy to po prostu kwestia regionu Polski w biedniejszych rejonach gdzie nie mają roboty i nie mają za co pić idą po 7 groszy a w bogatszych okolicach nawet za 20 groszy nie nie chce im się robić

Tylko ja się tak zastanawiam czy nie ma drugiej strony medalu tych mega tanich ekip bo na przykład u mnie zero odrzutów zero połamanych zero potłuczonych ogólnie żadnych zastrzeżeń gdzie ubojnia naprawdę się czepia do wszystkiego wiem bo mam kontakt ze znajomymi którzy do niej zdają u mnie ludzie łapią jacy łapią Jedni normalniejszy drudzy można powiedzieć że z patologii ale ogólnie nie mam do czego się przyczepić tak jak pisałem powyżej jak coś przeskrobią mają potrącone więc się pilnują ale nawet jakbym ich nie pilnował to podejrzewam że nic by się z kurami nie działo bo jak się pracuje za jakieś pieniądze to się inaczej do tego podchodzi A jak się rypie za marne grosze No to wiadomo jakie się ma chęci do roboty I jak później jest robota zrobiona Dlatego ja nie wyobrażam sobie brać ludzi którzy łapią po 7 groszy bo przypuszczam że niezłe cyrki się na kurniku dzieją i później idzie taki filmik z takiego łapania gdzie kury są kopane rzucane upychane i tak dalej I jest afera i jeszcze na ubojni się później czepiają i mają co odliczać a hodowca zdziwiony I wyzywa na ubojnie że go wykorzystują że to że tamto a może najpierw niech zobaczy jak to jest u niego na kurniku ładowane

masz dużo racji..... zero rzucania , upychania na siłę, w skrzynkach każda kura, która leży na plecach ( zdarza się przy wkładaniu )musi być odwrócona ....strat spowodowanych złym łapaniem jest ...zero 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Żeldrob1 napisał:

Ty chyba Ty pierd...sz i  Ciebie  pojeb...😡co Ty ku..wa mylisz, że jesteśmy jacyś ułomni? Chłopie jeżeli ktoś nie ma możliwości skompletowania ekipy bo albo zwyczajnie brak ludzi, albo nie chcą robić to czym ich ściągniesz?  Piękną gadką czy zwyczajnie- kasą. Też chciałbym płacić mniej tylko niestety nie mam ludzi do pracy  i nasze ubojnie kontenerów też nie posiadają. Od jakiegoś czasu mam duży problem żeby skompletować ekipę , a w szczególności facetów do skrzynek . Taka lokalizacja 🥵

 

Bo cię wykorzystują tak samo jak  ubojnie. Łapacze też potrafią się zmówić tak samo jak ubojnie. U nas w terenie nikt nie płaci więcej ani mniej tylko 60zl  jak chcą podwyżki  to jest narada wszystkich w koło hodowców a nie przebijanie kto da więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od regionu na Kaszubach im blizej trojmiasta tym gorzej aby znalezc do skrzynek to nieraz sam idziesz na auto i mniej niz 17gr nikt nie odbierze telefonu od 5 lat jest dramat coraz wiekszy i nic nie zrobisz musisz placic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche nadziei : krzykliwy Kowalski może coś ugra dla drobiu w sprawie cła (skan z ukrainskiego portalu) 

Polska będzie dążyć do przywrócenia ceł na ukraińską kukurydzę

16 stycznia 2023, 11:56671
  • image.png.3252417b29510ce7c1d9bd58dd3ff6ee.png
  • image.png.d7ab300cad7439cce70746bddbd5649d.png
  • image.png.bd3c6317db94e6fa929255e2f2a65c76.png

kukuruza.jpg

 

 

30 stycznia Rada Ministrów Rolnictwa UE będzie dyskutować nad oświadczeniem Polski w sprawie przywrócenia ceł na zboże importowane z Ukrainy.

Zapowiedział to w Sejmie wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski - pisze Farmer.pl .

Według niego Polska tworzy już koalicję w tej sprawie z udziałem innych krajów UE.

