Skocz do zawartości
tomb2

Jaki macie Sprzęt i na ile ha?

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry- presa już jest.

 

Nie presa tylko PRASA co ty ze wsi jesteś?

 

No cóż tak się składa że jestem. Ale za błędny zapis sorry

 

Ja też jestem ze wsi, tak sobie zażartowałem bo na wsiach często się mówi PRESA a ja tego nie znosze, pisać i mówić należy PRASA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja na 52 Ha mam:

 

C360 1976r.

C330 1972r.

pług 3 skibowy polski

pług 5 skibowy do podorywki polski

kultywator 2,7m

siewnik poznaniak

2x przyczepa 4t polska

1x przyczepa 6t polska

Brony 5-cio polowe na ramie lekkie

Brony 4 pola ciężkie ciągane na stylwadze

Rozsiewacz nawozów polski na ok600 kg

Opryskiwacz 400l belka 10m

 

i ciężkie gleby IV klasy (glina) ale nie narzekam bo na glinie jak dobrze urobisz to zawsze urośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest Ci ciężko??

to jest prawdziwy rolnik takim sprzetem na 52 ha to mi sie podoba u nas jest gościu co ma 48 ha i obrabia tylko c360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No naprawdę jestem pełen podziwu, że 52ha tylko uprawiasz C-360 i C330.
kręgosłup to odczuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeden rok robiłem 230 ha Zetorem 7245. Zimą silnik do kapitalnego a ja padałem po 18 godzinach pracy non stop!! Nie życzę tego nikomu,szkoda zdrowia. Teraz po 15 latach dwa NH JD ale zetor nadal pracuje (tylko w turze). W międzyczasie U-1224.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie też teraz czeka uprawa 20 ha mf 255 bo od dużego zepsuła się pompa olejowa i za miesiać dostane ją dopiero do odbioru z angli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 40 ha, co roku cos sie zmienia. w tym swoje ok 25

Ursus 4514 1996 z ładowaczem

C360 1984

2przyczepy d47

plug 3 *35kverneland*do sprzedania ***ciekawe czy 4514 sciagnie?

siewnik hassia

brony 5

kultywator

gruber na sztywnych lapach 9 lapowy

agregat unia kombi 3B

rozsiewacz amazone 604r

opryskiwacz pilmet 400 z belka 12- mam zamiar doczepic 4 koncówki

Kleine 5002

Class Dominator 80 heder 4,5 m z sieczkarnia - do sprzedania polecam- laleczka

Scinarka do fasoli

kopaczka elewatorowa

przyczepka

przydalby sie wiekszy ciagnik tak ze 130 km najlepiej JD7600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawka

mam zamiar kupic kobuza, a wlasciwie kupuje 4*35 ciekawe czy 4514 ściągnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie też teraz czeka uprawa 20 ha mf 255 bo od dużego zepsuła się pompa olejowa i za miesiać dostane ją dopiero do odbioru z angli

Fajny serwis mają do MF

Jak mi coś nawali w JD to jak pilne z Niemiec przychodzi w 4-5 dni a jak jest w Polsce to czekam 1-2 dni na kuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przeginaj u nas na lekkich ziemiach 4x30 to maks do 4514 czy 5314 chyba ze bedziesz wolno orał i płytko. al;e to bezsensu bo spalanie ci wyjdzie ze 20l /ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 4*30 nie moge dobrze oDebra1c od miedzy, pod zboza bede orał mniej wiecej na 20 cm, a co pare lat przegleboszuje, a jak mi trzeba bedzie głebiej to 1 skibe odkrece,

aha przy 4*30 orałem 4 terenowa, na zbiorniku wychodzilo 6 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie też teraz czeka uprawa 20 ha mf 255 bo od dużego zepsuła się pompa olejowa i za miesiać dostane ją dopiero do odbioru z angli

Fajny serwis mają do MF

Jak mi coś nawali w JD to jak pilne z Niemiec przychodzi w 4-5 dni a jak jest w Polsce to czekam 1-2 dni na kuriera.

 

no tak też mają ale akurat do tego modelu trzeba poczekac z pompą hydrauliczną a bez niej nic nie zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprzęt kupuje to trzeba pomyśleć o serwisie.

Teraz już wiem że jakby go ozłocili to MFa nie kupię.

