Skocz do zawartości
Piotru$

Czy Lepper musi odejśc??

Rekomendowane odpowiedzi

czytając niektóre posty na tym forum gołym okiem widać, że ludzie biorąc dopłaty do niskotowarowych gospodarstw tylko kombinują wziąśćkasę i nic nie robić by ich gospodarstwo się rozwijało, podobno zmierzamy do zmniejszenia liczby gospodarstw w Polsce by rolnictwo stało się bardziej opłacalne, więc nie należy dopłacań tym kilkuhektarowcom do wegetacji tylko zachęcać ich do zaniechania prowadzenia gospodarstwa i do tego powinno się dopołacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Więc jeżeli przestały by obowiązywać powyższe zasady, wówczas na min. rolnictwa proponował bym Wojciecha Olejniczaka - co z tego, że jest on z SLD ale uważam iż był dobrym ministrem i takiego ministra bym sobie życzył, który był energiczny i konsekwentny w działaniu i nie podpisywał by rozporządzeń których nie rozumie.

 

To takie moje pokorne życzenie pozdrawiam

W czym taki dobry był Olejniczak, oprócz tego że nie wychodził z dupy

tow. stolzmanna, jedynie że go dziennikarze uwielbiali, kiedyś widziałem jakąs wystawę gdy pytał się dziennikarza czy ma na krowę skoczyć. Pamiętam jak obiecywał wypłatę wszystkich dopłat do Bożego Narodzenia, a wtedy do mnie na Wielkanoc nie doszły.

 

kwasniewski-olejniczak.jpg

 

http://my-uczennice-vii-liceum.atspace.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kserkses

 

 

Szanowny kolego po prostu mi to z ust wyjąłeś. Raczej staram się pisać dość powściągliwie, ale chyba trzeba czasami z grubej rury.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mania - sam jestem "drobnotowarowcem" - zakombinowałem i dostałem na 36 ha. Teraz mam 45 (ojciec rentę strukturalną) i należę do mniejszości, która się rozwija i zmniejsza liczbę gospodarstw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Kserkses

 

Ciekawa strona musiał być ktoś nieźle sfrustrowany. Zastanawia mnie tylko dlaczego autor tej strony używał młota i sierpa jako przerywników bardziej by chyba pasowała tam gwiazda Dawida, gdyż postacie tam przedstawione bardziej mi się z tym symbolem kojarzą.

Poza tym ostre słowa jakie tam padają stanowczo obrażają uczucia tych którzy się w owym czasie zasłużyli dla ojczyzny w pozytywnym słowa tego znaczeniu wymienię tu tylko jedną z nich a mianowicie znakomitego gospodarza Edwarda Gierka. Więc nie należy wrzucać wszystkich do jednego worka.

Co do Olejniczaka to nie uważasz, że gdyby nie on może w ogóle byś nie dostał dopłat bezpośrednich. Chyba nie wierzysz w tą PSL – owską propagandę

 

Do bimber

 

To nie był żart.

 

Olejniczak pochodzi ze wsi tam się wychował pomagał swoim rodzicom w gospodarstwie podobnie jak każdy kto się wychowywał na wsi. Więc zna doskonale Polską Wieś i problemy Polskiego Rolnika. Pełniąc urząd ministra wykazał się ogromnym zaangażowaniem w tym trudnym dla polskiego rolnictwa czasie. Podobała mi się jego pomysłowość na wykorzystanie unijnych środków. Uważam iż był to najlepszy minister rolnictwa od momentu przejęcia władzy przez solidarność.

Z tym Pudzianowskim to był żart…? Może po spekulujemy nad obsadą stanowisk w rządzie.

Ziobro też mi się podoba jako min sprawiedliwości.

 

P.S. NIE JESTEM KOMUNISTĄ I DO ŻADNEJ PARTII NIE NALEŻĘ!!! NIE JESTEM TEŻ ŻADNYM KREWNYM ANI ZNAJOMYM W. OLEJNICZAKA. Staram się tylko zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi bo przecież nie o dobro Polski. Doszedłem ostatnio do wniosku że nie powinno się głosować na partię lecz na konkretnego człowieka. Może by było więcej uczciwości i partie nie musiały by prowadzić nieustannie kampanii wyborczej i troszczyć się wyłącznie o sondaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że eseldowska propaganda (dawniej zwana indoktrynacją) jest niezauważalna - natomiast peeselowska już tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mania - sam jestem "drobnotowarowcem" - zakombinowałem i dostałem na 36 ha. Teraz mam 45 (ojciec rentę strukturalną) i należę do mniejszości, która się rozwija i zmniejsza liczbę gospodarstw

 

raczej chodziło mi o takich co mają co mają 7 ha, dzierżawią tę ziemie sąsiadowi biora dopłaty i starają się o wsparcie dla niskotowarowych. Gratuluje sukcesów osiaganych w pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robern peeselowska bardziej dotyczy mnie i wpływa na moje moje środowisko natomiast eseldowska w mniejszym stopniu, stąd tutaj nacisk na tę pierwszą.

