Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

No kur może brakuje ale na minrolu cena stoi i ledwo co drgnęła do góry cieszę się tylko że jakość piskląt się poprawiła bo jak narazie trzy wstawienia jest naprawdę dobrze. Podobno jakość paszy u potentata na Ca się pogorszyła prawda to bierze ktoś od nich? Bo jak jeden się osłabił to zaraz reszta pójdzie w jego ślady a podobno wagi i zdrowotność  na ich paszy słaba 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na MINROLU cena stoi, bo to jawna zmowa cenowa, ubojnie nawet się z tym nie kryją, że fałszują dane kontraktacyjne, a hodowcy dają się golić jak owieczki🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Mistrz napisał:

No kur może brakuje ale na minrolu cena stoi i ledwo co drgnęła do góry cieszę się tylko że jakość piskląt się poprawiła bo jak narazie trzy wstawienia jest naprawdę dobrze. Podobno jakość paszy u potentata na Ca się pogorszyła prawda to bierze ktoś od nich? Bo jak jeden się osłabił to zaraz reszta pójdzie w jego ślady a podobno wagi i zdrowotność  na ich paszy słaba 

ja juz 3 wylegarnie zmieniam i ciagle problemy z piosklakiem ma 5-6 % do tygodnia pada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pasza w C bardzo sypka istatnio zauważyłem.  Przejdzie przez jeden slimak od silosow i robi sie pyl. Ale za to pisklak od nich calkiem ok bo przez ostatni rok nie zdazylo mi sie przekroczyc 3% upadkow w ciagu rzutu

Pasza w C bardzo sypka istatnio zauważyłem.  Przejdzie przez jeden slimak od silosow i robi sie pyl. Ale za to pisklak od nich calkiem ok bo przez ostatni rok nie zdazylo mi sie przekroczyc 3% upadkow w ciagu rzutu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Chodziło mi o drugą firmę na C

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ukraiński gigant MHP kupuje firmy drobiarskie w Europie

Największy producent mięsa drobiowego w Ukrainie, firma MHP, poszerza swoją bezpośrednią działalność produkcyjną na Bałkanach. Ukraiński gigant drobiarski planuje zorganizować produkcję i sprzedaż mięsa kurcząt rzeźnych w Albanii i Kosowie- informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

Ukraiński MHP przejmuje firmy drobiarskie w Albanii poprzez aktywność zarządzanego przez siebie oddziału słoweńskiej firmy Perutniuna Ptuj. Słoweńska grupa Perutnina Ptuj zależna od ukraińskiego holdingu MHP utworzy z albańską Balkan Finance Investment Group sh.p.k. (Balfin) spółkę joint venture Perutnina Ptuj Albania sh.p.k. W ukraińskiej prasie pojawiają się informacje, że poprzez  nową spółkę joint venture akwizycje dotyczyć mają takich albańskich firm jak: Driza sh.p.k., Fresh Chicken Albania 2019 sh.p.k., Industria Foragjere (VEAF) sh.a ., Euro Alb 2009 sh.p.k., Kompleksi Patos i Qendra Prinderore.

Perutnina Ptuj Albania będzie koncentrować się na działalności związanej z hodowlą drobiu, produkcją i przetwórstwem mięsa drobiowego, produkcją pasz oraz dystrybucją wytwarzanych produktów drobiowych. Aktualnie firma Perutnina obecna jest na rynku Albanii poprzez współpracę z dystrybutorem Kosmonte Foods Tirana.

MHP jest liderem w produkcji mięsa drobiowego na rynku ukraińskim oraz znaczącym eksporterem mięsa drobiowego na międzynarodowym rynku drobiarskim. Agroholding MHP aktywnie działa na rynku globalnym poprzez bezpośrednie zaangażowanie inwestycyjne w krajach europejskich oraz w krajach arabskich. Posiada spółki zależne w państwach unijnych, w Wielkiej Brytanii, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy w Arabii Saudyjskiej. W 2019 roku MHP sfinalizował przejęcie słoweńskiej spółki Perutnina Ptuj. Grupa Perutnina Ptuj (PP) została kupiona przez MHP i stanowi część aktywów w europejskim segmencie zarządzanym przez ukraińską firmę. Firma Perutnina Ptuj w momencie nawiązania partnerstwa strategicznego z MHP posiadała zakłady produkcyjne w czterech krajach bałkańskich: Słowenii, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowinie. Własnością PP były także jednostki dystrybucyjne w Austrii, Macedonii i Rumunii a swoje produkty PP sprzedawała w piętnastu krajach europejskich.

