Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o ciągnikach Fendt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Poszukuje opinii użytkowników Fendta 309CI. Jak się sprawuje, ile pali i jakie są jego minusy. No i jak się przełacza te połbiegi niestety ze sprzęgłem bo to dla mnie bardzo kiepskie rozwiązanie ale nie da sie wybrać innej skrzyni. Pozdrowionka dla wszystkich użytkowników

Uzywam 309 ci od 700mth, mam kilka spostrzezen, zaczne od krytycznych, po pierwsze ma za maly zbiornik paliwa110l, w orce na ciezkiej glinie za nic nie wystarczylo na caly dzien trzeba bylo dowozic naped na pole a to nie wygodne i troche przypal, w standardzie ma male ogumienie ,co podczas mokrej wiosny i na nie meliorowanej glebie nie wrozy nic dobrego,moj frend ma wieksze lacze nie pamietam doklanie oznaczen, ale nie zdazylo nam sie nim nigdzie usiasc a warunki mam raczej trudne.Maly rozstaw miedzy osiami i nie duza masa ciagnikato tez+ i minusy ,z ciezkim plugiem(gregoire besson, trzy skiby oracalny)buja, mysle ze np z kvernelandem4+weal doprawiajacy, marne szanse zeby powalczyc.A teraz plusy w moim gospodarstwie(102 ha GO, odIIIa do IVb_ jest to praktycznie jedyny traktor poza bialorusia uzywana do transportu pomocniczego, uzywamy go do orkizuzycie napedu od 12l do 18lna 1ha, przy trudnych warunkach tzn sucho,do upraw przedsiewnych siewu opryskow.Ogolnie dobra maszyna ale nie pozbawiona wad.Przy okzji jesli krorys z kolegow ma jakis pomysl , rozwiazanie problemu malego zbiornika, prosze o info.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

fendt daje jako jedyny dożywotnią gwarancje na skrzynię biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to pierwsze słysze, i troche zdziwka mnie wzieła, ale trzeba mieć jakiś dowód zakupu? by uwzględnili gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ,tak a w srodku siedzi swistak..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

też to slyszalem o tej gwarancji a mianowicie czytalem to kiedys w "top agrar polska" ale oczywiscie chodzilo tam tylko o skrzynie typu vario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zakładał pneumatykę do fendta, dokładniej chodzi mi o model 511 ale również mogą być inne

Codzi mi ile może kosztować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam Fendta 511 z 95 roku bez resorowanej osi.

Denerwuje mnie przełączanie się półbiegu w dół z 4 na 3 przy prędkości max tj. powyżej 43km/h . Czy można to jakoś zablokować czy coś innego z tym zrobić.

I jeszcze jedno pytanko czy skrzynia 40 a 50 km/h to to samo tylko inna elektronika czy całkiem inna skrzynia.

Pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedzi

Kizo coś jest o tym na Landtreff.de -prawdopodobnie masz przyduszonego tego Fendta (ze względów oszczędnościowych -tam jak masz 50 km/h niestety musisz dwa razy do roku robić przegląd) - z tego co jest tam napisane wynika ,że masz przyblokowany-ograniczony do 42,5 km/h czwarty stopień na szóstym biegu (nie znam Fendta więc jak ktoś kłamie to ja też)-w każdym bądź razie potrzebny jest komputer +oprogramowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście cena bardzo przystępna. Ale nie wiadomo co ten koleś robił z tym ciągnikiem. NMa mało mtg ale może okazać się że wszystkie podstawowe części sa wyjechane. i.... zonk.

 

Życze aby tak się nie stało i maszyna się dobrze sprawowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro niestety z twojej wypowiedzi za wiele nie wynika a ja niestety niemieckiego nie znam więc na tej stronce nic się nie dowiem.

Te przełańczanie tego biegu w dół jest wkór....... nie mogli zrobić zwyczajnie że szybciej się nie da jechać, a nie lecisz sobie 41-42 i masz drogę ze zgórki i co no i owszem się pilnuj noga z gazu bo inaczej bieg w dół i masz na liczniku 38km/h. Jak by się to dało w jakiś łatwy sposób zablokować to bym to chyba zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wyjeżdżam ale wieczorem napiszę więcej

 

/edit

Drosselung ist überhaupt kein Problem. Mittels Laptop wird die 4. Stufe vom 6. Gang auf 42,5 kmh gedrosselt. D.h. man kann im 6. Gang bis 42,5 fahren, kommt man darüber, schaltet die Kiste eine Stufe runter. Dies ist überaus nervig, da man natürlich immer am limit (42,5) fährt und z.b. eine Bodenwelle genügt um die Geschwindigkeit zu überschreiten. in diesem Moment schaltet dann das Getriebe eine Stufe runter und es gibt einen ordentlichen Ruck.

da das Turboshiftgetriebe mechanisch ist, kannst du einfach den 6.Gang sperren. Das ist aber problematisch, weil die Gangabstufung "quer" geht, d.h. der 40´er-Gang ist z.B. 6/III, während der 50´er halt der 6/IV ist. Der 5/IV geht nur 32Km/h. Die 4. LS-Stufe sperren ist auch nicht die Lösung, da du sie ja auch in den anderen Gängen brauchst.

