Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, asa napisał:

A o co w tym chodzi nic o tym nie slyszalem jeszcze 

jak w kwietniu zapłacisz grzywnę za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia do ARiMR to szybko temat poznasz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Żeldrob1 napisał:

jak w kwietniu zapłacisz grzywnę za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia do ARiMR to szybko temat poznasz 

Super odp dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, asa napisał:

Super odp dzieki.

Bardzo proszę.....a jaka odpowiedź miała być ?😱Sorry , ale poza ceną wypada czasami zainteresować sie innymi aspektami chowu drobiu . Zapoznaj się z ustawą o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt , z dnia 04.11.2022 - weszła w życie na początku I 2023 z 3 miesięcznym vacatio legis. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idiotyzm do potegi moze niech urzedasy sie zapakuja i pojada na granice kontrolowac i przebadac to co wjezdza z ukrainy dlaczego my mamy wszystkiego pilnowac a tam sie robi co chce chory kraj dla uwalenia przedsiembiorcy inaczej nie jestem w stanie tego nazwac ,pomagac a naszych uwalac jebi.e mnie to wszytko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, asa napisał:

Idiotyzm do potegi moze niech urzedasy sie zapakuja i pojada na granice kontrolowac i przebadac to co wjezdza z ukrainy dlaczego my mamy wszystkiego pilnowac a tam sie robi co chce chory kraj dla uwalenia przedsiembiorcy inaczej nie jestem w stanie tego nazwac ,pomagac a naszych uwalac jebi.e mnie to wszytko 

no.....mniej więcej ( trochę bardziej kulturalnie 😏)to powiedaiałem w ARiMR 😈 Tylko , że to....jak pisanie na Berdyczów. To nie wymysły pracowników egencji tylko tych rządowych, niewydarzonych łajz😈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powroty reklam mięsa drobiowego w dyskontach powinny wszystkim hodowcom dać do myślenia. Czy po pół roku spokoju w tej kwestii w miarę stabilnej ceny -  to dobrze, czy źle? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Tradytor napisał:

U nas dopłacają 80 gr abyś tylko wstawił ...

dlatego zjeb...e wychodzi tobie 5 zł kg.

poszukaj dobrego rogu w kurnikiku i jebn..sobie w łe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, alek1981 napisał:

dlatego zjeb...e wychodzi tobie 5 zł kg.

poszukaj dobrego rogu w kurnikiku i jebn..sobie w łe..

Wgl nie wiem jak to skomentować...Jak można pisać takie rzeczy? Takie osoby powinny być usuwane z forum!!! Albo sam się usuń tak jak to radzisz innym, kretynie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Żeldrob1 napisał:

no.....mniej więcej ( trochę bardziej kulturalnie 😏)to powiedaiałem w ARiMR 😈 Tylko , że to....jak pisanie na Berdyczów. To nie wymysły pracowników egencji tylko tych rządowych, niewydarzonych łajz😈

Czy wiecie kiedy czemu ma to służyć?  Przecież wstawienia zgłaszane są w weterynarji A i lekarz wypisujący świadectwa zgłasza między innymi ilość upadków. Więc po co ten cyrk. Czy my naprawdę tak grzecznie musimy się na wszystko godzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, karamara napisał:

Czy wiecie kiedy czemu ma to służyć?  Przecież wstawienia zgłaszane są w weterynarji A i lekarz wypisujący świadectwa zgłasza między innymi ilość upadków. Więc po co ten cyrk. Czy my naprawdę tak grzecznie musimy się na wszystko godzić.

I tu sie nasuwa pytanie po co nasze zarobione pieniadze ida na fundusz drobiarski ktory w tej sprawie moglby sie sprzeciwic ale siedzi cicho nawet nic nie slychac aby dzialali cos w sprawie importu tego syfu z ua. Dramat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPMD nie został stworzony, żeby dbać o interesy hodowców, tylko promocję drobiu ! Jeżeli chcesz, żeby ktoś dbał o Twoje interesy to zapłać!!!!!!!!!

Wstąp do jakiegoś regionalnego Zrzeszenia i płać składki, a nie narzekaj, że ktoś za free nic za Ciebie nie robi. Tak to działa!

Czytanie takich wypocin wzmaga u mnie produkcję wymiocin. I tak oto, kretynizm pasożytów drobiarskich wypełzł na powierzchnię.

