Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Harnaś20 napisał:

Co to ma do rzeczy  kto ile hoduje trzeba mieć łeb na karku i tyle.  Jeśli zeldrob i mistrz nie potrafią zrozumieć  że są regiony w Polsce że płaci się 60 zł od auta to już ich problem . Co w tym takiego trudnego do zrozumienia bo nie rozumiem.  I widzisz takie masz doświadczenie z ludźmi że musisz sam zapiera.. lać 

Ty  jak widać jesteś  tak głupi , że tylko zmądrzeć możesz. Czas prowadzenie tego interesu to twój wist więc otrzymałeś tylko odpowiedź, ze są TU ludzie znacznie dłużej hodujący . Na nasze wpisy o kwotach płaconych za łapanie zareagowałeś chamstwem ( ..popierdo...ło, pojeb...ło was...?) , a teraz podpinasz się chyba pod Mistrza pisząc, że nie rozumiemy iz w różnych regionach Polski płaci się różnie- z wielu względów.  My to rozumiemy za to TY NIE !!! Teraz odwracasz kurę pierzem 🤥Nigdzie nie negowałem tego , że płacisz jak płacisz tylko napisałem  o braku ludzi i pieniądzach, które chcąc nie chcąc JA  musze płacić. A już ironiczny wtręt o zapier...aniu świadczy o Twojej arogancji , braku kultury i zwykłym chamstwie. No cóż weszło w branżę sporo kozików , którym pieniądze trochę zlasowały mózgi , wydaje im się , że są najlepsi, wszytko umieją .....a w rzeczywistości intelektu nie staje ...😌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, DoDo2 napisał:

Witam. Sami na siebie bata kręcimy. Przechwalacie  się publicznie kosztami produkcji, spożyciem pasz, ile płacicie  łapaczą.. Czy wy wiecie , że do tego forum ma każdy dostęp?  Wszyscy dymają  nas jak chcą,  bo dzięki wam wszystko o nas wiedzą... ubojnie znają nasze koszta i wiedza ile zapłacić żebyśmy troszkę wyszli powyżej koszta. Wytwórnie pasz wiedzą jaką cenę trzymać,  bo znają nasze spożycia, a łapacze  już wiedzą ile mogą wołać w tym roku. Brawo Wy!! Przechwalajcie  się tak dalej kto jest jak najlepszym hodowcą !

No nie wiem czy publiczne pisanie o kosztach na poziomie 6,50 przy cenie żywca 5,50 jest przechwalaniem się...😡

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Żeldrob1 napisał:

Ty  jak widać jesteś  tak głupi , że tylko zmądrzeć możesz. Czas prowadzenie tego interesu to twój wist więc otrzymałeś tylko odpowiedź, ze są TU ludzie znacznie dłużej hodujący . Na nasze wpisy o kwotach płaconych za łapanie zareagowałeś chamstwem ( ..popierdo...ło, pojeb...ło was...?) , a teraz podpinasz się chyba pod Mistrza pisząc, że nie rozumiemy iz w różnych regionach Polski płaci się różnie- z wielu względów.  My to rozumiemy za to TY NIE !!! Teraz odwracasz kurę pierzem 🤥Nigdzie nie negowałem tego , że płacisz jak płacisz tylko napisałem  o braku ludzi i pieniądzach, które chcąc nie chcąc JA  musze płacić. A już ironiczny wtręt o zapier...aniu świadczy o Twojej arogancji , braku kultury i zwykłym chamstwie. No cóż weszło w branżę sporo kozików , którym pieniądze trochę zlasowały mózgi , wydaje im się , że są najlepsi, wszytko umieją .....a w rzeczywistości intelektu nie staje ...😌

Zeldrob szkoda czasu na pisanie z tobą  bo widzę że ty wszystko wiesz najlepiej. Płaćcie ile chcecie nikt wam nie zabroni przecież  tylko jak na pisał dodo2 nie ujawniajcie  tego tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Harnaś20 napisał:

Zeldrob szkoda czasu na pisanie z tobą  bo widzę że ty wszystko wiesz najlepiej. Płaćcie ile chcecie nikt wam nie zabroni przecież  tylko jak na pisał dodo2 nie ujawniajcie  tego tak.

No to dalej chwal się , że płacisz jak płacisz 😂😂 komuś zwracasz uwagę , a sam co robisz? No i chciałbym poznać to wszystko co wiem najlepiej?🤩 Zwrócona uwaga na niestosowność zachowania i....pisanie jakiś  bzdur 😡Niestety ....co do Ciebie nie pomyliłem się 😪 Miłego dnia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, DoDo2 napisał:

Witam. Sami na siebie bata kręcimy. Przechwalacie  się publicznie kosztami produkcji, spożyciem pasz, ile płacicie  łapaczą.. Czy wy wiecie , że do tego forum ma każdy dostęp?  Wszyscy dymają  nas jak chcą,  bo dzięki wam wszystko o nas wiedzą... ubojnie znają nasze koszta i wiedza ile zapłacić żebyśmy troszkę wyszli powyżej koszta. Wytwórnie pasz wiedzą jaką cenę trzymać,  bo znają nasze spożycia, a łapacze  już wiedzą ile mogą wołać w tym roku. Brawo Wy!! Przechwalajcie  się tak dalej kto jest jak najlepszym hodowcą !

Zwłaszcza jak Medox wszystkich uspakajaja pauzą miedzyswiąteczną i tymi 100 tysiącami piskląt . I oczywiscie wchodzą tu wszyscy i czytając  myślą sobie jest za duzo kur.

