Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

I co z  tego hodowcy wstawiaja od niechcenia import kuleje z ukrainy podobno problemy mają z pisklakiem w Europie też go brakuje na Bliskim Wschodzie  też także będzie po 6 a i tak nadwyżki  nie będzie bo pisklaka    brak . Tuszka w Europie zaczyna bić rekordy i nie ma z kad wziąść 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam , tuszka w górę , żywca dużo mniej , tak że negocjować jak najwięcej , 6 z przy tuszce po 9,5 już dawno powinna być , Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież 9.6:1.5 to wychodzi 6,4 neto a nie 5,4 net ale frajerzy z południa zaczęli oddawać w głąb polski już dziś po 5,8 net a od ruskich nie ma tuszki bo jedzie wszystko podobno co jest na bliski Wschód 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stary hodowca dokładnie jest tak jak piszesz , proste wyliczenie od ceny tuszki i wychodzi cena żywego ... Niestety działa to tylko w jedną stronę - jak tuszka spada to szybko spada żywy ptak ... A swoją drogą to ciekawy jestem kto z wolnego sprzedaje do ubojni Górni Sp. z o. o. - która dzisiaj na ceny rolnicze wrzuciła cenę 5,30 😡 Pozdrawiam was ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tam 5.3, tu za 4.8 na minrol oddają cały czas:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, magister napisał:

Stary hodowca dokładnie jest tak jak piszesz , proste wyliczenie od ceny tuszki i wychodzi cena żywego ... Niestety działa to tylko w jedną stronę - jak tuszka spada to szybko spada żywy ptak ... A swoją drogą to ciekawy jestem kto z wolnego sprzedaje do ubojni Górni Sp. z o. o. - która dzisiaj na ceny rolnicze wrzuciła cenę 5,30 😡 Pozdrawiam was ...

Ta ubojnia jest do wyje..nia z cenrolniczych. Zauważcie że oni zawsze dają najniższą cenę na wolnym. Sztuczne zaniżanie ceny i nikt tego nie weryfikuje tak na prawdę. Jeśli ktoś im sprzedaje w takiej cenie to jest największym jeleniem wśród hodowców. Nie mówiąc o baranach z minrola.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Górny zawsze slabo płacił.  Mialem nieprzyjemnosc kiedys do niego oddawac ale to bylo w czasach kiedy raczkowalem w hodowli. Teraz jak slysze ze ktos do niego sprzedaję to sie dziwię. 

Pytanie z innej beczki: wjezdza ktos z was scielarka do kurnika zeby dosłać, jak kury nie sa jeszcze za duze i jest sporo miejsca? Mam mokro na 1 kurniku, kury 2 tygodnie takze spokojnie by sie zmiescil ladowarka ze scielarka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, hobbysta 2 napisał:

Wipasz 4,66 🤬

Żartujesz? Na początku roku był przedstawiciel Wipasz to ceny miał 100 na tonie wyższe. To jak to się spina? Jak na minrolu 4,85 to po tej podwyżce paszy robi się coraz gorzej. Zastanawia mnie jedno. Niby brakuje pisklat, ale wstawień jest więcej niż w tamtym roku, to dlaczego brakuje żywca? Czy jest może jest tak, że wstawienia idą pełna parą, ale Nam na kurnikach wypada 7-10%, zamiast 3% jak w tamtym roku? Bo nie rozumiem skąd te ssanie, jak jeszcze 3 miesiące temu słyszałem od ubojni, że nowych nie biorą, bo nie mają mocy przerobowych. 

Przedstawiciel jednej z firm miał rację, że będzie mało pisklat. I druga prawda co pisał ktoś tu wyżej, że nie na jesieni, ale już latem na umowach będzie krucho. Cena paszy już skoczyła o 50-100 zł i to nie koniec. Zobaczymy ile jeszcze prąd pójdzie w górę od lipca... 

