Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, agroleń. napisał:

Tak są finansowania. I do tego jest smycz  na krótkim lancuchu aby pacjent nie uciekł a jak jest agresywny w pakiecie dostaje kaganiec . 

Wszystko za friko , sprzęt zafriko , hodowanie za friko . Nie zdąży się spłacić a będzie zużyte 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, PadCooling napisał:

Panowie czy korzystacie czasem z finansowania jakiś urządzeń przez mieszalnie pasz ? Jak to oceniacie ? Pytam ponieważ prowadze rozmowy z mieszalnia Ep  właśnie w sprawie możliwości finansowania paneli chłodzących Pad Cooling dla hodowców. 

O naiwności 😱

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Stary hodowca napisał:

Przenice można dostać po 50 bo nowego nie będą mieć gdzie sypac sami już niektórzy oferują 

Kurde myślałem że już 50 dopłacają 😅Czekam aż będą dopłacać wtedy będę brał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie czytajcie ze zrozumieniem nie ja chce pożyczać czy też korzystać z finansowania a hodowcy którzy chcieli by zakupić panele chłodzące. Ok rozumiem że jest to jakaś forma związania się z mieszalnia ale czytałem przykładowa umowe i nie jest to takie straszne, w każdej chwili można wykupić przedmiot. Wszystkie wymienniki ciepła o jakich słyszałem są finansowane przez mieszalnie ale to już są większe pieniądze. Również nie jestem zwolennikiem wiązania się umowami z mieszalniami, sam korzystam przewaznie z dwóch wytwórni tak aby bez przerwy mieć porównanie jakościowe i cenowe. Natomiast dla hodowców bez kupki pieniadzy na kocie czasem trudno się zdecydować na takie chłodzenie mimo braku jakiegokolwiek chlodzenia. Tylko to jest jak z agregatam prądotwórczym z szr, jest drogo ale po pierwszej wpadce nagle okazuje się tanio...

Edytowane przez PadCooling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Qrczak napisał:

przy okazji, jakie ceny teraz paszy u Was?

jak na pszenicę po 700 płn i dość taniego dolara zdecydowanie za wysoki o jakieś hm......500-600 złotych/tona 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Qrczak napisał:

przy okazji, jakie ceny teraz paszy u Was?

Starter Max Robenidyna 2230 netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad colingu  a z czego ma ten hodowca te pieniążki mieć ? Ledwie co  wydane pieniądze na  zmiany . ...  . Koszty wzrastają  a dochód na pograniczu egzystencji. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2023 o 13:20, PadCooling napisał:

Panowie czy korzystacie czasem z finansowania jakiś urządzeń przez mieszalnie pasz ? Jak to oceniacie ? Pytam ponieważ prowadze rozmowy z mieszalnia Ep  właśnie w sprawie możliwości finansowania paneli chłodzących Pad Cooling dla hodowców. 

Jedz do dyrektora de he i wyjdz z propozycją tam jeżdżą po hodowcach przedstawiciele i wciskają różne bajki osobiście z takim sąsiadem jak ua nie pchał bym się w zadne wieksze inwestycje na ten moment, teraz poczekamy jak sytuacja w Brazylii się rozwinie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie zadać pytanie czy to są duże inwestycję. Koszt inwestycji na kurnik 1000m2 to około 50tys zł. Jedna wpadka czasami kosztuje dużo, dużo więcej. Obecnie jestem na końcu montażu schladzania na 3 fermach właśnie od Pana Dawida. Jestem bardzo ciekawy jak to będzie się sprawować. Wygląda to wszystko przyzwoicie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zysk operacyjny ukraińskiego MHP za 1kwartał 2023 wzrost x 10 ( dokładnie 9.7) Tak jak mówiłem, zaorają nas.

Tak przy okazji, wiecie że alerty w każdym województwie bo nowy szczep H5N1- póki co masowo kładzie dzikie ptactwo, ale we Włoszech już znaleźli na fermie, a w Anglii jest 1przypadek zakażenia człowieka. Więc może być 7netto za jakiś czas albo 2netto jak się okaże że się przenosi na człowieka i ludzie jak zobaczą kurczaka na półce w sklepie to będą uciekać na 100metrów.

