Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Cena niby spada a ubojnie biją się o kurę . Dziś się pytam jednej pani z ubojni czemu czemu na cenach rolniczych wstawili 6.20 jak płacą 6.50 ? Odpowiedź bo wszyscy tak wstawiają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wszyscy tak wstawiają 😀. Jest mnóstwo rozliczeń na podstawie cen rolniczych, jest to też odniesienie do sytuacji na wolnym rynku więc mogą sobie manipulować ceną, jak ktoś się nie odezwie albo nie ma rozeznania w innych ubojniach to jest dostawcą idealnym 😀. Nie ma targedii, myślałem że będzie od poniedziałku dalszy zjazd cen a tutaj narazie trzyma gardę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Harnaś20 napisał:

Tak jest mnóstwo kontraktów na cenach 50/50 50% minrol i 50%ceny rolnicze

+ dodatki wynegocjowane indywidualnie. Pamiętajcie o tym! Każdy ma dodatki!!!!!!!   od + kilku do +20 groszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_s69 z tym kurczakiem z Belgii to porównaj sobie średnia pensję a potem takie głupoty wypisuj. A co do cen ziemniaków to kupią raz 3 kg i tyle mój ojciec na targowisku w latach 90 sprzedawał w jeden dzień tyle co teraz ludzie w cały tydzień we wszystkich marketach kupują (miasto powiatowe). Dziś klient w markecie ma zielonego ziemniaka po 3 zł a piękny towar gnije u producenta za 1zl

Edytowane przez maina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak są dodatki ale nie dla wszystkich kiedyś rozmawiałem ze znajomym hodowcą mówił że ma dodatku 17gr do małej kury i 12gr do dużej ale praktycznie nigdy nie udało mu się całości dostać   bo zawsze było coś nie tak, a to źle wagę zadeklarował a jakość słaba zawsze coś. A jak nie ma dodatków to wszystko jest dobrze. Cwaniaki wszystko ładnie mówią jak się umowę podpisuje później robią co chcą

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Harnaś20 napisał:

Tak są dodatki ale nie dla wszystkich kiedyś rozmawiałem ze znajomym hodowcą mówił że ma dodatku 17gr do małej kury i 12gr do dużej ale praktycznie nigdy nie udało mu się całości dostać   bo zawsze było coś nie tak, a to źle wagę zadeklarował a jakość słaba zawsze coś. A jak nie ma dodatków to wszystko jest dobrze. Cwaniaki wszystko ładnie mówią jak się umowę podpisuje później robią co chcą

Krwiopijcy. 

Ten bonus to jest mamienie . 

Jeszcze " niech pan nikomu nie mówi że tyle aż " bo inni mają mniej . 

I tak drobnym maczkiem jest napisane

"cena zarządu nie odbiega +- 10% ceny ministerialnej". 

 I w praktyce ten bonus to sciema bo bez niego byłoby: cena minrol minus 15 groszy.

Tu jest schowane wlasnie o te  - 10%. 

a nie oszukujmy się że na mirolu można egzystować . To jest wyzysk i spijanie krwi. 

 

Plus te zdjecia na mejla , bo to trzeba tego hodowcę orżnąć i mimo to że jest w czarnej dupie.

 1,5 % muszą sobie przywłaszczyć a prawda jest taka że  mają klienta na konfiskatę . Jedzie to na przeróżne kebaby i kotleciki . 

a jak Panocek się stawia i nie chce nowej umowy ?

to mają hita :

KJUES ( qs)

Włażą  bez pardonu z wymazami  przed wstawieniem  i , w trakcie wstawienia ,żeby jeszcze Panicka zastraszyć . 

 

 

 

 

 

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele  ale robią w h.. dzwonią ubojnie oferują 6.60-6.70 nie mają co bić a miało być tyle żywca. Ale chcieli nas wydymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są! Medox tak mówił! Zegar tyka bim, bam, bim, bam!

😆

Edytowane przez JozekPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medox zawaliles, przez Ciebie stracilem nerwy ze nie bedzie ceny a cena sie trzyma i pewnie do jesieni jakas sie utrzyma jak co roku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, maina napisał:

_s69 z tym kurczakiem z Belgii to porównaj sobie średnia pensję a potem takie głupoty wypisuj. A co do cen ziemniaków to kupią raz 3 kg i tyle mój ojciec na targowisku w latach 90 sprzedawał w jeden dzień tyle co teraz ludzie w cały tydzień we wszystkich marketach kupują (miasto powiatowe). Dziś klient w markecie ma zielonego ziemniaka po 3 zł a piękny towar gnije u producenta za 1zl

Rozumiem, że mój żołądek jest trzy razy mniejszy od Belgijskiego? Ale jak pojadę do Antwerpii i w markecie budowalnym będę chciał kupić worek cementu albo płytę warstwową na podsufitkę to myślisz że będzie 3 razy drożej niż w PL? Podpowiem ci. Opłaca się tam pojechać po cement i płytę. Wszystko jest w tej samej cenie tylko żarcie jest 3 razy droższe a najśmieszniejsze, że na świcie są ludzie urodzeni jako niewolnicy i jest im z tym dobrze. 

Edytowane przez _s69
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę martwię się o medoxa, to już 5dni od kiedy słuch po nim zaginął. Chyba już czas zgłosić zaginięcie, chłop może w szoku jest, może leży gdzie, szukać chłopa nie stojta jak ciule😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeb.ło już 50gr a tuszka złotówkę a Wy udajeta wariatów, plus już widać jak zawsze zapędy, że tak już będzie zawsze i poniżej 6 nie spadnie. A ja wam mówię że nie będzie, bo telefony na wylęgarniach się stopiły z gorąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszta na poziomie 6 zł a rzuty majowe czerwcowe wyjdą po 5 zł i się okaże że pół roku będziecie robić za friko. Ukraina coraz więcej wysyła dziś na hurtowniach było go w nadmiarze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też nie wiem czym tu się podniecać ale najwyraźniej dla wielu jedyne szczęście i satysfakcja z życia w tej branży to to że medox się pomylił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj obsrany byłeś, że pampersów w sklepie brakło bo medox powiedział, że cena będzie w marcu 4.5 sprzedawałes po ile? Nazywał hodowców idiotami itd. po raz kolejny się pomylił. A ty pier.dolisz jak.potluczony. Czym się podniecać? może tym, że jednak sprzedaje się po 6.5 a nie jak np. umowa 5.8? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spada tydz później i z wyższego pułapu. Natomiast każdy kto ma odrobinę oleju wie, że rusza za moment absolutnie wszystko co stanęło z jakiegokolwiek powodu, kosztów ogrzewania, braku ceny, ptasiej grypy itd i myślę że następnym rzutem trzeba będzie oddać cały zysk z tego rzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spada, realnie spadło narazie 20-30gr z pułapu 6.5-6.7. Sa ubojnie, które nie mają co bić i spokojnie płacą 6.5 na następny tydzień też cudów nie mają wiec wielkiego spadku też nie będzie, spadnie kolejne 10-20gr i będzie nadal pułap 6.2-6.4. Przy wzroście importu z Ukrainy rok do roku w okresie pierwszego kwartału o 86% to nadal bardzo dobra cena. Przyznaj się, że ta Twoja kula razem z właścicielem jest ch.uja warta. Nie myśl za dużo, słabo Ci wychodzi.

Edytowane przez JozekPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tym razem się pomylił ale wiele razy się nie mylił ,dlatego byłem obsrany jak mówił że nie będzie ceny a jednak jest no i dobrze, ale w momentach kiedy on ma rację na forum cisza ewentualnie wyzywacie go że cieszy się że cena spada ale jak się pomyli to wielka afera chyba teraz będziesz cały tydzień chodził z uśmiechem na ustach przez to że medox źle przewidział cenę a ja mam nadzieję że się ta cena jeszcze utrzyma na obecnym poziomie bo ja będę sprzedawał pierwszy tydzień kwietnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...