Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Krachmen napisał:

Haha, dobre. Tylko jak pójdzie wylęg 140mln to musisz do tej majówki zaoprosić kosmitów

idealnie w pkt... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie propan po 1.72 i cały czas tendencja spadkowa

Edytowane przez kokoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JozekPan napisał:

Ptasia grypa Ostrów Wlkp, kaczka.

tam 6 marca znaleźli łabedzia a ptasia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim trzeba być "tłukiem" żeby zanotować spadek ceny na Minrol. 5.84?! Cena na rynku grubo ponad 6.20... Śmierdzi zmową cenową! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzesz pod uwagę cen zarządu. Spytaj się po ile oddawaja dla Wipaszu, trzymani na krótkiej smyczy murzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydojpasz jak fermy postawi swoje to wszystkim hodowcom fakola pokaze i skończy sie dzień dziecka. trzeba mieć drobiarski móźdzek zeby z nimi handlować to jak ostrzenie gilotyny dla kata. A jak słysze jaki to Wiśnia mentor i wizjoner to mdłości dostaje. musiałem sobie ulżyć ale musicie koledzy to jasno zrozumieć. Każdy duży dąży do monopolu ale firma na W to już szczyt szczytów i te aroganckie wypowiedzi pachołków w mediach jak to cacy bleeee

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Hodowca.100 napisał:

Jakim trzeba być "tłukiem" żeby zanotować spadek ceny na Minrol. 5.84?! Cena na rynku grubo ponad 6.20... Śmierdzi zmową cenową! 

Cena w górę a minrol spada haha światem zawsze rządzili wariaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale spokojnie duże C już wyruszyło na łowy bo czuje kwietniowy brak surowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem gdzie wy macie te braki surowca wszędzie wszystko po wstawiane ja na przyszły tydzień nie mogę się wcisnąć do ekipy na łapanie bo łapią po pięć samochodów dziennie

A poza tym jak tutaj koledzy wyżej pisali Wipasz stawia swoje kurniki, Cedrob stawia swoje kurniki, Hamrole już w zasadzie mają wszystkie kury swoje kurników tylko przybywa A wy bez przerwy 20 lat w kółko to samo brakuje surowca brakuje surowca, Ile razy można w kółko to powtarzać tego surowca już od 10 lat jest nadwyżka a nie brak, i w kółko tylko zmowa cenowa i zmowa cenowa może i to jest zmowa cenowa ale tylko dlatego że kur jest do oporu i mogą z nami robić co chcą, mogą zaniżać ceny bo dobrze wiedzą że my i tak będziemy na nich za...pier...dal...ąć i że surowca im wystarczy, oni się brakami nie martwią ale widzę że wiele osób nie potrafi tego dostrzec

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym i tak stawiają swoje obiekty więc to jest prosta logika wykorzystać niewolnika ile się da a jak już nie będzie z czego go okroić no to wtedy go porzucić bo po co dalej taki niewolnik jak już nic z niego nie można wyciągnąć A poza tym wyciągnęło się z niego tyle że ma się swoje kurniki więc kurniki niewolnika są już zbędne

Niestety ale według mnie to do tego dąży, wszystko na to wskazuje, z roku na rok coraz dziwniejsze rzeczy się z tymi cenami dzieją a wielkie firmy budują swoje Kurniki kosztem nas, oni po prostu pieką dwie pieczenie na jednym ogniu, niszczą sobie konkurencję a pieniędzmi tej konkurencji budują swoją potęgę powiedziałbym że plan idealny

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeszcze płacą w granicach 6 ale od maja to.juz będzie poniżej 5 i wtedy będzie dokładka aż do jesieni wszystkie kurniki ruszają tuszka w dół pasza nie koniecznie koszt będzie 5.5 a żywiec w maju po 4.5 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stary hodowca napisał:

Dziś jeszcze płacą w granicach 6 ale od maja to.juz będzie poniżej 5 i wtedy będzie dokładka aż do jesieni wszystkie kurniki ruszają tuszka w dół pasza nie koniecznie koszt będzie 5.5 a żywiec w maju po 4.5 

Ciekawe to co piszesz.

Dokładka az do jesieni.  

Zdumiewające. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mistrz napisał:

Ja nie wiem gdzie wy macie te braki surowca wszędzie wszystko po wstawiane ja na przyszły tydzień nie mogę się wcisnąć do ekipy na łapanie bo łapią po pięć samochodów dziennie

A poza tym jak tutaj koledzy wyżej pisali Wipasz stawia swoje kurniki, Cedrob stawia swoje kurniki, Hamrole już w zasadzie mają wszystkie kury swoje kurników tylko przybywa A wy bez przerwy 20 lat w kółko to samo brakuje surowca brakuje surowca, Ile razy można w kółko to powtarzać tego surowca już od 10 lat jest nadwyżka a nie brak, i w kółko tylko zmowa cenowa i zmowa cenowa może i to jest zmowa cenowa ale tylko dlatego że kur jest do oporu i mogą z nami robić co chcą, mogą zaniżać ceny bo dobrze wiedzą że my i tak będziemy na nich za...pier...dal...ąć i że surowca im wystarczy, oni się brakami nie martwią ale widzę że wiele osób nie potrafi tego dostrzec

To sam odpowiedziales sobie na pytanie gdzie nie powinieneś tego kurczaka oddawać . Dopóki export jest , dopóki są rynki zachodnie to  będzie kur u nas  do oporu i będzie  go dużo.

Gdyby  eksport z jakiś  powodów by stanął to w tych halach nowobudowanych jedynie co cebulę będą obierać albo plandeki Szyć. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie stanie się jakiś cud to po 20 kwietnia jak pierdyk.nie to na 4netto się może zatrzyma, myślę że nikt nie zdaje sobie sprawy ile jest obsad od tego tygodnia przez miesiąc. Ruszyło absolutnie wszystko i niemal naraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I To by się medox zgadzało bo jak teraz wszyscy zaczynają zdawać no to za około dwa tygodnie max 3 wszyscy będą obsadzać plus jeszcze to co stało przez zimę no to rzeczywiście może być niewesoło ciesze się że teraz w tym tygodniu kończę jeden kurnik a drugi zdaję pod koniec kwietnia więc może cena tak bardzo nie spadnie może się jeszcze załapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krachmen napisał:

Jak nie stanie się jakiś cud to po 20 kwietnia jak pierdyk.nie to na 4netto się może zatrzyma, myślę że nikt nie zdaje sobie sprawy ile jest obsad od tego tygodnia przez miesiąc. Ruszyło absolutnie wszystko i niemal naraz

niestety jadąc autem słuchałem audycji dr jakiegoś z instytutu żywienia...i nawet oni wiedzą i prognozują, że ze względu na gwałtowne spadki cen paszy i kosztów musza iść w parze z gwałtowną obniżką żywca z tygodnia na tydzień, więc resztkami proponuje pędzić po pampersy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...