Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Pany wiecie co z ta rejestracja drobiu? Byłem w ARiMR i pani sama nie wie co i jak. A do 6 kwietnia trzeba rejestrować bo kary a tu nikt nic nie wie. Może u was są mądrzejsi i wiecie już co i jak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, malyhodowca napisał:

Pany wiecie co z ta rejestracja drobiu? Byłem w ARiMR i pani sama nie wie co i jak. A do 6 kwietnia trzeba rejestrować bo kary a tu nikt nic nie wie. Może u was są mądrzejsi i wiecie już co i jak? 

No jeśli masz powyżej chyba 300 szt musisz się zarejestrować ( tylko przez internet ) jako hodowca drobiu . Podajesz tam wszystko nr działki , współrzędne sat. kurnika , zdjęcie sat. Potem zgłaszasz wstawienie ile sztuk i skąd ( nie oszukasz wylęgarnia też to robi ) i potem jak Ci padnie nawet  1 szt masz tydzień na zgłoszenie tego systemu IRZplus i wpisujesz tam ile szt. nr wet utylizacji , nr . rej. auta ( nie oszukasz utylizacja też to musi zgłosić ) na koniec jak oddasz do ubojni tez musisz zgłosić ( też nie oszukasz ubojnia tez musi zgłosić ) także drodzy hodowcy smycz jest coraz krótsza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tradytor napisał:

No jeśli masz powyżej chyba 300 szt musisz się zarejestrować ( tylko przez internet ) jako zakład drobiu . Podajesz tam wszystko nr działki , współrzędne sat. kurnika , zdjęcie sat. Potem zgłaszasz wstawienie ile sztuk i skąd ( nie oszukasz wylęgarnia też to robi ) i potem jak Ci padnie nawet  1 szt masz tydzień na zgłoszenie tego systemu IRZplus i wpisujesz tam ile szt. nr wet utylizacji , nr . rej. auta ( nie oszukasz utylizacja też to musi zgłosić ) na koniec jak oddasz do ubojni tez musisz zgłosić ( też nie oszukasz ubojnia tez musi zgłosić ) także drodzy hodowcy smycz jest coraz krótsza ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Tradytor napisał:

No jeśli masz powyżej chyba 300 szt musisz się zarejestrować ( tylko przez internet ) jako hodowca drobiu . Podajesz tam wszystko nr działki , współrzędne sat. kurnika , zdjęcie sat. Potem zgłaszasz wstawienie ile sztuk i skąd ( nie oszukasz wylęgarnia też to robi ) i potem jak Ci padnie nawet  1 szt masz tydzień na zgłoszenie tego systemu IRZplus i wpisujesz tam ile szt. nr wet utylizacji , nr . rej. auta ( nie oszukasz utylizacja też to musi zgłosić ) na koniec jak oddasz do ubojni tez musisz zgłosić ( też nie oszukasz ubojnia tez musi zgłosić ) także drodzy hodowcy smycz jest coraz krótsza ...

Ok ale jak mi padnie tygodniowo 10 szt w pierwszym tygodniu to muszę wzywać auto po utylizację? A jeśli sprzedam prywatnie przecież mogę co wtedy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, malyhodowca napisał:

Ok ale jak mi padnie tygodniowo 10 szt w pierwszym tygodniu to muszę wzywać auto po utylizację? A jeśli sprzedam prywatnie przecież mogę co wtedy? 

Mnie się nie pytaj . Zapytaj tych mądrych urzędników . Teoretycznie masz tydzień na zgłoszenie padłej kury ale możesz przecież zrobić tak że w pierwszym tyg teoretycznie nic nie padło dopiero w drugim i możesz zgłaszać raz na dwa tyg. albo jeszcze rzadziej . To jest tak ojebane , że masakra. Wymyślił to ktoś kto kurczaka widział na półce w sklepie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tradytor napisał:

Mnie się nie pytaj . Zapytaj tych mądrych urzędników . Teoretycznie masz tydzień na zgłoszenie padłej kury ale możesz przecież zrobić tak że w pierwszym tyg teoretycznie nic nie padło dopiero w drugim i możesz zgłaszać raz na dwa tyg. albo jeszcze rzadziej . To jest tak ojebane , że masakra. Wymyślił to ktoś kto kurczaka widział na półce w sklepie.

