Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o ciągnikach Fendt

Rekomendowane odpowiedzi

Czego Korbanki w Polsce nie sprzedawały raczej instrukcji po polsku nie miało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat temat opisu błędów to temat ulubiony przez serwisy. Wydaje mi się że część maszyn nie ma dokumentacji warsztatowej w języku polskim i oni również bazują na materiałach niemieckich. Jeszcze gorzej jest z opisami błędów do EHR. Język techniczny to jednak bardziej skoplikowana sprawa i tu dosłowność tylko czasami się sprawdza. Niekiedy łatwiej przetłumaczyć coś z francuskiego na angielski i na polski a następnie porównac z wersją francuski -polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bluźnij ! Toż już armia ma Leopardy to dlaczego ja mam nie mieć fenda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wie może ktoś czy FENDT 312 Farmer 95 rok ma kranik w bloku bo nie mogę znaleźć w starszych fendach jawnie go widać a może ten nie posiada ?? Wystarczy spuścić stary płyn tylko z chłodnicy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie wiem jak jest w Fendzie dokładnie,ale ja w samochodzie zamiast kranika w bloku mam zaślepione śrubą(podobno był tak oryginalnie).Aby spuścić płyn z bloku to muszę wykręcić tą śrubę.Może masz tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręcałem już 3 zaślepki w okolicy miejsca w których w starych 312 jest kranik i spod każdej idzie olej ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie miejsc spustu płynu Farmer 312 w nowej kabinie.

Podstawa filtra oleju tu gdzie dochodzą przewody z płynem mała śruba od spodu i na wysokości czujnika ciśnienia oleju wystająca z za zbiornika oleju rurka zakończona śrubką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

wie może ktoś czy FENDT 312 Farmer 95 rok ma kranik w bloku bo nie mogę znaleźć w starszych fendach jawnie go widać a może ten nie posiada ?? Wystarczy spuścić stary płyn tylko z chłodnicy ??

 

ja mam kranik przy alternatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agregat 5m

siewnik zbozowy 4m

no i pługi 5X50

i przyczepa do siano kiszonki

przy tym bedzie chodzic ta 514

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz przeczytalem Twoje poprzednie posty. Za dobra 514 trzeba dac przynajmniej te 120 tys. Z takim sprzetem jak opisales ciagnik bedzie mial duzy problem. Plug 4x50 to max. Orginale czesci sa bardzo drogie, aczkolwiek czesto mozna cos dopasowac z innych marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję farmera 312 z pługiem 5x48 i kompaktomat 4m na glinach i nie ma problemów radzi sobie. Te traktory lubią w tych pracach dociążenie balastem. Ty 514 możesz jeszcze lepiej wykorzystać bo masz po 4 półbiegi na każdym biegu. Maszyny nie trzeba prosić ona zrobi swoje szukaj takiego z przednim tuz bo bez balastu na mokrym ciągnik jest niedociążony. Pojeżdzić pposprawdzać ale uciekać od egzemplarza gdzie coś nie działa z elektroniki . Nie ma tłumaczenia że jakiś alarm wył więc odłączono coś z panela czy wyświetlacza. W gruncie rzeczy to prosta maszyna a o wielu awariach ostrzeże sama. Należy też sprawdzić gniazda i kable pod prawym stopniem kabiny bo tam naczęściej topią się kable zasilające i pożar gotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoja 312 cigam 5*40 i nie ma ciezko a gleby sie trafiaja nie raz ciezkie tylko bez zadnych gorek. 514 ma wiecej koni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tylko chce tuz i wom zeby był w takim traktoze no mam jeden ciekawy o to link http://moto.allegro.pl/ciagnik-rolniczy-fendt-514-c-i1359981267.html i co sadzice o nim

a 514 ma 145km

ale z tego co widziałem massey o tej samej mocy z tym ciagnikiem nie ma startu

a te bledy pokazuja sie jakos przed odpaleniem jak sa czy trzeba by było pod komp sprawdzic je czy na wyswietlaczu czały czas je widac??

a z tymi czesciami to np z jakiej marki by pasowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wlasnego doswiadczenia wiem ze np. elektrozawory od EHR pasuja od fergussona. pewnie z innych marek z tego koncernu tez cos by sie dobralo jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzisz o tym fendzie co wysłałem link cena kuszaca czy moze masz jakies zastrzezenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moje gg 11533637 mozecie pisac o fendzie 514 posłucham waszych opini na nemat rego ciagnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512 przy plugu 4 x 48 na ziemi III klasy ledwo daje sobie rade.

A z czesci to np. pompki hamylcowe dopasowalem od jakiegos zetora. Byly 10 razy (!!!!) tansze od orginalnych. Dzialaja juz drugi rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oringi u korbankow kosztowaly kolo 3 stow a w zwyklym sklepie dalem po 3 zlote. a co do ceny to chyba nie jest wygorowana ale nie wiem bo nie sledze tego na biezaco. trzeba by obejrzec ten ciagnik na zywo bo po jednym zdjeciu nie da sie nic wywnoskowac. To jest handlarz a wiadomo jaka oni maja opinie(nie wziela sie z nikad). trzeba dokladnie wszystko sprawdzic. Jezeli jest w dobrym stanie to na pewno bedziesz zadowolony z komfortu pracy, uciagu. Po "glebszym'' zapoznaniu sie z ta maszyna zobaczysz ze nie jest ona strasznie skomplikowana i wiele rzeczy wbrew obiegowej opinii mozesz zrobic sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do użytkowników fenda 309 z lat 1993-97 czy te modele posiadają osobny zbiornik na olej hydrauliczny do zasilania maszyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...