Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby covidu 2 nie wymyślili bo i będzie zakaz wstępu i.po waszych planach . Na wtorek 7 net na mieko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie pisać takich informacji, bo medoxowi żyłka pęknie, żółć się wyleje. Szkoda chłopa 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie takich cen bo zapeszycie. Już raz miało być siedem (rok temu) i wszystko ch.. strzelił. A ja jeszcze potrzebuję 2 tygodnie 🤣🤣, więc "oszczędzajcie cenę" żeby taka pozostała na dłużej. Oby to nie był najdroższy "weekend tego roku" , albo co gorsza kilku kolejnych lat.

Jeśli soja nie zacznie wreszcie spadać, to na jakieś wielkie obniżki cen paszy nie liczcie. Symboliczne 20-40 zł to na razie maximum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na wolnym rynku zostało niewielu hodowców drobiu większość to pracujący na kontraktach. Aktualna różnica w cenach to 1 zł. Dla ubojni bijącej 100000 szt. To dodatkowy dochód to ok. 250 tysięcy złotych dziennie, to jakieś 6 mln zł miesięcznie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wciąż ta sama rekomendacja.Golić wszystko co ma dwie nogi dwa skrzydła i łeb

Edytowane przez Krachmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Krachmen napisał:

Wciąż ta sama rekomendacja.Golić wszystko co ma dwie nogi dwa skrzydła i łeb

I teraz się zgadzam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krachmen napisał:

Wciąż ta sama rekomendacja.Golić wszystko co ma dwie nogi dwa skrzydła i łeb

Jakby Cię cymbale ktoś posłuchał tydzień temu i sprzedał a pisałeś dokładnie to samo, to jak myślisz dobrze by zrobił czy źle? Przeje.bal by tyle siana że szkoda gadać. Zesra się pewnie coś koło 15-20 marzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zwrócić uwagę, że dziś na Cenach Rolniczych, aż 5 ubojni nie zostało uwzględnionych w wyliczeniu średniej ceny (tylko 22 zakłady). Albo mają urlop, albo nie pracują z braku żywca. Albo nie podali cen, żeby nie dołować hodowców, tylko żeby utrzymać to co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka ciekawostka:

KE proponuje zawieszenie barier celnych z Ukrainą o kolejny rok 👏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co szykuje wam unia sprawi, że Ukraina zaleje was drobiem....

 

https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/producenci-drobiu-i-jaj-domagaja-sie-kontroli-importu-z-ukrainy,129069.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego to ostatni rzut na plus, Ukraina plus wszyscy którzy stali z powodu zimy, kosztów opału i ograniczeń ptasiej grypy ruszą i następnym rzutem 100% trzeba będzie oddać ten jakiś tam zysk z tego rzutu. Nawet nie na 100% tylko na 1000%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ograniczeń z ptasia grypa? Rozumiem, że mówimy ciagle o tych Twoich 200tys. nic nie znaczących sztuk😀? Kosztów opału? Przecież wszyscy nakupili opału i wstawienia były rekordowe czyż nie? Medox, kur.wa, przecież na przestrzeni jakiś 3 miesięcy to zaprzeczyles sobie już tyle razy, że to nie jest śmieszne, to jest irytujące. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładało się parę rzeczy i bardziej nam na myśli ograniczenia w Europie, doszły chwilowe ograniczenia na granicy UA bo się kłocili ale teraz wszystko wraca do normy, słoneczko świeci, cenka jest jako taka a to zawsze powoduje to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ktoś musi o was dbać żebyście nie szaleli, tak jak teraz, jak prowadzicie sprzedaż normalnie a nie trzymacie na 3.5kg to jeszcze cena się trzyma, a tak by już jej nie było conajmniej od tygodnia jak nie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się ciebie już tyle razy pytałem, która ubojnia bierze kurę 3.5 kg? Bo chciałbym wiedzieć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lysonzi1 napisał:

Ja się ciebie już tyle razy pytałem, która ubojnia bierze kurę 3.5 kg? Bo chciałbym wiedzieć 

Chyba ubojnia szefa kokokoko😂😂😂

 

A tak na serio to też jestem bardzo ciekaw tych ubojni które biorą 3,5 kilowe kury. No moja akurat bie że ale to malutka ubojnia to się nie liczy ale z tego co wiem to wszystkie normalnej wielkości ubojnie nie chcą kurczaka powyżej 3 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medox pokaż mi ubojnie co kupi kurę 3.5 kg ja takiej nie znam a znam takie które robią potrącenia za przekroczenie masy 3.1kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hodowców też takich nie znam co trzymają kurę do 3.5 kg bo jest to nieopłacalne wyjątkowo trzymali niektórzy w czasie covidu do 4kg i sprzedawali po 2 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...