Nie utożsamiam się z żadną partią nawet z SLD., To są poglądy czysto hipotetyczne

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mania za życzenia. Podaję swój przykład jako wyjątek od reguły. A jak to zrobiłem: miałem tylko produkcję roślinną (i to głównie łąki) i wyszło mi 3,96 ESU.

Rafi się nie gniewaj tylko napisałem, że eseldowcy przez lata szkoleni w mydleniu ludziom oczy - dają sobie znakomicie radę w konkurencji jak nic nie robić - a się pokazać ludziom z dobrej strony a kaskę za "sukcesy" zgarniać do kieszeni!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mianowicie znakomitego gospodarza Edwarda Gierka.
TO jest dowcip czy poważnie
.Co do Olejniczaka to nie uważasz, że gdyby nie on może w ogóle byś nie dostał dopłat bezpośrednich..
Możesz wytłumaczyć, może wiesz coś więcej niż ja. Wiem że w poprzednim roku groziło cofnięcie dopłat gdyż nie wykonano na czas kontroli. Obwiniono za to Jurgiela, tylko przeoczono fakt że wtedy gdy te kontrole powinny się odbyć to ministrem był Olejniczak, a szef ARiMR kandydował na posła i obaj nie mieli czasu by robić to za co dostawali pensję
Chyba nie wierzysz w tą PSL – owską propagandę.
Gdyby nie PSL to dopłat by w ogóle nie było. Przeciw dopłatom była Hibnerowa która negocjowała wstąpienie, nie słyszałem by ktokolwiek z LSD niał inne zdanie. Tak samo linity produkcyjne też by były na o wiele niższym poziomie.

 

Żeby było jasne nigdy nie popierałem PSL, ale czasem należy pochwalić jeśli była to prawda.

 

Pamiętam wystąpienie Olejniczaka razem z ze Stolzmannem gdy obaj mówili że ktoś kto głosował przeciw wstąpieniu do UE dopłat nie powinien otrzymać

 

Uważam iż był to najlepszy minister rolnictwa od momentu przejęcia władzy przez solidarność.

.

Może zamiast lektóry GWnianej byś użył czasem szarych komórek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robern-Trzy lata temu byłem zmuszony skorzystać z usług ODR-u,chodziło o głupi podpis pod wnioskiem o płytę obornikową.Był to okres składania także wniosków niskotowarowych. Przy okazji widziałem jak doradcy z ODR-u z państwowe pieniądze obsługują rolników.Liczyło się tylko kolesiostwo i prywata.Wyliczyć odpowiedni poziom produkcji można każdemu,tylko jak mówisz trzeba trochę pokombinować.Co do Olejniczaka,to kto jak nie on jest odpowiedzialny za obecny kryzys na rynku wieprzowiny.Po ile było zboże w trakcie żniw 2005r,po 200zł za tonę.Co zrobił wtedy minister Olejniczak,nic po prostu czekał aż świnie zjedzą nadwyżkę.Hodowcy myśleli,że zboże zawsze będzie za półdarmo i zaczęli zwiększać produkcje ponad wszelkie normy.I co teraz mamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Co zrobił wtedy minister Olejniczak!
Jak to co robił KAMPANIĘ WYBORCZĄ PROWADZIŁ, nie miał czasu na takie duperele jak rolnictwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami, że Olejniczak nic nie zrobił - no może poza skuteczną swoją kampanią - wszak jest w sejmie

Nie zapominajmy że wysokość dopłat wynegocjował niejaki Kalinowski - przecież walczył jak o swoje - ponoć ma też coś koło 45 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Kserkses

 

Bardzo ładnie rozpisałeś ten mój post. Więc zacznę od początku, z Edwardem Gierkiem to nie był dowcip. To był Człowiek dzięki któremu Polska wieś może jeszcze konkurować w UE. Za jego czasów powstawały zakłady pracy, huty, szkoły, szpitale, drogi. Na to był zaciągnięty potężny dług, ale po to chyba są kredyty aby inwestować i się rozwijać. Dzisiaj, widzisz to wszystko zostało „sprywatyzowane” , sprzedane za marne grosiki, lub puszczone w ruinę. Nie ma pieniędzy na remont dróg, utrzymanie szpitali, na oświatę, ludzie wyjeżdżają z kraju za chlebem bo przemysł rodzimy legł w gruzach. Nasze zadłużenie wzrosło już chyba trzykrotnie. Jeśli mi nie wierzysz zapytaj rodziców. Mogę więc śmiało E. Gierka porównać do Kazimierza Wielkiego, gdyż zastał Polską wieś drewnianą a zostawił murowaną.

