Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.02.2023 o 07:03, agroleń. napisał:

A szef kokoko ile placi za energię i gaz w inkubatornii? 

Wszędzie zalozyl panele? A skąd mial gotówkę ? 

 

 

 

 

Jestem,  jestem leniu (nawet bez agro). Juz uprzejmie informuje ze za prąd w grudniu placilem srednio po 2372,00 netto  za 2 obiekty (kazdy na 40 tys) w taryfie przemysłowej, ale zauważe ze kure miałem tylko w pierwszym tygodniu, pozniej obiekty staly puste. Takze chodzil tylko komp. Mam liczniki nie na kazdy obiekt tylko po dwa kurniki na 1 licznik. Za styczeń nie mam jeszcze faktury.

Co do gazu w styczniu i w lutym (jeden cykl produkcyjny) ok 11500 netto, takze na 2 kurniki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kwestia czasu jest spadek cen, sprawa oczywista. Medox zmoczy się parę razy i stwierdzi, że on to przewidzial. Zapomni tylko o jednej rzeczy, wieszczył krach na 4.5 a narazie mamy już marzec i ceny na poziomie 6.6-6.7net. Może jeszcze 2tyg i ja się zalapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, agroleń. napisał:

W de heusie od miesiąca luz w zamowieniach paszy.

Jaki powod takiej sytuacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gazowcy bez butli dostali od kontraktowanych unojń łaskę pauzy. 5.6 to nie zostaje zlamanej zlotowki tak jak opisal pan kokoko, że w pierszym tygodniu juz jest mega koszt gazu który kiedys mieścił się w calym rzucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, agroleń. napisał:

Gazowcy bez butli dostali od kontraktowanych unojń łaskę pauzy. 5.6 to nie zostaje zlamanej zlotowki tak jak opisal pan kokoko, że w pierszym tygodniu juz jest mega koszt gazu który kiedys mieścił się w calym rzucie.

11500 za gaz na dwa 40-sto tysięczniki to jest według ciebie mega koszt?

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11.5 tys za gas na dwa 40tysiecxniki? Na rzut? Hahahaha , idi.iota? kole.jny prowokator? Na tydzień by nie starczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I 2400za prąd. Chłopie poproś szefa który każe Ci pisać te brednie na forum, żeby ci choć pokazał gdzieś z zza płotu przy drodze jak wygląda obiekt na 40tys szt, to se pomnozysz swoje idiotyz.my x 10. Widzę że to ten sam gość który tu udowadniał jak tanio produkuje  Ludzie , pamiętajcie że dziś płaci się za pisanie takich bzdur w necie, płaci się za paczki opinii na znanylekarz i na google i wszędzie indziej. Sugestia do moderatora- zbanować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medox widać że nie masz pojęcia o chodowli jest to możliwe  ale to zależy od kilku czynników jakie kurniki z jaką izolacją i przede wszystkim od pogody 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś poradzi...mam problem z dosatronem. Nagle przestal pobierac leki . Jednego dnia działał anastępnego juz nie. Niby pika ale z wiadra leku nie ubywa. Wężyk jest drozny bo przedmuchiwalem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kokoko napisał:

Moze ktoś poradzi...mam problem z dosatronem. Nagle przestal pobierac leki . Jednego dnia działał anastępnego juz nie. Niby pika ale z wiadra leku nie ubywa. Wężyk jest drozny bo przedmuchiwalem. 

Zaraz za wezykiem w tej czarnej obudowie jest taka biala stozkowa iglica mi kiedys na tym paproch sie zadarl i taka sama sytuacja dodatkowo troche oleju kuchennego przesmarowac tloczysko nie zaszkodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kokoko napisał:

Moze ktoś poradzi...mam problem z dosatronem. Nagle przestal pobierac leki . Jednego dnia działał anastępnego juz nie. Niby pika ale z wiadra leku nie ubywa. Wężyk jest drozny bo przedmuchiwalem. 

dozownik jak każde urządzenie wymaga okjresowego czyszczenia. Zanieczyszczenia z wody, leków , witamin.....żaden problem go rozkręcić na czynniki pierwsze i wyczyścic. Jeżeli nigdy nie był czyszczony, a ma już spory przebieg to może być słabo z wargą tłoka czy gładzią korpusu, stwardniałymi oringami . Generalnie zalecam co 2-3 rzuty czyścić i wtedy jest dość żywotny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Harnaś20 napisał:

Medox widać że nie masz pojęcia o chodowli jest to możliwe  ale to zależy od kilku czynników jakie kurniki z jaką izolacją i przede wszystkim od pogody 

Medox ma 100% racji!!! Mam obiekty perfekt docieplone  , urządzenia energooszczędne więc doskonale wiem ile mogę zużyć prądu , gazu, ekogroszku. 2400 netoo za prąd na 2 40-tysięczniki??? Buhahahaha.....usmarkałem się ze smiechu . Miesiąc styczeń dwa średnie obiekty i zuzycie energii wraz z domem ( nie mam oddzielnego licznika ) ponad 7 tys. KWh. x 2 miesiące to 14 tys. KWh x stawka za samą energię + vat + te idiotyczne opłaty dodatkowe ....to niech każdy sobie podłozy swoją cenę kwh i będie carno na białym. Nawet jak odliczę dom to niech zostanie 10 tys. kwh na 2 miesiące. A jeszcze dochodzi przesył .....sam przesył brutto tylko na 2 kurniki wyjdzie ponad 4 tys. Ech...skąd się tacy biorą???? Gaz? około 10-12  tys. litrów x średnio brutto 2,5  czyli .... Niby , że 4,5 tys. na rzut na budę 40 tys. ptaka? Kolejne buhahahahaha....no chyba, że 2-3 tygodnie grzania, a później...a później niech się same ku...wa grzeją. A........Harnaś "chodowla" piszemy przez samo "h" . Przez "ch" tylko  chów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Żeldrob1 napisał:

Medox ma 100% racji!!! Mam obiekty perfekt docieplone  , urządzenia energooszczędne więc doskonale wiem ile mogę zużyć prądu , gazu, ekogroszku. 2400 netoo za prąd na 2 40-tysięczniki??? Buhahahaha.....usmarkałem się ze smiechu . Miesiąc styczeń dwa średnie obiekty i zuzycie energii wraz z domem ( nie mam oddzielnego licznika ) ponad 7 tys. KWh. x 2 miesiące to 14 tys. KWh x stawka za samą energię + vat + te idiotyczne opłaty dodatkowe ....to niech każdy sobie podłozy swoją cenę kwh i będie carno na białym. Nawet jak odliczę dom to niech zostanie 10 tys. kwh na 2 miesiące. A jeszcze dochodzi przesył .....sam przesył brutto tylko na 2 kurniki wyjdzie ponad 4 tys. Ech...skąd się tacy biorą???? Gaz? około 10-12  tys. litrów x średnio brutto 2,5  czyli .... Niby , że 4,5 tys. na rzut na budę 40 tys. ptaka? Kolejne buhahahahaha....no chyba, że 2-3 tygodnie grzania, a później...a później niech się same ku...wa grzeją. A........Harnaś "chodowla" piszemy przez samo "h" . Przez "ch" tylko  chów 

Trzeba było fotowoltaikę założyć jak cywilizowani hodowcy - to byś nie płakał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze za prąd to on zapłacił 2400 ale tylko za pierwszy tydzień grudnia bo później sprzedał kury i kurniki stały puste może czytajcie ze zrozumieniem

A jeśli chodzi o tą bajkę z gazem No to ja nie wiem jak wy te kurniki grzejecie ja ten jeden mam trochę w gorszym stanie ale ten drugi jest po totalnym remoncie było zrobione wszystko od podstaw Ja co prawda nie grzeje gazem ale olejem opałowym i na przykład na tym wyremontowanym kurniku w tym rzucie spaliłem 1900 litrów grzejąc przez trzy tygodnie mam trochę porównanie do gazu bo kilku w okolicy grzeje gazem i ja mam mniejszy koszt ogrzewania tym olejem niż oni gazem czyli skoro spaliłem oleju za 12 000 na kurniku na 20 000szt i to jest dużo mniej niż moi znajomi i sąsiedzi płacą za gaz A wy tutaj spalacie gazu za 12 000zł na dwa 40-sto tysięczniki to wy chyba te Kurniki grzejecie tylko przez trzy pierwsze dni a później to już chyba same się grzeją nie wiem dla mnie to jest niemożliwe i niewykonalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Julek Cezar napisał:

Trzeba było fotowoltaikę założyć jak cywilizowani hodowcy - to byś nie płakał.

Tak fotowoltaikę założyć i wziąć kredyt na kolejne pięć albo 10 lat gdzie ledwo starcza na raty kredytów obecnych perspektywa jak cholera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tutaj na nowych kurnikach spalają gazu za dwa razy tyle I mają na kurniku tak trochę mokrawo to ja nie wiem jak wy te kurniki wietrzycie jak wy je suszycie u was przecież chyba w ogóle nie ma tlenu a wilgotność to chyba jest 100% jak ja napisałem ile spalam i przez jaki czas grzeje to byłem wyzywany że nawet nie wiem jak okropne mam warunki bo nie mam do tego czujników Ciekaw jestem co wam wasze czujniki pokazują chyba skali brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Julek Cezar napisał:

Trzeba było fotowoltaikę założyć jak cywilizowani hodowcy - to byś nie płakał.

jak być czytał uważnie moje wpisy to byś wiedział , że mam ją od 4 lat 🤣ups.....zonk..Poza tym żeby zaspokoiła z 80% moich potrzeb to musiałbym mieć ze 150 KW , a niestety warunki i instalacja operatora na to nie pozwoliły i mam 1/3 tego czyli to co mogłem . Widzisz Julek co twój wpis to mam bekę ...🤣

Edytowane przez Żeldrob1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Julek Cezar napisał:

Trzeba było fotowoltaikę założyć jak cywilizowani hodowcy - to byś nie płakał.

A jeszcze jedno - sądząc po tym co napisałeś to twoja cywilizacja jest za moją o lata świetlne 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokoko, ty tam lepi powiedz swemu panu żeby ci co dorzucił do tych 2koła wypłaty, bo pasza go kosztuje 1500 a sprzedaje po 2500 , ubój go kosztuje złotówkę do kila a przykłada 3zł, a ty bidny piszesz tu te głupoty za 2 tysie na miesiąc , hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Krachmen napisał:

Kokoko, ty tam lepi powiedz swemu panu żeby ci co dorzucił do tych 2koła wypłaty, bo pasza go kosztuje 1500 a sprzedaje po 2500 , ubój go kosztuje złotówkę do kila a przykłada 3zł, a ty bidny piszesz tu te głupoty za 2 tysie na miesiąc , hehe

👏 👏 👏 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kokoko napisał:

Moze ktoś poradzi...mam problem z dosatronem. Nagle przestal pobierac leki . Jednego dnia działał anastępnego juz nie. Niby pika ale z wiadra leku nie ubywa. Wężyk jest drozny bo przedmuchiwalem. 

Jak przedmówcy: rozebrać i przeczyścić.

Na youtubie masz filmiki co i jak.

https://www.youtube.com/watch?v=07mGjKI3gAI

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokoko, jak długo jesteś hodowcą, że dozownik przestał działać i nie wiesz co zrobić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka ubojnia, o podobnej nazwie i słyszałem że nikt jej nie chce już dawać kur bo zawsze chce płacić 20gr mniej niż wszyscy. Może stamtąd jest. To by tłumaczyło gadanie takich bzdur o kosztach i wyliczanie za ile to niby można wyprodukować kure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...