Skocz do zawartości
radzioha

inseminacja i inseminatorzy

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym mógł kupić takie nasienie to nie patrzyłbym na cenę (chyba, że za jeden zabieg można by krowę kupić )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasienie seksowane jest dostępne w Polsce od ponad 2 lat. Jako pierwszy na nasz rynek wszedł Cogent, natomiast teraz takie nasienie można również kupić z wws bodajże. co do wyników po cogencie - zgodne z normą, są dziewczyny, na wyniki z wws jeszcze czekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda że Cogent jest pionierem stosowania seksowanego nasienia w Polsce / już dłużej niż dwa lata/. Kuzyni już doją pierwiastki po buhajach z Cogenta. Przykro na to bydło patrzeć, wydajności więcej niż przecietne. Przejrzeliśmy wyceny tych byków na stronie brytyjskiej UK Holstein. W rankingach zajmują odległe miejsca. Po prostu te byki dobrze wypadają wyłącznie w katalogu firmy Cogent. Zastanawiają się nad zmianą na wws albo abs.

Do Nataszki

Nie masz informacji o ofercie abs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to mnie zastanawia że wykorzystują mierne buhaje do produkcji seksowanego nasienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam krowę właśnie się ocieliła po raz 7. W tym był tylko jeden byczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdarzają się serie ale w odwrotną stronę , kilka byków i jałoszka . W ubiegłym roku zależało mi na jałoszkach a rodziły się byki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie taki rok był Na 15 cieląt mam tylko 3 jałówki. Teraz na siedem wycieleń mam 6 jałówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oczywiście WWS i ABS posiada również nasienie seksowane w swojej ofercie. W mojej opinii jeśli chodzi o nasienie seksowane dostępne na rynku polskim, nasienie najwartościowszych buhajów w tej chwili posiada ABS. Mnie osobiście zainteresowało nasienie seksowane buhajów: Garissona (ojciec buhajów w Polsce) oraz Roya i Bolivera.Szczegółową ofertę znajdziecie w katalogach WWS i ABS. Ceny nasienia zaczynają się od 179 a kończą na 355 netto (ABS). Nasienie seksowane poleca się tylko na jałówki ze względu na mniejszą koncentracje i ''wymęczenie'' plemników.Teoretycznie i praktycznie jałówki mają bardziej zdrowszy układ rozrodczy niż krowy.Mimo to skuteczność zacielania nasieniem sekowanym jest mniejsza w porównaniu do tradycyjnego nasienia buhajów nawet do 25 % .Tak wiec to raczej dla koneserów lub inaczej "napaleńców'' , póki co ceny cholernie wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszał może ktoś z was o firmie CRI??? Byłem na Fermie Bydła w ten weekend, przypadkowo trafiłem na ich stoisko tak jakoś schowane było koło prasy branżowej i sprzętów. Oferta oki, ale co to za firma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
www.kisamen.pl

polecam ofertę

Co Ty nam serwujesz - przecież ta oferta haefa to hodowlane starocie jeszcze z ubiegłego wieku /sprawdżcie daty urodzenia tych byków/

Dlaczego polski hodowca ma kupować holenderski produkt drugiej kategorii a nawet bubel jeśli do dyspozycji w shiuzie jest tańsze nasienie od wyzej wycenionych byków stanowiacych własność polskich shiuzów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba miałeś kaca kiedy to pisałeś

Kaca mam zawsze po lekturze Twoich postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w holandii byk który nie ma wycenionych wnuczek nie jest uważany za dokładnie wycenionego, w polsce gdzie hodowla bydła i znakomita wiedza hodowców stanowią klasę tylko dla siebie za dobrego uważany jest test ze shiuzu bo jest do niego dotacja

pozdrawiam skacowanych "hodowców"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w holandii byk który nie ma wycenionych wnuczek nie jest uważany za dokładnie wycenionego, w polsce gdzie hodowla bydła i znakomita wiedza hodowców stanowią klasę tylko dla siebie za dobrego uważany jest test ze shiuzu bo jest do niego dotacja

pozdrawiam skacowanych "hodowców"

 

wycena wnuczek wcale nie poprawia dokładności oceny

 

żeby ocenić byka trzeba go przetestować / w Holandii również/ i jeśli uzyska wysoką wycenę to czy nie warto było uzyć go jako testowego na soje krowy?

a poza tym jest coś takiego jak postęp hodowlany i odstęp pokoleń więc nadal uważam że byki ze SHiUzów ostatnio wycenione i nie pochodzące z krajowych obór / proszę zobaczyć rodowody Jeta Smitha lub Fightera/ są lepsze od większości staroci holenderskich wciskanych po tzw korzystnych cenach przez KI Samen czy nawet HG i Altę.

Dzięki za pozdrowienia i życzę łagodnych kaców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi inseminator pomylił nasienie bo urodził mi sie siwy cielak po matce f2 limousie i buhaju limousie a tydzien wczesniej inna krowa po innym inseminatorze urodziła mi cielaka wpadajacy w taką brudna czerwona cegłe, wychodzi na to ze to było nasienie szarlesa bo cielak wazył 55 kg 2 dni po urodzeniu, w 5 go ciaglelismy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. nasienie seksowane jest dostepne w polsce w fimie Top Gen Sp z.o.o. w głubczycach. ja od ponad pol roku pracuje przy seksowaniu nasienia w fimie cogent w uk.... jesli ktos ma dodatkowe pytania to chetnie na nie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich. nasienie seksowane jest dostepne w polsce w fimie Top Gen Sp z.o.o. w głubczycach. ja od ponad pol roku pracuje przy seksowaniu nasienia w fimie cogent w uk.... jesli ktos ma dodatkowe pytania to chetnie na nie odpowiem.

 

Co robicie z plemnikami XY ? Wylewacie do kanału czy rozcieńczacie tym jeszcze nasienie standardowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

texas, chłopaki płyną do kibelka, tak mówią przynajmniej. A czy mieszają? Trzeba by popytać hodowców o frekwencję płci ze zwykłego nasienia po ojcach ktorych seksują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest jeszcze nasienie (preseksowane ) ma większą ilość plemników XX i nie jest tak wymęczone . Można go stosować do inseminacji zarówno jałówek jak i krów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaczkow wylewamy i z niczym nie mieszamy bo za duzo mamy nasienia zeby bawic sie w takie rzeczy a i na renomie zalezy firmie wiec nie pozwala sobie na takie rzeczy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chlopaczkow wylewamy i z niczym nie mieszamy bo za duzo mamy nasienia zeby bawic sie w takie rzeczy a i na renomie zalezy firmie wiec nie pozwala sobie na takie rzeczy!!!

No tak

Renoma najważniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...