Nie zapłacę składki, bo szkoda kasy, nie pojadę na zebranie bo szkoda czasu i paliwa na dojazd. Ponarzekam, że nikt nic, w moim imieniu, nie robi! Straszne 😭

Najgłupsza kasta ludzi - hodowcy 👍

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, alek1981 napisał:

dlatego zjeb...e wychodzi tobie 5 zł kg.

poszukaj dobrego rogu w kurnikiku i jebn..sobie w łe..

W  kurnikiku czym ? Nawet dygresji nie zrozumiałeś i jeszcze poprawnie pisać nie potrafisz .Pokaż fakturę na te 80 gr za pisklaka 

Edytowane przez Tradytor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Radas napisał:

FPMD nie został stworzony, żeby dbać o interesy hodowców, tylko promocję drobiu ! Jeżeli chcesz, żeby ktoś dbał o Twoje interesy to zapłać!!!!!!!!!

Wstąp do jakiegoś regionalnego Zrzeszenia i płać składki, a nie narzekaj, że ktoś za free nic za Ciebie nie robi. Tak to działa!

Czytanie takich wypocin wzmaga u mnie produkcję wymiocin. I tak oto, kretynizm pasożytów drobiarskich wypełzł na powierzchnię.

Nie zapłacę składki, bo szkoda kasy, nie pojadę na zebranie bo szkoda czasu i paliwa na dojazd. Ponarzekam, że nikt nic, w moim imieniu, nie robi! Straszne 😭

Najgłupsza kasta ludzi - hodowcy 👍

Niestety ale Cie zdziwie kolego  place skladki i nie raz zglaszalem rozne sprawy efekt zero reakcji w strone hodowcow podkreslam HODOWCOW a wiec nie pij do mnie z grubej rury za dlugo siedze w tym temacie zeby ktos z gory po mnie cisnal pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata/w-trakcie-pandemii-1-procent-najbogatszych-zarobil-prawie-2-razy-wiecej-niz-reszta-populacji-raport-oxfam-6634505  
 

Najbogatsi jeszcze bogatsi

Według raportu Oxfam, wśród największych beneficjentów minionego roku było 95 firm - producentów żywności i spółek sektora energetycznego, które wraz z inflacjąpodwoiły swoje wpływy. Autorzy badania wskazali, że zyski te trafiły głównie do akcjonariuszy tych podmiotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@asa

Wejdź sobie na www.drobiarze.pl , a w zasadzie zachęcam wszystkich do wejścia i regularnego wchodzenia na tę stronę. Znajdziecie informacje co jest robione w sprawie hodowców, co nas czeka w związku z nową ustawą o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, itp.

A jeżeli czyjaś organizacja niewystarczająco reprezentuje hodowcę, a ten płaci składki i czuje się tym faktem rozczarowany, to wystarczy ją zmienić na inną.

Prezes Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj jest zarządzającym Funduszem, o którym tyle mówicie i narzekacie, że tyle pieniędzy tam idzie. Zainteresujcie się jak dobrze tym zarządza i jakie sojusze zawarł, z wcześniej zarządzającymi tymi środkami, żeby ta kasa nie szła tylko i wyłącznie do przetwórców i mieszalni pasz.

Zainteresujcie się prezesem KRD Dariuszem Goszczyńskim, który wspólnie z naszym (Federacji) prezesem, Pawłem Podstawką wspólnie podejmują działania w związku z kryzysowymi sytuacjami w drobiarstwie. Jak oni o nas walczą - za free, bez wsparcia hodowców (nawet marnym 1tyś PLN/rok)

Czy naprawdę narzekacie na bezczynność w sprawie działań dot. ochrony istnienia hodowców, mając pełną informację, co i kto w naszym imieniu robi?

Czy tylko tak sobie pi.e.rd.ol.icie i narzekacie na forum, bo zajrzenie na stronę "drobiarze", to zbytni wysiłek i stracony czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Radas napisał:

FPMD nie został stworzony, żeby dbać o interesy hodowców, tylko promocję drobiu ! Jeżeli chcesz, żeby ktoś dbał o Twoje interesy to zapłać!!!!!!!!!

Wstąp do jakiegoś regionalnego Zrzeszenia i płać składki, a nie narzekaj, że ktoś za free nic za Ciebie nie robi. Tak to działa!

Czytanie takich wypocin wzmaga u mnie produkcję wymiocin. I tak oto, kretynizm pasożytów drobiarskich wypełzł na powierzchnię.