W momencie dokonania zakupu PP przez MHP spekulowaliśmy, że nowa akwizycja jest dla ukraińskiej firmy wyjątkowo ciekawą transakcją z punktu widzenia zapowiadanych przez MHP aspiracji do roli jednego z najmocniejszych globalnych graczy - bycia europejskim odpowiednikiem takich gigantów jak Tyson czy Brasil Foods. Ukraiński MHP ma największy udział w ukraińskim rynku kurcząt. Poprzez ciągłe inwestycje zwiększa produkcję i zasięg eksportowy. Przedsiębiorstwo MHP rozwija sieć sprzedaży zagranicznej głównie na Bliskim Wschodzie, w krajach Afryki Północnej i w Unii Europejskiej. Zdaniem analityków KIPDiP pozyskanie kolejnych aktywów na terenie państw europejskich to dla MHP strategiczny krok 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,podobno jakieś podwyżki cen pasz? Ktoś ? Coś ? Słyszał w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście. Słyszałem o 20 zł podwyżki. Narazie tyle. Średnia wytwórnia centralna polska 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dajcie namiar na jakąś wylęgarnię  godną polecenia wielkopolska  ewentualnie łódzkie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5.4 net . Ale podobno coraz mniej kur , więc może będzie więcej za tydzień 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe co to się dzieje. Ponoć rekordy wszechczasow pobite i ptaka mnóstwo ma ubojniach a cenka na tuszkę ponad 9 zł. Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo stare kurniki się zamykają a nowe nie chcą powstać bo po co . Pisklaka brakuje zaraz będzie po 2,5 pasza po 2 i żywy po 5 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowe kurniki nie chcą powstać, ręce opadają przy takim kretynie... Jeszcze nie dawno pisał że będzie 4zl do końca roku😆. Pięknie niech się cena trzyma, jeszcze 10dni i ja zaczynam wychodzić ze sprzedażą. Narazie na wolnym od dłuższego czasu baja i niech tak pozostanie jak najdłużej. Dzisiaj pierwsze pozdrowienia z Piasta plus 30zl i takich pozdrowień możemy spodziewać się częściej. Dlatego minrol to będzie katastrofa na jesień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, PanJózek napisał:

Dzisiaj pierwsze pozdrowienia z Piasta plus 30zl 

Jak byś ocenił paszę  z piasta w porównaniu do innych wytwórni Jeśli w ogóle jakieś porównanie masz Interesuje mnie to bo od dłuższego czasu zastanawiam się nad przejściem do Piasta jest np lepszy od de heus czy gorszy jak ze ściółką suchsza niż u innych ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, PanJózek napisał:

Nowe kurniki nie chcą powstać, ręce opadają przy takim kretynie... Jeszcze nie dawno pisał że będzie 4zl do końca roku😆. Pięknie niech się cena trzyma, jeszcze 10dni i ja zaczynam wychodzić ze sprzedażą. Narazie na wolnym od dłuższego czasu baja i niech tak pozostanie jak najdłużej. Dzisiaj pierwsze pozdrowienia z Piasta plus 30zl i takich pozdrowień możemy spodziewać się częściej. Dlatego minrol to będzie katastrofa na jesień.

minrol jeszcze dzwignie do jesieni 

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dźwignie się o ile mu pozwolą, a duże ubojnie mówią otwarcie, że nie moga tego wyżej wypuścić bo mają podpisane długoterminowe kontrakty i za mordę trzymają ich sieci handlowe. Zobacz sobie ile wzrosl od 2miesiecy, a jaka różnica była między wolnym a umową. Co do Piasta a DH pod względem ściółki jest niebo a ziemia, jest po prostu sucho, to jest jeden z głównych powodów współpracy bo wyniki i ceny miałem bardzo zbliżone. Zobaczymy jak będzie jak już będą mieli ujednoliconą pasze z Tasomixem, twierdzą że jeszcze są oddzielne mieszanki dla brojlera, chociaż ja widzę drugi rzut powtarzający się gorszy start na wszystkich fermach.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

orientuje się tutaj ktoś jak to jest z kupowaniem tych kurników <40000 ?

czy np niedziałającą już ferme można odpalić spowrotem, do jakiej ilości, (słowo zostało usunięte) wie gdzie tu info szukać jeden odsyła do drugiego 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, korzen napisał:

orientuje się tutaj ktoś jak to jest z kupowaniem tych kurników <40000 ?

czy np niedziałającą już ferme można odpalić spowrotem, do jakiej ilości, (słowo zostało usunięte) wie gdzie tu info szukać jeden odsyła do drugiego 

Dla pewności najpierw sprawdził bym plan zagospodarowania przestrzennego czasami może okazać się tak ze dany obiekt był kurnikiem ale został już wyłączony z produkcji zwierzęcej po uchwaleniu przez gminę potem lecisz do Weterynarii i sprawy środowiskowe 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, asa napisał:

Dla pewności najpierw sprawdził bym plan zagospodarowania przestrzennego czasami może okazać się tak ze dany obiekt był kurnikiem ale został już wyłączony z produkcji zwierzęcej po uchwaleniu przez gminę potem lecisz do Weterynarii i sprawy środowiskowe 

napisałem ci wiadomość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cedrob 100 w górę 😲

Edytowane przez karamara

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dzisiaj sprzedaje  po 5.65 net. Pozdrawiam i życzę wszystkim 6 z przodu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi