Skocz do zawartości
Gość ali

Tuning ciagników

Rekomendowane odpowiedzi

przecież że sie da. troche pracy i myślenia i będzie klima.

ale da się czy dużo modyfikacji jest. .robiłjuż ktoś coś takiego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy jaką masz kabine czy masz gdzie zamotowac skraplacz itp....

no i zależy jaką klime chcesz założyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabine to mam zwykła.. tzn jest ogrzewanie i wentylacja niby powietrza z dworu ale to nic nie daje jak jest ciepło.... ale to ogrzewanie jest pod siedzeniem pasażera......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w jd orginalnie mam założoną pod kbiną a w mf u góry pod dachem musisz zobaczyć jak standardowo jest zakładana i dopasować coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koguty w ciągnikach poruszających się po drogach publicznych są obowiązkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koguty w ciągnikach poruszających się po drogach publicznych są obowiązkowe

jeśli szerokość pojazdu nie przekrcza 255cm to nie. był o tym artykuł w top agr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązek czy nie, ale po pierwsze trzeba wiedzieć jak na to patrzy policja w okolicy, bo już już cię zatrzymają to zawsze coś mogą znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chłopaki zakupiłem kaguta do swego ciagniczka Władimirca. Kurcze to tylko 30 zł kosztuje a juz spokojnie z siewnikiem,bronami itp bede smigał po drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja chłopaki zakupiłem kaguta do swego ciagniczka Władimirca. Kurcze to tylko 30 zł kosztuje a juz spokojnie z siewnikiem,bronami itp bede smigał po drodze

tylko pamiętaj że jeśli szerokość nie bedzie przekraczała 255cm a ty bedziesz z włączonym kogutem smigał to mandacik się należy no chyba że bedziesz wykaszał pobocze drogowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze 2,5 metra musi być

 

Ostatnio przed kupnem koguta miałem taki problem ze po deszczu samochód wpad do rowu gość przyszedł do mnie burza się zaczeła i on mnie prosił bym go wyciagnał (bo jako jedyny mam ze ciagnik pali na dotyk bo nie musi byc zalany woda, a było to wiosną) Jak wyjechałem na droge stanołem w poprzek drogi to sobie usiadomiłem ze z daleka na drodze nikt mnie nie widzi, dlatego wtedy postanowiłem ze kupie koguta bo cóż zawsze bezpieczniej, a ja jeszcze jezdze drogą i kilka razy miałbym stłuczke jak z bronami jechałem a one wystają po za ciagnik a dupki za kierownicami myśla ze tylko ciagnik wystaje a nie jeszcze jakaś maszyna z tyłu, dlatego wtedy włącze se koguta i bezpiecznie, spokojnie zajade do domu. Bo nawet jak ktoś mnie walnie to bedzie to nie moja wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie! trzeba mieć pewność ,żeby nie wlepili za włączonego bez potrzeby.Poza tym lampa bez homologacji też nie uratuje od mandatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogut za 30 zł, to taka zabawka ze zwykłą żarówką i plastykowym odbłyśnikiem, którego w słoneczny dzień nawet nie widać. Też miałem kilka takich wynalazków. Nie ma to jak porządny sprzęt z żarówką halogenową, fakt, że trochę trzeba wydać, ale jest chociaż bezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak mówisz! tanie mięso jedzą psy....!

za dobrą lampę ostrzegawczą trzeba dać 130zł ale wtedy masz gwarancję że ją widać...! Mi tam kogut nie jest zbytnio potrzebny w sumie to się zastanawiałem czy nie kupić sobie ale zakładać tylko w razie potrzeby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to mi chodzi Luki bo ja też czesto nie używam, a taki na magnes to tylko w razie potrzeby bym wrzucał na dach. A lustro jak i zarówke mozna zrobic po swojemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no to jak tak chcesz zrobić to ok...! ale koguta można stosować nie tylko jak masz coś szerokiego np jak ciągniesz dużą przyczepę która ci dużo zachodzi na zakrętach to też go powinieneś mieć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co mówią na to przepisy ruchu drogowego??? Może zna Ktoś podstawę prawną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art. 54. 1. Pojazd wykonujący na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

2. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o obowiązku jazdy na jezdni lub przy jej prawej krawędzi oraz o zatrzymaniu i postoju, z tym że:

na jezdni jednokierunkowej oraz poza obszarem zabudowanym, podczas oczyszczania drogi ze śniegu, dopuszcza się również jazdę przy lewej krawędzi jezdni;

jazdę po chodniku dopuszcza się tylko przy zachowaniu bezpieczeństwa pieszych.

2a. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może korzystać z autostrady lub drogi ekspresowej nawet wtedy, gdy pojazd ten nie jest pojazdem samochodowym lub jego konstrukcja uniemożliwia rozwinięcie prędkości co najmniej 40 km/h.

3. Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

4. Zabrania się, z zastrzeżeniem art. 31 ust. 1 pkt 5, używania żółtych sygnałów błyskowych do innych celów niż określone w ust. 1 i 3.

 

nie moge znalesć tej szerokości pojazdu ale na bank do jazdy na swietle ostrzegawczym szerokość pojazdu musi przekraczać 255cm

jeszcze poszukam później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec wszystko opisane to co wiedziałem Dlatego ja Koguta sobie kupuje bo podobno jest już w drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art. 54.

3. Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

Gedii, chyba nic wiecej nie ma na ten temat. trzeba by było sie zapytać jakiegoś instruktora nauki jazdy albo policjanta jak to ztym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że nowe , oczywiście zachodnie ciągniki mają fabrycznie zamontowanego koguta, który stanowi w jego standardowe wyposażenie, zgodnie z przepisami UE, których nasi nadgorliwi urzędnicy nie zdążyli chyba jeszcze przerobić i wprowadzić, bo w krajach Unii wszystkie ciągniki poruszające się po drogach muszą mieć włączonego koguta, więc co za problem, przecierz jesteśmy w Unii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet jadąc samym ciągnikiem włączam koguty. Dla bezpieczeństwa żeby potem nie było w razie "W" że nie zostały zachowane środki bezpieczeństwa. Ciągnik mimo wszytsko jest jakimś utrudnieniem na rodze nawet jeżeli jedzie solo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak trafisz na debila to nawet może zabrać Ci dowód. nic miłego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe... Nie twierdze że nie może zabrać dowodu. Zależy na kogo sie trafi. Czasami ksiądz do d*** a palicjant przyłóż do rany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bede musial od bizona wykrecic koguta, pierwsze slysze o tych kogutach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kwestii użytkowania "tanich" kogutów, można zastosować zamiast zwykłej żarówki, żarówke halogenową w oprawce od zwykłej:

http://www.allegro.pl/item198305016_z01_zarowka_cofania_wsteczne_ba15s_12_8v_50w_narva.html

no i lustro jeśli jest plastykowe, to trzeba przerobić i zamontować metalowe z chromowym odblaskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...