Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, lysonzi1 napisał:

Dwa potwierdzone ogniska w Wielkopolsce. Kaczka rzeźna

Potwierdzone, było już wczoraj. Pisałem o tym, moje rejony. Mamy wolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba na jakąś ekologię przerzucę. 30 kg  na metr z oknami i z wybiegiem i nie będę się martwił czy wezmą czy nie bo sam na bazarze sprzedam siekierą ubite. Do tego to chyba doprowadzi. Tylko czy ludziom mówili ze jajka z wybiegu będą za 1,5 a nie za 39 gr? Nie pamiętam dokładnie ale chyba zapomnieli zapytać czy zaakceptują tą cenę eko-ściemy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladałem dziś taki kanał na YouTube, finansowy, absolutny brak związku z rolnictwem, coś tam tylko przez chwilę było o zbożach i kosztach żywności i protestach rolników, prowadzący mówi że ma znajomego którego kolega Ukrainiec  handluje zbożem i go pyta, jak Wy sobie radzicie , wojna przecież a wysyłacie tyle zboża że aż u nas protesty, tamten powiedział że wojna jest głównie w tv i dotyczy tylko wycinka kraju a on w życiu jeszcze nie zarobił tylu pieniędzy. Więc generalnie doradzam skończyć z nadzieją że wojna ma jakiś wpływ na ograniczenie produkcji w UA, bo póki co ma taki wpływ, że eksportują 3x tyle drobiu zarabiając taki hajs (ich koszty to 1/3 naszych maks) że jeszcze maks 2lata i nas zmiotą z planszy bo tak ich obecna sytuacja wzmocni i rozwinie. Oczywiście mowa o potężnych firmach, nie zwykłych ludziach  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zboze potaniało, mleko potaniało i jestem zaskoczony że kura po 6. W zbożu i mleko spadki około 20-40%, więc u nas ponizej 5 będzie. Ale spoko, ostatnio słyszałem jak ktoś ma koszt 4,8 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kurczakos napisał:

Zboze potaniało, mleko potaniało i jestem zaskoczony że kura po 6. W zbożu i mleko spadki około 20-40%, więc u nas ponizej 5 będzie. Ale spoko, ostatnio słyszałem jak ktoś ma koszt 4,8 🙂

Ja też słyszałem i nawet tutaj czytałem o takich co mają takie koszty i to bardzo niedawno ale wiesz to po prostu trzeba umieć liczyć jak gadałem z jednym znajomym to on koszty liczy netto a sprzedane kury liczy brutto czyli wychodzi na to że mu dwa razy podatek zostaje no normalnie cud ekonomii Już nie wspominając o tym że on takich rzeczy jak łapacze jakieś witaminy czy spalony silnik kasa na swoje życie i tak dalej On tego w koszty nie liczy bo on mówi że to przecież tylko parę groszy żadne istotne sumy

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.5.do 5.8 koszty zależy kto czym ogrzewa i jak mocno ma wyizolowany budynek. Dziwi mnie to że zboże ztaniało ropa też A pasza nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, karamara napisał:

5.5.do 5.8 koszty zależy kto czym ogrzewa i jak mocno ma wyizolowany budynek. Dziwi mnie to że zboże ztaniało ropa też A pasza nic.

No mnie akurat to nie dziwi bo pasza to raczej nie tanieje a jeśli już to o jakieś grosze jak podnoszą to o stówę a jak obniżają to o dwie dychy i to chyba jest obniżka bardziej na pokaz żeby pokazać ło patrzcie mamy tańsze zboża no to wam obniżyliśmy A my mamy się cieszyć że mamy paszę tańszą aż o dwie dychy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mistrz napisał:

No mnie akurat to nie dziwi bo pasza to raczej nie tanieje a jeśli już to o jakieś grosze jak podnoszą to o stówę a jak obniżają to o dwie dychy i to chyba jest obniżka bardziej na pokaz żeby pokazać ło patrzcie mamy tańsze zboża no to wam obniżyliśmy A my mamy się cieszyć że mamy paszę tańszą aż o dwie dychy

Żeby chociaż Holender zostawił choć cząstkę gotówki w kraju i poreperowal sita albo cokolwiek.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii pasz 

czy nie obserwujecie u siebie słabszych przyrostów i notorycznie mokrej ściółki? bo u mnie drugi rzut zdrowotność stada super ale ściółka masakra i słabszy wynik śr. wagi  a zaczyna się spowolnienie po 3 tyg.  i zużycie większe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, egg2PL napisał:

w kwestii pasz 

czy nie obserwujecie u siebie słabszych przyrostów i notorycznie mokrej ściółki? bo u mnie drugi rzut zdrowotność stada super ale ściółka masakra i słabszy wynik śr. wagi  a zaczyna się spowolnienie po 3 tyg.  i zużycie większe

a skąd masz pasze jesli to nie problem powiedzieć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam zadam takie krótkie pytanie...Czy jak kupujecie mieszkanie umeblowane od developera powiedzmy o wielkości 60m2 to płacicie za 60m2 czy za 60m2 - powerzchnia umeblowania?

Tylko głupi hodowcy pozwolili sobie dać wmówić , że można pomniejszyć powierzchnię hodowlaną o linię paszy o linię wody. I co ma wspólnego wyprodukowanie zdrowego ptaka z powierzchnią hodowlaną, który jest badany na ubojni i podlega podczas produkcji stałej kontroli weterynaryjnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, egg2PL napisał:

w kwestii pasz 

czy nie obserwujecie u siebie słabszych przyrostów i notorycznie mokrej ściółki? bo u mnie drugi rzut zdrowotność stada super ale ściółka masakra i słabszy wynik śr. wagi  a zaczyna się spowolnienie po 3 tyg.  i zużycie większe

Żadnych zmian nie zaobserwowałem pasza de heus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ksiaze napisał:

Ja wam zadam takie krótkie pytanie...Czy jak kupujecie mieszkanie umeblowane od developera powiedzmy o wielkości 60m2 to płacicie za 60m2 czy za 60m2 - powerzchnia umeblowania?