Co do dopłat to o ile wiem to chyba nie słusznie żywisz urazę do Olejniczaka. Wojciech Olejniczak sprawował urząd ministra rolnictwa od 08 – 07 – 2003r do 31 – 05 – 2005r i jako Minister podjął skuteczne działania mające na celu przygotowanie polskiego rolnictwa do funkcjonowania w ramach Wspólnej Polityki Rolnej oraz do stworzenia warunków umożliwiających pozyskanie przez polską wieś jak największej ilości środków wspólnotowych. Nie miał wpływu na ustalenia w Kopenhadze więc trudno jest mu zarzucić, że czegoś nie dopilnował lub źle wynegocjował. Poruszał się tylko po spuściźnie swoich poprzedników. Musiał wydać wszystkie potrzebne rozporządzenia aby można było skorzystać ze środków unijnych, były to zaległości papierkowe ale jakże ważne bez nich nie dostali byśmy nawet 1 euro z tej UE. Powstawały wtedy całe struktury ARiMR – u.

Nie bardzo rozumiem dlaczego miał być odpowiedzialny za jakieś kontrole czy skup interwencyjny skoro nie był już ministrem. Kampaniom zajął się już po 31 maja, więc robił to za co mu płacili.

Co do Hűbner, Millera czy innych „LSD” – ków to się z tobą zgadzam chcieli wejść za wszelką cenę do tej UE choćby na kolanach.

PSL niczym się nie popisało, nie ma ich za co chwalić po prostu zajrzeli do rocznika statystycznego i tyle, wielkie mi odkrycie. W dodatku spojrzeli na te rubryki z lat siedemdziesiątych kiedy to jeszcze pola były nie zmeliorowane. Wystąpienia z tym Stolzmanem nie widziałem, ale to nie zmienia faktu, że był dobrym ministrem.

 

Do ROKITA

 

Zastanawia mnie dlaczego nie masz pretensji do Leppera o tą nadwyżkę wieprzowiny, przecież to za jego kadencji wpompowano do Polski tylko w pierwszym półroczu przeszło 500tyś ton wieprzowiny. Nie wierz w to co mówią o nadprodukcji. W Polsce nie ma żadnej nadprodukcji, nie wiem czy pamiętasz lata 1999 – 2001 kiedy to na zachodzie szalał pomór i pryszczyca, wówczas ceny nie spadały poniżej 4,5zł za 1 kg żywca. W kilku publikacjach które czytałem było napisane, że produkujemy tyle co na własne potrzeby. Tutaj jest prosta rada uszczelnić granice przed odpadowym mięsem z zachodu.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeszcze trochę pamiętam czasy Gierka, jak z ojcem czasem chodziłem do banku który był oblężony przez pijaków którzy tylko brali kredyty wzajemnie sobie je ręcząć. Chyba nie powiesz że to była dobra gospodarka

 

: Uważam że powinno inwestować się z własnej pracy i ryzyka. Niektórym czasy Gierka i teraz sobie stworzyli, tak jak WÓDZ który zrobił karierę nie spłacając kredytów i dzięki bandytyzmowi wywalczył sobie by za niego inni płacili, podobnie Stokłosa.

 

Dobra gospodarka to chyba nie było też wiele inwestycji, podam tylko dwa zeznanych mi przykładów : wieżowiec przy Placu Bankowym w Warszawie - rozpoczęto budowę w połowie lat 60-tych, a skończono po około 30-stu latach ( czyli w połowie 90-tych ) ; cukrownia Glinojeck - Gierek z pompą odbierał budowę, a zbudowano tylko fundamenty ( być może materiały już zostały wykorzystane na całą budowę, rozeszły się na okolicę i nie tylko ).

 

Prawda że za Gierka dużo inwestowano, tylko ile inwestycji było trafionych ile zostało tylko rozbabranych to za Gierka właśnie weszło do użycia powiedzenia "Czy się stoi, czy się leży itd. " i za Gierka też zaczął się masowy rabunek kraju przez różnych sekretarzy i im podobnych.

 

Olejniczak po odejściu z ministerstwa, był szefem partii rządzącej, więc trudno go usprawiedliwiać przed zostaniem ministrem też coś chyba miał do powiedzenia. Akceptował też m.in. punkt 23 traktatu który umożliwiał dowolną zmianę w wynegocjowanym traktacie przez UE, z czego UE wielokrotnie skorzystała.

 

Mylisz się jak piszesz że w latach 90-tych o tyle wzrosło zadłużenie, bo wzrosło o wiele więcej

 

Że PSL tylko zajrzało do rocznika i chwała im za to, bo inni nawet tego nie zrobili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kserkses zgodzę się z tobą, że w tamtych czasach była propaganda ale możesz mi wierzyć teraz też jest. To ludzie sami chcą ciągle wyglądać przed kimś lepiej niż w rzeczywistości. Myślisz, że Gierek miał słabe nerwy i by sobie krzywdę zrobił jak by wyglądało coś nieco gorzej. Może by dążył wtedy do poprawy a tak, jak wszystko było w porządku to poco interweniować. Kiedyś oglądałem film dokumentalny przedstawiający biografię E. Gierka, trochę się zdziwiłem, że go w ogóle wyemitowali. Czy wiesz, że ten zasłużony Człowiek został zdradzony przez swoich bliskich współpracowników. Nie dostał emerytury, był pozostawiony bez pracy i środków do życia, za to wszystko co zrobił dla swoich Rodaków- został wyrzucony na śmietnik! Emeryturę wystarał się dopiero z Belgii za pięcioletni okres pracy w tamtejszym górnictwie. Do końca swojego życia żył w blokach w malutkim mieszkaniu. To jest hańba dla Polaków. Dla porównania weźmy na przykład kolejnego robotnika który niczego nie zbudował tylko wyprzedawał majątek narodowy bo się bardzo brzydził komuną a dzisiaj uchodzi za autorytet. Porównaj sobie teraz skalę propagandy.

Nie wiem jak można chwalić kogokolwiek za ocenę mierną. Pochwalisz kiedyś swoje dziecko gdy przyniesie dwóję ze szkoły. Z tego całego PSL – u podobał mi się tylko jeden poseł był nim Bohdan Pęk.

Co do Olejniczaka to podtrzymuję swoje zdanie robił to za co miał płacone

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kserkses zgodzę się z tobą, że w tamtych czasach była propaganda ale możesz mi wierzyć teraz też jest.
Akurat tego to nie musisz mi tłumaczyć, swej oceny Gierka ( tu zgodzę się że się nie dorobił ) i Olejniczaka ( wystarczy jak oglądam jego jakąkolwiek wypowiedź, by widzieć że robi to za co mu płacą, tylko nie wiem kto jemu płaci i za co, bo nie wygląda by mówił coś swoimi słowami tylko jak z taśmy ) raczej nie zmienię.

 

Jako ciekawostkę napiszę, że nie dawno widziałem film o Gomułce : chodził on do roboty na piechotę, to mu towarzysze zrobili na całej tej trasie specjalne sklepy dobrze zaopatrzone i ze specjalnymi cenami. A potem tow.Gomułka się dziwił czego chcą ci ludzie, bo przecie jest tak dobrze w kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do @rafi41

 

Co do żniw 2005 to masz rację, Olejniczak nie był już ministrem! Nie zgadzam się z tobą co do cen w 1999 roku! Ponieważ w tym roku występowała świńska górka, i cena spadła nawet do 1.80zł/kg! Była to zima pierwszych blokad. Olejniczak tak nas przygotował do wejścia do UE, iż nie zapewnił prawa interwencji na naszym rynku w wypadku drastycznego spadku cen! Co do Leppera robi on błędy które mogą skutkować z takim samym opóźnieniem jak błędy jego poprzednika. Nadprodukcji może nie widać w twoim rejonie, niedawno tam byłem! Gdybyś przyjechał w moje strony zmienił byś zdanie! Skąd wziąłeś te 500 tyś. ton z importu????? Gdzie znalazłeś te dane?????? Podaj mi źródło to sprawdzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sami zaczynacie przemawiać jaka ministry - znaczy nie ja to tamten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może ktoś z nas tutaj piszących na tym forum założy partię i wystartuje w wyborach, wejdzie do sejmu, utworzy koalicję rządową i stanie na czele Ministerstwa Rolnictwa i sam zobaczy jak wygląda praca ministra......pomysł dobry, na pewno będzie miał rzeszę wielbicieli Polskiego Portalu Rolnego.....

 

Nie jestem pewien z tym poparciem. Na początku pewnie byłoby duże, ale z czasem zmniejszyło się drastycznie. Polacy to tylko potrafią narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może ktoś z nas tutaj piszących na tym forum założy partię i wystartuje w wyborach, wejdzie do sejmu, utworzy koalicję rządową i stanie na czele Ministerstwa Rolnictwa i sam zobaczy jak wygląda praca ministra......pomysł dobry, na pewno będzie miał rzeszę wielbicieli Polskiego Portalu Rolnego.....

 

Nie jestem pewien z tym poparciem. Na początku pewnie byłoby duże, ale z czasem zmniejszyło się drastycznie. Polacy to tylko potrafią narzekać.

 

No wiesz bimber ale jak już się ktoś dostanie i bedzie godnie wszystkich użytkowników ppr reprezentował to moze nam wszystkim coś załatwi......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...