Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak robicie dezynfekcję na swoich obiektach? Ja do tej pory wynajmowałem firmę zewnętrzną, ale zastanawiam się jak to wygląda w przypadku własnego termozamgławiacza, czy warto się w to bawić, jak wygląda zakup środków, czy są ogólnodostępne, z czego korzystacie? Na plus na pewno niezależność i czasowo wykonuje kiedy mi pasuje. Minus taki, że dochodzi kolejna praca, ale za to podejrzewam, że cenowo jakaś oszczędność jest. Ktoś coś powie na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starym druku zgłoszeniowym nie było wymagane podanie wymiarów hali i obsady kg/M2, przy nowym druku już jest. Na dole ładnie dyrektywy wypisane i oświadczenie, ze prowadzisz hodowlę zgodnie z dyrektywami. Oczywiście, żaden problem😉

Co do dezynfekcji, fermy wielkościowo 1000-1400m2 place od 800-1000zl brutto za zamgławianie, gościu twierdzi, że dla niego jest 500zl reszta to środki. Raz były robione czystosciowki wyniki były zadowalające, cena też wydaje mi się ok dalej nie gryzłem tematu. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sama ubojnia dzis  z poludnia polski ładuje u jednego po5.7 net a 20km dalej po 6 net o co chodzi .oszustwo tylko w nocy . Na kolejny tydzień podobno brak zywca także jutro od 6 mają zaczynać podobno tak kierowcy gadają czas pokaże 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutro 6.5net . Tyle wołajcie,  inaczej trzymać 1 lub 2 dni dłużej.  Teraz my rozdajemy karty, dobrze wiemy, że przez najbliższe 2 tygodnie brak kury! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lysonzi1 napisał:

Jak robicie dezynfekcję na swoich obiektach? Ja do tej pory wynajmowałem firmę zewnętrzną, ale zastanawiam się jak to wygląda w przypadku własnego termozamgławiacza, czy warto się w to bawić, jak wygląda zakup środków, czy są ogólnodostępne, z czego korzystacie? Na plus na pewno niezależność i czasowo wykonuje kiedy mi pasuje. Minus taki, że dochodzi kolejna praca, ale za to podejrzewam, że cenowo jakaś oszczędność jest. Ktoś coś powie na ten temat ?

Wazne jest zeby. Tamglawial te minomum 0,5 godziny i zeby wlał uczciwie virocid : viragri  plus Formalinę ( Alldekol) tak zeby rzeczywiście budę zdezynfekować a nie narobić dymu wokół drzwi a na końcach nic nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż 500zł za robotę szok ja mam gościa który przyjeżdża ze swoim zamgławiaczem w zasadzie kiedy chcę tylko muszę dać znać kilka dni wcześniej ale wiem kiedy będę ścielił więc mówię mu w który dzień i on wtedy przyjeżdża i pryska mi za 250 zł i to teraz od nowego roku bo wcześniej brał 200 tylko że to jest dla niego za po pryskanie środki są moje trzymane u mnie Co prawda kupowane przez niego ale od razu przywiezione do mnie oryginalnie zamknięte czyli wiem co wlewam a jemu po prostu płacę za samą usługę popryskania Według mnie nie opłaca się mieć własnego zamgławiacza na dwa obiekty za dużo roboty, dużo z tym pieprzenia wiele awarii samego zamgławiacza, potrzeba masek, kombinezonów itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no i jeszcze przed ścieleniem dokładnie pryskam pianownicą posadzkę i ściany tak do około metra wysokości a jak pościelę to wtedy zamgławianie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co wyrwali wczoraj taniej a dziś tuszke małopolska po 9 oferuje i już braki .zadzwoń na ubojnie że masz kurę to po 6 net dziś południe płaci czwartek możliwe że będzie 6.5 net sami to godajo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Wipasz płacił tyle samo, jak było 4,80. Nie ma się co dziwić.... mają stabilne ceny i można stabilnie pod nich produkować. 😂🤣😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dramatycznie srogo trzeba mieć zryty beret żeby podpisać produkcję po 5.3 przy dzisiejszych cenach. Skąd oni takich biorą? No ale w sumie od zawsze tak było, jedni tyrali za miskę ryżu z garbem na plecach, a inni dzięki temu zarabiali dziesiątki milionów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym NAJPÓŹNIEJ od 10marca, ale raczej kilka dni wcześniej  zobaczycie spadki po 30gr dziennie. Tyle tam jest żywca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko Co stało od jesieni wstawia od następnego tyg do 20 lutego plus całą resz tą idącą swoim trybem bo marzec zawsze był dobry a opał był w zapasie to dawaj i zobaczycie marzec od 20go  że żywiec paszy nie pokryje tam ma wpłynąć jeszcze Brazylia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krachmen napisał:

Dramatycznie srogo trzeba mieć zryty beret żeby podpisać produkcję po 5.3 przy dzisiejszych cenach. Skąd oni takich biorą? No ale w sumie od zawsze tak było, jedni tyrali za miskę ryżu z garbem na plecach, a inni dzięki temu zarabiali dziesiątki milionów 

