Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Medox zazwyczaj się myli, to jego 8/10😆 Weź sobie ustaw harmonogram pod to co mówi medox, będziesz w zimę w sandałach chodził. Jak już się pomylił, przy tym oczywiście wyzwał wszystkich hodowców od debili itd. to wypadało by chociaż przyznać, że grubo się pomylił. Tak będę chodził z uśmiechem, hodowcy trochę zarobili, ja też, jestem w trakcie zdawania. Na obecną chwilę, widzę dużo większe zagrożenie niż te medoxowe rekordy wstawien. Certyfikat emisyjności budynków także inwentarskich właśnie klepneli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realna cena na dziś na zachodzie Polski to jakieś 6,25 i to raczej nie na długo.  Ciekawe czy ci, co przekraczają obsady kapnęli się, że w nowej rejestracji zwierząt taki numer już nie będzie łatwy do przepchnięcia. Ilu z was bierze to pod uwagę przy zamawianiu nowych piskląt przyznany limit na obsady? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mistrz napisał:

A no tym razem się pomylił ale wiele razy się nie mylił ,dlatego byłem obsrany jak mówił że nie będzie ceny a jednak jest no i dobrze, ale w momentach kiedy on ma rację na forum cisza ewentualnie wyzywacie go że cieszy się że cena spada ale jak się pomyli to wielka afera chyba teraz będziesz cały tydzień chodził z uśmiechem na ustach przez to że medox źle przewidział cenę a ja mam nadzieję że się ta cena jeszcze utrzyma na obecnym poziomie bo ja będę sprzedawał pierwszy tydzień kwietnia

Nikt nie żyje tylko medoxem i jego przepowiedniami. Od lat są dokładki i zarobki na przemian. Nie pamiętam raku żeby nie zaliczyć ceny poniżej kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo będą jaja z tą rejestracja. Ciekawe jak mam policzyć ptaki co na wstaw przyjeżdżają. A niech się okaże na koniec że z 500 sztuk brakuje i co wtedy. Jak mam wytłumaczyć wet, że z wylęgarni mniej musiało przyjechać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam- nie mam danych dotyczących importu . Stad nie wszystkiE prognozy są trafne. Widać z jakiegoś powodu chwilowo przyjeżdża mniej z UA. Ale to nie potrwa długo. Tym bardziej, że oni już nawet prąd ogarnęli (absolutny stop sprzedaży agregatów prądotwórczych do nich- popytajcie handlarzy agregatami) i przy stosunkowo wysokich cenach tuszki w Europie obsadzą tam kurczakiem kazdą możliwą budę , biją się przy granicy wschodniej w 3 okręgach, reszta działa normalnie, oczywiście TVN uwielbia sensację i straszenie  więc u nich wszystko x100, identycznie jak covid. TV należy wyrzucić za okno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Krachmen napisał:

Powtarzam- nie mam danych dotyczących importu . Stad nie wszystkiE prognozy są trafne. Widać z jakiegoś powodu chwilowo przyjeżdża mniej z UA. Ale to nie potrwa długo. Tym bardziej, że oni już nawet prąd ogarnęli (absolutny stop sprzedaży agregatów prądotwórczych do nich- popytajcie handlarzy agregatami) i przy stosunkowo wysokich cenach tuszki w Europie obsadzą tam kurczakiem kazdą możliwą budę , biją się przy granicy wschodniej w 3 okręgach, reszta działa normalnie, oczywiście TVN uwielbia sensację i straszenie  więc u nich wszystko x100, identycznie jak covid. TV należy wyrzucić za okno

Uspokój się. Już to pisałeś. Zjedz snikersa i usiądź w fotelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lysonzi1 napisał:

Noo będą jaja z tą rejestracja. Ciekawe jak mam policzyć ptaki co na wstaw przyjeżdżają. A niech się okaże na koniec że z 500 sztuk brakuje i co wtedy. Jak mam wytłumaczyć wet, że z wylęgarni mniej musiało przyjechać? 