Tu są zawarte odpowiedzi na Twoje pytania-wynika z tego,że chyba na pewno masz skrzynię która umożliwia uzyskanie 50 kmh-powyżej jest napisane o tym ,że gdy jedziesz 42,5 kmh i zwiększy się prędkość ciągnika (np górka lub nawet jakaś nierówność) to włącza się automatycznie niższy stopień.Poradzić to ja tylko niestety mogę abyś skontaktował się z serwisem Fendta(Korbanek się kłania) i po cichutku poprosić (przepisy!)aby zdjęli tą cholerną blokadę (tak jak pisałem skrzynia na 99,9% jest taka sama jak w wersji 50 kmh).No chyba ,że masz jakiegoś znajomego geniusza komputerowego z laptopem pod pachą-tylko nie mam pojęcia jak wygląda interfejs w Fendtach.Martwi mnie tylko ta nieresorowana oś ,myślę że właśnie z tego powodu skrzynia ma założoną tą blokadę-spróbuj pojechać po naszych drogach (ciągnikiem)szybciej niż 40 kmh-masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jaro z korbankami może być problem bo może im się niechcieć w to bawić co do jazdy to tak jak pisałeś po bruku przez wieś to 35 max inaczej skacze jak piłka ale po żwirówce i po szosie (mam nowe asfaltyna na drodze głównej) to ile się da i płynie

Mi chodzi tylko o te przełańczanie trzeba się będzie gdzieś coś zapytać. Korbanków no i może w Tafiłach coś może wiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro jak możesz to się odezwij na gg 5445999

Jestem prawie codziennie po 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kizo niestety nie mogę odezwać się na GG z powodu braku w/w.Jutro postaram się zainstalować.Jak masz coś to pisz na zaborowo@poczta.fm .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaro jak możesz to się odezwij na gg 5445999

Jestem prawie codziennie po 20

 

Proponuję poszukać kogoś kto zajmje się własnie oprogramowaniem w takich sprzetach, napewno bedzie mial odpowiednie gnizado, i oprogramowanie, bo podejzewam ze softu do ciogników to na necie sie nie znajdzie, a niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pare tysięcy hektarów i mam dylemat bo che zmodernizować ciągniki i mam dylemat czy kupić fendy 936 czy JD

miałem 6 U-1224 i 5 U-1614 i jeszxcze takie małe zetorki z 4W4

i chcę je zastąpić 4 FENDT-mi 936 i 3jakimiś małymi fendt-ami czy to będzie dobre rozwiązanie czy nie

proszę o racjonalne odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też to slyszalem o tej gwarancji a mianowicie czytalem to kiedys w "top agrar polska" ale oczywiscie chodzilo tam tylko o skrzynie typu vario

 

czy to ze gwarnacja jest dozywotnia na Vario ktoś potrafi potwierdzić? i czy ta gwarancja obowiązuje u drugiego właściela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pare tysięcy hektarów i mam dylemat bo che zmodernizować ciągniki i mam dylemat czy kupić fendy 936 czy JD

miałem 6 U-1224 i 5 U-1614 i jeszxcze takie małe zetorki z 4W4

i chcę je zastąpić 4 FENDT-mi 936 i 3jakimiś małymi fendt-ami czy to będzie dobre rozwiązanie czy nie

proszę o racjonalne odpowiedzi

 

Fendt i JD to jest klasa

 

widziałem jedno duże gospodarstwo na pomorzu i tam stawiają na ciągniki Fenda

a kombajny mają JD

 

Czy tą firme wybierzesz czy tą, to się na pewno nie zawiedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Duch: Możesz podać jakieś dokładniejsze informacje? Gdzie to gospodarstwo się znajduje, itp, itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie miejscowości ale jest to lichnówek, lichnowki lub lichnowo czy lichnowy. Zajmują sie produkcją roślinna ale mają tez krowy.

Prezes tego gospodarstwa ma zaje***** znajomości, ze zboże zawsze po atrakcyjnej cenie sprzedają

 

ogólnie te tereny to wielkie gospodarstwa, wielkie i mocne maszyny – odpowiednie do ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Duch: Które Lichnówki/Lichnowy, koło Tczewa, czy może koło Chojnic?

 

/edit

Dzięki, może kiedyś w te okolice się wybiorę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...