Jak poinformował Kowalski, w okresie od stycznia do października 2022 r. import kukurydzy z Ukrainy wyniósł 1,4 mln t. Jednocześnie polski eksport kukurydzy wyniósł 3 mln t, czyli dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie. 2021 r

. „To wskazuje, że większość kukurydzy z Ukrainy jest eksportowana dalej, ale problem istnieje” – zaznaczył, tłumacząc, że Polska nie może samodzielnie wprowadzić ceł, potrzebna jest decyzja UE, która do 5 czerwca , 2023 zdecydował o liberalizacji handlu produktami rolnymi z Ukrainą i wprowadził zerowe cła na niektóre produkty.

„Po zakończeniu okresu liberalizacji handlu stoimy przed bardzo trudną decyzją, co dalej… Jako Ministerstwo Rolnictwa będziemy dążyć do wyłączenia niektórych produktów z pakietu liberalizacyjnego, ochrony polskiego drobiu, polskich jabłek i sektora soków” – zaznaczył.

Kowalskyi dodał, że Ministerstwo Rolnictwa już pracuje nad tą sprawą. W obowiązującym rozporządzeniu jest klauzula ochronna, która daje Polsce możliwość wystąpienia do Komisji Europejskiej z wnioskiem o wszczęcie oficjalnego postępowania wyjaśniającego, jeśli pojawią się przesłanki, że interesy polskich rolników są ograniczane.

„Chcemy skorzystać z tej możliwości i będę przekonywał cały polski rząd do złożenia takiego wniosku. Żeby rzetelnie chronić interesy polskich rolników i domagać się od UE np. sfinansowania infrastruktury magazynowej czy odszkodowań dla rolników, którzy ponieśli straty z przyczyn geopolitycznych – mówił wiceminister.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Harnaś20 napisał:

Bo cię wykorzystują tak samo jak  ubojnie. Łapacze też potrafią się zmówić tak samo jak ubojnie. U nas w terenie nikt nie płaci więcej ani mniej tylko 60zl  jak chcą podwyżki  to jest narada wszystkich w koło hodowców a nie przebijanie kto da więcej

Mam takie pytanie skoro łapacze umią się zmówić to jako grupa mają zdecydowanie większą siłę niż wy bo powiedzą że nie będą łapać za 60 zł żebyście sobie sami złapali I ciekaw jestem kogo wy ku.wa do tego łapania weźmiecie chyba się wszyscy z okolicy zbierzecie i będziecie sobie łapali sami i jeszcze interesuje mnie kwestia ile masz na aucie odrzutów ,połamanych, potłuczonych i tego typu różnych potrąceń bardzo mnie to ciekawi bo jak się zatrudnia ludzi za takie grosze No to raczej normalnych ludzi się nie zatrudnia A jak nienormalni ludzie to i robota zrobiona nienormalnie ale i tak się pewnie nie przyznasz tylko napiszesz że u ciebie jest zawsze wszystko idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Żeldrob1 napisał:

masz dużo racji..... zero rzucania , upychania na siłę, w skrzynkach każda kura, która leży na plecach ( zdarza się przy wkładaniu )musi być odwrócona ....strat spowodowanych złym łapaniem jest ...zero 

No właśnie tak jak piszesz jak się płaci i się ludzi pilnuje i szanuje to nie ma problemów i kopania rzucania poodwracanych kur w klatkach Ja zdaję do swojej ubojni kupę lat znam tam ludzi znam kierowcę i tak sobie czasami gdzieś tam pogadamy chwilę jak tam u innych, nie padają żadne nazwiska ale często jest jakieś zdziwienie że u innych to co chwilę jakiś problem to kury nie poodwracane i 50 padów na aucie to jakieś połamane nogi i skrzydła A u mnie zawsze wszystko dobrze No to ja mówię że to zależy od ekipy i od tego jak hodowca tą ekipę traktuje