Medox Ale niektórzy nie potrafią policzyć dzisiejszych kosztów oni ciągle myślą że cena 5 zł jest ceną wysoką i dobrą znam takich Oj znam co przepieprzają dosłownie dziesiątki tysięcy przez złe zarządzanie podejmowanie złych decyzji w kwestiach kupna i sprzedaży szczerze mówiąc ja nie wiem jak oni jeszcze funkcjonują ja wszystkiego pilnując Ledwo wiąże koniec z końcem a co niektórzy mają wywalone na wszystko i jakoś to ciągną i jeżdżą autami za 200 000zł uśmiechnięci i szczęśliwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojejku , samochód też ma do spłacania ?

Kredyt na 35 lat na budy i zabawki? A auto za dwa lata będzie niefajne. I wtedy zorientuje się w jakiej jest czarnej d..pie

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem jest super ubrany no i kolejne auto zeby zawstydzic sąsiadów  i wieś całą a po cichu żebranie po znajomych

: pożycz tysiaka na spłatę raty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jesteś jutro cię nie ma a do skarpetki będziesz zbierał zacofancu .czeba korzystać ze wszystkiego co jest na chwilę obecną dostępne jak zostawisz za dużo to się będą żarli o to przez kolejne lata . 

Ubojnie wpadają w pusta lukę beż uboju zaczynając od piątku i kolejny tydzień większość wolnego rynku wookolicy świąt nie miała wstawien do tego ukraina podobno wychodziła w 80% do 20 stycznia . 

Podobno ubojnie dziś w środkowej Polsce od rana oferują 6.2 net a pod stołem i 6.4 może wytargować.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2023 o 19:40, lysonzi1 napisał:

Jak robicie dezynfekcję na swoich obiektach? Ja do tej pory wynajmowałem firmę zewnętrzną, ale zastanawiam się jak to wygląda w przypadku własnego termozamgławiacza, czy warto się w to bawić, jak wygląda zakup środków, czy są ogólnodostępne, z czego korzystacie? Na plus na pewno niezależność i czasowo wykonuje kiedy mi pasuje. Minus taki, że dochodzi kolejna praca, ale za to podejrzewam, że cenowo jakaś oszczędność jest. Ktoś coś powie na ten temat ?

Cześć wszystkim!

Po umyciu kurnika, zlewam ściany, posadzkę, wszystkie linie 1% roztworem Virocidu, teraz będę chciał spróbować Kickstart(inne pH). Po ścieleniu termo-zamgławianie wykonane przez zewnętrzną firmę.

Z mojej strony inne pytanie: Trojszyk ulec- macie jakieś sprawdzone sposoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Stary hodowca napisał:

Dziś jesteś jutro cię nie ma a do skarpetki będziesz zbierał zacofancu .czeba korzystać ze wszystkiego co jest na chwilę obecną dostępne jak zostawisz za dużo to się będą żarli o to przez kolejne lata .

 czyli co mam wydawać wszystko co mam? kupować se samochody wczasy za granicą i ogólnie wszystko czego zapragnę? bo nie rozumiem o co ci chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalcie się po ile macie paszę. Bo przy ostatnich obniżkach surowców cena powinna tąpnąć o minimum 150 zł/t albo i 200 zł/t . 

ST - 2525
G  - 2405
F  - 2325 

Cena Netto. Pasza Premium (zjadanie około 1,5) na maxibanie. Ceny będą niedługo negocjowane. Zobaczymy co się da zrobić.

Edytowane przez _s69
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paniczne poszukiwanie zywca i tuszki cena nie gra roli ubojnie jadące w kierunku ukrainy w tych dniach nie jadą  bo staną w korkach blokada przejść i to w paru miejscach . Kieleckie dziś ładuje 6.1 net 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Qrczak napisał:

Cześć wszystkim!

Po umyciu kurnika, zlewam ściany, posadzkę, wszystkie linie 1% roztworem Virocidu, teraz będę chciał spróbować Kickstart(inne pH). Po ścieleniu termo-zamgławianie wykonane przez zewnętrzną firmę.

Z mojej strony inne pytanie: Trojszyk ulec- macie jakieś sprawdzone sposoby?

Najprostsza metoda fo zmiana ściółki na Torf lub bardziej latem -Pelet  . W takim okresie zimowym jest trudniej utrzymać  suchość i trzeba miec maszynkę do wzruszania  skorupy. 

 

 

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, _s69 napisał:

Pochwalcie się po ile macie paszę. Bo przy ostatnich obniżkach surowców cena powinna tąpnąć o minimum 150 zł/t albo i 200 zł/t . 

ST - 2525
G  - 2405
F  - 2325 

Cena Netto. Pasza Premium (zjadanie około 1,5) na maxibanie. Ceny będą niedługo negocjowane. Zobaczymy co się da zrobić.

Podobnie z cenami u mnie . ale kurczaki dwa dni do tyłu . coś pewnie dodają taniego ze wschodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...