Skocz do zawartości
andrzej2110

Cały rok na swiatłach :!:

Rekomendowane odpowiedzi

Tia nic to nie da. W słoneczny dzień wcale widocznosć się nie poprawi. Pewnie z mandatów chcą wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem za (i to nawet bardzo). Nie jest prawdą, że w słoneczny dzień nie poprawiają widoczności -mniej, ale zawsze!!!!!!!!!! (zależy to również od koloru samochodu)

Jeżeli ustawa przewidywała, że w okresie zimowym, oraz podczas pochmurnych i deszczowych dni należy używać świateł, to dopiero wtedy można było to interpretować dość rozbieżnie. A tak nie ma niejasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuszna uwaga-POPIERAM BIMBER!!!!:))) to akurta dobre bo trza cały rok i ni ma wyjątków i niejsności ekiedyb nie a kiedy tak!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdrowia i życia nie przelicza się na złotówki. Tak samo można analogicznie mieć zastrzeżenia że zarobią producenci odblasków dla dzieci - a przecież nie o to chodzi. Ktoś kto dużo jeździ wie doskonale, że auta w kolorystyce od szarej do czarnej poprzez granatowe są mniej widoczne i niejednokrotnie zauważa się je dużo później. Białe zresztą też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do bani wcale mi sie to nie podoba banda zlodzieji

1.mandaty

2.wjeksza sprzedaz zarowek

3.akumulatory tez beda szybciej siadać

4.i oczywiscie wiekszy przepał samochodu

w cale im nie chodzi o bezpieczenstwo tylko jak najwiecej kasy chca ściągać

PS.pamientacie jak było z kaskami na rower ,pewnie jakis producent akumulatorow ma rodzine w sejmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale zdrowia i życia nie przelicza się na złotówki. Tak samo można analogicznie mieć zastrzeżenia że zarobią producenci odblasków dla dzieci - a przecież nie o to chodzi. Ktoś kto dużo jeździ wie doskonale, że auta w kolorystyce od szarej do czarnej poprzez granatowe są mniej widoczne i niejednokrotnie zauważa się je dużo później. Białe zresztą też.
a miesic ci sie w głowie jazda z swiatłami w upał gdy jest 36 ciepła po co to ja tego nie kapuje a tak dużo mówi sie o ocieplanu kliamtu i emisji co2 i take tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To głupota jest i tyle. Lepsza widoczność? Ciekawe , z której strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandat za brak włączonych świateł 100zł a ile punktów to nie wiem.

Najbardziej dotknie to rolników bo dużo jest maszyn które nie mają świateł albo nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja slyszalem ze maszyny rolnicze motory itp musza od dana jezdzic na swiatlach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do miccao

No 11 lutego kończę 19. A za rok zmiana kodu 2 z przodu

 

A kolego ile lat masz prawo jazdy? Czy jeździsz tylko do kościoła, czy może zawodowo? Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że raczej nie masz do czynienia z wieloma sytuacjami drogowymi!!

 

Do gufi83

a miesic ci sie w głowie jazda z swiatłami w upał gdy jest 36 ciepła po co to ja tego nie kapuje a tak dużo mówi sie o ocieplanu kliamtu i emisji co2 i take tam

 

A silniki nie wytwarzają ciepła?????? i to one raczej wytwarzają CO2, a nie światła. Żaden argument.

A może jeśli już idziemy tym tokiem myślenia to zlikwidować światła stopu, kierunkowskazy.

Dalej posuwając się, to zacząć orać koniem, przestać grilować, palić ogniska i w końcu zacząć mieszkać na drzewach, bo produkcja pustaków, cementu i innych materiałów wiąże się z wydzielaniem ciepła do atmosfery.

 

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To głupota jest i tyle. Lepsza widoczność? Ciekawe , z której strony

 

 

 

Z góry!!!!!!!! - na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bimber dlaczego tak się upierasz przy tych światłach. I tak dla wiekszości osób jest to głupota. A to czy ja jeżdzę tylko do kościoła czy zawodowo (może kiedys ) nie ma znaczenia. Jeśli ktoś skupia się na jeździe to czy samochód z przeciwka ma włączone swiatła czy też nie, nie robi żadnej różnicy. A jeśli nie zachowa się ostrożności to te światła w niczym nie pomogą. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do miccao

 

Po pierwsze jestem kierowcą i mam przejechane trochę kilometrów i to szczególnie z materiałami niebezpiecznymi (ADR) i właśnie doświadczenie podpowiada mi, że światła są potrzebne przez cały rok.

 

Po drugie - jeżeli większość twierdzi, że to głupota - to i tak pozostaje reszta, której jest to potrzebne i uważa za wskazane. Jeżeli im to pomoże zwiększyć bezpieczeństwo - to jest to również pośrednio zwiększenie bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników - czyż nie???

 

Po trzecie -

"Jeśli ktoś skupia się na jeździe to czy samochód z przeciwka ma włączone swiatła czy też nie, nie robi żadnej różnicy. A jeśli nie zachowa się ostrożności to te światła w niczym nie pomogą. Takie jest moje zdanie."

 

Każdy kierowca, czy tego chce, czy nie - popada w rutynę, a więc światła pomogą, bo powoduje to wcześniejsze zauważenie samochodu

 

 

Po czwarte - wcześniejsze zauważenie samochodu w trudnej sytuacji drogowej - to są przejechane metry niekiedy mające wpływ na zdrowie, czy życie. Bo jak np dwa samochody idą na czołówkę i jadą z prędkościami np 100km/h czyli około 28 m/s to zbliżają się z prędkością równą sumie prędkości czyli 56 m/s. Zakładając, że czas reakcji jest 1 sekunda, to w tym czasie zbliżą się do siebie 56 m. A droga hamowania jeszcze????. Wynika z tego, że im wcześniej widzisz samochód jadący z przeciwka, tym wcześniej jesteś w stanie zareagować.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do miccao

Bo jak np dwa samochody idą na czołówkę i jadą z prędkościami np 100km/h czyli około 28 m/s to zbliżają się z prędkością równą sumie prędkości czyli 56 m/s. Zakładając, że czas reakcji jest 1 sekunda, to w tym czasie zbliżą się do siebie 56 m. A droga hamowania jeszcze????. Wynika z tego, że im wcześniej widzisz samochód jadący z przeciwka, tym wcześniej jesteś w stanie zareagować.

 

Pozdrowienia

Wszystko się zgadza ale chyba zeszlismy z toru. Ja nie przeczę, że światła są zbędne chodzi mi tylko o to, że całoroczny przymus ich używania to czysta głupota. Bo chyba nikt nie potwierdzi tego, że coś dadzą w słoneczny, gorący dzień. Sam włączam światła gdy tylko uznam, że mogą być przydatne np. gdy przekraczam 100km/h, o pogorszeniu się warunków pogodowych nie wspominając. Myślę, że każdy rozsądny kierowca wie kiedy ich użyć i powinno to od nich zależeć. No chyba, że większość jest nieodpowiedzialna i tylko przymus ich przekona... No cóż jest jak jest i pewnie już tak będzie, koniec tematu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do miccao

No 11 lutego kończę 19. A za rok zmiana kodu 2 z przodu

 

A kolego ile lat masz prawo jazdy? Czy jeździsz tylko do kościoła, czy może zawodowo? Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że raczej nie masz do czynienia z wieloma sytuacjami drogowymi!!

 

Do gufi83

a miesic ci sie w głowie jazda z swiatłami w upał gdy jest 36 ciepła po co to ja tego nie kapuje a tak dużo mówi sie o ocieplanu kliamtu i emisji co2 i take tam

 

A silniki nie wytwarzają ciepła?????? i to one raczej wytwarzają CO2, a nie światła. Żaden argument.

A może jeśli już idziemy tym tokiem myślenia to zlikwidować światła stopu, kierunkowskazy.

Dalej posuwając się, to zacząć orać koniem, przestać grilować, palić ogniska i w końcu zacząć mieszkać na drzewach, bo produkcja pustaków, cementu i innych materiałów wiąże się z wydzielaniem ciepła do atmosfery.

 

 

Pozdrowienia

masz mnie za kretyna czy co auto spala wiencej paliwa jezeli jedzi na włączonych swiatłach i emituje wiencej co2 a wiesz ile ma watów zarówki stopu ok15 lub kierunków a ile swiatł mijania 55 wiec niema porównania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gufi83

 

Z całym szacunkiem, ale czy jesteś w stanie napisać mi ile paliwa więcej spali auto jeźdzące na światłach?????????????

 

Ja nie uważam nikogo za kretyna, ale jak ktoś podaje argumenty, to uważam, że powinien je umieć uzasadnić.

 

A może wprowadzić zakaz używania klimatyzacji samochodowych, wspomagań itp, bo przy nich to chyba wzrasta zużycie paliwa a nie przy światłach.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema nic za daro myslisz że prąd zkad sie berze w aucie potrzebujesz wiecej brądu altenaror zwieksza swój ''opór'' i wzrasta zuzycie paliwa tak jak wozisz nie potrzebne gratyw aucie też zwiększa sie zużycie paliwa jakie masz wykszatłcenie jakieś techniczne ?że wiesz że jest inaczej [/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze, że spalanie nie wzrasta. Moje pytanie dotyczyło "o ile". Dla porównania podałem inne odbiorniki, które nawet znacznie zwiększają zużycie i dlatego zastanawiam się, dlaczego argumenty które podajesz stosujesz do świateł, a nie np. do klimy i innych. Z całym szacunkiem, ale te argumenty są nietrafione

Pozdrawiam

 

PS.Tak, mam wykształcenie wyższe techniczne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam korzystanie z swiatel za glupote...

 

zgadzam sie ze jak masz na zewnatrz te 36 i sobie jedziesz na swiatlach to juz jest jakas paranoja...

 

po za tym skoro mowisz ze nie zwieksza zuzycia pradu to dlaczego jak masz wlaczona klimatyzacje (tam jedna durna żaróweczka, tutaj jeden durny wiatraczek0 to spalanie masz +/-0,5litra wieksze.

 

a moze sobie sprobuj jedz na jakas dwupasmowke i jedz 100k ze stala predkoscia i nie wlaczaj swiatel klimy radia czy innych dodatkow, a wracajac wlacz wszystko i korzystaj z jazdy chyba poczujesz w kieszeni roznice...

 

 

a co do swiatel to i tak mamy nakaz juz od dluzszego czasu na jazde ze swiatlami w traktorach i motocyklach przez caly rok - to tak jakyb ktos nie wiedzial, wiec jezdzijcie na siwatlach po drodze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...