 

 

18 minut temu, malyhodowca napisał:

Ok ale jak mi padnie tygodniowo 10 szt w pierwszym tygodniu to muszę wzywać auto po utylizację? A jeśli sprzedam prywatnie przecież mogę co wtedy? 

jak możesz prywatnie sprzedać z fermy nie wolno tak handlować przecież

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Nowy2022 napisał:

 

jak możesz prywatnie sprzedać z fermy nie wolno tak handlować przecież

Dlaczego nie wolno? Sprzedaje dużo odchowki, weterynaria o tym wie i do tej pory nie miałem problemów. Jako rolnik mogę sprzedać wyprodukowany przez sb drób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam? Zaczęły się nocne dostawy pisklaczka? Absolutny hipertotalny szał obsad się zacząl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Krachmen napisał:

Jak tam? Zaczęły się nocne dostawy pisklaczka? Absolutny hipertotalny szał obsad się zacząl .

medox nie rozumiem Twojej ekscytacji i ironii.... chcesz być precyzyjny to kieruj te wpisy do hodowców , którzy wg własnego widzimisię, na palę, bez analizy rynku wybudowali kurniki i teraz są pod pręgierzem wielkich firm łamiącym im moralne , finansowe i intelektualne kręgosłupy. Jak setki hodowców od lat nic nie wybudowałem , produkuje w rocznym , planowanym cyklu i zwyczajnie takie wpisy jak Twój mnie wkur...ją. To, że znaczna część hodowców jest d.e.b.i.l.a.m.i, nieukami, intelektualnymi , ekonomicznymi (słowo zostało usunięte)ami to od dawna wszem i wobec wiadomo . I wiadomo także , że to oni spiera...lili branżę , w której przyszłości brak. Ich tu na forum raczej nie spotkasz więc....nie nudź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medox! Czyli szykuje się jeszcze większy krach niż ten co był/jest w marcu? Niedobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, malyhodowca napisał:

Dlaczego nie wolno? Sprzedaje dużo odchowki, weterynaria o tym wie i do tej pory nie miałem problemów. Jako rolnik mogę sprzedać wyprodukowany przez sb drób

No i powiatowy ci się nie doczepia że sprzedajesz detalicznie po ludzich czy Ci za każdym razem Świadectwo wystawia ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieleczczyzna dziś ponoć z łapanki ładuje po 5.6 jutro 5.5 albo gadają ze nie bija łódzkie to samo czują braki na święta i chcą bilans zysków i strat wyrównać a koniec kwietnia to 4.5 max bydzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nowy2022 napisał:

No i powiatowy ci się nie doczepia że sprzedajesz detalicznie po ludzich czy Ci za każdym razem Świadectwo wystawia ? 

No za każdym razem wystawia świadectwo na tyle sztuk ile mu podam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o upadki to Pan z Arimr powiedział że raczej tylko wywóz mam raportować. W systemie muszą się zgadzać sztuki. Jak wstawiłem 40000szt padło mi 1000szt ale mam chłodnie i utylizacja przyjezdza tylko raz więc zgłaszam raz 1000szt w dniu utylizacji. Jeśli bede zgłaszać systematycznie  padłe 1000 szt a po rzucie zrobię utylizacje 1000szt to system zgupieje bo zdubluje mi upadki. Jak to w naszym kraju bywa najważniejszy jest papier a papier daje utylizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadectwo na 50szt na Jan Kowalski osiedle Słoneczne 6 mieszkania 5?

Sprzedawac ile się na odchówke, bo tak jak mówi filut, idzie czarna wiosna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Krachmen napisał:

Świadectwo na 50szt na Jan Kowalski osiedle Słoneczne 6 mieszkania 5?

Sprzedawac ile się na odchówke, bo tak jak mówi filut, idzie czarna wiosna. 

Nie no świadectwa mi pisze jak daje do ubojni. To co sprzedam prywatnie nikogo nie obchodziło, na razie.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na północy fermy 30letnie można kupić po 150 tys a jak kupujący zrobi wizję lokalna bo okolicznych kurnikach czy wogole będzie miał kto kury złapać to się okazuje że nawet za 50 tys tego nie chce  

Ukraina  zobaczycie co zrobi z drobiarstwem ze na jednym kurniku zarobisz 3 tys na miesiąc max 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Stary hodowca napisał:

Na północy fermy 30letnie można kupić po 150 tys a jak kupujący zrobi wizję lokalna bo okolicznych kurnikach czy wogole będzie miał kto kury złapać to się okazuje że nawet za 50 tys tego nie chce  

Ukraina  zobaczycie co zrobi z drobiarstwem ze na jednym kurniku zarobisz 3 tys na miesiąc max 

Jak się ma kredyty to i teraz tyle średnio jak się policzy z roku wychodzi na miesiąc także nie podniecaj się tak Filuś

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Stary hodowca napisał:

Na północy fermy 30letnie można kupić po 150 tys a jak kupujący zrobi wizję lokalna bo okolicznych kurnikach czy wogole będzie miał kto kury złapać to się okazuje że nawet za 50 tys tego nie chce  

Ukraina  zobaczycie co zrobi z drobiarstwem ze na jednym kurniku zarobisz 3 tys na miesiąc max 

podaj adresy tych kurników po 50 tyś. złotych......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Żeldrob1 napisał:

podaj adresy tych kurników po 50 tyś. złotych......

Nie ma mieszkam na północy i wiem co tu się dzieje kazdy chlewik latem produkuje kury, filus ma nocne sny i sie podnieca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...