Skocz do zawartości
Eva

Ogłoszenia

Rekomendowane odpowiedzi

mam klopoty z nagrzewnica gazowa nie zawsze zastartuje czy ktos morze mi podpowiedziec gdzie szukac przyczyny, 85kw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrzewnica to alke ga 85 o ktorej wczesnie pisalem iz mam z nia klopoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczysc papierem sciernym 100-tka diode ktora podtrzymuje plomien jesli to nie pomoze to zobacz jaki jest filtr na wejsciu gazu a jesli to nie pomoze to daj znac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tak jak mowiles jeszcze przeciscilem doplyw gazu z powietrzem podczas pracy jak sie nagrzalaimiala postuj to ztej rury gdzie wlatuje n-mieszanka powietrza z gazem wydobywal sie dym podwjrzewam iz to sie spalal ten kurz zauwarzylem tez ze plomien przy tymzapalniku/piezoelement/ jest mniejszy jeszcze pozniej przeczyszcze te dziurki gdzie wylatuje mieszanka gazowa szczegulnie w strone zapalnika jak przyniej stalem itestowalem to pracowala normalnie jak juz mialem isc to wrocila do stanu przed zapytaniem co ty na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobilem tak jak mowiles jeszcze przeciscilem doplyw gazu z powietrzem podczas pracy jak sie nagrzalaimiala postuj to ztej rury gdzie wlatuje n-mieszanka powietrza z gazem wydobywal sie dym podwjrzewam iz to sie spalal ten kurz zauwarzylem tez ze plomien przy tymzapalniku/piezoelement/ jest mniejszy jeszcze pozniej przeczyszcze te dziurki gdzie wylatuje mieszanka gazowa szczegulnie w strone zapalnika jak przyniej stalem itestowalem to pracowala normalnie jak juz mialem isc to wrocila do stanu przed zapytaniem co ty na to
Sprawdż elektrozawór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz konkretie co sie dzieje ..czy nie odpala,czy gasnie w trakcie,czy co...??

ja mam ermafa 75 kw i on ma taki redutor gazu z boku i tam sa pokretelka gdzie reguluje sie wlasciwa miesznke gazu..ale nie wiem czy sam bys sobie poradzil z tym ipokretlami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ona nieodpalala piezoelement pracowal pozniej nastopilo otwarcie elektrozaworu iwtym czasie powinien nastopic zaplon pracuje to pare sekund ijak niema zaplonu tosie wyloczy takie byly objawy zrobilem tak jak wczesniej pisalem i juz powinno byc dobrze bo stojac ipatrzac z przodu w jadro plomienia widac ze jezyki ognia zdecydowanie lepiej otulaja piezoelement

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ona nieodpalala piezoelement pracowal pozniej nastopilo otwarcie elektrozaworu iwtym czasie powinien nastopic zaplon pracuje to pare sekund ijak niema zaplonu tosie wyloczy takie byly objawy zrobilem tak jak wczesniej pisalem i juz powinno byc dobrze bo stojac ipatrzac z przodu w jadro plomienia widac ze jezyki ognia zdecydowanie lepiej otulaja piezoelement

 

