Skocz do zawartości
bzyku123456

Własne konstrukcje i pomysły

Rekomendowane odpowiedzi

sztywna cy nie jest zdecydowanie lepiej z otworem jak bez i najlepiej w podłodze (do żmijki czy dmuchawy do zboza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, najlepiej w podłodze zrobić dziure z zasówką, ja mam założone kolanko PCV 100, po podjechaniu pod dmuchawe, zakładam do kolanka rure PCV i kieruje do dmuchawy, nie ma wtedy potrzeby precyzyjnego podjechania pod dmuchawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dmuchawę ruwnolegle do ściany i jak podjadę to nadrzucam ją pod przyczepę, (dmuchawka jest malutka 2.2kw)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to swietnie bo wydawalo mi sie ze moze byc klopot ze zrobieniem czegos takiego ale nie mialbym nic przeciwko jakby ktos dorzucil zdjecie takiej samorobki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tata widze że t y nie sypiesz zboża do zasypu dmychawy tylko do wlotu powietrza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sypie do wlotu powietrza, tylko tuż nad wylotem powietrza z wentylatora do zsypu, bo tam jest najniższy punkt, gdzie mogłem zrobić otwór na rynienke, którą zboże "płynie" do dmuchawy, a musiałem zrobić nisko ten punkt wejścia rynienki do dmuchawy,żeby był odpowiedni spad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to bardzo przepraszam z fotki niebradzo było widza bo za dmuchawą była robiona. Niezły pomysł. Gratuluje ja pokaże swoj w żniwa jak niezapomne aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woziłem na zaczepie słome i siano jak się nie miściło na przyczepe. Pare razy przywoziłem na prasie około 30 pęczków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli przyczepa ma długi dyszel taki jak np w d47 to bez problemy belke można połozyc tez tak kiedys kładłem słome miedzy przyczepami zeby zabrac oststnie + w tura belke i heja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a ja mam pytanie jakie macie pomysły co do przerubki np:(taki mam plan) ursusa C360 na ciągnik szczudłowy do oprysku omacnicy prosowianki Do tego cel chcę użyć własnie tegoż ursusa i opryskiwacza zawieszanego 600 l belka 12m. Może ma ktoś jakieś doświadczenia=> chętnie dowiem się o kupnie takiego sprżetu czekam na pomysły i może propozycje(zdjęcia chętnie widziane):P

mój email- karol_fk@vp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żałuje że nie zrobiłem zdjęcia przy transporcie sianokiszonki ale chyba by nikt nie uwierzył ile może zmieścić się na przyczepie balotów - wtedy ten na dachu robi za docisk i jest konieczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karolku widzałem takiego cudaka chyba w ostatnim przeglądzie technicznym a moze przedostatnim? ładnie to nawet wyglądało przeswit miał cos z 160 cm.. i facet nawet zrobił platworme i własny opryskiwacz na nim z 1000l mausera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich a ja mam pytanie jakie macie pomysły co do przerubki np:(taki mam plan) ursusa C360 na ciągnik szczudłowy do oprysku omacnicy prosowianki Do tego cel chcę użyć własnie tegoż ursusa i opryskiwacza zawieszanego 600 l belka 12m. Może ma ktoś jakieś doświadczenia=> chętnie dowiem się o kupnie takiego sprżetu czekam na pomysły i może propozycje(zdjęcia chętnie widziane):P

mój email- karol_fk@vp.pl

Możesz podnieś na zwolnicach a z przodu przedłużyć oski ale zyskasz maxymalnie 70 cm prześwitu. Lepiej zrób sobie szerszy opryskiwacz i wyższą wierzyczkę aby unieś lance. A te 3 rzędy rozjechanie niestety ale "dla dobra ogółu ktoś się musi poświęcić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki dzięki za zdjątka i stronki może w przyszłości skorzystam ale jak narazie podniosłem ciśgnik na zwolnicach i wysokich wąskich kołach(uzyskałem 80 cm prześwitu) myśle że lepsze to niz nic:D:D thx Grześ i andrzej2110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my dorobiliśmy do U3512

Nagrzewnice od dużego Fiata Webasto od Stara66

wajchy sie poprzedłużało od wszystkiego co ma być pod ręką

zamontowane Radyjko Halogeny HELLI na Dachu

Famfara od Jelcza

noi tylko tyle przeróbek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żałuje że nie zrobiłem zdjęcia przy transporcie sianokiszonki ale chyba by nikt nie uwierzył ile może zmieścić się na przyczepie balotów - wtedy ten na dachu robi za docisk i jest konieczny...

 

a no własnie po ile u czym wozicie? macie jakies specjalne wynalazki do wozenia?

bo ja to woze na fabrycznym warfama 4,5to 9 kiszonki, lub 11 słomy a autosan 6t to 12 kiszonki zaś słomy 20 , zmiesciłoby sie jeszcze 3 wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żałuje że nie zrobiłem zdjęcia przy transporcie sianokiszonki ale chyba by nikt nie uwierzył ile może zmieścić się na przyczepie balotów - wtedy ten na dachu robi za docisk i jest konieczny...

 

a no własnie po ile u czym wozicie? macie jakies specjalne wynalazki do wozenia?

bo ja to woze na fabrycznym warfama 4,5to 9 kiszonki, lub 11 słomy a autosan 6t to 12 kiszonki zaś słomy 20 , zmiesciłoby sie jeszcze 3 wiecej

 

znaczy sie zwykły przyczepy dwie wywrotki jak napisałem i jeden ciagnik z turem do wozenia i ladowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...