P.s póki co druga nietrafna prognoza pod rząd. Maj nie ma dramatu . Z czym to związane nie wiem, ale zaczęło się jak zaczęły się blokady z UA i kontrolę, ale to już przeszłość bo UA żąda ze ma jechać wszystko jak jechało i basta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja jestem hodowca i z tego głównie żyje, pad cooling to zajęcie dodatkowe. A zaczęło się jak u Taty na nowym kurniku zaprojektowali po 4 żaluzje z prawej i z lewej i firma wyposażeniowa głowiła się jak schłodzić to powietrze wpadajace przez żaluzje i finalnie zamontowali Pad Cooling. Rewelacja ! Na tym kurniku pomimo zamontowanego również zraszania nigdy go nie używaliśmy, chyba że do inhalacji lub regulacji wilgotności. No i co zaczęły się kombinacje jak to zrobić na innych kurnikach. Z roku na rok system jest doskonalony. Myślę że co najmniej dwie osoby z forum będą mogły się podzielić wrażeniami po sezonie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, PadCooling napisał:

Słuchajcie ja jestem hodowca i z tego głównie żyje, pad cooling to zajęcie dodatkowe. A zaczęło się jak u Taty na nowym kurniku zaprojektowali po 4 żaluzje z prawej i z lewej i firma wyposażeniowa głowiła się jak schłodzić to powietrze wpadajace przez żaluzje i finalnie zamontowali Pad Cooling. Rewelacja ! Na tym kurniku pomimo zamontowanego również zraszania nigdy go nie używaliśmy, chyba że do inhalacji lub regulacji wilgotności. No i co zaczęły się kombinacje jak to zrobić na innych kurnikach. Z roku na rok system jest doskonalony. Myślę że co najmniej dwie osoby z forum będą mogły się podzielić wrażeniami po sezonie 😉

no dobra , chętnie pogadam ....wyślij mi na priv swój nr telefonu ......nie wiem czy go podawałeś TU na forum  , ale nawet gdyby to przepraszam , ale nie mam czasu na szukanie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszenica oraz mięso drobiowe z Polski i Ukrainy konkurują ze sobą na rynkach UE

https://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/pszenica-oraz-mieso-drobiowe-z-polski-i-ukrainy-konkuruja-ze-soba-na-rynkach-ue,224633.html

MHP: Rośnie popyt na nasz drób

W ocenie spółki dobre wyniki to efekt dużego popytu, ale i minimalnych przestojów w produkcji pomimo wojny.

https://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/ukrainski-gigant-drobiarski-zwieksza-zyski,224699.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam. Czy ktoś z tu obecnych może mi podpowiedzieć kim jest tajemnicza ubojnia nr 12 w łódzkim? 

Screenshot_20230526_102509.jpg

Edytowane przez Hodowca.100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co się dzieje na rynku? Bo cena nagle z 5.7 (środa)już podobno 5.4(piątek)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem co się dzieje ale ja mam na niedzielę umówione 5,5 i faktycznie jest spadek bo znajomy zdawał do tej samej ubojni w poniedziałek i dostawał 5,8

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co się ma dziać? Przecież to prostsze od budowy cepa. Kur na początek maja było w CH...., w zasadzie już od końca kwietnia i cena spadała w piku na 4.9, dokładnie kiedy wybuchła afera o zboże i mięso i było wstrzymanie i kontrole cena zaczęła dziwnym trafem rosnąć z 4.9 na 5.9 w ciągu tygodnia i nadmiar kurczaka zniknął, teraz, jak już wszystko wróciło do normy i UA znowu wjeżdża pełną parą kurczaka którego jest już mniej niż na początku maja, nagle nie wiadomo niby skąd robi się dużo i cena spada. W tej sytuacji daje 2lata i zbankrutuje połowa ferm i połowa ubojni, więc nawet jak jakimś cudem ferma przetrwa bo właściciel robi pasze, prąd kręci rowerem a wodę bierze z rzeki i wszystko robi sam, to wiele mu to nie da bo bankrutująca ubojnia nie zapłaci mu pieniędzy 

Edytowane przez Krachmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Stary hodowca napisał:

Upały w nastepny tydz a hieny czekają  tylko frajerow brak bo obsady zredukowane o 30%

Jakoś Ja nie widziałem w prognozie upałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mistrz napisał:

 

 

2 godziny temu, Mistrz napisał:

Jakoś Ja nie widziałem w prognozie upałów

Słoneczko i sloneczko  

Oj  padkulingu  szykuj paczki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...