Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

To nie moze fundusz promocji drobiu stać na granicy za nasze pieniądze skoro jest efekt?

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIKT nie będzie stał nie w swoim ineresie. Jak była piatka to pojechali wszyscy i ubojnie wylegarnie mieszalnie . TYerazna granicy stali rolnicy bo oni bezposrednio dostaja w ddpę pierwsi teraz przyjdzie kolej na nas . Mieszalnie i wylegarnie się nie rusza bo sa zajete liczeniem kasy i inwetaryzacja łosi i jeleni którzy zamowili pisklęta i paszę.

Masz jelenia to go duś jak się zesla to go puść.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2022r został pobity rekord rekordów wylegów piskląt brojler owskich odkąd produkuje się je w Polsce. Tak że róbcie tego tyle dalej a potem się dziwcie że wszyscy zarabiają tylko nie wy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, 8-obcy pasazer nostromo napisał:

pieprz 

Na jaką literę ona 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krachmen napisał:

W 2022r został pobity rekord rekordów wylegów piskląt brojler owskich odkąd produkuje się je w Polsce. Tak że róbcie tego tyle dalej a potem się dziwcie że wszyscy zarabiają tylko nie wy

Nie wydaje mi się. Lato 2022 było ciężkim okresem dla reprodukcji i wylęgarni. Miliony zutylizowanych jaj, niższe wylęgi, BARDZO WCZEŚNIE ubijane stada rodzicielskie. Do tego ilość kur reprodukcyjnych, które zostały wstawione w 2022 cofnęła się o 5 lat do roku 2016-2017. Jeśli nie przyjadą jaja z zachodu gdzie dużo silniej daje się we znaki PG, to w 2023 powinno brakować jaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Aril napisał:

Jeśli nie przyjadą jaja z zachodu gdzie dużo silniej daje się we znaki PG, to w 2023 powinno brakować jaj.

Bzdura dzwonią i proponują pisklaka w naprawdę w dobrej cenie. Na dzień dzisiejszy nie ma chyba w PG żadnej reprodukcji. 

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, _s69 napisał:

Bzdura dzwonią i proponują pisklaka w naprawdę w dobrej cenie. Na dzień dzisiejszy nie ma chyba w PG żadnej reprodukcji. 

Masz na myśli PG w Polsce czy na zachodzie? W Polsce póki co nie ma, ale niedługo powinien być widoczny efekt mniejszych wstawień w drugiej połowie 2022 roku u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukam to mu wkleje. Uciekło mi już gdzie to czytałem. Ale to dane oficjalne - w 2022 rekord rekordów wylegów . Ale jak się jedzie na plotkach przedstawicieli handlowych którzy podbijają delegacje na kawie to tak jest. Jedyne info od przedstawiciela, potem do gnoju i za 6 tyg zapytać po ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Krachmen napisał:

Poszukam to mu wkleje. Uciekło mi już gdzie to czytałem. Ale to dane oficjalne - w 2022 rekord rekordów wylegów . Ale jak się jedzie na plotkach przedstawicieli handlowych którzy podbijają delegacje na kawie to tak jest. Jedyne info od przedstawiciela, potem do gnoju i za 6 tyg zapytać po ile

Dane o ilości wstawień reprodukcji to akurat dane z KRD, dodatkowo hodowcy reprodukcji często w tym i poprzednim roku przerabiają 1-2 obiekty na nioski towarowe, bo tam czują większy pieniądz - także polskich jaj wylęgowych powinno być mniej. Ale nie twierdzę, że rekordów nie było, nie ma i nie będzie 😄 Szczerze po prostu w to wątpię, także poszukaj proszę danych o których mówisz

Edytowane przez Aril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy ktoś z was hodował brojlera hubbard? bo dostałem propozycję z pewnej wylęgarni i poważnie się nad tym zastanawiam, kiedyś ale to już było wiele lat temu mieliśmy wstawione te kury dwa rzuty i nieciekawie to wychodziło ale wylęgarnia się zarzeka że dzisiaj te wyniki są rewelacyjne że to najlepsza linia brojlerów jaka istnieje tylko że ludzie się jej boją. Po części im wierzę bo sam słyszę prawie od wszystkich że Cobb jest do niczego, a z kolei ja wolę Cobba bo Cobb u mnie rośnie lepiej od Rossa, szukałem już trochę w internecie i rzeczywiście linia Hubbarda ma niby troszkę większe przyrosty od Rosa i Coba i podobno ściółka jest zupełnie inna, jest nawet taki artykuł a raczej wywiad z pewnymi hodowcami którzy twierdzą że Hubbart wychodzi im najlepiej że jest dużo suszej niż na Cobie i Rosie, że jest mniejsza śmiertelność i wyższe wagi przy niższym zużyciu paszy właściwie wszystkie dane znalezione w internecie to potwierdzają dlatego się nad tym zastanawiam

Więc jeśli ktoś hodował Hubbarda to proszę o odpowiedź z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Harnaś20 napisał:

Cena 6zl niektórzy juz wożą pustaki na kolejne budy.

Pustak 15 zl . Zamiast 8

Cement 20 tamiast 11

Beton 350 zamiast 230

To  nie jest czas dla bobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MASZ CHŁOPIE - Jak podaje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, rok 2022 zakończył się nowym rekordem wszech czasów w produkcji piskląt kurcząt rzeźnych. Od stycznia do grudnia 2022 polskie drobiarstwo wyprodukowało jeden miliard 451 milionów piskląt brojlerów kurzych.

Kurw.a, powiedzcie mnie, co hodowcy brojlera mają w głowie, bo nigdy tego nie zrozumiem- podają im oficjalne dane, że produkuje się rekord za rekordem, a oni wciąż uważaja, że kurek jest mało i za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boby poszły w płyty warstwowe i w du.pie mają suporex.

Nawet 3 miliony ptaka się zmieści na rynku jak nie będzie z kim konkurować bo zniknie produkcja w UE i na Ukrainie. Albo 500 tyś będzie za dużo jak Ukraina ruszy i Mercosury podpiszą. Nie żyjemy w próżni, rynek jest globalny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna afera tym razem bydlo swiniarzy wykonczyli juz dawno, w jednym czasie aktywuja mercosur mąkę z owadow burgery bez miesa do czego swiat brnie ludzie potracili rozumy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zboże, natomiast napłynęła bardzo duża jego ilość z Ukrainy, zbagatelizowana przez ministerstwo rolnictwa. Głosy rolników z całej Polski, nie tylko z pogranicza z Ukrainą, mówią o tym, że magazyny są zasypane zbożem z Ukrainy – czytamy w wywiadzie jakiego Jan Krzysztof Ardanowski udzielił portalowi dorzeczy.pl.

-Kto sprowadził ziarno aż w takiej ilości? Przede wszystkim firmy paszowe i wielcy producenci mięsa wieprzowego i drobiowego."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...