Skocz do zawartości
tomb2

Jaki macie Sprzęt i na ile ha?

Rekomendowane odpowiedzi

Do piootr: Moze i 1014 pociagnie 4 skibowego Ibisa ale kto go bedzie podnosil na uwrociach?? Z takim plugiem to 1224 ma co robic.

 

Ibisa 4x40 1014 spokojnie podnosi (waży poniżej 1000kg) ja podnosiłem agregat ważący 1300kg na jego końcu jest wał croscil ważący 500kg

 

1234 ma znajomy i ibisa 4x48 waga ponad 1300kg bez problemu podnosi i ciągnie ja pożyczałem go do MF 110 km i jak obracam pług to na kołach go nadrzuca ma taki pług też przy JD 6520 i bardziej nim telepie przy obracaniu jak ursusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

POSIADAM ZETORA 8441 PRAWIE NOWY ROBI GLOWNIE Z PLUGAMI 3 RABE OBROTOWE ODKLADNICE AZUROWE SUPER ZESTAW NIE MA SZANS ZEBY SIE ZAKOPAL CZY CO DRUGI CIAGNIK TO C-360 JEST Z 1979R SLUZY TYLKO DO WYPYCHANIA GNOJU Z OBORY MA NOWE BLACHY ALE SILNIK TO JUZ PRAWIE PADNIETY NA WIOSNE TRZEBA BEDZIE ROBIC TRZECI CIAGNIK TO U-904 Z 1984 IGLA MA ZAMONTOWANEGO TURA 5 KOMBAJNU NIE POSIADAM SZWAGIER MA TRZY BIZONY ON MI KOSI JA MU BELUJE POMAGAM SIAC POSIADAM 60HA ZAMIERZAM KUPIC JESZCZE Z 20HA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja obrabiam ponad 70 ha

 

JD 7810 + ibis XXL 5x + Amazone AD-P 402

Ursusy 912, C360, C330

 

i Bizonek ZO56

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zetor ZTS 121-45 rok 1993 (3576 mtg) + TUR 8 (Polmot-tur Biedaszki)

Zetor 7211 rok 1990 (nie wiem ile mtg, bo sie licznik zwalil, ale tak okolo 8000!!!)

C-330 (nie wiem ktory rok ale stary jak swiat i lata jak szalony, po face-liftingu )

 

Bizon ZO 56 Super

 

Wszystko pracuje na 32 ha(kukurydza na kiszonke, zielonki na kiszonke i zboża na pasze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja mam zetora7745 z1991 ponadto mam zajechaną c360prawie nic nia nie robie stoi pod wiata kombajn bizon z056 super z1989r posiadam 50ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja obrabiam 50 ha w tym swojej mam 40 i posiadam

-MF 4270 2004 110 km

-MF 168 1775 -60km

-MF 255 - 1985 48 km

-Opryskiwacz samojezdny z silnikiem MF255 i podzespołami MF własnej produkcji,beczka 1500, 18m,wszystkie bajery,pełna chydraulika,

-prasa sipma belki Z-279

-agregat uprawowo siewny 3 m, własnej produkcji,świetnie sie spisuje

-pług obrotowy imbis 40

- kombajn zo56-1982

-sztol V50

4 przyczepy -8,7,6,5

-przyczepe samozbierającą do belek

-agregat,głebosz,rozsiewacz unia brzeg nowy MX premium,bukownik,rozrzutnik T-88 11T,talerzówka 3m,i inne drobne sprzety

Wczesniej miałem ursusa 1014 dokupiłem 1634 ale oba sprzedałem i kupiłem MF i tak nie ma co nim rbis,chodowla bydła

Wiele maszyn samemu wykonałem!!

to sądze ze by mi sprzet wystarczył na ponad 100ha i co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas na 30+20 chodza 3 ciagniki:

mtz82 z 83roku

3p z 87r

330 z 87r

 

ale to juz nie dlugo (mam taka nadzieje)

ze bedzie jakis MF lub zetor 90km i to stare 3p na 30ha

kombajnu nie mamy bo i po co?

zawsze sie ktos znajdzie z jakims classem, deutzem czy innym JD - wiec po co sobie zawracac glowe dla 25ha zboz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

c-360

c-4011

 

jd 330

 

na 30ha ale na wiosnę wyjadę nowym BELARUSEM 81km bo ursusiki juz nie dają rady (może nie tyle że nie dają rady ale ciężko dotrzymać terminów siewu - potrzeba coś większego co szybko uprawi ziemie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na 50ha Ursus 1014 niedlugo mysle o Deutz-Fahr`e 130 -150 KM Ursus C-360 3P Kombajn Deutz Fahr M1002 agregay brony hydrauliczne z wałkami głębosz 1ząb rozrzutnik tandem 6t rozsiewacz wapnia N035 Siewnik poznaniak i Amazone D7 Gruber 3 przyczepy opryskiwacz pilmet 800l ciągany plug 4 skibowy zagonowy i 3 skibowy lemken obracany opielacz brony 4 i 5 polowe lekke i cięzke i inne trzeba troche zmodernizowac sprzet ale jesze niema na to srodków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ursus912 1986r

ursus c360 1980r

ursus3512 1997r

tur2,plugi 4skibowy,prasa sipma z224/1,brona talerzowa3,2m,siewnik amazone 3m,tej samej firmy rozsiewacz,przyczepa4tonowka,2roztrzesacze 4 tonowe,brony5 lekkie i ciezkie,rozbijacz pokosow,zgrabiarke nowa,opryskiwacz 400l 12m belka,kultywator3,2m+walki,dwie platwormy samorobki zrobilem je w tamtym roku woze nimi kostki i bele,i wiele innychdrobnych maszyn wszystko na 50ha probukcja mleka kombajnu nie posiadam bo i poco jak u mnie przewarzaja laki a kupywac teraz gdy zboze kosztuje250zl za tone a jeszcze jedno siewnik do kukurydzy(rocznie4ha+dla ludzi) w tym roku zamierzam kupic przyczepe samozbierajaca deutz fahr lub classpozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60ha (50ha własnego):

