Skocz do zawartości
Piotru$

Czy Lepper musi odejśc??

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o komentarze do tego tematu, co sadzicie o nim i jego rzadach na miejscu ministra rolnictwa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nigdy nie byłem jego zwolennikiem, choć podobały mi się niektóre jego pomysły m.in. ceny minimalne itp. Ale widać, że jak ktoś się dorwie do stołka, to mu się zmieniają poglądy. Ale problem polega na tym, że jeden odchodzi, drugi przychodzi i tak od nowa polska ludowa. A kto miałby teraz reprezentować rolników?????? PSL ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto miałby go zastąpić?

Dajcie Andrzejowi szansę. Morze jeszcze się wykaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam że totalna krytyka obecnego ministra szczególnie przez opozycję (PO, SLD, PSL) jest wielkim nietaktem politycznym i oczywiście potwierdza fakt, że nasi politycy najlepiej co potrafią to kogoś innego oczernić...

Wypowiedzi są żenujące czasami i dają naprawdę do myślenia. Broń Boże nie bronie obecnego ministra ale nie mogę słuchać kiedy ktoś kto był dwukrotnie przy władzy (myślę o PSL) wypowiada poprzez swoich przedstawicieli jakieś dziwne opinie.Tak naprawdę każdy z tych którzy krytykują miał szanse osobistego wykazania się na niwie ministerialnej. I co naprawdę każdy z ministrów rolnictwa zrobił każdy z nas wie.

Jeśli chcemy kogokolwiek krytykować pomyślmy o tym co sami zrobiliśmy dla społeczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jest moze rewelacją lecz 100% lepszy od reszty bydła co siedza na samej górze .

 

 

A w czym jest o 100% lepszy, bo ja za bardzo tego nie widzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma cos do powiedzenia a ja wyrazilem swoje zdanie i to tyle na ten tamat.

niewnikam glebiej w polityke poniewaz moje zycie bylo by znacznie krótsze

mam dość krętactwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepper na stanowisku ministra rolnictwa popełnia pewne błędy, które będą skutkowały za 3-4 lata! Za obecny kryzys na rynku wieprzowiny nie ponosi on odpowiedzialności. Wydaje mi się że te jego kontraktacje żywca nic nie dadzą, gdyż zakłady tak nie wpiszą do umowy ceny minimalnej. Jedyne rozwiązanie to kwotowanie produkcji wieprzowiny! Tylko dla tych którzy nie posiadają kwot mlecznej! Inne posunięcia oceniam różnie jedne dobrze drugie źle! Czas pokaże.....

 

 

Znacie lepszego kandydata?????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że tak - J. Rokitę - zna się równie dobrze na kierowaniu Min.Rol. jak na każdym innym

Przed wejściem do rządu Lepper chwalił się, że "rozniesie" Brukselę i jej durne przepisy - a teraz "nie mogę kupić świni - bo mi Bruksela nie pozwala"! I to jest oczernianie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ministra na 100% doskonałego. Ale moim zdaniem nie jest on złym ministrem napewno dużo lepszym nisz te piz** z PSL to przez nich nie ma cen minimalnych mamy niskie dopłaty porównaniu z innymi krajami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma ministra na 100% doskonałego. Ale moim zdaniem nie jest on złym ministrem napewno dużo lepszym nisz te piz** z PSL to przez nich nie ma cen minimalnych mamy niskie dopłaty porównaniu z innymi krajami.

Nie zapominajmy rowniez o SLD...

Zgadzam sie. Wszyscy politycy sa dalecy od doskonalosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No pewnie że tak - J. Rokitę - zna się równie dobrze na kierowaniu Min.Rol. jak na każdym innym

Przed wejściem do rządu Lepper chwalił się, że "rozniesie" Brukselę i jej durne przepisy - a teraz "nie mogę kupić świni - bo mi Bruksela nie pozwala"! I to jest oczernianie?!

 

Jeżeli Jan Maria Rokita zostanie ministrem rolnictwa to dzień jego nastania będzie sądny dla wielu z nas! Może będzie on dbał o własne interesy, ale nie o rolników! Tylko spróbujcie głosować na PO to się przekonacie jak nam będzie "dobrze" będziecie płakać za Lepperem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jan Maria Rokita - to jest chyba najgorszy wybór, a jak nie najgorszy, to jeden z najgorszych. Problem polega, że zasadniczo na miejsce Leppera nie ma następcy. Z braku laku dobry kit.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nie pamiętają to Miller śmiertelnie obraził się na Kalinowskiego za to że przed podpisaniem Traktatu wynegocjował wyższe stawki dopłat (dzięki temu mamy po ok. 500 zł a nie 300) oraz została podwyższona krajowa kwota mleczna - dzięki czemu łagodniejsze są transformacje na rynku mleka. Wszak Miller już przystał na to co Bruksela mu podsunęła.

Moim zdaniem ostatnie posunięcie Kalinowskiego to dużo większe dokonanie niż wypłata zapisanych w budżecie pieniędzy w ciągu dwóch miesięcy.

A propo - jeszcze rok temu Lepper grzmiał, że nie można przyspieszyć wypłaty pieniędzy bo rolnicy je wydadzą w zimie i potem nie będą mieli na nawozy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propo - jeszcze rok temu Lepper grzmiał, że nie można przyspieszyć wypłaty pieniędzy bo rolnicy je wydadzą w zimie i potem nie będą mieli na nawozy!!

