Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o ciągnikach Fendt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam gorącą prośbę, poszukuję instrukcji do Fendt-a 311 prześledziłam ten wątek i wiem że są osoby, które ją mają bardzo bardzo proszę o przesłanie na maila wyświetla mi się kod 5.1.52 i nie bardzo wiemy co z tym począć...

calla70@o2.pL

Z góry dziękuję za pomoc

Ciągnik jest z 1996r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puszcze Ci materjały które otrzymałem od Kizo

co do srodków smarnych itp mam tylko kserówki z instrukcji od 309 CI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie moze ktos co oznacza czerwona kontrolka z literka B? czasami mi sie zapala ale wszystko dziala normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wazne podstawowe zaprogramowanie e-box'u . zaprogramowac na nowo w serwisie

 

wysłałem Ci te materjały , ale adres mi odrzuciło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys pisalem ze mam problem z kodem, 0,1,5,3 nareszcie naprawione ,a dokladnie to czujnik zepsuty cisnienia oleju od skrzyni biegow a nawet ,blad odczytujacy w desce rozdzielczej ,jak dalej cos bedzie sie dziac z tym kodem to deska musi isc do naprawy na specjalnych jakis tam przyrzadach ) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam F 312 i taki problem ze jak włacze pare świateł to niedziała mi automat blokady 4x4, jak wyłacze i mam np tylko mijania jest ok,

Wymieniłem koło pasowe alternatora bo bylo wyjechane,

U Was tez tak jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam baardzo duzy problem :/. Kupilem fendta 824 iiiii chydraulika slabo chodizla tz jak sie zagrzal to wspomaganie ciezko dzialalo podniesc plug to musial miec 2100obr obrucic cyz cokolwiek no poprostu chydraulika przestawlaa dzialac. Kupilem wiec nowa pompe od wspomagania nowa pompe glowna i trzecia pompe wszytskie wymienilem odrazu. Uklad przepukalem Agrolem (1mth) po czym uklad zalalem polsyyntetykiem. I niesttey :/ jest jak bylo tz kontrolka i ten wqrw*** co sobie piszczy piszczy zadziej ale chydraulika chodiz kiepsko :/ wymienilem tez zawor od sterowania EHR - DW (przepuszczal i niebylo przezutu ehr dw tylko dizlaolo i to i to naraz). Co moze byc przycyzna?? Zuwazylem tez przy wymianie filtrow ze w tym filtrze przy pompach sa okruchy jakiegos brązu. Powiedzcie mi co moze byc?? I gdzie znajduje sie cuzjnik cisnienia oleju hydraulicznego i?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

 

Czy za sprowadzone Traktory trzeba placic clo lub akcyze ???

Jezeli tak to ile ?

Czy sa jakies dodatkowe oplaty lub problemy przy rejestracji ?

 

Czy kupowal juz ktos Traktor z miejscowosci Bialej w woj.Opolskim jakie sa

wasze doswiadzenia?

 

Dzienk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie przekroczysz 10 tys euro to niewielkie, potem dochodzi VAT 22 %

 

nalepiej zadzwon do skarbowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

 

Czy za sprowadzone Traktory trzeba placic clo lub akcyze ???

Jezeli tak to ile ?

Czy sa jakies dodatkowe oplaty lub problemy przy rejestracji ?

 

Czy kupowal juz ktos Traktor z miejscowosci Bialej w woj.Opolskim jakie sa

wasze doswiadzenia?

 

Dzienk

 

Co do Vatu to w zaleznosci od kogo kupujesz jezeli od rolnika nie odzyskasz vatu jezeli od firmy odzyskasz go oplat zadnych niema z tego co pamietm musisz w polsce zrobic normlanie badania tech. przegald ubezpieczenie i do rejestracji przetlumaczyc papiery (brif etc) u tlumacza przysieglego jezeli kupuejsz w kraju to przerejestrowac mozes zna podstawie umowy badz faktury ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś może w fendzie z serii 300 a dokładnie 309ls płyn w chłodnicy? Czy jest jeszcze jakiś kranik w bloku (tak jak w ursusach) bo nie mogę znaleźć. Jest tylko jeden z dołu chłodnicy. Jak spuszczę tylko z niego to w bloku nic nie zostanie, czy tylko spłynie płyn z chodnicy a w bloku coś pozostanie?