Scielarka wjeżdżam do 3 tygodnia, tylko co prawda nie manewruje po kurniku, staram się jechać prosto. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Kurczakos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś się chwilowo zmieniło na rynku europejskim. Na jak długo nie wiadomo. Nigdy to jakoś specjalnie długo nie trwało to i pewnie i tym razem nie potrwa długo, ale póki co jest ok dla każdego. Szczególnie dla ubojnia które sprzedają bitego po 9.5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie miałem czasu na analizy, ale sytuacja mnie zaciekawiła na tyle, że zasiegnąłem języka. Otóż fakt, że przy tej ilości żywca cały czas trzyma się jako taka cena z niewielkimi wahaniami wynika z ogromnych powodzi w Brazylii. Brazylijczycy nie są w stanie wysłać do Unii drobiu lub wysyłają go w bardzo małej ilości. Stąd od nas tyle tego jedzie nagle do UE. A Brazylijczycy wszystko mrożą. TYLKO TERAZ- jak już będą mogli to wysłać i wyślą tu ogromne ilości taniej mrożonki, taniej, bo będą musieli się tego pozbyć szybko z uwagi na koszty mrożenia tam, to może być tak, że latem będzie kurczak po 3zł i nie będzie się go dało sprzedać. Oni i tak mają do wykorzystania kontyngent, więc to co nie wjeżdżało teraz wjedzie później. Więc generalnie bym się za bardzo obecną sytuacją nie podniecał bo będzie płacz jeszcze w tym roku ostry na 100%. Niestety nie potrafię powiedzieć czy w lipcu czy w sierpniu czy we wrześniu.

I tyle. Znów cenna, a darmowa wiedza, specjalnie tylko dla uczestników forum od Medox Global Chicken Investments Group 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powodzie w Brazylii sparaliżowały drobiarstwo

2024-05-10

W południowej Brazylii doszło do tragicznych wydarzeń wskutek występujących powodzi. Działania rządu skupiają się w pierwszej kolejności na wspieraniu ofiar. Kryzys powodziowy jest bardzo poważny. Priorytetem jest ratowanie życia mieszkańców i zapewnienie im warunków do przeżycia. Powodzie spowodowały również duże straty i ograniczenia gospodarcze. Region Rio Grande do Sul odpowiada za 11 proc. krajowej produkcji mięsa kurcząt i 19,8 proc. krajowej produkcji wieprzowiny. Nie działa wiele ferm drobiarskich a część z nich musi mierzyć się z ogromnymi trudnościami. Zagrożona jest infrastruktura niezbędna do utrzymania ciągłości w produkcji zwierzęcej. Sparaliżowane zakłady produkcyjne odpowiadają za podaż produktów przeznaczanych na rynek krajowy oraz eksport.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2024-05-10

W południowej Brazylii doszło do tragicznych wydarzeń wskutek występujących powodzi. Działania rządu skupiają się w pierwszej kolejności na wspieraniu ofiar. Kryzys powodziowy jest bardzo poważny. Priorytetem jest ratowanie życia mieszkańców i zapewnienie im warunków do przeżycia. Powodzie spowodowały również duże straty i ograniczenia gospodarcze. Region Rio Grande do Sul odpowiada za 11 proc. krajowej produkcji mięsa kurcząt i 19,8 proc. krajowej produkcji wieprzowiny. Nie działa wiele ferm drobiarskich a część z nich musi mierzyć się z ogromnymi trudnościami. Zagrożona jest infrastruktura niezbędna do utrzymania ciągłości w produkcji zwierzęcej. Sparaliżowane zakłady produkcyjne odpowiadają za podaż produktów przeznaczanych na rynek krajowy oraz eksport.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, medox napisał:

Nie miałem czasu na analizy, ale sytuacja mnie zaciekawiła na tyle, że zasiegnąłem języka. Otóż fakt, że przy tej ilości żywca cały czas trzyma się jako taka cena z niewielkimi wahaniami wynika z ogromnych powodzi w Brazylii. Brazylijczycy nie są w stanie wysłać do Unii drobiu lub wysyłają go w bardzo małej ilości. Stąd od nas tyle tego jedzie nagle do UE. A Brazylijczycy wszystko mrożą. TYLKO TERAZ- jak już będą mogli to wysłać i wyślą tu ogromne ilości taniej mrożonki, taniej, bo będą musieli się tego pozbyć szybko z uwagi na koszty mrożenia tam, to może być tak, że latem będzie kurczak po 3zł i nie będzie się go dało sprzedać. Oni i tak mają do wykorzystania kontyngent, więc to co nie wjeżdżało teraz wjedzie później. Więc generalnie bym się za bardzo obecną sytuacją nie podniecał bo będzie płacz jeszcze w tym roku ostry na 100%. Niestety nie potrafię powiedzieć czy w lipcu czy w sierpniu czy we wrześniu.