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się robi tak jak Harnaś i jego sąsiedzi czyli robi się z ludzi debili i myśli się że będą zapieprzali za miskę ryżu No to ja nie chcę sobie wyobrażać co tam się w tych szufladach kontenerów dzieje pewnie po pięć kur w tej szufladzie odwrócone do góry nogami a połowa z nich dojeżdża martwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1% i nic więcej mam dogadane z ubojnią chyba chyba że kura chora czy coś. A nawet słyszę że ci co firmę biorą z ubojni to ubojnia się rozlicza z  firmą  łapiącą i jeżeli są połamane czy potłuczone ubojnia im odlicza także też muszą się pilnować. U nas jest 60 zł i wszyscy są zadowoleni bo gdzie zarobią 60zl na 40 min czy nawet na 1h z takim wykształceniem? Nigdzie! Wiadomo że z klatką schodzi się dwa razy dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Mistrz napisał:

A jak się robi tak jak Harnaś i jego sąsiedzi czyli robi się z ludzi debili i myśli się że będą zapieprzali za miskę ryżu No to ja nie chcę sobie wyobrażać co tam się w tych szufladach kontenerów dzieje pewnie po pięć kur w tej szufladzie odwrócone do góry nogami a połowa z nich dojeżdża martwa

No popatrz mistrzu 12lat hodowli i jakoś daję radę . Poprostu mistrzu żal ci dupę ściska że ktoś płaci mniej a ty musisz przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Harnaś20 napisał:

No popatrz mistrzu 12lat hodowli i jakoś daję radę . Poprostu mistrzu żal ci dupę ściska że ktoś płaci mniej a ty musisz przepłacać.

Mistrzu możesz nawet 200zl płacić za auto czy po 50gr od szt tylko pytanie czy to ci się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie taka cena by nie przeszła tak jak mówię inni płacą po 15 groszy za kontenery bo inaczej Nikt im do łapania nie przyjdzie i będą sobie łapać sami a łapacze w mojej okolicy mają tyle roboty że czasami aż ekip brakuje a są trzy także chyba się skutecznie zmawiają i jak widać z nami wygrywają zresztą ja tam ze swojej ekipy Jestem zadowolony Tak jak piszę zero potrąceń zero odrzutów nie ma żadnego jednego procenta jest po prostu zero i tak niech pozostanie Co mi to da że ja im zapłacę 5 groszy mniej jak będę miał 1% potrącony No szczyt debilizmu bo 1% z moich 55 ton to jest co najmniej 3000zł a 5 grosz łapaczy to 950zł wybieram kasę dla łapaczy między innymi ze względów ekonomicznych i jeszcze do tego dochodzą względy dobrostanowe kur które są dla mnie równie ważne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Harnaś20 napisał:

Mistrzu możesz nawet 200zl płacić za auto czy po 50gr od szt tylko pytanie czy to ci się opłaca.

No widzisz mi się opłaca płacić po 16 groszy Tak jak ci napisałem Widzisz różnicę 1%, a 5 groszy dla łapaczy widzisz więc kto tu ma rację Ja z żeldrobem Czy ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Mistrz napisał:

No widzisz mi się opłaca płacić po 16 groszy Tak jak ci napisałem Widzisz różnicę 1%, a 5 groszy dla łapaczy widzisz więc kto tu ma rację Ja z żeldrobem Czy ty

No nie mów że nic ubojnia nie odlicza bo i tak nie uwierzę  każda jedna ubojnia robi ubytek wagowy na transport  chyba że nie wiem co to za ubojnia  chyba że nikt do niej nie sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Harnaś20 napisał:

No nie mów że nic ubojnia nie odlicza bo i tak nie uwierzę  każda jedna ubojnia robi ubytek wagowy na transport  chyba że nie wiem co to za ubojnia  chyba że nikt do niej nie sprzedaje.