to moze ten piezoelement-czyli ta dioda ktora powinna sie zaczerwienic i podtrzymywac plomien nie spelnia swego zadania i powiines ja wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ermafy 75 i 90 KW uzywam od 10 lat . Kiedyś wymieniłem sterownik i ostatnio też sterwonik , i transformator , który właśnie spalił się bo nawalił sterownik . Nie miałem innych problemów , a najprościej bedzie jak podmienisz z drugiej nagrzewnicy sterownik . Na diody raczej nie stawiam bo nigdy nie miałem z nimi problemów . Mam nadzieję , że nie myjesz nagrzewnic wodą!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwie polowki kurnika i centralne ogrzewanie nagrzewnice maja utrzymywac temperature na jednej stronie mam nagrzewnice usa pura fire z nia nie mam problemow chodzi prawie na powietrzu na drugiej stronie mam alke o ktorej pisze juz myslalem ze zrobilem ''ale nie'' przymnie chodzi ajak mnie niema to nie chodzi niewiem czy ona niepowinna podejmowac pare razy probe zapalenia i dopiero pozniej sie wyloczyc wydaje mi sie ze powinna jakby troche dlurzej pracowac przy prubie zastartowania chcby o 3 -5 s czy jesttam jakas regulacja w zbiorniku jest propan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piezoelement pracuje tylko przy zastartowaniu tak mi sie wydaje a po przeciwnej stronie jest taki element ktory zrobi sie czerwony ito on podtrzymoje palenie nagrzewnica jak zastartuje to pracuje az ja wylonczy sterownik ona ma problem ze startem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli do tej pory chodziła prawidłowo to nie próbuj jej regulować bo to nic nie da! Efekt będzie taki , że oprócz tego co nawaliło będziesz wołał servisanta do regulacji . Nagrzewnica startuje RAZ . To znaczy po uruchomieniu i około 10 sekundach / zależy jak jest ustawiona ten czas może się nieznacznie różnić / następuję wtrysk gazu i uruchomienie iskry . Jeżeli jest wtrysk gazu , a nie ma iskry to szukaj w elektronice . Zakładam , że fajaka i diody są o.k. Nagrzewnica , jeżeli coś jest z zapłonem lub gazem po kilku sekundach sama się wyłączy i nie podejmuje więcej prób zastartowania . Jeżeli nie masz części na podmianę proponuje jednak wezwać servisanta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrzewnica sie wlocza jednoczesnie wloczasie piezoelement /widac przeskok iskry/ po paru sekundach slychac jak otworzy sie elektro zawor i leci gaz w tym czsie powinien nastopic zaplon z moich obserwaci wygloda jkakby brakowalo pare sekund zeby nastopil zaplon nadmieniam iz nie zawsz tak jest raz zdazy sie zapalic araz niezdazy ale tak nie powinno byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz czy ta nagrzewnica chodzila przedtem normalnie u ciebie czy kupiles ja teraz i prubujesz ja uruchomic..??u mnie jest tak ze najpierw otwiera sie zawor gazu i wydobywa sie gaz z dyszy potem za kilka sekund wlacza sie iskrownik i nastepuje odpalenie gazu,wdobywajacy sie plomien dotyka tej swicy zarowej/diody/i podtrzymuje plomien no i chula bez problemu...bylo tez tak ze w trakcie mi gasl tzn swieca nie potrzymywala plomienia-przeczyscilem swiece papierem i chodzilo dobrze.....

moze masz za slabe cisnienie gazu na wejsciu..???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrzewnica przedtem chodzila umnie tak jest ze jednoczesnie z startem wentylatora nagrzewnicy wlancza sie iskra czyli ten piezoelement chodzi to okolo 5s i nastepuje otwarcie gazu slychac charakterystyczny syk ale chyba masz racje z tym cisnieniem kiedys prubowalem krecic reduktorem gazu ichyba z nim cos jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce zamontowac czy warto kto ci montowal i ile kosztowaly kurnik ma 100m w kalenicy ma ponad 5m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno mieszacze wyrownuja temp w calym kurniku..a szczegolnie na poczatku odchowu kiedy jest b.malo wlaczonych wentylatorow...tym samym osuszaja sciolke wazne jest czy masz went poprzeczna czy wzdluzna czy kominowa...ja mam poprzeczna i mam podwieszone went pod sufitem wzdluz kurnika po srodku mam 120m dl kurnika i zamontowane cztery wyntylatory

Wiem ze podwieszaja rowniez tak aby byly umiejscowione przodem do siebie w odleglosci 25-30m ale nie po srodku tylko pod scianami i wowczas wytwarza sie zwirowanie i powietrze kreci sie wkolo hali ...ale tego jeszcze nie wypraktykowalem

Jakikolwiek bys nie wybral system to napewno bedziesz mial lepszy mikrokilmat w hali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problemy z windami do podnoszenia lini paszowych nie trzymaja jak sie podniesie windy montowal polnet jak temu zaradzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić w markecie np castorama chińskie wciągarki za parę zł ale trzeba sprawdzić przełozenia bo inaczej kręći się lekko ale długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry nie doczytałem myślałem o liniach pojenia , na paszowe nie mam sposobu(włóżyć klin w tryby)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...