Skocz do zawartości
bzyku123456

Własne konstrukcje i pomysły

Rekomendowane odpowiedzi

Na dwie przyczepy (4t i 4,5t) zabierałem w sumie 18 bel. Ładowałem C330+tur1. Teraz będę ładował Ursusem 4514+TUR4 i jak na jednej przyczepie zechce mi sie wiazac to w sumie zmieszczę 22baloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no własnie po ile u czym wozicie? macie jakies specjalne wynalazki do wozenia?

bo ja to woze na fabrycznym warfama 4,5to 9 kiszonki, lub 11 słomy a autosan 6t to 12 kiszonki zaś słomy 20 , zmiesciłoby sie jeszcze 3 wiecej

Ciągam baloty z pól oddalonych o 15 km od gosp. to ładuje ile wlezie. na dwie przyczepy o ładownosci 18t i 22t ładuje 27 i 31 balotów. Na przejazdach kolejowych mam metr odstępu od trakcji elektrycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no własnie po ile u czym wozicie? macie jakies specjalne wynalazki do wozenia?

bo ja to woze na fabrycznym warfama 4,5to 9 kiszonki, lub 11 słomy a autosan 6t to 12 kiszonki zaś słomy 20 , zmiesciłoby sie jeszcze 3 wiecej

Ciągam baloty z pól oddalonych o 15 km od gosp. to ładuje ile wlezie. na dwie przyczepy o ładownosci 18t i 22t ładuje 27 i 31 balotów. Na przejazdach kolejowych mam metr odstępu od trakcji elektrycznej

 

no własnie wazna jest sprawa czym sie ciaga... ja swoje 21 kiszonki jak ciagne 95KMSame to idzie fajnie....ale u mnie takie podlaskie malownicze tereny i momentami jest pagórkowaty gesto teren albo wieksze gorki i tylko tylko przy zrzuceniu o jeden bieeg z najwyzszego wszystko zaliczam.... takie przyczepy po ok 20t przeznaczone pod koparki i wojskowe sporo miescza stare. przypuszczam ze kolega moze cos takiego ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 balotów ciągnie MTZ bo w tej przyczepie pasują hamulce do niego. Podczas jazdy można dokładnie obejżeć okolice. Bardzo dokładnie Ale w tym roku chyba spróbuje inaczej, nie bedę ciągną sianokiszonki do gosp. i owijał tylko od razu będe owijał na polu i zwoził owiniete. Trochę się boje żeby nie uszkoszić folii przy załadunku i rozładunku, a na polu nie moge zostawić bo debile porwą fole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do forumowiczów w jakim czasie trzeba ściąć wierzbę i akację aby nadawała się na trzonki do wideł

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie Heniuś - myślę , że najlepiej zrobić to na jesieni ( choć mogę się mylić ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem napęd silnika pompy użyłem do tego celu silnika od kosiarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas ojciec podłączał wąż od dojarki do sprężarki w c-360 tak że zasysało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ma takie pytanie ja wydoić krowy gdy nie ma prądu?
Ja doiłem pompą próżniową od beczkowozu,Podłączałem wąż calowy grubościenny do pompy i do rurociągu w miejscu między dojarką a rurociągiem.Dojarka AlfaLavall dwóbańkowa.Ciągnik C-360,wałek przez bieg na5,około 1100obr/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój sąsiad podłączył dojarkę do c 330 (pod wlot powietrza) daje rade niewiem jaka to dojarka ale szło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zna ktoś jakiś sposób na rozpoznanie pęknięcia ramy na szwie rury bo już sam nie wiem czy to zadrapanie czy rzeczywiście pęka

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może spróbuj oczyścić papierem ściernym jak zadrapanie to zniknie (wiadomo trzeba pomalować później) jak pęknięcie to cały czas będziesz miał rysę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zna ktoś jakiś sposób na rozpoznanie pęknięcia ramy na szwie rury bo już sam nie wiem czy to zadrapanie czy rzeczywiście pęka

z góry dzięki

Rysa jest powierzchowna i po oczyszczeniu znika. Pękniecie po pomaloaniu zmów peknie i zacznie rdzewieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem w tym dłubać nożem i to jest rowek ale cały świecił się i nie widać żeby był na wylot

A to jest nowy agregat i ma rok gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki. Zakładał ktoś może prędkościomierz do ciągnika?

Jaki wybrać i gdzie montować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie trochę z innej beczki. Zakładał ktoś może prędkościomierz do ciągnika?

Jaki wybrać i gdzie montować?

Zamontowałem predkosciomierz elektroniczny od rowera , czujnik załozyłem przy piascie tylnego koła a magnesy na piascie przykleiłem silikonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lisek jak będziesz montował taki prędkościomierz o jakim pisze mf3085 to pamiętaj o tym aby zamontować magnesy w odpowiedniej odległości od środka koła bo jak zamocujesz za blisko to prędkościomierz będzie pokazywał zawyżoną wartość a jak zamocujesz za daleko to pokaże zaniżoną .

Zresztą w instrukcji obsługi i montażu takiego prędkościomierza powinny być podane konkretne informacje co i jak należy zrobić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Jaka musi być odległość między czujnikiem, a magnesem? Mocowanie na silikon to trochę "lipa". Przy zamontowniu na feldze byłby pewnie dokładniejszy ale i tak dokładność powinna być większa niż bazowanie na obrotach silnika, czy oblicznie wg czasu przejechania np 100m. A jak podświetlić wyświetlacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległosc miedzy czujnikiem a magnesem to max 5mm ja ustawiłem na 3mm to zalezy jaki licznik kupisz, w instrukcji bedzie napisane, silikon dałem tylko na prube potem przykleje na poxipol lub inny, licznik musi miec mozliwosc wpisania obwodu koła w cm a nie rozmiar koła w calach, na allegro liczników masz wybór duzy z podswietlanym wyswietlaczem itp. ja miałem problem bo koło od ciągnika ma obwód około 530cm a do licznika mozna wpisac max 280 w takim wypadku trzeba załozyc wiecej magnesów np. 2 i obwód koła podzielic przez 2 i wynik wpisac do licznika, magnesy mozna przykleic na feldze albo na tarczy koła wazne aby odległosc miedzy nimi była równa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam tyra na MTZ ale mam obore gdzie niewjade na wysokość i myslałem że takie cos jakbym podpioł do MF255 to by sobie poradził, załamałes mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...