Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

O animexie jakoś ucichło, chyba wystarczająco mają hodowców do golenia z nakładczego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej biedronce zawsze kury dla gazetki robi Drobex. Ale to ponoć zależy od regionu polski. Ciekawe czy ktoś jeszcze narzeka na cenę minrol?  Przytulić 6 to co innego niż dostać 5,40. Różnica jest kolosalna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I myślę że jeszcze długo się będzie trzymać to jest pewnie celowe żeby wielu hodowców przed nowym rokiem podpisało kontrakty i pewnie wielu podpisze bo pomyśli sobie że na minrolu dużo wyższa cena no to warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mistrz napisał:

I myślę że jeszcze długo się będzie trzymać to jest pewnie celowe żeby wielu hodowców przed nowym rokiem podpisało kontrakty i pewnie wielu podpisze bo pomyśli sobie że na minrolu dużo wyższa cena no to warto

W dniu 23.11.2022 o 23:13, kurnikowiec 123 napisał:
4 godziny temu, Mistrz napisał:

I myślę że jeszcze długo się będzie trzymać to jest pewnie celowe żeby wielu hodowców przed nowym rokiem podpisało kontrakty i pewnie wielu podpisze bo pomyśli sobie że na minrolu dużo wyższa cena no to warto

 NIK ma ich na muszce się po prostu boją 

  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2022 o 23:13, kurnikowiec 123 napisał:

jeśli Władek zgasi im światło to i kury nie będzie z UA. Los sam zdecyduje czy będzie sielanka czy szarpanina na rynku kury. Pewne jest że jak zgasi świato to bedzięmy o tym słyszec. no i sezon grypowy sie zaczyna daj Boże zdrowia

Szanowni Państwo,
aby uzyskać prawo do zakupu energii elektrycznej po gwarantowanej maksymalnej cenie 785 zł netto/1 MWh ( ustawa sejmowa z dnia 27.12.2022) na okres od 01.12.2022-31.12.2023, należy do dnia 30.11.2022 złożyć oświadczenie u sprzedawcy energii elektrycznej, z którym ma się zawartą umowę sprzedażową na ten okres (Enefit, Axpo, Enea S.A., Enea przy umowach kompleksowych). Niezbędne informacje oraz druk do wypełnienia znajdziecie Państwo w zał.
Wypełnienie druku jest bardzo łatwe. Jeśli chodzi o wypełnienie tabeli, to:
1) nr PPE (punktu poboru energii elektrycznej) znajdziecie Państwo na fakturze przesyłowej Enea Operator Sp. z o.o. (str.2, góra strony po lewej);
2) wskazanie kategorii odbiorcy uprawnionego (cyfra zgodnie z kategorią firmy wg spisu umieszczonego pod tabelą, np. 1,2,3 lub 4);
3) data zawarcia umowy ze sprzedawcą (Enefit, Axpo, Enea S.A.,Enea przy umowach kompleksowych);
4) wielkość zużycia energii elektrycznej - ma to być prognoza, więc proponuję podać zużycie roczne przy pełnej aktywności firmy + przewidywane zużycie za 12. 2022 (13 miesięcy) w kWh, np. "165 325 kWh" ;
5) część objęta ceną maksymalną - wpisujemy "100%";
6) część nie objęta ceną maksymalną - wpisujemy "0%".
W kolejnej części oświadczenia dotyczącej "odbiorcy uprawnionego" zaznaczamy:
- pkt 1 - mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa;
- pkt 2 - indywidualna działalność rolnicza;
- pkt 4 - kościoły, związki wyznaniowe, klasztory, itp.
 

Odbiorca może złożyć oświadczenie w formie papierowej bezpośrednio u swojego sprzedawcy bądź elektronicznie przez przesłanie wypełnionego i podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo podpisem zaufanym (z wykorzystaniem podpisywarki dostępnej na stronie https://www.gov.pl/web/gov/podpisz-dokument-elektronicznie-wykorzystaj-podpis-zaufany).

 

Co ważne!: Skan oświadczenia podpisanego własnoręcznie nie będzie honorowany! (oryginał trzeba przesłać pocztą).

Informacje dodatkowe:
- dla umów podpisanych po 24.02.2022 cena maksymalna obejmie również okres od 24.02.2022 - 30.11.2022 (!). Tak więc ci z Państwa, którzy podpisali umowę (lub aneks cenowy) po 24.02.2022, która weszła  w życie jeszcze w 2022 roku, w pkt.5 muszą dodatkowo podać wartość zużycia energii do 30.11.2022 - np. 13 miesięcy + zużycie za wrzesień październik i listopad 2022.

