Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, PadCooling napisał:

Panel z gotową ramką montażową 

https://youtu.be/28cbNO7Im4o

Panele z ramką takie jak na filmie są w sprzedaży.

Przyjmuję zamówienia do końca miesiąca z realizacją na początek czerwca.

Pozdrawiam  

Jaka cena sztuki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, _s69 napisał:

Widziałem podłogówkę na fermie i hodowca ogólnie nie był zadowolony. Istotnym problemem są dwa źródła ciepła. Tam były jeszcze nagrzewnice z komorami zamkniętymi i powietrze bywało przesuszone a komputer wariował czasami. Także latem nawet nie jest włączane a zima pochłania masę energii. Poza tym wszystko było na XPSie 500 pod podłogą a o koszcie tego na 1mkw szkoda gadać. Także, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Tak samo jak padcooling, który dobrze działa ale przy ogromnym podciśnieniu.

Przy ogromnym podcisnieniu to u mnie zraszacze daja rade, widzialem nawet jak gosciu mial dysze od opryskiwacza rolniczego pod myjke podlaczone ale to porownanie niebo do piekla 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywistością jest ze podciśnienie nie ma żadnego wpływu na proces chlodzenia w systemie Pad Cooling. Proces chlodzenia powstaje przez parowanie wody a na skuteczność parowania wpływ mają czynniki takie jak prędkości powietrza, wielkość aktywnej powierzchni parowania i wilgotność powietrza. Podciśnienie decyduje o sposobie rozchodzenia się powietsza w kurniku, czy dolatuje do środka, czy zawija się spodem pod ściany itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krachmen napisał:

Co to jest ogromne podciśnienie ? I przy jakiej szerokości budy

Masz nawalone tyle wentylatowow ze chce mury zassac do srodka tak najprościej tłumacząc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartości. 30Pa to ogromne czy np 40? Wentylacja dachowa, poprzeczna, kombitunel, zmiennych jest w ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35Pa to ja mam bez żadnych schładzań musi być od 30 do 40 bo poniżej 25Pa to to tak leci że za bardzo tego wiatru nie czuć a powyżej 40 z kolei wentylatory dużo tracą i według mojej logiki to bez sensu robić większe podciśnienia latem

A ogromne podciśnienie to nie wiem jakie to jest chyba takie jak mam zimą czyli  od 60 do 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ale podciśnienie to wypadkowa dwóch czynników:

-mocy wentylacji 

-ilości wlotów powietsza 

Podciśnienie jest wartością zastępczą ponieważ ono samo w sobie nic nie znaczy. Ale sterując otwarciem klap przy tej samej mocy wentylacji regulujemy podciśnienie które z kolei ma wpływ na prędkość wpadającego powietsza do kurnika. Idąc tokiem rozumowanie niektórych miał bym o 50 % mniej wentylacji niż potrzeba ale miał bym też mniej o 75% wlotów, efekt był by taki ze podciśnienie miał bym "OGROMNE" i co było by ok ? A no nie bo najważniejsza jest wymiana powietsza a nie podciśnienie. Mało tego ustawiając wysokie podciśnienie w dni gorące obniżacie sobie tą wymianę powietsza ponieważ spada wam wydajność wentylacji. Dziękuję za wysłuchanie darmowego wykładu. Pozdrawiam prof. DEX 😃

klr-355-400-charakterystyka.png

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostal ktos jakas obnizke pasz, dzisiaj mialem rozmowe ze na obnizki nie ma co liczyc, przenica ponizej tys, paliwo zaczyna taniec a eldorado trwa w najlepsze w dodarku unia przedłuża zniesienie cla o kolejny rok dla ua patologia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był w czwartek przedstawiciel i mówił że chyba w tym tygodniu będzie jakaś obniżka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obniżają po 20 zł a jak podnoszą to po 75 zł i dzwonią z dobrymi wiadomościami jaj by sobie nie robili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie profesorze Dex, powietrze. Ja nie jestem agresywny, agresja 0😉 słodkie pozdrowienia dla medoxa, ładny ten Marzec. Cena 6.3-6.4. U znajomego Adros wyskoczył z 6.2 skończyło na 6.3.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, przepraszam za błąd. Jak powiadają błąd ortograficzny w dyskusji internetowej przekreśla jakiekolwiek szanse na zwycięstwo w potyczce. Muszę pokornie przyznać rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JozekPan napisał:

Panie profesorze Dex, powietrze. Ja nie jestem agresywny, agresja 0😉 słodkie pozdrowienia dla medoxa, ładny ten Marzec. Cena 6.3-6.4. U znajomego Adros wyskoczył z 6.2 skończyło na 6.3.

To cena zarządu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2023 o 07:31, Hodowca.100 napisał:

Ubojnia nr 4 z Kujawsko Pomorskiego to ubojnia: E****r, oni od zawsze zaniżają cenę wolnorynkowa po 30-40gr. Kiedyś dzwoniłem do Pani z "ceny rolnicze" zapytać o kontakt do tak "świetnej" ubojni co tak nisko płaci bo chcę im sprzedać towar, Pani powiedziała ze w/w ubojnia prosi o ANONIMOWOŚĆ. Dopiero jak zagroziłem zgłoszeniem sprawy do do UOKiK, z wielkim bólem Pani powiedziała kto to jest.

Dziś podali przedział cenowy. 🙄 Czyżby chcieli dla odmiany powiedzieć prawdę? Albo dziś mieli/nie mieli  uboju.... a następny ubój za tydzień lub nigdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Adrosu kurniki stały 2 miesiące czy tam dłużej i teraz idę pełną parą bo się pokończyły terminy blokady przez PG to od początku miesiąca są tam ponoć wstawienia pod sufit. Także teraz nie mają ptaka w okolicy do uboju i tyle. Niemniej jednak za miesiąc zaczną bić swoje kurniki a mają tyle co połowa Cedrobu i cena zdołuje w okolicach Kalisza. Czego nie życzę ale tak wychodzi z logiki. 

Co do Pad Coolingu to o ile nie ma go na 100% wlotów to dołożenie go do kilu okienek przy niskim podciśnieniu niewiele daje bo powietrze zaczyna przepływać wolnymi wlotami omijając Pad Cooling. Dopiero przy 80-100 ten efekt maleje. Takie moje doświadczenie. 

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rusza Kalisz, całe UA i wszystko inne, dlatego to będzie czarna wiosna drobiarstwa w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krachmen napisał:

Rusza Kalisz, całe UA i wszystko inne, dlatego to będzie czarna wiosna drobiarstwa w tym roku

Już miał być czarny marzec.  Można cofnąć wpisy. 4.5  a 6.3 to duża różnica.  Będzie jak będzie dużo czynników musi zadziałać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, karamara napisał:

Już miał być czarny marzec.  Można cofnąć wpisy. 4.5  a 6.3 to duża różnica.  Będzie jak będzie dużo czynników musi zadziałać. 

Skonczy się  strach mieszkancow Europy o koszty opału i wogole strach. Czarny maj?

Ludzie dostaną wypłatę w kwietniu juz bez kosztów ogrzewania chętnie pójdą i kupią tuszke, fileta na talerz i do grillowania . Ludzie będą chcieli odstresować tą zimę.. 

Oby tego kurczaka starczyło. 

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, dobre. Tylko jak pójdzie wylęg 140mln to musisz do tej majówki zaoprosić kosmitów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...