Jakby mój podstawowy sprzęt miał miesiąc stać to prędzej sam bym do Angoli poleciał i pompę przywiózł w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie przesadzajmy aż tak ciężko nie jest, często z moim ojcem na zmianę oramy tylko wtedy sześćdziesiątka dostaje po d.... :/ i jak ciężki rok to wynajmujemy 1634 do jednego 10ha kawałka ale resztę sami

Wiem że przydał by się mocniejszy ciągnik ale to od razu i pług, a i agregat by się przydał a to wszystko koszta, gotówki nigdy za wiele a kredyty drogie.

Poza tym jeśli kredyt to na ciągnik co najwyżej kilkuletni a to jeszcze drożej wychodzi :/

Muszę poczekać dwa lata aż mój Ojciec na emeryturę rolniczą przejdzie to ja jako młody rolnik będę miał lepsze warunki do rozwoju, tylko że do tych dofinansowań to ogrom papierków heh zna ktoś może jakiś sposób jak się w tym wszystkim połapać? (chodzi mi o formalności do AMR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepioej jedz na saksy do anglii i zarób pare groszy, a jeszce lepiej to zarób i kup tam za niewielki grosz.... i nie trzeba ci bedzie mlodego rolnika... mlody jestes - dzialaj.. nielicz na psi grosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tu same dzieci pisza ??? załatwienie formalnosci do wniosku na modernizacje zajmuje około tygodnia czasu ( przynajmniej w moim wypadku) Nie jest to cos strasznego, kazdy potrfi tylko nrzekac ze trudno !!!! JAki jest sens kupic 10 letni ciagnik jesli za nawet mnijsza kase masz nówke !!!!!!!!!!!! chyba warto poswiecic te kilka dni i polatac po urzdach i poczekac pół roku, nie ???

 

Dodam że sam robiłem wnisek i wiekszosc w prlanie rozwoju jedynie znajoma z ODR pomogła mi dokonczyc to czeko niewiedziałem. Wszytko jest do załtwienie tylko trzeba sie zmobilizowac a nie narzekac. JAk daja to trza brac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tu same dzieci pisza ??? załatwienie formalnosci do wniosku na modernizacje zajmuje około tygodnia czasu ( przynajmniej w moim wypadku) Nie jest to cos strasznego, kazdy potrfi tylko nrzekac ze trudno !!!! JAki jest sens kupic 10 letni ciagnik jesli za nawet mnijsza kase masz nówke !!!!!!!!!!!! chyba warto poswiecic te kilka dni i polatac po urzdach i poczekac pół roku, nie ???

 

Dodam że sam robiłem wnisek i wiekszosc w prlanie rozwoju jedynie znajoma z ODR pomogła mi dokonczyc to czeko niewiedziałem. Wszytko jest do załtwienie tylko trzeba sie zmobilizowac a nie narzekac. JAk daja to trza brac

A ty co ?? Nie wiesz że siedzenie z założonymi rękami i gadanie że się nie da i że jest trudno i ciężko to tradycja narodowa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tu same dzieci pisza ??? załatwienie formalnosci do wniosku na modernizacje zajmuje około tygodnia czasu ( przynajmniej w moim wypadku) Nie jest to cos strasznego, kazdy potrfi tylko nrzekac ze trudno !!!! JAki jest sens kupic 10 letni ciagnik jesli za nawet mnijsza kase masz nówke !!!!!!!!!!!! chyba warto poswiecic te kilka dni i polatac po urzdach i poczekac pół roku, nie ???

 

Dodam że sam robiłem wnisek i wiekszosc w prlanie rozwoju jedynie znajoma z ODR pomogła mi dokonczyc to czeko niewiedziałem. Wszytko jest do załtwienie tylko trzeba sie zmobilizowac a nie narzekac. JAk daja to trza brac

 

bo ten portal zmienia sie w portal dziecięcych rolnikóe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo ten portal zmienia sie w portal dziecięcych rolnikóe

Chyba o sobie piszesz miko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba warto poswiecic te kilka dni i polatac po urzdach i poczekac pół roku, nie ???

 

Wszytko jest do załtwienie tylko trzeba sie zmobilizowac a nie narzekac. JAk daja to trza brac

 

No co ty ? przecież przy tym trzeba pracować . . . . . umysłem, przynajmniej troche.

 

Lepiej nazekać że nic sie nie opłaca, nawozy drogie itp.

 

A powiedz coś inaczej niż wszyscy "prawdziwi polscy rolnicy" - zadziobią cię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale z tym ze przez tydzien mozna zrobic wniosek to kolega troche przesadził.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z reka na sercu w liostopadzie tydzien czsu i miałem gotowy wniosek, teraz skłądałem na młodego tez w tydzien załatwiłęm wszytko. Tylko ze ja mam tylko roslinki na siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...