Skocz do zawartości
Gość ali

Tuning ciagników

Rekomendowane odpowiedzi

JDG zrób pare fotek i wstw gdzieśna server pooglądamy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskażnika doładowania moze posługoiwac również do oceny ilości spalanego paliwa. Ale niech nikt nie wyjeżdza zaraz ze jak sprawdzisz że pali 6l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście podobnie jak wakuometr w bmw nie jest to oczywiście tak dokładne. Można również dobrze wyregulować pług obrotowy aby obydwie strony stawiały identyczny opór. Co do zdięći to straciłem ostatnio aparat. Ale na alegro można takie wskaźniki wynaleść oraz specjalne oprawki do ich montażu. Wygląda to podobnie do wskaźnika kompresora montowanego w jelonkach.Koszt ok 100zł + oprawka 30zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz zamówiłem za 40zł z oprawka z podswietlaniem indiglo ( ktos zrezygnował z montazu ) A normalnie sa po 55zł + oprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja juz zamówiłem za 40zł z oprawka z podswietlaniem indiglo ( ktos zrezygnował z montazu ) A normalnie sa po 55zł + oprawka

 

Napisz gdzie ten zegarek zamówiłeś i gdzie panowie się wpiąć dokładnie z tym ustrojstwem. Trzeba gdzieś coś wiercić ? Ja to zamontuję w U-1012.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item286523653_wskaznik_doladowania_karbon.html

 

http://www.allegro.pl/item289578779_wskaznik_indiglo_doladowanie_turbo_boost_52mm.html

 

ten pierwszy niby tanszy a wychidzi drożej bo gosciu zarabia na przesyłce.

 

TEn wskaznik trzeba połaczyc dodana do kompletu rurka z rurka za turbina lub do kolektora ssacego i podłaczyc zasilanie oto cała filozofia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche z ceną przesadziłem, z oprawką ok. 100zł moja pomyłka ,ja mam ten za 65zł , ten karbonowy jest mało czytelny porównywałem w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz gdzie ten zegarek zamówiłeś i gdzie panowie się wpiąć dokładnie z tym ustrojstwem. Trzeba gdzieś coś wiercić ? Ja to zamontuję w U-1012.

 

Ja wywierciłem dziure w przewodzie gumowym za turbiną i od środka przełożyłem kruciec zrobiony z trójnika od spryskiwaczy samochodowych(obcięte dwa krućce) tak aby ciśnienie go wypychało na zewnątrz ale nie mógł wyjść dodatkowo zastosowałem super glue. Działa ponad rok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jatez mysle zamontowac na rurze gumowej za turbiną. tylko wpadł mi do głowy pomysł zeby wywiercic dziórke i w nia zamontowac wentyl od dentki można kupic takie specjalne do naprawy jak sie wyrwie zawór) I na niego wsunac węrzyk i powinno smigac W miare profesionalnie by wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jatez mysle zamontowac na rurze gumowej za turbiną. tylko wpadł mi do głowy pomysł zeby wywiercic dziórke i w nia zamontowac wentyl od dentki można kupic takie specjalne do naprawy jak sie wyrwie zawór) I na niego wsunac węrzyk i powinno smigac W miare profesionalnie by wyszło

 

Tak to będzie tak jak trzeba, nic dodać nic ująć. W poniedziałek kupuję ten zegarek który podałeś na aukcji (gość jest z Radomia, a ja mieszkam obok) i montuję według twojego pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jatez mysle zamontowac na rurze gumowej za turbiną. tylko wpadł mi do głowy pomysł zeby wywiercic dziórke i w nia zamontowac wentyl od dentki można kupic takie specjalne do naprawy jak sie wyrwie zawór) I na niego wsunac węrzyk i powinno smigac W miare profesionalnie by wyszło

 

Wentyl ma za dużą średnice, ten wężyk jest cieniutki, chyba, że wymyślisz jakąś redukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włąnie tez o tym pomysłałem i pokombinuje z wentylem rowerowym Jego tez można skrecic bo jest nakretka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby się wpiąć w gumową rurę wystarczy gruba igła do strzykawki , wbić ją po skosie a końcówke zacisnąć opaską do rury. Węrzyk z igłą można zgrzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu dodatkowego zegara do turbo. Nie wiem jeszcze jaka jest średnica wężyka do zegara , ale wnioskuję z wypowiedzi, że mała. Więc myślę, ze dobry może być trójniczek od napowietrzania akwarium .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trójnik powinien być w komplecie ponieważ zegar jest dedykowany do samochodu a tam się przeważnie wpina w jakiś orginalny wężyk też cienki.Więc można również z nim pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega gacusek-s mi podpadł !!!!!!!! Wyrwał mi wskażnik spod nosa Nie liczyłem że ktos mnie przebije i nawet nie obserwowałem aukcji Bede musiał zabulic 92zł a nie 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups, no ten tego, dziwiło mnie nawet, że nikt nie licytuje wyżej. Miałem kupić w Radomiu nowy, byłem nawet w sklepie, tańsze karbonowe, ale brak było obudowy, przeleciałem po aukcjach i znalazłem z obudową, licytacja, się ździwiłem jak nikt nie walczył o wyższą stawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś czuje że niedługo po waszych przeróbkach na 1/4mili bedziecie sie scigać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre. nie to tak tylko dla włąsnej wiedzy może sie przydac bo bedzie waidomo jak turbinka pracuje i czy wogóle pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś czuje że niedługo po waszych przeróbkach na 1/4mili bedziecie sie scigać

 

Ja kiedyś jechełem jelonkiem za C360 normalnie 25 km/h i zabieram się do wyprzedzania a gościu rura kupa dymu i doszedł do 38km/h to dopiero był tuning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja także myśle nad czujnikiem doładowania i zasilania elektrycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś czuje że niedługo po waszych przeróbkach na 1/4mili bedziecie sie scigać

 

Ja kiedyś jechełem jelonkiem za C360 normalnie 25 km/h i zabieram się do wyprzedzania a gościu rura kupa dymu i doszedł do 38km/h to dopiero był tuning.

Ja dumam nad nitro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój 912 też podtuningowałem bo ma turbo i skrzynie szybką ok. 45 km/h leci spokojnie, ale raz jak wiozłem żwir i chamulce u przyczepy nawaliły a trzeba było nagle wychamować to jak sie już jakimś cudem zatrzymałem to gościu z osobówki leciał do mnie z gaśnicą bo myślał że sie pale - takie dymy z opon poszły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...