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy obniżki paszy skoro kukurydzę mają po 600 zł mokrą z UA? Teraz trzeba pilnować cen paszy bo podwyżki zrobili z dnia na dzień a o obniżce nic nie słychać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, _s69 napisał:

A kiedy obniżki paszy skoro kukurydzę mają po 600 zł mokrą z UA? Teraz trzeba pilnować cen paszy bo podwyżki zrobili z dnia na dzień a o obniżce nic nie słychać 

Mi narazie podnieśli o 30 zeta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest obniżka -30 w planie od 1 grudnia w jednej z paszarni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena ok 5.35 net, a nie widzę zbytnio narzekań. Przecież to nawet na papier toaletowy nie starczy. Pogodziło się chyba z tym wiele osób, bo mnie na wolnym rynku to boli, lub większość jest na kontaktach, gdzie jest troszkę lepiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dzisiaj  5,50zł,  cena całkiem spoko tylko że dwa auta kurczaka przetrzymali mi cały tydzień bo tyle mają kury że nie nadążają bić

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Mistrz napisał:

Ja na dzisiaj  5,50zł,  cena całkiem spoko tylko że dwa auta kurczaka przetrzymali mi cały tydzień bo tyle mają kury że nie nadążają bić

 

Ja cholera mam koszty  powyzej  5.5 i pracuje sam i  tnę te koszty jak mogę  to naprawdę musi już być dobry kurczak żebym coś zarobił przy 5.6 ale może macie inne ceny na pasze i piskle ja przy swoich niedużych ilościach 50 tyś sztuk mam słabe rabaty może dlatego ta opłacalność mi tu za dobra nie wychodzi  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budować wincy będziecie mieć ceny jeszcze lepsze. Kur jest w CH do 20.01.23 co najmniej. Potem nawet nie patrzyłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie był indyk są kury, tam gdzie były świnie są kury itd. Ze 3 rzuty dokładki i trochę się może gawiedź ostudzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3 rzuty to mamy komunie i towar musi być, bo cyna może wreszcie będzie po 3 rzutach dokładki.... jak prorokuje medox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mistrz napisał:

Ja na dzisiaj  5,50zł,  cena całkiem spoko tylko że dwa auta kurczaka przetrzymali mi cały tydzień bo tyle mają kury że nie nadążają bić

 

Sama pasza i pisklak tak na szybko 2,65 x 1,6 = 4,24 zł plus pisklę szczepione 0.9 zł  4,24+0,9 = 5,14 zł zostaje Ci 35 groszy na pozostałe koszta ... Dzwoń do Józefa z Wip... on najbardziej kocha takich hodowców i wchodzi z nimi w integrację .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mistrz napisał:

Ja na dzisiaj  5,50zł,  cena całkiem spoko tylko że dwa auta kurczaka przetrzymali mi cały tydzień bo tyle mają kury że nie nadążają bić

 

napiszę Ci tak - kiedys myślałem , że jesteś spoko rozsądnym hodowcą .Po Twoich wpisach o ściółce, wentylacji , ogrzewaniu.... pomyślałem sobie , że jednak wiedzy hodowlanej nie masz za dużo. Teraz jak napisałeś, że cena 5,5 jest spoko to uważam , że sorry, ale jesteś ekonomicznym de.b.i.l.e.m . Do tego co napisał Tradytory dodam tylko około 50-60 groszy na opał + prąd  i ....mamy jak nic 6 złotych kosztów. A gdzie k.u.r.w.a reszta????? Gdzie dezynfekcje , łapanie , sranie i wiele innych? Pytam gdzie są te koszty? Co ku.r.w.a w kosmos uleciały? Gdzie obsługa bankowa , pensje , amortyzacja, moją pensja????? No gdzie???? Chłopie na szacunek człowiek pracuje całe życie , a traci go w sekundach! Zanim coś napiszesz dziesięć razy to przemyśl !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mistrz napisał:

Ja na dzisiaj  5,50zł,  cena całkiem spoko tylko że dwa auta kurczaka przetrzymali mi cały tydzień bo tyle mają kury że nie nadążają bić

 

Mistrz sprawdź priv proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie będę cytował każdego po koleji napiszę do wszystkich

Niewiedziałem że mój wpis wywoła taką burzę tylko że wszyscy mnie źle zrozumieli mi nie chodziło o to że cena jest dobra i opłacalna tylko że jest spoko na tle innych ubojni na dzisiaj i tyle po prostu porównałem swoja cenę do innych  jak inni pisali 5,3 a ja dostałem 5,5 no to chyba spoko także przepraszam że zmyliłem wszystkich bo źle sformułowałem post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mistrz napisał:

Już nie będę cytował każdego po koleji napiszę do wszystkich

Niewiedziałem że mój wpis wywoła taką burzę tylko że wszyscy mnie źle zrozumieli mi nie chodziło o to że cena jest dobra i opłacalna tylko że jest spoko na tle innych ubojni na dzisiaj i tyle po prostu porównałem swoja cenę do innych  jak inni pisali 5,3 a ja dostałem 5,5 no to chyba spoko także przepraszam że zmyliłem wszystkich bo źle sformułowałem post

Żelu natychmiast przeproś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...