Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.01.2023 o 19:40, lysonzi1 napisał:

Jak robicie dezynfekcję na swoich obiektach? Ja do tej pory wynajmowałem firmę zewnętrzną, ale zastanawiam się jak to wygląda w przypadku własnego termozamgławiacza, czy warto się w to bawić, jak wygląda zakup środków, czy są ogólnodostępne, z czego korzystacie? Na plus na pewno niezależność i czasowo wykonuje kiedy mi pasuje. Minus taki, że dochodzi kolejna praca, ale za to podejrzewam, że cenowo jakaś oszczędność jest. Ktoś coś powie na ten temat ?

A Ty jak myślisz o swoim zamgławiaczu termicznym to zainwestuj w igeba kwasową  . Żadnych chinoli nie kupuj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 8-obcy pasazer nostromo napisał:

A Ty jak myślisz o swoim zamgławiaczu termicznym to zainwestuj w igeba kwasową  . Żadnych chinoli nie kupuj .

Patrzyłem właśnie na igeba, w sumie jeszcze nie wiem czy kupię ale za dezynfekcję pracę ok 1300 zł za ok 8500m3. Razy kilka obiektów i robi się kwota. Kwestia jeszcze do przemyślenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, 8-obcy pasazer nostromo napisał:

https://schaffer-polska.pl/akcesoria/inne-akcesoria/glebogryzarka-obrotowa/  pytanie czy ktoś coś takiego do ładowarki używa . Do rozdrabniania gnoju w czasie produkcji .

I jak ładowarka między kurami przejedziesz? A czym scielisz? Jak słoma to zwykła glebogryzarka i do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładowarka+glebogryzarka, do tego pełna wiksa i kurczaki pod ścianami. Później zbieranie poduszonych=odstawa..... i po rzucie.

Czy wyście powariowali????? Przestańcie kupować trucizny, którymi karmicie ptaki, a glebogryzarki i inne wynalazki nie będą potrzebne.

Po prostu.... za syf, który mieszalnia przywiozła nie płacę i po temacie.  O czym w ogóle ta dyskusja?

Za 5,30 nie będę robił, Za 2350 średnio, nie będę kupował paszy i walcie się wszyscy!!!!!!..... to jest motto hodowcy na ten czas !!!

Powinno być....

lecz różnej matematyki nas uczono

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, agroleń. napisał:

Najprostsza metoda fo zmiana ściółki na Torf lub bardziej latem -Pelet  . W takim okresie zimowym jest trudniej utrzymać  suchość i trzeba miec maszynkę do wzruszania  skorupy. 

 

 

Nie jest problemem utrzymanie ściółki, tutaj jest ok. Problem jest taki, że po transporcie ptaków do ubojni, wywiezieniu obornika, stosuje oprysk, żeby pozbyć się trojszyka. Następnie +/- w 4 tygodniu chowu znów się pojawia.. Permetryna, cypermetryna nie zdaje egzaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Qrczak napisał:

Nie jest problemem utrzymanie ściółki, tutaj jest ok. Problem jest taki, że po transporcie ptaków do ubojni, wywiezieniu obornika, stosuje oprysk, żeby pozbyć się trojszyka. Następnie +/- w 4 tygodniu chowu znów się pojawia.. Permetryna, cypermetryna nie zdaje egzaminu

Mam dokładnie tak samo wątpię żeby się dało rady tego pozbyć to cholerstwo mnoży się w takim tempie że w ciągu miesiąca populacja zwiększa się nawet stukrotnie zostaje ci 1000 sztuk a po miesiącu Masz 100 000 nie jest się w stanie nad tym zapanować jak teraz w ostatnim rzucie miałem Te kury trzymane siedem tygodni to w narożnikach na kurniku po całej długości ściany było brązowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właściwie już dawno przestałem z tym walczyć ta walka jest po prostu bez sensu trojszyk zawsze wygrywa Ja tak z dwa razy w roku najczęściej latem pryskam na robaka po myciu a tak co rzut dodaję płynu na robaka do zamgławiacza jak pryskam na słomę niby wszystko wybija coś tam zawsze leży pod ścianami właściwie to z pleśniakowcem nie mam wcale problemu ale z trojszykiem jest masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha   Ale się te  kur.y Wipaszowskie rzuciły aż 5gr. podniosły na 5.35-masakra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas aby uszanować hodowców , i podnieść cenkę na sześć. 

Screenshot_20230201-203346~2.png

Edytowane przez agroleń.
Nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby to nie było powodem podniesienia cen pasz, bo będziesz płakał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Politykom zależy na taniej żywności, kto by brał pod uwagę jakiś hodowców w Polszy. Brzuszek tanio napchany=głosik oddany

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Politycy propagują to za co wzięli hajs od lobbystów, a w tym wypadku lobby jest baaaaardzo silne i baaaaardzo bogate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Południe pomału staje z braku żywca a cenka szału nie robi. To jak początkiem marca się wywali taka ilość żywca to będzie po 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwoniła ubojnia z łódzkiego 6,2 proponują ale nie biorą z żadnej strefy PG 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe oby nie było tak jak pisze medox bo rzeczywiście kurczaka brakuje a cena szału nie robi skoro przy takim braku cena nie rośnie to co będzie przy nadwyżce kurczaka? Ja myślę że to już jest po prostu zmowa a później OLX Otodom i inne portale zasypane ofertami sprzedaży ferm albo ofertami od właścicieli albo od syndyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie zmowe to maja paszarnie nikt nie obniza cen a mogliby spokojnie o 100zl a nawet wiecej druga sprawa jakosc paszy w ostatnim czasie zauwazylem ze spadla nieznacznie ale widac po zachowaniu ptaka slysze to tez od znajomych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, asa napisał:

Wedlug mnie zmowe to maja paszarnie nikt nie obniza cen a mogliby spokojnie o 100zl a nawet wiecej druga sprawa jakosc paszy w ostatnim czasie zauwazylem ze spadla nieznacznie ale widac po zachowaniu ptaka slysze to tez od znajomych 

Ale że jak to widać po zachowaniu ptaków?

Ja swoje z ciekawości właśnie zważyłem  wstawione w piątek dzisiaj mam 7 dobę i średnia 188g czyli tak jak powinno być biorąc pod uwagę że pisklęta miały 35gram to jestem zadowolony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówią że ilością i ceną nawet MHP zadziwimy i zawstydzimy . Mają nas skarżyć wtedy za dumping cenowy na żywcu i osłabianie pozycji w świecie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierze chociaż ktoś pod uwagę czynniki zewnętrzne? Wiadomo, że kacapy szykują się do większej jadki na Ukrainie i to że ugrają więcej niż to, co mają teraz, jest pewne. PG jakby ucichła, pytanie czy chwilowo? W tym biznesie jest tyle niewiadomych, że wróżyć, przewidywać to sobie można. Fakt, jedyne co można robić to próbować zbierać dane o wstawieniach i jakoś gdzieś próbować przestawiać. Oczywiście, kto nie trzymany za mordę.

Edytowane przez JozekPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza waga slabsze interesowanie przy karmikach (tak to postrzegam) lekka biegunka zapach paszy troche inny, nie stawiam wyroku odrazu zobacze co bedzie przy nastepnej dostawie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, asa napisał:

Mniejsza waga slabsze interesowanie przy karmikach (tak to postrzegam) lekka biegunka zapach paszy troche inny, nie stawiam wyroku odrazu zobacze co bedzie przy nastepnej dostawie 

No w sumie ja też zobaczę co dalej będzie bo może tylko starter był ok aczkolwiek widzę że na kurniku jest trochę wilgotniej ale ciężko stwierdzić dlaczego bo pogoda jest też niekorzystna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...