Z góry dziękuje za wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge tylko podpoiwedziec ze jak bedziesz go zalewac to zalej go do pelna pojezdizj nim wstaw mu w dupe i jezeli ma termostat dolej wody. Mysmy w takie sposob johna zalatwili tz kierowca zalal do pelna (bez otwarci termostatu) poczym ja wyjechalem wywlec goscia z rowu zanim do niego dojechalem johna mialem zagotowanego z prawie pustym ukladem chlodzenia;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest spuszczanie przy filtrze oleju silnikowego od dołu w tej obudowie co jest przykręcany filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam fendta 611 i cos sprzeglo mi szwankuje. czy wie ktos gdzie znajduje sie zbiorniczek z olejem do sprzegla??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładniej co Ci się dzieje nie tak z tym sprzęgłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam niemal wszystkie profesjonalne materialy do napraw traktorow Fendt i Claas. Sa to materialy w wersji elektronicznej i w jezyku niemeickim ale z bardzo duza iloscia zdjec ( praktycznie do kazdego opisu jest zdjecie)....z praktyki moge powiedziec ze bez tych materialow sprawna i porzadna naprawa traktorow jest praktycznie niemozliwa. No nowszych traktorow firmy Fendt posiadam rowniez instrukcje obslugi w jezyku polskim.

Jestes zaintereswany napisz do mnie.

moj adres:

traktory@t-online.de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferuje oryginalne filtry cisnieniowe do przekladni w ciagnikach Fendt Vario jak rowniez posiadam Oryginalne filtry powrotne do hydrauliki w ciagnikach Fendt 700/800/900.

 

Jestes zainteresowany , napisz do mnie.

moj adres: czesci@t-online.de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam baardzo duzy problem :/. Kupilem fendta 824 iiiii chydraulika slabo chodizla tz jak sie zagrzal to wspomaganie ciezko dzialalo podniesc plug to musial miec 2100obr obrucic cyz cokolwiek no poprostu chydraulika przestawlaa dzialac. Kupilem wiec nowa pompe od wspomagania nowa pompe glowna i trzecia pompe wszytskie wymienilem odrazu. Uklad przepukalem Agrolem (1mth) po czym uklad zalalem polsyyntetykiem. I niesttey :/ jest jak bylo tz kontrolka i ten wqrw*** co sobie piszczy piszczy zadziej ale chydraulika chodiz kiepsko :/ wymienilem tez zawor od sterowania EHR - DW (przepuszczal i niebylo przezutu ehr dw tylko dizlaolo i to i to naraz). Co moze byc przycyzna?? Zuwazylem tez przy wymianie filtrow ze w tym filtrze przy pompach sa okruchy jakiegos brązu. Powiedzcie mi co moze byc?? I gdzie znajduje sie cuzjnik cisnienia oleju hydraulicznego i?????

 

Jesli masz zabrudzenia w ukladzei to dokladnie tego nigdy nie wyczyscisz....wiem cos o tym bo siedze w temacie....ale wynika z tego ze albo jezdziles bez filtra powrotnego albo brud przelecial jakos obok...bo jesli miales drobne wiorki ( prawdopodobnie tarcze sprzegla) w zbiorniku z olejem to przy dobrze dzialajacym filtrze nie powinny one dostac sie do ukladu. Problem polega na tym ze malo kto wymienia ten filtr systematycznie ( a trzeba co 500 motogodzin).

moj adres:

 

traktory@t-online.de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Powiems zze ze niewiem co i jak bylo z tym filtrem ale tak jak mowisz watpei zeby poprzedni wlasciciel wymienial goo :/ gdy wymienialem olej to gdy odkreiclem korek spustowy syzbk ogo zakrecilem bo myslalem ze spuszcam olej silnikowy!! ale syzbko sie kaplem ze to byl tak brudny olej hydraulicnzy :/ Filtr byl zabrudzony bardoz mocno i pten glowny i ten powrotny (powrotny jakby jakimis pozostaloscimai po oringach) wymienilme wszytkie filtry 2 przy pompach jeden powrotny, ten korek od wlewu oleju hydraulicnzyego, oleju silnika i paliwa (pelny przeglad to pelny przeglad ;p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie. Powiedzcie mi czym obraca się pług np. w Fendzie 514 czy jest to jakaś rączka czy coś takiego....? (pompa to jest kółko....) a hydraulika????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa kolko?? To chyab chodiz Ci o podnosnik EHR no jak sie domyslam ktoras z dzwigni obok siedzenia przy prawej rece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tam chodziło mi o EHR... A ta krótka ręczka obok biegów to od czego jest...? Jeszcze powiedz ile ma półbiegów (4)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec z tego co wiem ;P ma Power shift cyzli na kazdym biegu mozesz pod obciazeniem zmienic 4 polbiegi (fach. przełącznik zmiany mocy) ;p wiec mozesz na kazdym biegu 4x zmienic moc co do chydrauliki ile masz wyjsc?? Przy wyjsciach chydraulicznych bedziesz mial kolorki na klapkach czerwony zielony zolty i niebieski ( w zaleznosci ile masz par zalacz) ;] dzwignie z tymi kolorami przypisane sa odpowiednim wyjscia chydraulicznym. Przy tych dzwigniach bedziesz mial prawdopodobnie pokretla z kolorkami ktore odpowiadaja za zwiekszanie / zmniejszanie przeplywu oleju oraz za blokade dzwigni gdy np bys mial podpiety silnik chydraulicnzy nie musisz nonstop trzymac tej raczki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...