Nie zapłacę składki, bo szkoda kasy, nie pojadę na zebranie bo szkoda czasu i paliwa na dojazd. Ponarzekam, że nikt nic, w moim imieniu, nie robi! Straszne 😭

Najgłupsza kasta ludzi - hodowcy 👍

👍🤚🤚 jak jestem w branży blisko 30 lat  to przez ogromną większość z tego okresu próbowałem zmienić sobiepańskie myslenie  "rolniczych etyt" .Niestety to jest impossible . Jak nie będzie ustaw normalizujących każdą produkcje , a u nas drobiarską , czyli jak nie będzie ( jak to Medox uważa ) "zamordyzmu" to nic się nie zmieni Ileż to już razy są takie cenowe jazdy? Za każdym razem czytamy , że nie miał kto zdjąć ! No to pytam się gdzie są umowy na sprzedaż?  Zapewne w d.u.p.i.e 🤩 Medox  uważałeś , że mój model branży to jest zamordyzm , a co dzisiaj mamy ??? Buhahahah. Ten mój zamordyzm miał na celu po pierwsze integrację środowiska , po drugie wpływa na projekty ustaw , uchwal etc. , po trzecie stabilizację produkcji - nie masz ścisłego kontraktu to nie kupisz ani paszy, ani pisklaka.  Niestety mentalność Polaczka to spuścizna po PRL-u. Wtedy byliśmy tłamszeni więc jak przyszła wolność to teraz uważamy , że możemy wszystko. Otóż nie bo każda produkcja , czegokolwiek  musi być poukładana od A do Z . Niestety  , ale uważam , że w tej branży  nie ma już miejsca dla mniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radas- brawo. Absolutna racja w paru wpisach powyżej.Ale szkoda bić piany, podczas gdy wszyscy zwozili pustaki decyzja została podjeta- w UE dąży się do ograniczenia produkcji żeby było miejsce na import. Widocznie tamto lobby jest tak silne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Żeldrob1 napisał:

👍🤚🤚 jak jestem w branży blisko 30 lat  to przez ogromną większość z tego okresu próbowałem zmienić sobiepańskie myslenie  "rolniczych etyt" .Niestety to jest impossible . Jak nie będzie ustaw normalizujących każdą produkcje , a u nas drobiarską , czyli jak nie będzie ( jak to Medox uważa ) "zamordyzmu" to nic się nie zmieni Ileż to już razy są takie cenowe jazdy? Za każdym razem czytamy , że nie miał kto zdjąć ! No to pytam się gdzie są umowy na sprzedaż?  Zapewne w d.u.p.i.e 🤩 Medox  uważałeś , że mój model branży to jest zamordyzm , a co dzisiaj mamy ??? Buhahahah. Ten mój zamordyzm miał na celu po pierwsze integrację środowiska , po drugie wpływa na projekty ustaw , uchwal etc. , po trzecie stabilizację produkcji - nie masz ścisłego kontraktu to nie kupisz ani paszy, ani pisklaka.  Niestety mentalność Polaczka to spuścizna po PRL-u. Wtedy byliśmy tłamszeni więc jak przyszła wolność to teraz uważamy , że możemy wszystko. Otóż nie bo każda produkcja , czegokolwiek  musi być poukładana od A do Z . Niestety  , ale uważam , że w tej branży  nie ma już miejsca dla mniejszych.

Już świnie są rejestrowane. Jaki wynik? Co rok mniejsze pogłowie  trzody chlewnej. A za naszych granic przywozi się coraz więcej półtusz wieprzowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt na lewo kur nie chodował. Przecież wszystko się zgłasza bada mamy tyle kontrol z weterynarji . To teraz będziemy mieć jeszcze z armr. Czego oni chcą się doliczyć. Coraz bardziej Polak w Polsce nie jest wolny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arimr to likwidator gospodarstw rodzinnych , 

Główny cel ARiMR  to scalić grunty , scentralizować produkcję zwierzęcą , 2/3 rolników wybranżowic, stworzyć agroholdingi typu gobarto i podłoże do planów  mięsa z probówki. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś ładuję do trzech ubojni:  5,85  ,    5,84   i   5,54 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, madmax napisał:

Ja dziś ładuję do trzech ubojni:  5,85  ,    5,84   i   5,54 netto

Czemu taka różnica? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z każdą ubojnią inaczej jest wyliczana cena. Zawsze są to 3 składowe, które tworzą cenę ostateczną. I nie ma dyskusji.... wzór jest wzór.... na cały czas trwania umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...