No nie odlicza bo mają do mnie 30 km

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mistrz napisał:

No nie odlicza bo mają do mnie 30 km

To nie porównuj się do ubojni  co ma150-200km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Harnaś20 napisał:

Bo cię wykorzystują tak samo jak  ubojnie. Łapacze też potrafią się zmówić tak samo jak ubojnie. U nas w terenie nikt nie płaci więcej ani mniej tylko 60zl  jak chcą podwyżki  to jest narada wszystkich w koło hodowców a nie przebijanie kto da więcej

bez sensu rozmowa z Tobą ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Harnaś20 napisał:

No popatrz mistrzu 12lat hodowli i jakoś daję radę . Poprostu mistrzu żal ci dupę ściska że ktoś płaci mniej a ty musisz przepłacać.

No to mi teraz "zaimponowałeś" 😂😂😂 w tej branży to już będzie jakieś 28 lat .....czy chcesz coś dodać ? 😂a wcześniej przez około 10 lat również prywatna firma ( wtedy równolegle nawet dwie ) , w której zatrudniałem kilka  osób .....a ile Ty masz w ogóle lat ? Podejrzewam, że mój staż pracy , okres zatrudniania pracowników , doświadczenie z ludźmi trwają dłużej niż Ty  żyjesz 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mistrz napisał:

No nie odlicza bo mają do mnie 30 km

To jaką wagę przyjmują? Ich własną czy twoją nie pomniejszoną?????? Czy moze Tobie się wydaje pozornie że przez te 30 km na pewno nic nie odparowały i waga na ubojni jest prawdziwa , kiedy to auta po rozładunku są dokladnie myte WODĄ. W każdej skrzyni jest 30 kg wody. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, agroleń. napisał:

To jaką wagę przyjmują? Ich własną czy twoją nie pomniejszoną?????? Czy moze Tobie się wydaje pozornie że przez te 30 km na pewno nic nie odparowały i waga na ubojni jest prawdziwa , kiedy to auta po rozładunku są dokladnie myte WODĄ. W każdej skrzyni jest 30 kg wody. 

 

 

Wagę przyjmują moją poza tym i oni ja ważymy się na wadze zewnętrznej bo oni swojej nie mają Ale ode mnie kury jadą na wagę koło mnie i z wagi prosto na ubojnie Oni już tam ich nie ważą Zresztą musieliby jechać z drugiej strony ubojni na wagę bo oni mają bliżej siebie ale z drugiej strony jakby jechać ode mnie i jesteśmy dogadani że waga Ta która wychodzi u mnie idzie w papiery i tyle

Przypominam ci że ja nie mam kontenerów tylko klatki i te klatki jak do mnie przyjeżdżają to raczej są suche no ewentualnie wilgotne ale na pewno nie stoi w nich woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Żeldrob1 napisał:

No to mi teraz "zaimponowałeś" 😂😂😂 w tej branży to już będzie jakieś 28 lat .....czy chcesz coś dodać ? 😂a wcześniej przez około 10 lat również prywatna firma ( wtedy równolegle nawet dwie ) , w której zatrudniałem kilka  osób .....a ile Ty masz w ogóle lat ? Podejrzewam, że mój staż pracy , okres zatrudniania pracowników , doświadczenie z ludźmi trwają dłużej niż Ty  żyjesz 😂

Co to ma do rzeczy  kto ile hoduje trzeba mieć łeb na karku i tyle.  Jeśli zeldrob i mistrz nie potrafią zrozumieć  że są regiony w Polsce że płaci się 60 zł od auta to już ich problem . Co w tym takiego trudnego do zrozumienia bo nie rozumiem.  I widzisz takie masz doświadczenie z ludźmi że musisz sam zapiera.. lać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sami na siebie bata kręcimy. Przechwalacie  się publicznie kosztami produkcji, spożyciem pasz, ile płacicie  łapaczą.. Czy wy wiecie , że do tego forum ma każdy dostęp?  Wszyscy dymają  nas jak chcą,  bo dzięki wam wszystko o nas wiedzą... ubojnie znają nasze koszta i wiedza ile zapłacić żebyśmy troszkę wyszli powyżej koszta. Wytwórnie pasz wiedzą jaką cenę trzymać,  bo znają nasze spożycia, a łapacze  już wiedzą ile mogą wołać w tym roku. Brawo Wy!! Przechwalajcie  się tak dalej kto jest jak najlepszym hodowcą !

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...