I tyle. Znów cenna, a darmowa wiedza, specjalnie tylko dla uczestników forum od Medox Global Chicken Investments Group 🙂

Medox... Tą Twoją tajemna wiedzę przekazała mi babka co przyjeżdża pobierać wymazy w kierunku salmonelli na fermie gdzie mam umowę. Taka to tajemna wiedza, a napompowałes się, że zaraz pekniesz😆 jesteś debilem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ciekawa sytuacja(źle to może brzmi-nie cieszę się z czyjeś tragedii) , ciekawe jak długo będzie to trwać bo ja za miesiąc kury 

Edytowane przez lysonzi1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pani przyjechała z dużej ubojni więc widać miała dostęp do wiedzy tajemnej ( lub przypadkiem ową wiedzę usłyszała ) Ty nie. Więc wychodzi na to że  to Ty jesteś debilem

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

🤣🤣🤣🤣🤣Nie no medox twoja odpowiedź mnie rozwaliła 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ja pier... Nie trzeba mieć żadnych tajemnych informacji, wystarczy być na bieżąco z tym co się dzieje na świecie i wyciągać wnioski. Pierwsze informacje o potężnych ulewach i powodziach w Brazylii były początkiem maja... mamy początek czerwca. Wiem, że dla Ciebie i "miszcza" logiczne myślenie i coś takiego jak dedukcja nie występuje. Cóż na to poradzić. Od samego początku mówili o tym kontraktujący żywiec, przedstawiciele paszarnii więc nie wiem gdzie Wy żyjecie. Debile.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że muszą jeszcze więcej lasów wyciąć to sobie poradzą z powodziami. W podstawówce uczą ze lasy są najlepszymi zbiornikami retencyjnymi 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, PanJózek napisał:

O ja pier... Nie trzeba mieć żadnych tajemnych informacji, wystarczy być na bieżąco z tym co się dzieje na świecie i wyciągać wnioski. Pierwsze informacje o potężnych ulewach i powodziach w Brazylii były początkiem maja... mamy początek czerwca. Wiem, że dla Ciebie i "miszcza" logiczne myślenie i coś takiego jak dedukcja nie występuje. Cóż na to poradzić. Od samego początku mówili o tym kontraktujący żywiec, przedstawiciele paszarnii więc nie wiem gdzie Wy żyjecie. Debile.

Ja nie popieram medoxa  i nie śmieję się z ciebie tylko śmieję się z tego jak on ci dogryzł ta jego cięta riposta normalnie do kabaretu się nadaje a ty mnie odrazu obrażasz 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
16 godzin temu, PanJózek napisał:

Medox... Tą Twoją tajemna wiedzę przekazała mi babka co przyjeżdża pobierać wymazy w kierunku salmonelli na fermie gdzie mam umowę. Taka to tajemna wiedza, a napompowałes się, że zaraz pekniesz😆 jesteś debilem. 

Wystarczy otworzyć strone kipdip.  Piszą o tym w aktualnościach i oni nie  rozpisują się  nadto bo informacje są płatne, 

Sam fakt mleko się rozlało a konsekwencje i korzyści  fla nas są pochodną zdarzenia 

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mistrzu, żeby riposta była dobra to musi być celna a tu nasz znany i ceniony restaurator z potężnej, mogącej sie popisać sprawdzalnościa na poziomie 80%😁 światowej firmy global chicken investments, mającej hodowców za oderwanych od pługa, potrafiących jedynie wywalac padłe z kurnika kretynów nie wiedział co się dzieje na świecie i jakie będzie to miało przełożenie na rynek? Początkiem maja były artykuły na Polsacie i TVN o sytuacji, która tam się dzieje. Podchwyciły to później portale internetowe/branżowe i bez problemu otwartym tekstem pisano o potężnych problemach w regionach, chodziło tam też o bydło. Ubojnie opierające się na eksporcie i wolnym rynku, mówiły że będzie potrzebny kurczak w czerwcu i lipcu bo problem z eksportem będzie miała Brazylia, wiedziała to nawet ta już teraz słynna babka od pobierania prób a ten wyskakuje z tajemną wiedzą, która zasięgnął 😆. Fakt, faktem to się pewnie odbije czkawką ale co się udało i uda sprzedać jeszcze w super pieniądzach to nasze. A z tyłu głowy trzeba mieć, że to wszystko wróci do normy gdzie my będziemy rozpędzeni... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Medox chyba macie kreta bo z tego co pisze PanJózek to posiadał jeszcze przed twoim ujawnieniem tą wiedzę tajemną musisz to zgłosić w zarządzie swojej globalnej firmy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

My specjalnie nie konkurujemy z Brazylią bo mamy inny towar (niemrożony  głównie). Ale powiązane jest to przez UA bo oni teraz zajmują miejsce Brazylii w krajach arabskich i dalekiego wschodu dlatego moim zdaniem nie cisną  najniższej ceny w Unii Europejskiej bo nie muszą. Wrócą niestety na nasz rynek z tanim towarem jak Brazylia się podniesie z eksportem. 

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi