Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jej nikt nie chce dawać kur, to jak funkcjonuje? Medox, niestety, na poniedziałek utrzymanie ceny. Znowu nie pyknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tacy hodowcy co nawet na kurnik nie wchodzą to skąd mają wiedzieć jak co zrobić do dla takich to najlepiej wymienić na nowy  chociaż pewnie wystarczy rozebrać wyczyścić olejkiem kuchennym przesmarować i będzie jeszcze działać  ewentualnie są zestawy naprawcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy uwierzycie, ale zanim napisal ktos o rozebraniu i przeczyszczeniu, to zrobilem to już kilka razy i efektu nie bylo. O oleju  dowiedziałem sie stad i efektu tez nie było. Dopiero jak wymienilem ten pikacz co jest w środku, z dosatronem z innego kurnika zaczelo działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do smarowania tłoka i ścianek w korpusie olejem. Kupcie sobie smar spożywczy, taki jak oryginalnie do smarowania w zestawie daje mixrite. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wazelina jest dobra . Chiński materiał się łatwiej ściera powstają mikroszczeliny i tłok przy małym przepływie nie rusza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie : skoro polską pszenice można już kupić poniżej 1000zl to po ile jest ukraińska ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tu się p.ierdo.li znowu.

Dex - zapytaj w paszarni po ile jest ukraińskie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dex napisał:

Pytanie : skoro polską pszenice można już kupić poniżej 1000zl to po ile jest ukraińska ? 

Po 600 zł mogą przywieść takie miałem oferty ale mi niepotrzebna bo kupuje gotową paszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Harnaś20 bierz ją po 600, ja odkupię po 950 z dowozem. Płacę gotówką 🤚

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście celowo napisałem w ten sposób ponieważ średnie ceny skupu pszenicy są wyższe niż 1000zł nie mniej jednak są już publikowane ceny poniżej. Wpis miał na celu pokazanie jak nas mieszalnie golą, i oczywiste jest że każdy zdrowo myślący dyrektor przy takim popycie nie obniży ceny chyba że konkurencja to zrobi i mu się wolumen zmniejsza. Tak więc zachęcam do negocjacji cenowych z mieszalniami, odłożenia na bok sentymentu że tyle lat brało się pasze z danej wytwórni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 15marca do 15kwietnia będzie miesięczny rekord rekordów wszechczasów pobity o 20% . I tyle mogę Ci powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Krachmen napisał:

Od 15marca do 15kwietnia będzie miesięczny rekord rekordów wszechczasów pobity o 20% . I tyle mogę Ci powiedzieć

To idealnie zmieści się z popytem majowym . Sezon grilowy sie zacznie 

Nic się nie zmarnuje. 

Euro 4,7 i rośnie . Jeszcze w maju nikt nie narzekał 

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co medi, szukać już lasu na maj? Wstawiam 7 kwietnia, więc chyba warto by było się rozglądnac po okolicy. Co myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę szukał jakiegoś miejsca w lesie, bo niech się okaże, że wszystkie zajęte i będzie problem. Będzie trzeba czekać w kolejce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mam własny las i to duży. Wszystko się tam zmieści co hoduje. Ale może nawet pobiorę piniądz od kolegi lysonsi1, jak nie znajdzie wolnych kwater dla swojego drobiu w nadleśnictwie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2023 o 12:01, Do kur wychodzę napisał:

i wazelina jest dobra . Chiński materiał się łatwiej ściera powstają mikroszczeliny i tłok przy małym przepływie nie rusza.

 

Wymiana głównych podzespołów jest nieopłacalna. Zwłaszcza tłoczyska i cylindra. Lepiej kupić nowy i stary na części do magazynu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, _s69 napisał:

Na szczęście mam własny las i to duży. Wszystko się tam zmieści co hoduje. Ale może nawet pobiorę piniądz od kolegi lysonsi1, jak nie znajdzie wolnych kwater dla swojego drobiu w nadleśnictwie. 

Oo i biznes się kręci 😀 a z dozownikiem racja. Jeszcze kolega niejeden w życiu wymieni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 hektary lasu  to jak co to też mogę przyjąć za drobną opłatą. A jak będą sosny rosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...