Tylko głupi hodowcy pozwolili sobie dać wmówić , że można pomniejszyć powierzchnię hodowlaną o linię paszy o linię wody. I co ma wspólnego wyprodukowanie zdrowego ptaka z powierzchnią hodowlaną, który jest badany na ubojni i podlega podczas produkcji stałej kontroli weterynaryjnej?

A propos odliczania od powierzchni kurnika karmników i linii pojenia ja mam pojenie bez miseczek więc o pojenie to się w sumie do mnie nie przyczepili ale oczywiście chcieli mi odliczyć karmidła. No to ja zrobiłem zadymę powiedziałem że mają przyjechać jak kury będą miały ze cztery tygodnie bo przy dużej kurze ja mam paszociągi tak wysoko że one sobie swobodnie pod nimi chodzą i nie można tego odliczyć od powierzchni powiedziałem że mnie to nie interesuje i mają przyjechać i zobaczyć że kury siedzą pod paszociągami i przyjechali, zobaczyli i mi paszociągów nie odliczyli, słupków też nie odliczyli bo powiedziałem że mogę sobie ściągnąć siatki które mam w bramach szczytowych i drzwiach bocznych i już mi się ta cała powierzchnia słupków tam zmieści i to chyba dwukrotnie, czyli w sumie nie mam odliczone nic ani słupków ani linii paszy ani poideł jest liczona cała powierzchnia posadzki

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci co mierzy, przecie pomiary przez weterynarie były lata temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krachmen napisał:

A kto Ci co mierzy, przecie pomiary przez weterynarie były lata temu

Oj mierzą mierzą byś się ździwił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JozekPan napisał:

Zadał Ci jasne pytanie, odpowiesz?

Rozumiem że to do mnie?

No to odpowiedziałem że mierzy weterynaria i to nie było tak dawno gdzieś ze trzy lata temu przyjechali i postanowili sobie zmierzyć po raz kolejny powierzchnię mierzyli i natężenie światła co było najbardziej chore  dawałem im swoją suwmiarkę bo mierzyli suwmiarką średnicę słupków może brzmi śmiesznie ale to prawda 

Edytowane przez Mistrz
Dodanie kilku zdań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co piszecie o pomiarach . luxach, sruksach i innych pierdołach, których także doświadczam świadczy o małostkowości , idiotyzmie i totalnym bezmózgowiu wszystkich , którzy w Polsce tworzą jakieś  absurdalne przepisy. Czego dowodem jest chociażby ostatnia ustawa o rejestracji , znakowaniu......, przymus powielenia procedury założenia firmy . Za PRL-lu takiej inwigilacji nie było . Np. po ch...j komu numer mojej działki w aspekcie produkcji drobiarskiej? Bzdura goni bzdurę, a niedouczony idiota w randze inspektora weterynarii czy ARiMR z gówn...em zamiast mózgu , utrzymywany miedzy i innymi z moich pieniędzy przyjeżdża na kontrolę i chce mi udowodnić, że ja jestem nikim , a on jest "panem". Ku...rwa płacisz chamowi pensje , a taki nieuk bez żadnej branżowej wiedzy, ale wpatrzony w ankiety kontrolne tworzone przez jakiś głąbów usiłuje zrobić z ciebie głupiego chłopka. JPRD......coś mi się wydaje , że w aktualnej sytuacji z moim temperamentem to kolejna kontrola zakończy się wywaleniem inspektorka na kopach za bramę. 

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz najgorszy przyklad innym . Brawo!

Urzędnik czy to od  Piw czy od Wios na prawo wydać nakaz wstrzynania instalacji . 

 

 

Edytowane przez agroleń.
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego szpitala , domu pomocy , fabryki kiełbasy,  ubojni drobiu , fabryki leków czy nawet gorzelni z tysiącami litrów spirytusu której twój „ inspektor” nie mógłby zamknąć .

 👻👻👻👻👻👻😂😂😂😂😂

Edytowane przez Do kur wychodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Do kur wychodzę napisał:

Nie ma takiego szpitala , domu pomocy , fabryki kiełbasy,  ubojni drobiu , fabryki leków czy nawet gorzelni z tysiącami litrów spirytusu której twój „ inspektor” nie mógłby zamknąć .

 👻👻👻👻👻👻😂😂😂😂😂

 

 

Screenshot_20230326-125504~2.png

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na północy polszji dużo ferm na sprzedaż nikomu się nie chce za 5 tys z rzutu robic przy tym . Niektóre fermy 1200 n2 można już nabyć po 400 tys żeby tylko ktoś się skusił a tu chętnych brak bo lepiej mieszkanie za to kupic pod wynajem i 2,5 tys na miesiąc z czynszu i nic cię nie interesuje te same pieniądze.  Zarobek na kurach to był  30 lat do tyłu dziś albo 10 kurnikow i ubojnia albo dac se spokój 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to są fermy 10 letnie  te 30 letnie już są wyburzane sprzet zlom wokół fermy po 60 tys to tak jakbyś maluchem do Belgii jechał trasa w jedną stronę.  

Mada wstawien przez cały kwiecień cały zarobek z zimy pójdzie na dokładkę latem maj czerw lipiec 4 z hakiem a koszt 5 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...