 

A teraz uznaje to za swój sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu się nad ewentualnym następcą Leppera - powiem szczerze, że nie widze nikogo. Lepper ma jednak swoje dobre strony - jest zauważalny na arenie politycznej, choć próbują go w różny sposób ośmieszyć. Ma siłę przebicia. Może po prostu ma zbyt wielu przeciwników????????

I oczywiście jego dobrą stroną jest to, że potrafi bez owijania w bawełnę powiedzieć co myśli.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośno to o nim (może powinienem napisać NIM ) jest!! I przy okazji śmiesznie - a czasami to już nawet strasznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma w Polsce partii która reprezentowałaby polskiego nowoczesnego rolnika, jest tylko lepper i samoobrona która wspiera tylko "małorolnych" bez obrazy dla nikogo, mam na myśli tylko ludzi którzy rolnictwo traktują jak hobby a żyją z czego innego, np renty, albo nie robią nic żeby się rozwijać tylko siedzą i narzekają że jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Lepper to tylko marionetka jest zbyt prostym człowiekiem aby mógł się z czymś wychylić, wygląda tak jakby bał się, że zostanie skompromitowany. W jego działaniach nie ma żadnych zdecydowanych posunięć - weźmy tu pod uwagę chociażby ten skup na rezerwy państwowe. Jest to trochę nieudana wersja Nikodema Dyzmy. Mało tego to najbardziej chyba psuje sobie wizerunek swoimi publicznymi wypowiedziami, bo przecież nie można być w rządzie i jednocześnie poza nim. Poza tym na każdej konferencji prasowej powie mu się o prę słów za dużo, co go ostatecznie kompromituje jeszcze bardziej. Osobiście mam głęboki żal do obecnego ministra, gdyż zapomniał o swoich wyborcach, którym tyle naobiecywał, zachował się podobnie jak PSL - czyli zdradził polską wieś (weźmy pod uwagę chociażby nowy PROW). Andrzej Lepper rządzi dopiero parę miesięcy a tu już tyle pomyłek jakże istotnych dla polskiej wsi, aż boję się myśleć co to będzie jeżeli będzie sprawował swój urząd do końca kadencji. Myślę że powinien podać się do dymisji.

Co do jego następcy to faktycznie byłby problem w obecnej koalicji, ale załóżmy że w naszym sejmie przestała by obowiązywać ta beznadziejna solidarność partyjna i na ministrów wybierano by osoby które byłyby dobrymi fachowcami niekoniecznie ze szczebla kierownictwa partii i niekoniecznie z partii, która wygrała wybory. Więc jeżeli przestały by obowiązywać powyższe zasady, wówczas na min. rolnictwa proponował bym Wojciecha Olejniczaka - co z tego, że jest on z SLD ale uważam iż był dobrym ministrem i takiego ministra bym sobie życzył, który był energiczny i konsekwentny w działaniu i nie podpisywał by rozporządzeń których nie rozumie.

 

To takie moje pokorne życzenie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wielkopolanin

 

Zgadzam się, choć nie do końca. Według mnie to nie "małorolni" są wspierani, a wszelakiej maści kombinatorzy.

 

 

Do rafi41

 

Z całym szacunkiem, ale żeby coś zrobić, to trzeba mieć poparcie większości, a z tym u nas trudno. Opozycja krytykuje - tylko dlatego że opozycja. Jak trzeba (ogólnie) pójśc do wyborów to większość ma to gdzieś, a potem to wszyscy narzekają. Tak się nie da i nikt nic nie zmieni jak tak dalej będzie.

 

Co do propozycji ministra rolnictwa - odbieram to jako dowcip. Równie dobrze może być nim Pudzianowski - silny, zdecydowany, wie co robi, no i znany

Ministrem rolnictwa musi być ktoś związany z rolnictwem, znać bolączki, potrzeby rolników.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze bym dodał, że w pierwszej kolejności trzeba wymusić uprawę pól. Ja mieszkam w miejscu, gdzie wokół są w większości nieużytki. Walka z chwastami czasami wydaje się bezsensowna, a do tego jeszcze ślimaki, które pożerają wszystkie uprawy i nieskoszone łąki to dla nich raj.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś z nas tutaj piszących na tym forum założy partię i wystartuje w wyborach, wejdzie do sejmu, utworzy koalicję rządową i stanie na czele Ministerstwa Rolnictwa i sam zobaczy jak wygląda praca ministra......pomysł dobry, na pewno będzie miał rzeszę wielbicieli Polskiego Portalu Rolnego.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zazdroszczę tym małorolnym co dostają to niskotowarowe, lecz nie jestem za tym gdy dostają je gospodarstwa o powierzchni 15ha. Dla mnie niskotowarowi to do 5ha, i ani ara więcej. Mam całkowicie odmienną wizję rozwoju rolnictwa od tej która jest obecnie lansowana. Po pierwsze renty strukturalne oraz tzw. niskotowarowe powinno być wypłacane tylko tym którzy zrezygnują z produkcji rolnej na zawsze. Osoby które ukończyły 55 lat a zarazem sprzedały ziemie innym rolnikom powinny dostać strukturalną w poprzedniej wysokości tzn.1500zł miesięcznie. Niskotowarowe powinno być wypłacane tym którzy nie osiągnęli jeszcze 55lat zaprzestali produkcji,sprzedali ziemie, zamierzają pracować poza rolnictwem lub doczekać strukturalnej. Myślę że zmieniło by to polską wieś a to co jest teraz to tylko okazja do nadużyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...