Nie wiem ja wpisuję wszystko tak jak mam na stanie jak się do mnie dopierniczą wtedy będę się martwił A te 500 sztuk o których piszesz nawet jak ci braknie No to przecież wypisujesz świadectwo na tyle sztuk co ma być a to że ci później braknie no to w zasadzie wiesz tylko ty i ubojnia no i może łapacze ja nie wiem czego wy się wszyscy boicie

A tak w ogóle serio aż tyle ci czasami brakuje z kurnika? Mi kiedyś to się zdarzało częściej że były jakieś błędy i było za mało ale myślę że była inna automatyka na wylęgarniach ale przez ostatnie powiedzmy tak około 10 lat no to może z pięć razy brakowało według karty  po 50 sztuk biorąc pod uwagę że praktycznie co rzut mam około 100 sztuk za dużo jest to spowodowane tym że uciekają w trakcie łapania Można przyjąć że brakowało ze 150 ale nie 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, JozekPan napisał:

Spada, realnie spadło narazie 20-30gr z pułapu 6.5-6.7. Sa ubojnie, które nie mają co bić i spokojnie płacą 6.5 na następny tydzień też cudów nie mają wiec wielkiego spadku też nie będzie, spadnie kolejne 10-20gr i będzie nadal pułap 6.2-6.4. Przy wzroście importu z Ukrainy rok do roku w okresie pierwszego kwartału o 86% to nadal bardzo dobra cena. Przyznaj się, że ta Twoja kula razem z właścicielem jest ch.uja warta. Nie myśl za dużo, słabo Ci wychodzi.

Słyszałem o ubojni nr 4 z Kujawsko-Pomorskiego, która nie ma co bić, ale zgłasza, że płaci 6,10. Inna nie kupuje od wielu miesięcy, ale podaje ceny, jakby kupowała żywiec. A reszta zaniża ceny o 0,20 zł tak dla satysfakcji, żeby na Cenach Rolniczych wyglądało, że wreszcie cena spada, mimo, że stoją z braku żywca. To jest kuriozum, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krachmen napisał:

Powtarzam- nie mam danych dotyczących importu . Stad nie wszystkiE prognozy są trafne. Widać z jakiegoś powodu chwilowo przyjeżdża mniej z UA. Ale to nie potrwa długo. Tym bardziej, że oni już nawet prąd ogarnęli (absolutny stop sprzedaży agregatów prądotwórczych do nich- popytajcie handlarzy agregatami) i przy stosunkowo wysokich cenach tuszki w Europie obsadzą tam kurczakiem kazdą możliwą budę , biją się przy granicy wschodniej w 3 okręgach, reszta działa normalnie, oczywiście TVN uwielbia sensację i straszenie  więc u nich wszystko x100, identycznie jak covid. TV należy wyrzucić za okno

Ten cały spadek ceny po aferze olejowej  w październiku  i to kiszenie z ceną do grudnia  to nic innego jak import z Brazylii.

Ktoś  potrzebował  hajsu na kampanię wyborczą i taki kontyngent rozprowadził  po kraju. Tysiące Ton wetknąć  w nasycony rynek  to taki gest  " pomocy dla krajów rozwijających się" , 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lysonzi1 napisał:

Uspokój się. Już to pisałeś. Zjedz snikersa i usiądź w fotelu.

A może bud jeszcze im się w tym czasie rozpierduchy namnożyło?

Pchali nam ostatnimi laty po cichaczu jakiegoś fileta z kością . Przecież wcześniej tez Jakoś istnieli ale nieoficjalnie  .

 Nam w pierszej kolejnosci psuli rynek . 

A teraz hulaj dusza ,mogą wysłać oficjalnie towar prosto do Francji. Kto na tym strac a kto zyska ? 

Ano stracą  troche  na konkurencji nasi możni eksporterzy co dostają € a  pani Małgorzacie podaja PLN a z nadmiaru i dobrobytu to wlasnie owego postawią kolejne milionowe  fermy  a to co skapnie zostawią tym ostatnim z podpisanymi rocznymi umowami.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mistrz napisał:

Nie wiem ja wpisuję wszystko tak jak mam na stanie jak się do mnie dopierniczą wtedy będę się martwił A te 500 sztuk o których piszesz nawet jak ci braknie No to przecież wypisujesz świadectwo na tyle sztuk co ma być a to że ci później braknie no to w zasadzie wiesz tylko ty i ubojnia no i może łapacze ja nie wiem czego wy się wszyscy boicie

A tak w ogóle serio aż tyle ci czasami brakuje z kurnika? Mi kiedyś to się zdarzało częściej że były jakieś błędy i było za mało ale myślę że była inna automatyka na wylęgarniach ale przez ostatnie powiedzmy tak około 10 lat no to może z pięć razy brakowało według karty  po 50 sztuk biorąc pod uwagę że praktycznie co rzut mam około 100 sztuk za dużo jest to spowodowane tym że uciekają w trakcie łapania Można przyjąć że brakowało ze 150 ale nie 500

500 podałem myśląc o całej fermie. Ale zdążyło się i na jednym obiekcie tyle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, madmax napisał:

Słyszałem o ubojni nr 4 z Kujawsko-Pomorskiego, która nie ma co bić, ale zgłasza, że płaci 6,10. Inna nie kupuje od wielu miesięcy, ale podaje ceny, jakby kupowała żywiec. A reszta zaniża ceny o 0,20 zł tak dla satysfakcji, żeby na Cenach Rolniczych wyglądało, że wreszcie cena spada, mimo, że stoją z braku żywca. To jest kuriozum, prawda?

Ubojnia nr 4 z Kujawsko Pomorskiego to ubojnia: E****r, oni od zawsze zaniżają cenę wolnorynkowa po 30-40gr. Kiedyś dzwoniłem do Pani z "ceny rolnicze" zapytać o kontakt do tak "świetnej" ubojni co tak nisko płaci bo chcę im sprzedać towar, Pani powiedziała ze w/w ubojnia prosi o ANONIMOWOŚĆ. Dopiero jak zagroziłem zgłoszeniem sprawy do do UOKiK, z wielkim bólem Pani powiedziała kto to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupcie czarne ubrania, zapalcie świece, idzie czarna wiosna drobiarstwa będzie płacz i zgrzytanie zębów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyn znowu to samo od kilku lat...❤️😆Pytanie z innej beczki, użytkuje ktoś ogrzewanie podłogowe na fermie?

Edytowane przez JozekPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wątpię żeby była tym razem pomyłka, chyba że wybuchnie ptasia grypa w Brazylii co jak wiemy jest raczej nieprawdopodobne bo nawet jakby była to by to nie wyszło na światło dzienne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, JozekPan napisał:

Tyn znowu to samo od kilku lat...❤️😆Pytanie z innej beczki, użytkuje ktoś ogrzewanie podłogowe na fermie?

U mnie w okolicy 2 hodowców ma. Z czego jeden nie wiem po co,bo później ścieli słoma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JozekPan napisał:

Tyn znowu to samo od kilku lat...❤️😆Pytanie z innej beczki, użytkuje ktoś ogrzewanie podłogowe na fermie?

Widzialem ferme z ogrzewaniem pod poidlami po 2 rurki na jedno poidlo czyli do tylu i spowrotem pod poidlem fajnie sucho osobiscie dal bym jeszcze przy scianie zawsze zima to pomaga, ogrzewanie podlogowe na calej posadzce mysle ze nie jest dobrym rozwiazaniem za suchy klimat na obiekcie ale to moja opinia byc moze sie myle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tą punktową podłogówką pod powidłami 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel z gotową ramką montażową 

https://youtu.be/28cbNO7Im4o

Panele z ramką takie jak na filmie są w sprzedaży.

Przyjmuję zamówienia do końca miesiąca z realizacją na początek czerwca.

Pozdrawiam  

Edytowane przez PadCooling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PadCooling napisał:

Panel z gotową ramką montażową 

https://youtu.be/28cbNO7Im4o

Panele z ramką takie jak na filmie są w sprzedaży.

Przyjmuję zamówienia do końca miesiąca z realizacją na początek czerwca.

Pozdrawiam  

Tak z ciekawosci na ukrainie tez takie cos montuja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem podłogówkę na fermie i hodowca ogólnie nie był zadowolony. Istotnym problemem są dwa źródła ciepła. Tam były jeszcze nagrzewnice z komorami zamkniętymi i powietrze bywało przesuszone a komputer wariował czasami. Także latem nawet nie jest włączane a zima pochłania masę energii. Poza tym wszystko było na XPSie 500 pod podłogą a o koszcie tego na 1mkw szkoda gadać. Także, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Tak samo jak padcooling, który dobrze działa ale przy ogromnym podciśnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...