Skocz do zawartości
dinarson

Po ile sprzedajecie cielęta 3-7 dniowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno był taki temat założony i już "wsiąkł"

A komu on przeszkadzał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie drogie ...? U mnie (Mazury/Podlasie) oseski HF-a kosztują 350 - 500 zł. (czasami chętniej są kupowane niekolczykowane!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaaa, to rzeczywiscie sa u was drogie. moj znajomy zeby oszczedzac na odchowie """ sprzedaje """ takiemu jednemu ...... 5 dniowe byczki za 100 zlotych i jest zadowolony

sam dotychczas nie znalazlem odbiorcy na takie mlode, a za podrosniete ok.60 kg , zwykli kupujacy oferuja wlasnie ok. 400-600. no za wybitne to drozej, ale takich przy hf- ach to przewaznie nie ma.

2 dni temu sprzedalem 1 miesieczna jaloweczke ( dobra ,ladna ) do howu za 750zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tygodniowe byczki hf po 12zl za kg czyli od 360zl do 600zl. Chętnych nie brakuje.W lubelskim oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaje byczki bez kolczykow 3-4dniowe po 200-300zl i mnie nic nie obchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stałego odbiorcę na cielęta 2-3 dniowe. Cena zalerzy od płci i wagi cielaka i waha się w granicach 200-350zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My sprzedajemy po 12-14 zł za kg. Ale nie po 2-3 dniach tylko po skarmieniu siary od krowy, czyli około 7 dni. Tylko i wyłącznie byczki. Telefony się urywają. Woj. łódzkie, pow.sieradzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprzedałem byczka HF dla rolnika, który odchowuje tylko takie. Jego zdaniem gorzej wyglądają od mięsniaków, ale powyżej tej wagi już różnice znikają, a zakłady mięsne płacą podobne kwoty za wydajności rzeźne (w tej samej wadze żywej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio sprzedałem byczka HF dla rolnika, który odchowuje tylko takie. Jego zdaniem gorzej wyglądają od mięsniaków, ale powyżej tej wagi już różnice znikają, a zakłady mięsne płacą podobne kwoty za wydajności rzeźne (w tej samej wadze żywej).

 

 

Po ile u Ciebie chodzą takie HF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 kg sprzedałem za 800 zł, natomiast "tygodniówki" ok 350-500 zł - w zależności od "zarysu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też po tyle czyli 10 zł za kg tydzień temu sprzedałem 4 dniowego ważył 55 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My mieszkamy w okolicach Tarnowa i za byczki rasy simental płaca 16 zł za kg. tylko musi miec 100kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje cielęta.płacę róznie...od 650 zł za tygodniowego mieszańca do 750 zł za 3 tygodniowego HF...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i w chwili obecnej nie mamy nic do sprzedania bo sprzedalismy 4 dni temu simentala po 16 zł za kg miał 100 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś z Was o firmach, zajmujących sie zlecaniem odchowu własnych cieląt?

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...