 

Ciągniki:

Zetor 10145 '94

Zetor 7711

Zetor 5211

Ursus C-328 (1961r., jest on w pełni sprawny i wykonuje najlżejsze prace)

 

Kombajn:

Claas Dominator 96

 

Do tych ciągników posiadam dużą ilośc przeróżnych maszyn, które cieżko zliczyć.

 

Teraz, jeśli ktoś mi da dobrą cenę za 10145, to go sprzedam i kupię 16245/1634, a jeśli nie znajdzie się godny kupiec na 10145 to będę dalej go posiadał, a za rok sprzedam 5211 i dokupię "16-stkę". Ewentualnie sprzedam 10145 i kupię coś zachodniego 120-130km po 1993r. np. JD lub Deutz. Czas pokaże.

 

/edit

Też mam maskę od C-330, ale oryginalna od C-328 leży na strychu z oryginalnym lakierem. Takie ciągniki jak C-328, to po prostu nie do zdarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zostaje ponownie otwarty, pod warunkiem, że nie będzie tu postów nie na temat, w stylu: skąd jesteś?, ile pali? itd, itp, od tego sa dział Pogawędki oraz tematy o danej maszynie. Oraz jeśli chcecie coś dodać do swojej wypowiedzi, albo zmienić treść, to proszę o Prywatną wiadomość z nową treścią .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam 30 krów i 35ha, i niedawno sobie zmienilem zetora na kubote. Bombowa jest, mała, zwrotna a ma 94KM i mało pali. tur mi śmiga jak opętany bo mam pompę 65l/min. Zmiana okazała się być idedalna. Pozdrawiam wszystkich mleczarzy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam U 912 z 1990 roku i C 330 z turem z 1977 roku. Posiadam pług atlas 4 skibowy, agregat uprawowo - siewny bierny 3m, agregat uprawowy 4,2m, 2 przyczepy 4,5 t wywrót na 3 strony, brona talerzowa 3m, głębosz 3 zębny. Powierzchnia gospodarstwa 16 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitolisz tam walduś. Bierny uprawowy 4,2m i uprawowo-siewny 3m do 912 to raczej ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym 912 to musisz chyba mieć ze 1000kg obciążenia z przodu bo jak taki 3 metrowy z pełnym obciązeniem chcesz podnieść to raczej może ci przód podnosić a nie agregat:P:P 914 z obciążnikami podrywa do góry a co dopiero ciągnik bez przedniego napędu:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3m agregatu uprawowo-siewnego, biernego, to trzeba mieć co najmniej 1014, a nie Ty tutaj wyskakujesz z 912, tak samo z 4,2m upawowym biernym, tak samo potrzebny do tego jest 1014.

 

Śmiechu warte, to co Ty tutaj wypisujesz Walduś.

Pozdrawiam nie urażając nikogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma zestaw z uni 3m ares z poznaniakiem i ciaga to pronarem 1025A i o ile przy robocie mowi ze mocy jest srednio to ma problemy z podnoszeniem tego zestawu, proboje dociazac przod ciagnika ale srednio mu to wychodzi:)

u nas w okolicy takie zestawy jezdza z 1224 i 1234:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare agregaty uprawowe maja male wymagania i sa lekkie. Ja mam dwa agregaciki (30 letnie) kiltywator+walki strunowe szerokosc 2,5 m i oba sa zapiete na belce skladanej hydraulicznie dajac razem jeden 5 metrowy "agregacik" i zwykly MTZ 82 z tym ustrojstwem wmiare daje rade!

 

Mam tez agregat (2002) Kongskilde KHA 400 włóka+kultywator+wał zębaty 4 m i MTZ nawet tego nie ruszy, a U1214 ma co z tym robic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zostaje ponownie otwarty, ale jesli będzie w nim pisać posty nie na temat zostanie zamknięty, a może nawet usunięty bo widzę, że ja pisze swoje, a wy swoje. Jak już chcecie pogadać o jakiejś maszynie, którą dany użytkownik posiada to zapraszam do odpowiedniego tematu, o danej maszynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się wypowiem, myślę, że na temat?

Na ilu ha używacie ciągniki Ursus i Zetor tzw. "16-stki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma na oko 500ha i ma DF Agrotron mk3 105 i 165 oraz ursusa 1634

z tego jak dla mnie dosc duzo warzyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

15ha

Ciągniki:

URSUS c-360

URSUS c-300

Maszyny

3 pługi, prasa Z-224, opryskiwacz, dwie przyczepy, kultywator, siewnik do nawozu i zboża, brony 4 polowe, kosiarka, kopaczka, rozrzutnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15ha

Ciągniki

C-328 z silnikiem C-330,

C-330,

Same Roller 50,

 

Maszyny:

pług, brony ,kultywator, rorzutnik, 2 przyczepy, kosiarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...