Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeśli chodzi o PV to moge pomóc.

Przykladowa instalacja 50 kW , panele bifacialne Risen 445W, inwerter Kehua 50 kW, konstrukcja Corab - standard, koszt całkowity ze zgłoszeniem 185000 netto.

Wykonujemy instalacje tylko i wyłącznie na gruncie, województwo pomorskie.

Tel.735970904 dzwoń lub zostaw wiadomość 

 

20230227_090348.jpg

20230227_090322.jpg

20230227_090404.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/stowarzyszenia-rolnikow-alarmuja-hodowla-drobiu-w-ue-grozi-upadkiem,128657.html

Oj chyba ktoś się z kimś grubo dogadał i przyjechał pociąg kasy z Mercosur i to tam będzie produkowany drób, skoro u nas ma być 11kg na metr. Tam nikt nie patrzy ile jest na metr, idzie mączka i amoksy z beczki i pasuje a u nas do widzenia. Nie mamy w tym układzie nawet cienia szansy i zapewne o to chodzi 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medi dawaj, krach, krach, krach 😁 jak tam sprzedaliście wszystko co się rusza i ma 2kg w zeszłym tygodniu jak nasz król przewidywań zalecał😁?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj i na dzisiaj płacą 6,5 ja zaczynam w niedzielę i nie są mi w stanie powiedzieć czy wzrośnie czy spadnie 

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki obsrany byłeś, bo obłąkaniec miał sen😀 Lysoni ma rację, raczej stabilizacja na takim poziomie ewentualnie jakieś drobne korekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczął się medoxowy  krach  cena 6.70-6.80 i przez 2-3 tygodnie  raczej nie spadnie  może tylko pójść do góry , do 20 marca są duże braki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze i tak wychodzi na moje, nawet jak parę dni późni, a początku marca jeszcze nima, tak że bym był ostrożny...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krachmen napisał:

https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/stowarzyszenia-rolnikow-alarmuja-hodowla-drobiu-w-ue-grozi-upadkiem,128657.html

Oj chyba ktoś się z kimś grubo dogadał i przyjechał pociąg kasy z Mercosur i to tam będzie produkowany drób, skoro u nas ma być 11kg na metr. Tam nikt nie patrzy ile jest na metr, idzie mączka i amoksy z beczki i pasuje a u nas do widzenia. Nie mamy w tym układzie nawet cienia szansy i zapewne o to chodzi 

Jak zwykle hejcik u kolegów na krachmena zamiast refleksji co szykuje UE dla nas . Jeśli plany są prawdziwe to ta redukcja nie będzie o 72 % tylko więcej bo europejski kurczak będzie kosztował 10 razy tyle i wszystko przyjedzie z UA która będą przyjmować do UE jak Turcję. Frans i Ursula nie dostaną wiele od polskich hodowców a od tych „ukraińskich” to jakieś podziękowanie i dobre słowo się znajdzie. No ale tu chodzi o zielona unie i równe zasady przecież 

Edytowane przez Do kur wychodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto ostatnio jadł świeżego fileta z Brazylii nich się wypowie jak smakuje, bo ja jeszcze nie miałem okazji takiego kupić. Na razie nie ma widoków na załamanie ceny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że z roku na rok jest coraz gorzej. Więcej durnych przepisów, więcej biurokracji. Co w takim przypadku zrobić? Nie wiem. Auta spalinowe potrafią zakazać gdzie lobby motoryzacyjne jest potężne a hodowli nie zlikwidują? Nasi politycy w PE między sobą urządzają wojenki, w sejmie to samo to jak może być dobrze. Rynek motoryzacyjny z autami spalinowymi pojedzie do Ameryki południowej a w zamian przyślą nam tanie papu. Tak może być niestety 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie jest. W tym tyg braki, a na przyszły jeszcze więcej zapytań 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, _s69 napisał:

A kto ostatnio jadł świeżego fileta z Brazylii nich się wypowie jak smakuje, bo ja jeszcze nie miałem okazji takiego kupić. Na razie nie ma widoków na załamanie ceny. 

Nie musi być świeży w tym problem mrożony nastrzyk jeździ po świecie przez ocean już od wielu lat i wszyscy mlaszczą i się oblizują po tej taniości szczególnie gastronomia. Tylko w Europie ludzie umierają tysiącami na chorobę szalonych krów od mączki mięsnej 😂😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo fajnie 11kg/m2 w końcu będzie dobrostan bo do teg pory okrótny hodowca to upycha kolanem ile się da, w ogóle hodowca to taki zły człowiek który znęca się nad  zwierzętami a teraz już nie będzie tak łatwo, mało tego ponoć ma być w tym dobrostanie zgwarantowany dostęp do światła dziennego w postaci odpowiedniej ilość okien na m2. Skończy się bajobongo i światły obywatel będzie mógł spokojnie kupić mięsko z kurki która żyła sobie w dobrostanie oj jaki on bedzie zadowolony ze chroni planetę ( co2 metany azotany itp) oraz zwierzęta.... ej czekaj ale on bedzie jadł kurczaka z UA albo z Brazylii.... normy zagęszczenie? Kontrola leczenia antybiotykami? Salmonella ? Brak mączki ? A kto to słyszał ...ale o tym mu w mediach juz nikt nie powie ...

Kurtyna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Już dziś w całej Europie wpier. dal.a w całym sektorze Horeca (bo tylko tam to trafia) brazylijskiego i ukraińskiego fileta z toną antybiotyku , mączką i setką innych zabronionych w UE w tym dobrostanów salomonelli itp i się oblizuje i nie ma pojęcia. I UE oficjalnie na to pozwala. ABSOLUTNY CYRK, MATRIX, KURIOZUM I ABSURD ALE HODOWCY WOLĄ STAWIAĆ KOLEJNĄ BUDE NIŻ SIE ZEBRAĆ I TEMU PRZECIWSTAWIĆ, DLATEGO NIEDŁUGO ZOSTANĄ SKASOWANI I ZASTĄPIENI PRZEZ UA I BRAZYLIĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na serio odnoście limitu zageszcenia jest tu zastosowana prawdopodobnie stara taktyka (pisiory często tak robia) rzucają pomysł... radykalny i przesadzony razy 2. Później łagodzą stanowisko i ludzie zadowoleni bo nie jest tak źle jak na początku się zapowiadało a rządzący osiągają swój zamierzony na początku cel. Proste. Obstawiam że limit wejdzie jakieś 25kg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymać majty bo jak jebnie to ich nie złapiecie w kostkach ja wam to mówię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Krachmen napisał:

Zegar tyka bim bam bim bam

oj Medox chyba jesteś bo JiM BEAM ( bim) i piszesz z poziomu gleby czyli zrobiłeś BAM ?🤣A to , że wolny za chwilę pierd....nie to jak 2x2=4. Niestety umowy na minrol z cenami , które nie zwracaja nawet kosztów produkcyjnych skutecznie rozpier....ają tą branżę . Kwestia czasu...🤥Duże zakłady w ten sposób  bezkosztowo budują swoją bazę produkcyjną ...Później pod mostem będą dyskusje - kurde, jakie fajne miałem kurniki , ale "józek"  najpierw mnie wydymał obietnicami , a później z kasy , majątku , baba odeszła .....kiedyś jak miałem 1-2 budy to miałem fajne życie. Później przez chwilę jeszcze fajniejsze bo willa, merc, porsche ......teraz nawet na żubra mnie nie stać ...ech.... miałem fajne życie 😭

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...