Skocz do zawartości
mariusz_farm

dopłaty bezpośrednie 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rolno środowiskowe dostałem na początku grudnia chodzi mi o to czy dostają już ci co maja rolno środowiskowe dopłaty bezpośrednie, a jeśli nie może wiecie kiedy będą wypłacane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agencja pobiła rekord decyzja wczoraj przyszła narazie najszybciej odkąd otrzymujemy dopłaty... ale ogólnie na minus... JPO+UPO=13% mniej niż za 2006 przy tej samej powierzchni i tym samym rodzaju upraw a miało być tak pięknie i co rok 5% więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie od otrzymania decyzji pojawia się kasa na koncie zarówno dopłaty bezpośrednie jak i rolnośrodowiskowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostał juz ktos dopłate kto ma buraki cukrowe? ja dostałem narazie ONW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osa21 a decyzje dostałes na bezposrednie - razem z cukrówką?

ja mam energetyczne, decyzja 4 tygodnie i kasy jak narazie nie ma. podobno energetyczne i cukrówka na koniec czerwca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osa21 a decyzje dostałes na bezposrednie - razem z cukrówką?

ja mam energetyczne, decyzja 4 tygodnie i kasy jak narazie nie ma. podobno energetyczne i cukrówka na koniec czerwca

decyzja o onw przyszła a po mieciacu kasa dopiero na koncie decyzji jeszcze nie dostałem o bezpośrednich i o cukrowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Agencja pobiła rekord decyzja wczoraj przyszła narazie najszybciej odkąd otrzymujemy dopłaty... ale ogólnie na minus... JPO+UPO=13% mniej niż za 2006 przy tej samej powierzchni i tym samym rodzaju upraw a miało być tak pięknie i co rok 5% więcej

Unia nie tuczy ale rozumu nauczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Agencja pobiła rekord decyzja wczoraj przyszła narazie najszybciej odkąd otrzymujemy dopłaty... ale ogólnie na minus... JPO+UPO=13% mniej niż za 2006 przy tej samej powierzchni i tym samym rodzaju upraw a miało być tak pięknie i co rok 5% więcej

Unia nie tuczy ale rozumu nauczy.

 

odstawiałem do młyna pszenicę i co słyszę że płatności na pewnien czas zostały wstrzymane bo curkownia Nakło czy Bydgoszcz nie pamiętam ) pobrała 800 mln zawiele - nienaleznej dotacji tłumaczył mi gość co odtstawia buraki i jest w zrzeszeniu plantatorów

i ARiMR wymysliła że okroi rolnikom z dopłat twierdził że 85 gr z hektara jak na moje to mało (a może chodziło 85zł z ha) nie mam ochoty liczyć i teraz płatności od pewnego czasu ruszyły

 

jeżeli ktoś potrwfi przyblizyc zagadnienie lub coś o tym słyszał to czekamy na wypowiedź czy tak faktycznie się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
unia prędzej czy później i tak się rozpier ..li

jak bedą rządzili tak jak teraz to obstawiam że do 2020 nie wytyma ta cała unia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis dostałem decyzje o dopłacie maja wypłacić 15maja, decyzje roznosłl sam prezes biura powiatowego z agencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osa21-ja nie mam jeszcze decyzji, a ten cały bałagan to nie jest unia za to odpowiedzialna, to my sami sobie robimy pod górkę. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko wina byłego ministra rolnictwa Andrzeja L. on namieszał i dopiero w lutym sejm sie tym zajmował. jak by wszytko było dobrze to dopłaty byśmy dostali juz w marcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj zadzwonili do mnie z agencji......... i powiedziała zebym przyjechał i oDebra1ł decyzję o dopłacie obszarowej i cukrowej czy u was tez wzywają czy zozsyłają pocztą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie dzisiaj zadzwonili do mnie z agencji......... i powiedziała zebym przyjechał i oDebra1ł decyzję o dopłacie obszarowej i cukrowej czy u was tez wzywają czy zozsyłają pocztą?

 

Decyzja cukrowa musi być wydana w ten sam dzień co zostaną przelane pieniądze na konto. A kasa za płatność cukrową jest przelewana w tym samym dniu kiedy masz wyznaczone oDebra1nie decyzji więc pocztą nie jest to wykonalne

 

Przeważnie płatności te są rozbite w dniu oDebra1nia decyzji masz tylko cukrową na koncie reszta po kilku dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem decyzje obszarową i energetyczną i stwierdzili że nie miałem uprawy zadeklarowanej (w powiecie robili zdjęcia a ja już miałem pogrubrowane po rzepaku) w raporcie który doszedł do mnie były kody błędu DR23 DR30 a teraz mi piszą że uprawy deklarowanej nie było więc kara - co jest grane na zdjęciach foto które robili widoczne musiały być ściernie rzepakowe

a UPO i JPO przyznali w całości do wszystkich pól w miedzy czasie po zbiorze te umowy deklaracje ilościowe i de minimus a teraz dakie głupoty piszą że sankcja 4000zł zgodnie z paragrafami UE bo stwierdzili 0.00 RE

mam się odowływać do dyrektora reginalnego - w piśmie

ale kto zawalił sprawę ??? jeżeli coś wiecie naiszcie zaraz kto tu pogrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzmi to tak: ze względu na różnicę między powierzchnią deklarowaną kwalifikowalną działek rolnych zadeklarowaną we wniosku a powierzchnią stwierdzoną, płatność do upraw roślin energetycznych została odmówiona i została nałożona sankcja. pisze że powierzchnia zmierzona w trakcie kontroli administracyjnej/ kontroli * na miejscu wynosiła 0.00 ha.

 

raport z kontroli w powiecie (robili zdjęcia każdej działki )z chorzowa data 18 04 2008 ma kody błędu dla rzepalu DR23 DR 30

rzepak 15 lipca miałem już zebrany i pole uprawine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyjaśniona w powiecie niby błąd komputera - zasłanianie się myślę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam,

 

Kilka dni temu zakupiłem grunty rolne (łąki) od ANR. Sumują je z aktualnie posiadanym gospodarstwem mam ponad 1 ha i chciałbym wystąpić o JPO.

Czytam instrukcję do wniosku a tam zapis:

 

" ... do przyznania jednolitych płatności obszarowych kwalifikują się wszystkie grunty rolne utrzymywane w dobrej kulturze rolnej na dzień 30 czerwca 2003 r.,"

 

Skąd mam wiedzieć czy pięć lat temu ANR utrzymywał te działki w kulturze rolnej ?

 

Jaka jest praktyka weryfikacji tego dość dziwnego warunku ?

 

Pozdr, JN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi że dopłaty JPO i UPO nie należą się do działek gdzie w latach poprzednich stwierdzono błąd DR 10. Wykaz możesz dostac lub sprawdzić w swoim Biurze Powiatwym ARiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie zwiazane z tematem. Otrzymalem juz dawno doplaty bezposrednie, a dzis jest 30 czerwca a ja nadal nie mam nawet decyzji o przyznaniu latnosci ONW! Czy ktos ma podobna sytuacje i co proponujecie zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem w ostatni dzień ONW decyzję ale data wydruku decyzji z połowy czerwca coś długo pakowali do koperty może dostaniesz juro jak poczta przyniesie z datą nadania 30.06?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...