Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja znam ubojnie co w 2 klasie liczy już 2.9kg. 

A ty Mistrzu (nie wiem czego, bo na pewno nie hodowli drobiu) to juz sie ode mnie odczep, grzecznie mówiąc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle, to pamięta ktoś relacje zbliżoną do obecnej- pszenica 1000zł, pasza 2500zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

średnia cena zakupu pszenicy 1300, kukurydzy 1300 , śruty sojowej 2850, oleju sojowego 5000, fosforanu 4500 itd. Ktoś pamięta takie ceny?

Ja ciągle na nie patrzę, jak większość mieszalni.... i zastanawiam się po kiego grzyba ładowałem w to swoją kasę? Przecież było wiadomo, że wojna pójdzie w tym kierunku, w którym poszła przez ostatnie pół roku. Medox to wiedział, medox mówił, ostrzegał..... a wszyscy jak zwykle nie posłuchali i kupowali surowce, żeby je po prostu mieć, na wypadek wojny, która nie wiadomo jak się potoczy. Nie wiadomo jak - dla wszystkich poza krachmenem - on wie zawsze wszystko dokładnie.... i myli się tylko 1 raz na 10.

Przy okazji, to masz dyżur na wylęgarni, czy czekasz za kolacją, na Karaibach i nudzisz się zaglądając tutaj o tej porze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Radku, proszę się nie przejmować, dostęp do takiej wiedzy maja tylko nieliczni. Jedna z osób o takiej wiedzy jest medox, dobrze że jest tutaj na forum i dzieli się z nami. Co by było gdyby ludzi go nie posłuchali i ustwilii się na marzec, co mamy dzisiaj? 4.5 krach totalny... A mówił, ostrzegał. Z ukłonami panie Krachmen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2023 o 20:41, Krachmen napisał:

Kraaaaaaaaach za 2-3 tyg. Znowu osiołków napuścili na wstawienia że nie będzie przez grypę, a przez grypę się przesunęło może 200tys brojlera w całym miesiacu przy miesięcznych wylęgach na poziomie minimum 120milionów hahaha. I tak się robi frajerów i goli im pasze z marzą 400zeta na tonie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się odwlecze to nie uciecze jak widzicie. Dobrze że wam kazałem sprzedawać bo by jeblo już tydz temu a tak to pozchodziły kury 2.5-2.7 co by dziś miały 3.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy Ci o Panie. Wiara goli na wolnym praktycznie historyczne maxima od tygodnia. Debil zapowiadał 4.5 jest 6.5-6.7 😆 ps. Ty to serio jesteś niezastąpiony, udało Ci się przyspieszyć sprzedaże nawet z umów kontraktacyjnych. Masz siłę przebicia😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

6,55n bez negocjacji cena idzie bezpośrednio z ubojni. Ci co mają na zaraz i umieją rozmawiać dostają 10 gr więcej. W mojej okolicy oczywiście. To jest świeże info z dzisiaj. Niedługo w kurnikach będzie o 20% mniej drobiu jak wejdzie rejestracja i kapną się że kolanem po 55 kilo w budach stoi na meter

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciekać nie trzymać bo za tydz 5.5 będzie koniec miesiąca mega fyrmy wychodzą plus import który plynie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiadomo czy dopłynie bo w Brazylii już praktycznie jest PG tylko jeszcze nie wyszła w badaniach. Ale spokojnie USA zadbają żeby wyszła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa wszyscy sprzedać, żeby zrobić właśnie to na co ubojnie czekają. Jechać swoim rytmem, w następnym tygodniu jeszcze nie ma tragedii. Na poniedziałek łódzkie 6.4 ubierka umówiona . Za 2tyg już nie będzie wesoło 😀

Edytowane przez JozekPan
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle zagrywki ubojni cenę obniżają ale potrzebują. Ten tydzień po niedzieli jeszcze źle nie będzie powinno się utrzymać 6.40-6.30 po 20 marca może już zacząć spadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tydzień jeszcze ok. Ale za 2 tygodnie proponuję zacząć uciekać z dużym ptakiem. Ci z wolnego już mają problem znaleźć tam wole miejsce na ubój. Jest więcej kury co nie oznacza niskiej ceny z automatu. To zależy od zbytu. Ale już się pojawiają świąteczne zapowiedzi promocji w marketach a za tą promocję ktoś musi zapłacić. Zgadnijcie kto to ma sfinansować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zapomnianego cyklu ceny drobiu na świecie.
Dzisiaj Belgia, znany i tani market Delhaize - wersja stacjonarna

Filet po 11,82 Euro / kg
to jest jakieś 55,32 zł/kg fileta z kurczaka. 

Tymczasem u nas w Lidlu w promocjia za 17,99 zł/kg fileta z kurczaka. 

Także jest przestrzeń do podwyżek dla konsumentów bo obok ziemniaki z Cypru po 7 zł stoją ludzie kupują bez mrugania okiem. 

Zrzut-ekranu-5-2.png

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w radiu dziś słyszałem filet z kością i skórą , w Kauflandzie po 12 z groszami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa ferm która stanęła od jesieni w Polsce i w Europie ruszyła początkiem lutego także zywca coraz więcej export coraz mniejszy w tym tyg spadek mówią wielcy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniła do mnie dzisiaj ubojnia i mówi że ubojnie  śmieją się z hodowców że dzwonią jak szaleni spanikowani żeby tylko sprzedać sami opuszczając cenę . Cena na dzisiaj 6.40-6.50  i niech tak sobie to idzie  swoim torem a nie  wszyscy na hura i ubinie zacierają ręce . Na ten tydzień są jeszcze braki więc cena powinna się utrzymać do końca tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gadają jak medox. Ja swoją sprzedaż dziele zazwyczaj na 3ubojnie, jak rozmawiam z babkami każda mówi podobnie, że za tydzień już żywca pod dostatkiem, jak zapytam o cenę to się śmieją, że wróżkami nie są. Chyba że gadasz z Animexem albo jakimś storteboom to oni wiadomo, że mogą sobie pozwolić na taką gadkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...