Tymczasem Ubojnie w kaliskim stoją , mają blokady miesięczne na fermach . To są fermy po milion sztuk .

I za  dwa tygodnie- słusznie Medox zauważył -bedzie a wręcz prosi się lepsza cena . Ale niestety minrol i cala kontraktacja   to inny świat. 

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, agroleń. napisał:

Zwłaszcza jak Medox wszystkich uspakajaja pauzą miedzyswiąteczną i tymi 100 tysiącami piskląt . I oczywiscie wchodzą tu wszyscy i czytając  myślą sobie jest za duzo kur.

Tymczasem Ubojnie w kaliskim stoją , mają blokady miesięczne na fermach . To są fermy po milion sztuk .

I za  dwa tygodnie- słusznie Medox zauważył -bedzie a wręcz prosi się lepsza cena . Ale niestety minrol i cala kontraktacja   to inny świat. 

Potwierdzam, Są miejsca w Polsce gdzie brakuje kur ze  względu na strefy, a idą zimne noce i żadna ubojnia nie pojedzie 300km po towar . Słyszałem, że Poznań podobne braki z ofertą ceny powyżej 5.6nett

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Krachmen napisał:

Póki co to 5 nie miał kto wczoraj dać na wolnym

Zgadza się Medox,  bo dawali dużo więcej 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, DoDo2 napisał:

Zgadza się Medox,  bo dawali dużo więcej 😁

Potwierdzam dzisiaj miałem propozycje z ubojni 5.50-5-60 ale mam za małe jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne potwierdzone, Rososzyca powiat Ostrowski na brojlerze, gospodarstwo z 4 nie małymi budynkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Żeldrob1 napisał:

a nasze em 🤥 ...😌

idget span

Edytowane przez Harnaś20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry coś mi się wcisło.  Coraz więcej tych ognisk coś czuję że będzie powtórka z rozrywki z tamtego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkopolska jest jednym z najbogatszych regionów a przez to, że ma bardzo rozbudowany system hodowli to jest tam ogromna konkurencja i takie na przykład łapanie czy mycie może być tańsze niż w biednym zachodniopomorskim. Taka prawda. Jak w okolicy jest 10 ekip to łatwiej negocjować. A duże integracje mają tu własnych łapaczy. Co im łapią po 6 gr za sztukę i nie mówią słowa po polsku. Ja płacę od 10 do 12 groszy już po podwyżce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Harnaś20 napisał:

Potwierdzam dzisiaj miałem propozycje z ubojni 5.50-5-60 ale mam za małe jeszcze.

To i tak nie pokrywa kosztow zwlaszcza po tym jak prad szedl do gory, a teraz co sie stanie jak strajkujacy  rolnicy dopna swego i notowania zboza znowu podrożeją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy pasza od razu podrożeje. Ich kontrakty działają tylko w jedną stronę, heheh. Jak zboża tanieją to paszy nie można opuścić bo są drogo zawarte kontrakty, ale jak zboża drożeją to pasza drożeje od razu i wtedy nie ma tańszych zawartych kontraktów 🙂

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie myślcie tylko w perspektywie czubka własnego nosa. Producenci roślinni mają dokładnie ten sam problem co my czyli MOŻLIWOŚĆ SPROWADZANIA PRODUKTÓW ROLNYCH DO PRODUKCJI KTÓRYCH ZOSTAŁY UŻYTE ŚRODKI TRUJĄCE/RAKOTWÓRCZE ITP ZAKAZANE W UE. To tak jak u nas drób tam hodowany nie jest produkowany zgodnie z przepisami i ograniczeniami UE nałożonymi na sektor drobiarski. Czy to wpływa na różnicę opłacalności produkcji w Polsce i na UA? tak samo jest w branży roślinnej. Przede wszystkim człowieka ogarnia wk**wienie z powodu tej rażącej hipokryzji UE a myśl że raczej nic się w tym temacie nie zmieni to potęguje. Poza tym wśród postulatów protestujących rolników było między innymi zaprzestanie NIEKONTROLOWANEGO importu drobiu z UA. Czy jakiś drobiarz był na proteście ?

PS poza tym nie wyobrażacie sobie jakiej gównianiej jakości a raczej jej braku pszenica potrafi wjeżdżać do Polski już słyszałem o salmonelli wykrytej w paszy na jakiejś dużej fermie.

Edytowane przez dex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, asa napisał:

To i tak nie pokrywa kosztow zwlaszcza po tym jak prad szedl do gory, a teraz co sie stanie jak strajkujacy  rolnicy dopna swego i notowania zboza znowu podrożeją...

Zgadza się nie pokrywa kosztów masz  rację ale przelicz sobie ile masz dokładki przy cenie 5 a ile przy 5.50 0.50gr na kg to bardzo dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Harnaś20 napisał:

Zgadza się nie pokrywa kosztów masz  rację ale przelicz sobie ile masz dokładki przy cenie 5 a ile przy 5.50 0.50gr na kg to bardzo dużo

Tak dokladki jest mniej ale caly czas jest ale jest to zgubne pocieszanie sie dalej dokladamy i jak dlugo mozna dokladac przez niemyslacych ludzi niszczacych gospodarke 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy mięsem armatnim. Nikogo to nie interesuje. Jedyne rozsądne to ograniczyć lub nie wstawiać. Polowanie organizują myśliwi. Zwierzyna dowiaduje się ostatnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...